Povstání mrtvých: Strážní věž

Dead Rising

Dead Rising: Watchtower

Horor / Akční / Thriller

USA, 2015, 118 min

Byť nejsem fanoušek hry a ani fanoušek číslo jedna, jelikož mi hry tak nějak nesedly, tak tenhle film je fakt povedená vybíjená zombíků. A to je dobře, protože film je dobře natočený a nese v oddychové stylu, hlavně ty části ve studiu sou vtipný. Je teda fakt že by to chtělo víc akce a taky ta akce působí dost nejistě, postrádá adrenalin. Ale jinak je akce v pořádku, přehledná, dobře krvavá a taky je to dost nápaditá. Jo to slepování několika zbraní, do jedné velké mega zbraně, je dobře udělaný ano, já vím tohle jde i ve hře a taky v Dead Islandu. Herci hrají dobře, neni to sice světoborného, ale jde to. Hlavní záporák neni debil a souboj s ním je vcelku slušný. Nějaký to šokující odhalení ve filmu taky je, no a to je asi tak všechno, na jedno zhlédnutí fajn a pro fanoušky naprostá povinnost.(21.10.2016)

• sedm.1

Ani velice sympatický a pohledný ústřední herecký pár, ani pár slušných gore scén, a ani poměrně slušný spád, mě nepřesvědčili o nějaké valné kvalitě tohoto snímku, který bych se nebál označit přímo až za televizní produkci, čemuž nasvědčuje především celkový vizuál a vlastně i celkové pojetí filmu. Nechtěl bych ho tedy označovat přímo za laciný brak, ale prostě mě to zpracování vůbec neoslovilo. Co se zápletky týče, to byla křeč první třídy, nenápaditá, hloupá, nezábavná, takže ji alespoň trochu zachraňuje zmiňované tempo, díky kterému mi to nepřišlo alespoň zas až tak dlouhé. Jinak další důležitou stránkou filmu měly být hororové prvky, kterých sice nebylo úplně málo, ale byly neskutečně nevýrazné, a celkově takové dost při zdi a neefektně zpracované. Hodně mě navíc iritovala nehorázná tupost spousty postav a pak i až trapné přehrávání několika herců, kteří by se hodili spíš někam do parodií nebo nějakých 80kových hoven, než do takovéhoto moderního filmu. Mě Dead Rising zkrátka příliš nebavil, přišlo mi to celé takové nemastné, neslané, nevědíc, čeho to ve výsledku chtělo vlastně dosáhnout, na mě to ale nezafungovalo prostě ani v jednom ohledu.(28.11.2016)

Doufal jsem sice ve větší akční gore inferno, ale bezesporu, bez diskuzí je Dead Rising lépe natočeným, krvavějším a zábavnějším hororem než intelektuální a nudný Home Video Made Wyrmwood. Potěší slušné herecké osazenstvo, držení se dle herní předlohy, především škála vynalézavých zbraňí a banda grázlů dodává filmu říz. Bavil jsem se slušně a pokud letos lepší Zombie horor už nevýjde, tak zvýším. 65%(29.3.2015)

• VanTom

Na pohled profesionální zombie béčko se vzhledem k monotónnímu a neživému (ehm) obsahu nejvíc potýká s přiškrceným rozpočtem, poněvadž šíleným davovým masakrům stohlavých hord se ani nepřiblíží. Předlohu jsem si na vlastní gamepad neosahal, ale kromě tohoto si z recenzí na ni vybavuju jako základní herní mechaniku využívání veškerého haraburdí v prostředí a jeho kombinaci do absurdních smrtonosných udělátek, což filmaři snaživě zachycují i tady, ovšem opět omezeně. "Gore" porcování nemrtvých zabaví, to né že né, nikoliv už vážnější aspekty příběhu přepálené délkou. Lepší 2*(6.3.2018)

V pondělí přijdu do práce a usednu k počítači. Koukám a mám prodělat další školení UTS. Tak jsem se do toho pustil s vervou a najednou narážím na jednu část, kde nás doslova školí, jak postupovat, když se na pracovišti objeví zombie! Dokonce i s videem. Říkám si a je to tady, jsme americká firma a amíci nás chtějí nakazit a snížit populaci v evropě. Snad už také vivinuli i ten zombrex. Škoda, že jsme se k bratrům rusům obrátili zády. Pošuk motorkář měl dobrou vizi, takový příkladný američan.(14.1.2017)

• - Dej filmu zachytáva udalosti, ktoré sa odohrali po skončení hry Dead Rising 2 a pred začiatkom Dead Rising 3. (beso74)

• - Ještě než byl film natáčen, vznikla stejnojmenná hra na PC. (Safa Daniel)

• - Chase (Jesse Metcalfe) má na sebe oblečené tričko, na ktorom je zobrazený Servbot, postava z PC hry Mega Man Legends, ktorú podobne ako Dead Rising produkovalo štúdio Capcom. (beso74)