Extortion

Scénografie:

Gerardo José Vega

Kostýmy:

Angie Olmedo

Je mi takovou malou ctí bejt teprv čtvrtej člověk v Český republice a na Slovensku kterej má právo okomentovat film s názvem Extorion.. je škoda, že to co ze začátku vypadalo jako dobrej rodinnej survival se pak změnilo na tuctovej hon na černocha nicméně Barkhad Abdi už podruhý předvedl, že záporáci mu jdou docela dobře..(24.6.2017)

Mám z toho poněkud rozpačité dojmy. Phil Volken nám na jednu stranu nabídne opravdu nádhernou lokaci – prostředí bylo vážně úchvatné, příběh taky nebyl špatný, ale dá se tu skutečně narazit hned na několik nelogických situací, při kterých nezbývá nic jiného, než se tomu zasmát. Hlavní hrdina a jeho rodina se dostanou do opravdu svízelné situace, ve které bych se rozhodně ocitnout nechtěl – zvláště když natrefíte na nehodné hochy – nicméně kupříkladu scéna v nemocnici s policajty byla nevěrohodná, až z toho boleli oči – avšak taková scéna v chatrči rybáře měla grády. I tak si to ovšem průměrné ohodnocení určitě zaslouží…(24.9.2018)

Já už asi nepojedu na žádnou dovolenou :-( Jdete si zaplavat na liduprázdnou pláž a žralok, jedete do francouzských lesů a zaostalí vesničani si z Vás udělají děvku, v jiné zemi Vás unesou na orgány, nebo si z Vaší kůže udělají obrázek. Ve filmu Extortion si půjčíte loď, vyrazíte i s rodinkou na moře a ejhle, jde Vám o život. Já tedy nevím, ale pokud bych vyrazil na moře, tak si sebou vezmu litry pitné vody a hlavně mobil, zvláště v dnešní době, kdy bez mobilu nejdete ani na záchod! A určitě bych se držel hlavních tras a nemotal se někde v zapadlé části ostrovů. I když, teď si vzpomínám, že když jsem byl ve Švýcarsku na Rýnských vodopádech, také jsme se oddělili od zájezdu a jeli sami s kapitánem plavidla na skálu uprostřed vodopádů :-)(20.5.2017)

POZOR SPOILERY Survival část na ostrově až po první pokus o návrat na ostrov s "vyděračem" je skvělá svojí zápletkou i atmosférou. Jak se však děj přesune do města a hlavní hrdina rozjíždí svoje vlastní pátrání, nadšení znatelně opadne. Náhod a zvratů je až příliš (vrcholem je Jorge ve stejnym autobusu) a z obyčejnýho doktora se místama stává "profesionální" uprchlík před zákonem. I přesto je ale třeba uznat, že se s čím dál více blížícím finále člověk vlastně nenudí. S reálnějšíma "městkejma" scénama a tragičtějšim závěrem (co kdyby záchrana v podobě helikoptéry vůbec nepřišla nebo by přišla pro některý až příliš pozdě?) bych se čtvrtou hvězdou vůbec neotálel. Nicméně i tři silnější hvězdy jsou na tenhle režisérskej i scénáristickej debut pěknej výsledek, zaslouženej jistou filmařinou, srkomnym ale sympatickym castingem a perfektní atmosférou v první části.(9.9.2017)

Nevinný výlet na člunu se změní v drama boje o přežití. Film nám ukazuje, že se nemáme vzdávat ani ve chvíli, kdy už naděje není a proti nám stojí i oficiální autority. Takže osamělý běžec proti všemi s policií v zádech zachraňuje svou ženu a dítě kdesi zapadlé na pustém ostrově. Chvílemi mne to bavilo a chvílemi naopak iritovalo. Chtělo to trochu ten příběh dotáhnout. 60%(31.3.2018)