poster

Šílenství Debory Logan

 • USA

  The Taking of Deborah Logan

 • USA

  The Taking

 • Velká Británie

  The Taking

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2014, 90 min

Režie:

Adam Robitel

Hudba:

Haim Mazar

Producenti:

Luke Daniels, Bryan Singer

Scénografie:

Danielle Aziz

Kostýmy:

Jayme Bohn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jericho666
  ****

  Principiálně nejde o nic nového, co by člověk již několikrát neviděl. Díky ale vcelku zajímavému příběhu to člověku do poloviny filmu nepřijde a až pak postupně princip zjišťuje. Jen, aspoň v mém případě, je již tak ponořen do filmu, že to sice postřehne, ale je mu to již tak nějak jedno. Může za to gradace atmosféry, která se vlastně postupně stupňuje již od prvních minut. A neméně za to může Deborah Logan, kterou její představitelka Jill Larson zahrála perfektně. Pro mě tak dobře, že jsem měl nepříjemný pocit vždy, kdy se objevila v záběru a ani se nemuselo nic stát. Jsem také rád, že found footage zde nebylo přehnané a někdy jsem měl problém rozeznat, zda záběr "točí" herci a nebo jde o klasickou kameru, což bylo příjemné. Poslední půlhodina je důvodem o bod vyššího hodnocení. Atmosféra tísnivá, pár záběrů se mnou trhlo a celkově jsem se cítil tak nějak nesvůj. To od hororu čekám a jsem za to ochoten pro to přivřít oči před věcmi přitaženými za vlasy.(2.11.2015)

 • dubinak
  ***

  Tak trailer se mi tedy líbil víc než celý film dohromady. Ten trailer mě opravdu v minutě dokázal navnadit a téměř hned jsem měla chuť se do The Taking pustit. Hlavně asi kvůli tomu velkému množství děsivých výjevů. Nakonec to bylo tak divně roztažené, trochu zmatené a ne tak intenzivní, jaké jsem to očekávala. Když opomenu, že je to found footage, dějová kostra byla docela dobrá a aspoň v menší míře zajímavá. Když to porovnám s nedávno viděným The Banshee Chapter, tam byl příběh opravdová bída a držely to jen hrůzostrašné momenty, které ve finále taky nebyly nic extra. Tady je aspoň navíc ten výskyt hadů (taky moje slabina) a sem tam znepokojující chování postav.(15.12.2014)

 • Immortal17
  ****

  Sakra, sakra, sakra...nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale sakra jsem se bála. :D Vydržím toho hodně, ale trošku silný šálek i na mě. Další parádní snímek z řady found footage, žánru, který se stává čím dál tím víc populárnějším. Přemýšlím zda svoje noční pozorování found footage neposunu raději na odpolední hodiny, ale pravda je taková, že pak takové filmy ztrácí své kouzlo. Fanoušci mi dají určitě za pravdu. Finální scéna mě naprosto přimrzla a nedokázala jsem se pohnout, ani jednou jsem neodtrhla oči od obrazovky. Tak to má být.(1.1.2015)

 • Ramirez85
  **

  Film by, podle mého skromného názoru, fungoval lépe, kdyby se Bořek Stavitel, teda Adam Robitel vysral na ten mysteriózní guláš a nacpal do nás jen čistokrevný drámo o jedné paní a jejím německém příteli. Protože tam kde si loupe pokožku vypadá vskutku děsivě, tak s jakousi hadí tlamou, ve kterou se promění v závěru, to už tak slavný není a člověk se musí chtě nechtě smát, jak debilně to vypadá. Jill Larson i ve svém pokročilém věku dělá, co zmůže, a tak během nanosekundy skáče na sporák, ryje zahradu jak krtek na speedu nebo kouše nemocničního sekuriťáka do krku (možná že to byl jen pokus o cucflek, who knows), aby ten... horor vytáhla ze sklepa aspoň do přízemí, ale ňe ňe, je to jen další z řady nepovedených pokusů o "based on a true story". Found Footage je mrkev.(17.7.2016)

 • mrx.friend
  ***

  Do teďka vlastně s hodnocením váhám. V plejádě found footagů, který jsem viděl za poslední týden, jasnej favorit. Je tu postupná gradace děje, což se mi u tohohle žánru zamlouvá, protože vždycky s nadšením očekávám finále v naději, že mi zase jednou urve koule. Na druhou stranu, stopáž bych potřeboval zkrátit. Najdou se tu dobré scény, hlavní představitelka Debbi vás děsí už jenom z plakátu, na druhou stranu to pořád nedokážu uchopit jako celek. Třeba se k hadímu Alzheimerovi ještě někdy vrátím, zatím lepší 3*.(10.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace