Povstání mrtvých: Strážní věž

Dead Rising

Dead Rising: Watchtower

Horor / Akční / Thriller

USA, 2015, 118 min

Tohle mne velmi mile překvapilo ... Znechucenej většinou nízkorozpočtovejch zombáren z posledních let a v podstatě i třetím dílem videohry, která mne vůbec nebavila a po 10 min jsem ji smazal z pc, jsem v tento film vůbec nevěřil,, že mne zaujme. No a on zaujal !! A to od samotnýho začátku až do konce. V podstatě nonstop akce, nic moc se tam neřeší, prostě pár hlavních hrdinů v dost levně vypadajícím prostředí (zapomeňte na nějakej načančanej vizual po vzoru full hd videohry ...), což ale nevadí, protože je furt na co se koukat. Navíc co se mi hrozně líbilo, tak že film se bere jakýmsi zvláštním způsobem vážně, čekal sem spíš "splatter-komedii" a kdepak. Je to dost vážnej a temnej film a humor je zde spíš dost černej a jen takovej odlehčenej a úsměvnej. Sám se sobě divím, jak zombárny už moc nemusím, tak tohle mi hrozně sedlo. 4/5.(2.4.2015)

• sedm.1

Ani velice sympatický a pohledný ústřední herecký pár, ani pár slušných gore scén, a ani poměrně slušný spád, mě nepřesvědčili o nějaké valné kvalitě tohoto snímku, který bych se nebál označit přímo až za televizní produkci, čemuž nasvědčuje především celkový vizuál a vlastně i celkové pojetí filmu. Nechtěl bych ho tedy označovat přímo za laciný brak, ale prostě mě to zpracování vůbec neoslovilo. Co se zápletky týče, to byla křeč první třídy, nenápaditá, hloupá, nezábavná, takže ji alespoň trochu zachraňuje zmiňované tempo, díky kterému mi to nepřišlo alespoň zas až tak dlouhé. Jinak další důležitou stránkou filmu měly být hororové prvky, kterých sice nebylo úplně málo, ale byly neskutečně nevýrazné, a celkově takové dost při zdi a neefektně zpracované. Hodně mě navíc iritovala nehorázná tupost spousty postav a pak i až trapné přehrávání několika herců, kteří by se hodili spíš někam do parodií nebo nějakých 80kových hoven, než do takovéhoto moderního filmu. Mě Dead Rising zkrátka příliš nebavil, přišlo mi to celé takové nemastné, neslané, nevědíc, čeho to ve výsledku chtělo vlastně dosáhnout, na mě to ale nezafungovalo prostě ani v jednom ohledu.(28.11.2016)

Dead Rising jde v podobných stopách jako jeho herní bráškové. Jde o určitý morbidní humor typu: Zombií táta jde po ulici s na břiše upevněným šátkem na miminka ve kterém je i jeho v tu dobu již na půl snědená ratolest, ze které si ještě ukusuje. atd.. A ono by to možná i fungovalo, kdyby tam nebyli dolarové zombie(lidi co neumí vůbec hrát zombie), a mělo to o něco chytlavější příběh co by ve Vás vzbuzoval alespoň nějaké napětí, tak by to nebylo špatné. . .. Ale jinak vše vynahrazuje chytlavá akce a povedené masky. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(11.8.2015)

Horor „Povstání mrtvých: Strážní věž“ není vyloženě děsivý, ale má momenty, které by za takové bylo možné považovat. Nejedná se ani o snímek, který by byl vyloženě extra krvavý, ale gore zde najdete a ujde to. A pak je zde ještě příběh, který mi nepřišel tragický. Jesse Metcalfe je takový moc líbivý herec, ale v tomhle případě mi to ni nijak moc nevadilo. Fajn béčková zábava.(30.10.2018)

• Morholt

V posledních letech sice vzniklo pár zajímavých a neotřelých zombie kousků, ale tenhle k nim určitě nepatří. Sice se snáží tvářit jinak, ale je to jen parta lidí, která se snaží uniknout ze zombie obklíčení, přičemž mají další nůž na krku v podobě armády, která chce nakažené vybombardovat a taky tu řádí banda motorkářů, která sem zabloudila z natáčení Šíleného Maxe. Nepotěšily ani samotné zombie, které jsou z čeledi mátohovitých a to dynamičnosti akce také příliš neprospívá. A konečně nefungovaly ani pokusy o černý humor, které vyznívaly až příliš křečovitě a do celkového konceptu se moc nehodily. Celkový zmar podtrhuje přepálená stopáž. Po Leprechaunovi jsem od Lipovskyho čekal trochu víc. 10%(16.4.2015)

• - Při scéně ve skladu si můžeme všimnout, že jeden člen ze skupiny Logana (Rob Riggle) hraje hru "Dead Rising", podle které je film natočen. (sQelle)

• - Ještě než byl film natáčen, vznikla stejnojmenná hra na PC. (Safa Daniel)

• - Chase (Jesse Metcalfe) má na sebe oblečené tričko, na ktorom je zobrazený Servbot, postava z PC hry Mega Man Legends, ktorú podobne ako Dead Rising produkovalo štúdio Capcom. (beso74)