Extortion

• Slovensko Stratení v Karibiku

Americký kardiochirurg Kevin Riley (Eion Baily) sa rozhodne odísť s rodinkou na dovolenku do Karibiku. Po prílete a ubytovaní sa zdá, že prišli na dovolenku snov. Jeho malý syn sa chce previesť na vodnom skútri, požičovňa pri hoteli má však všetko požičané, a tak si Kevin prenajme na pár hodín obyčajný motorový čln len s kanistrom benzínu od miestneho rybára. Rodinka vyjde na more, a keď už sa chce Kevin vrátiť, objaví sa na obzore ostrov. Otec sa nechá synčekom prehovoriť, aby ostrov preskúmali. Ostrov je neveľký, s vegetáciou, ale pustý. Po krátkom prieskume sa chcú vrátiť, ale motor na člne nechce naskočiť. Na ostrove musia prenocovať. Ostrov sa tak zrazu stáva smrteľnou pascou a pomoc, ale aj nebezpečenstvo, môže prísť jedine z mora... (TV Markíza)

Juto

Neuveriteľná blbosť. Čo sa vo filme všetci zbláznili? Pri pozeraní filmu som si pokladal túto otázku. Najprv som si hovoril, že otec ktorý zoberie rodinu na otvorené more v polorozbitom člne a ešte k tomu bez vody musí byť imbecil. Ale nie všetci sú vo filme imbecili. Čo sa potom deje je neuveriteľná hovadina. 1/10 ()

kaylin

Rodinka si vyjede na dovolené na moře v podezřelém člunu, který jim také nedovolí se vrátit z ostrova a oni ztroskotají. Problém je, že nebudou schopni přežít a nezajistí si ani kapičku vody, takže malý synek začíná pomalu umírat. Chlap chce vzít záchranu do svých rukou, ale všechno se zkomplikuje. Místy docela nuda, předvídatelné, ale koukatelné. ()

AdamesWWE

[7/10] Náhodne som narazil na tento film v TV a konštatujem, že na tak nenápadný film to je celkom slušné dielo. Páči sa mi prostredie filmu, ktoré je príjemne natočené a zobrazené, žiadne stereotypné lokácie. Herci sú pre mňa neznámi, ale na film v kľude stačili. Pár drobných akčných scén poteší, dej ma vtiahol prakticky okamžite a bol som zvedavý na rozuzlenie príbehu. Chýb sa vo filme určite zopár nájde, ale bavilo ma to. Ako som spomínal v úvode - nenápadný film, ktorý ale milo prekvapil. ()

Morholt

Přetažená stopáž nutí člověka občas přemýšlet, což celku příliš neprospívá, protože těch nelogičností a náhod je tu až příliš, o naivitě a předvídatelnosti ani nemluvě. A to je škoda, protože když se film nadechne a přidá na obrátkách, je se na co dívat a špatné to nebylo ani ze strany herců. Za jedno kouknutí to asi i stojí, ale celkově je to z mého pohledu sice slušně natočená, ale jinak snadno zapomenutelná rutina. 50% ()

EvilPhoEniX

Film se na první dojem jeví docela málo atraktivní, po půl hodině však přibije diváka k židli a navnadí ho na hodně napínavou Survival kriminálku, při které jsem si vzpomenul na Uprchlíka s Harrisonem Fordem. Slušný scénář se stará o pěknou dávku zvratů,nechybí i přesvědčivé herecké výkony, reálný základ, spousta napětí a pocit beznaděje, kde se během jedné noci hlavnímu hrdinovi převrátí celéj život vzhůru nohama je až šokující. Hodně dobréj film 80% ()