Magi

Turecko, 2016, 128 min

Gabriel Campoy

Matt Jantzen

• J*A*S*M

Na MAGI se z mne neznámého důvodu řada lidí těšila, ohledně příčiny toho všeobecného zájmu ale nejsem moudřejší ani po zhlédnutí filmu, protože to byla fakt bída. Celé je to prohnané naprosto ohavnými, neestetickými vysokokontrastními filtry, atmosféra se ztrácí v blikajícím rozostřeném obrazu a v záplavě chabého CGI, závěr už je vyloženě videohra z 90. let. Herci hrůza, dlouhý je to zbytečně jak tejden, sledoval jsem to natřikrát. Rozmrzelost. Letošní rovněž turecký BASKIN taky nebyl žádné extrémní veledílo, ale v porování s tímhle je to úplně jiná liga.(24.9.2016)

Mladá novinárka prichádza na návštevu do Turecka, kde žije jej sestra. Tá potrebuje podporu, pretože je sama a naviac je tehotná. To však ešte netuší, že výlet za sestrou bude najhoršou dovolenkou jej života. - Na Magi som sa tešil velmi dlho, ale keď som videl tú dĺžku, akosi ma to nadšenie prešlo. Podla mňa by mal Magi potenciál byť jedným z najprepracovanejších a najstrašidelnejších hororov posledných rokov, ale vôbec nefunguje, pretože je to celé katastrofálne natočené a dlhé. Kamera je otrasná, CGI efekty úsmevné a tá dvojhodinová stopáž je velmi prestrelená. Herci sa snažili a atmosféra bola miestami hustá, ale nejako sa to nepodarilo skomponovať do funkčného celku. Jeden z mála hororov, u ktorého by som si želal americký remake s vyšším rozpočtom a kvalitnejšou výpravou. + herec z Infected, Lumberjack Man a Devil's Domain + herečka z Among Friends + herec z Nymph a The Rift + herec z 11-11-11(29.6.2017)

• JASON_X

Na první pohled vizuálně přitažlivá orientální duchařina, která je sice mentálně na úrovni tureckých telenovel nebo thajských (a podobných) horrorových céček, ale kterou lze právě pro její přitroublost shledat zábavnou a občerstvující. Když se ale přemýšlivý člověk trochu zamyslí nad jejím obsahem, dojde možná ke stejnému závěru jako já: Průměrnému (=hloupému) tureckému divákovi se tímto filmem například sděluje, že: Všechno cizí a nemuslimské je podezřelé. Zlo (Satan) přichází do Turecka zvenčí, třeba od Peršanů (šíitských heretiků), křesťanů (nemuslimů), pohrobků babylónských kultů (pohanů), nebo dokonce od černou magií posedlých nazistů (božínku). Křesťanské (nemuslimské) ženy jsou svolné k mimomanželskému sexu -> mimomanželský sex mívá hrůzné následky. Otcové v křesťanských rodinách bývají alkoholici a týrají svoje děti. Takové poznatky bych si tedy z Magiho podvědomě odnesl, být třeba nevzdělaným rolníkem z nějakého anatolského prdelákova. Ale budiž tvůrcům dáno ke cti, že z rozuzlení nakonec vyplyne i fakt, že (spoiler) v ďábelském spiknutí jedou i Turci (konec spoileru). Co dál? Oteklý Madsen předvádí své standardní dva tři mimické výrazy ve směšné roli pokérovaného spisovatele/pistolníka/bojovníka s démony, zjeví se pozdě, zmizí brzy a zanechá po sobě rozpačitý dojem s pachutí trapnosti. Jeho herecké znovuzrození se opět nekoná. To už je lepší Baldwin z klanu Baldwinů. Ze zběsile točící se kamery se mi dvakrát udělalo šoufl. A ještě ke zvuku - na IMDB se dočteme, že jazyk filmu je "english", přes 90% dialogů je evidentně v angličtině, ale k dispozici je (zatím?) jen verze s tureckým studiovým dabingem. A to nakonec i rozhodlo moje dilema, jestli hvězdy tři a nebo dvě.(31.5.2017)

Mnoho som si sľubovala, no a tak trochu pachuť sklamania.. Nemám rada filmy o vymietaní čohokoľvek zkohokoľvek, tak možno aj preto tá nevôľa. A navyše tromfnúť Hitlera tým, že nadľudí vytvorím krížením Caspera s človekom mi prišlo trochu úsmevné.. K tomu zabitá stopáž a efekty z Duke Nukem..... Aj som váhala, že za 3.. Ale!!! Herci príjemní, atmosféra priam hmatateľná, nočný Istanbul krásny, aj príbeh ma zaujal.. Tak nech to Džin poebe, za 4*(5.10.2016)

• Kushina

Když jsem zjistil, o čem vlastně film je, tak jsem byl o to víc nasraný, že režisér a kameraman jeli na nějakým tripu, protože se na to nedalo koukat. Film s tímhle námětem kdyby zrežíroval pořádný režisér, tak z toho mohl být pořádný trhák. Bohužel rozpočet malý tak se vezme první pobuda a vznikne z toho relativní sračka. Film jsem vlastně stáhl kvůli Madsenovi a ten si mi prostřelil hlavu, takže děkuji za zkažené odpoledne. 35%(18.8.2018)