Diablo

Akční / Thriller / Western

Kanada, 2015, 90 min

Občas se najde podprůměrně hodnocený film, který mě dokáže pobavit víc, jak leckterý hollywoodský tříáčkový popcorňák. A Diablo mi přichystal velmi zajímavé překvapení, protože se mu to nadmíru povedlo. Je to jasné béčko, takové trochu jednoduše, ale jinak kvalitně napsané. Má to skvělou kameru, putuje se tam překrásným prostředím a postupně to buduje hustší a hustší atmosféru. Režii nemám moc co vytknout. Vskutku dobře se na to dívá a stejně tak se to i poslouchá. Ani ten Scott Eastwood mi nepřišel zas až tak prkenný, jak mnoho lidí povídá. Z mého pohledu zbytečně sestřelený film a i přes trochu lacině useklý konec za mě palec nahoru.(28.7.2017)

• verbal

Klint sice nikdy nebyl herec, to ale vynahrazoval vizáží hustého charismatického sympaťáka. V pětapadesáti si s nějakou poletuchou na hajzlech v Boeingu nasmrkal stejně koženého, avšak totálně nesympatického jelimana, a přání „Tati, kup mi film!“ na sebe nenechalo dlouho čekat. Jelikož dedyho šlépěje jsou dedyho šlépěje, rozhodl se Skot hned ze startu dokurvit svým prkenným pózováním nějaký zápaďák. A tak se Toporný Kid, ten Slizský, mdlý a ošklivý Bledý blbec také vydal za svou Hrstí dolarů a dopadlo to tak, že u toho máte neodolatelnou chuť Pověsit se výš. Skutečná Nesmiřitelná scenáristická laskomina s chutně rasistickým podtextem, která devadesát minut zabijácky popisuje veškeré výhody opravdu pomalé jízdy na koni skrz tři podnebné pásy. Tudíž odpudivý Skot s konstantně ochrnutým xichtem nejdříve jede skal a stepí divočinou, poté si střihne sáhodlouhý trek severní Kanadou, aby pouští a savanou doklusal až ke konci té úmorné a debilní cesty. Během ní si skákne s indiánama do sauny a naprosto tupě a nezáživně upytlačí ťamana, negra, páreček rudochů a tři mexické čmoudy. Jako republikánský předvolební spot sice nápadité, nicméně ten tak zvaný psychiatrický zvratek, který vás má jakože nakonec posadit na prdel, musí být díky šikovnosti tolik ostříleného scénaristy a režiséra v jednom neumětelovi zřejmý už tak po třiceti minutách snad každému, kdo se s rozštěpem, pupeční šňůrou kolem krku a mongoloidním řevem nedral v šestém měsíci ven z dělohy cigánské hajzlbáby. Já tedy moc doufám, že jednou stačilo, a Dérty Hery junior s touhle tetanickou protekční stříbrnou lžičkou v hubě už nějakého koumáka nenapadne.(20.1.2016)

• silentname

Mal som pocit, že poslednej dobe sme dostávali naozaj dobré westerny. The Hateful Eight, The Keeping Room, Slow West, len si ich spomeňme. Tak som veril, že môžeme v tradícii pokračovať a dostať opäť niečo zaujímavé. A musím povedať, že koncept nie je najhorší, no prevedenie pôsobí na mňa veľmi priemerne až podpriemerne. Páčia sa mi niektoré nápady a vo filme sú aj skvelé scénky s indiánskym kmeňom. Vizuálne vyzerá film tiež dosť dobre a mám pocit, že sa točil aj v reálnych exteriérech. Kde ale padá do hlbín je náš hlavný hrdina a konflikt, ktorým prechádza. V prvom rade to nie je moc zaujímavé a v druhom rade po odhalení twistu je tu skutočne veľa vecí, čo človek nechápe. Neviem ako to povedať bez spoilerov, no premýšľam celý čas, či tie zbrane boli posadnúté diablom, alebo myseľ nášho protagonistu. Je to celé divné. Záver je podľa mňa strašný a skutočne ukážkový v tom, ako sa dá všetko ešte viac zabiť, než je nutné. Nemyslím si, že je nutné tento film vidieť, no myslím si, že westernoví fanúšikovia by si tu pár vecí nájsť mohli. Rozhodnutie nechávam na vás. Hodnotenie: C-(11.1.2016)

Keď sa syn vydá v otcových šľapajach. Slávne meno Eastwood opäť vo westerne. No tentokrát to skúsil syn slávneho Clinta, Scott. Na moje počudovanie ide o milé prekvapenie. Síce jednoduchý a klasicky príbeh s hercami-nehercami, ale za to je vidno, že od fanúšika žánru. Všetky mínusy, mne osobne kompenzovala, nádherná krajina, dobrá hudba a zaujímavá druhá polovica filmu(no 100 ľudí 100 chutí). Rejžo má westerny zrejme veľmi rad a preto sem chcel zakomponovať všetky známe prvky. To znamená, že to bola taká prehliadka známych atribútov tohto žánru. Je to samozrejme trochu tupé a hlavne nič nove, ale pri pohľade na ďalšieho Eastwooda v kovbojskom klobúku a klišé čo tak poznáme, ide o dobrý oldschoolový zárez. 50%(13.1.2016)

Dokud to bylo jen o nahánění únosců, tak se nejednalo o nic extra. Sice tu byla nádherná krajina, Goggins byl fajn slizoun a dívat se na mladýho Eastwooda, jak přebírá tátovo řemeslo, je taky docela zábava. Potíž byla v tom, že se houby dělo. Nicméně jakmile se ukáže, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá, začne poměrně solidní westernová jízda. Ten nápad se mi strašně líbil a o to víc zamrzelo, že si tvůrci s charakterem hlavního hrdiny nepohráli trochu víc. Ale i tak slušná práce a pevně doufám, že to není naposledy, co vylezl Clintův klon do sedla. 65%(16.1.2016)

• - Scott Eastwood (Jackson) údajně dostává až 50 westernových námětů měsíčně, nicméně roli odsouhlasil právě v tomto, jehož zápletku označil za jedinečnou. (PanZahadnyCZ)