Trojitý kříž

Nancy Bolanová (Cynthia Rothrock), expertka na bojové umění a šéfka Bezpečnostní služby je odeslána ze Spojených států, aby dohlížela na transport zcela vyjímečných počítačů. Nicméně každé její rozhodnutí, každý její krok je někým pozorován. Někdo dokonce předvídá každý její budoucí pohyb. A následkem je to, že tak jak si to naplánovala, někdo jí ukradne dva počítače. Bolt je profesionální terorista a za každou cenu chce získat ty “správné“ počítače a ani ta nejsurovější vražda ho nezastaví. Nancy se obrací na svého starého přítele Marka a chce jeho pomoc při přepravě těch “správných počítačů“. A tak začíná neúprosná válka na ulicích, ve vodě i ve vzduchu. Teď Nancy ví, že se může spolehnout pouze sama na sebe. A to je ten trojitý kříž - láska, podvod a vražda. (Golden Crown)

Lacike odpad!

Dej: Firma pre ktoru pracuje Cynthia Rothrock chce dostat Mcguffina ;-) rozdeleneho do troch kufrikov z miesta A do miesta B. Na druhej strane kopa parchantov, vratane jej byvaleho, chce vsetky kufriky ziskat pre seba. Jednoduchsi dej uz snad ani vymysliet nemohli. V tomto smere mi Trojitý kříž pripomina Thajske mlaticky v ktorych tiez povazuju funkcny pribeh za sproste slovo a vsetko obvykle vsadia na mnozstvo akcnych scen s minimom dialogov. Prilis nadseny nie som ani z tych Thajskych flakov napriek tomu, ze maju akcne sceny na spickovej urovni. Ale tato srajda nemaani dobre akcne sceny. Bitky su pomale, maju jednoduchu choreografiu a su tocene v americkom style, kde sa väcsina kontaktov medzi supermi odohra mimo pohladu kamery, aby sme nevideli, ze sa ani nahodou nedotknu. No a mame tu aj nejake prestrelky tocene stylom: zaber na Cynthiu ako striela, protizaber na zaporaka ako striela, zaber na Cynthiu ako striela, protizaber na zaporaka ako striela, zaber na Cynthiu ako striela, protizaber na zaporaka ako striela.....a po par minutach konecne zaporak spadne do vody. Samozrejme bez nejakeho efektu, ze by ho Cynthia trafila. Holt kapsule su drahe. Ale postupne sa to trochu zlepsi z neskutocneho pekla na standardne peklo. Dokonca aj kapsule im nakoniec dodali a par ich pouziju. Mozno ze moj opis vyznel zabavne, ale vo filme to je podane neskutocne nudne. Vysledok je teda prvotriedny odpad, ktory nie je ani natolko mizerny, aby bol zabavny. Takze rozhodne ruky prec od tohto filmu. ()

LION-MR.T

Cynthia se ukazuje jak jinak než ve skvělé formě. Je dobře,že film má krátkou stopáž o to více se ničím nezdržuje. Film není Dračí Lady 2 jak píše uživatel pend a upozorňuje TO. Jde,ale i tak o super film. Jakmile se totiž akce rozjede,tak se jen tak nezastaví až ke konci. Jedná se o jeden velký akční vlak a každá desetá minuta je jeden vagón s akcí. Přestřelka na člunech,souboj v obchodním středisku,helikoptéry,letiště na jednu chvíli poslouží jako bojiště,choreografie je super. ()

MM_Ramone

Keďže sa americká karate tigrica Cynthia Rothrocková definitívne prekopala do rebríčku mojich obľúbených herečiek, tak sa snažím si skompletizovať kolekciu filmov, v ktorých si zahrala. Rád by som si ich časom pozrel všetky. Tento krát som si odškrtol snímok "Trojitý kríž" (Triple Cross) z roku 1992. V Indonézskej produkcii ho natočil režisér Ackyl Anwari. Je to titul ako ušitý na mieru tejto neohrozenej bojovníčke. Predstavila sa tu v úlohe Nancy Bolanovej, šéfky bezpečnostnej služby, ktorá má dohliadnuť na transport špeciálnych počítačov. Vďaka svojmu vojenskému výcviku a ovládaniu bojových umení sa dokáže postaviť na odpor nebezpečnému zločincovi Boltovi a jeho teroristickej skupine. Nemalo to ani hlavu, ani pätu, ale akcia tam bola od začiatku až do konca. ** ()