Skupinka lidí bojuje o život ve městě zamořeném zombie. (Filmbox)

Trailer 2

Dellamorte

Myslím že ano, aj keď zombíkov mám tak akorát. Hupla som do toho, aby som si overila Madsonovej Virgin. Tá promrštěná minutáž snímku škodí, no akce místami dupe a udržuje dynamičnost. Celkově zbytočné a parazitujúce na parazitoch, ktoré parazitujú na dávno časom overených origináloch. V tomto případě bych to kôli minutáži ani nenazvala filmovou skratkou. 3- ()

Flipnic

Tohle mne velmi mile překvapilo ... Znechucenej většinou nízkorozpočtovejch zombáren z posledních let a v podstatě i třetím dílem videohry, která mne vůbec nebavila a po 10 min jsem ji smazal z pc, jsem v tento film vůbec nevěřil,, že mne zaujme. No a on zaujal !! A to od samotnýho začátku až do konce. V podstatě nonstop akce, nic moc se tam neřeší, prostě pár hlavních hrdinů v dost levně vypadajícím prostředí (zapomeňte na nějakej načančanej vizual po vzoru full hd videohry ...), což ale nevadí, protože je furt na co se koukat. Navíc co se mi hrozně líbilo, tak že film se bere jakýmsi zvláštním způsobem vážně, čekal sem spíš "splatter-komedii" a kdepak. Je to dost vážnej a temnej film a humor je zde spíš dost černej a jen takovej odlehčenej a úsměvnej. Sám se sobě divím, jak zombárny už moc nemusím, tak tohle mi hrozně sedlo. 4/5. ()

George Stobbart

Rozbiehajúca sa zombie nákaza, panikáriace mestečko a grupa rozdielnych ľudí, ktorá sa snaží prežiť. Aj keď je to pomerne tradičná schéma zombie hororov, je "Dead Rising" v skutočnosti založený na rovnomennej hre. Ktorú síce nepoznám, ale tipoval by som, že bola zábavnejšia a hodnotnejšia než tento film. Pozerať sa síce dá, no nie je ničím zaujímavejší od desiatok či stoviek podobných zombie survivalov. Natočené aj obsadené v pohode, hororové moc nie; skôr akčné a sem-tam ozvláštnené humornými scénkami (na chvíľu som si spomenul aj na "Sharknado") a dokonca aj post-apo momentmi typu "Doomsday". A napriek tomu všetkému to stále nič moc nie je. ()

EvilPhoEniX

Doufal jsem sice ve větší akční gore inferno, ale bezesporu, bez diskuzí je Dead Rising lépe natočeným, krvavějším a zábavnějším hororem než intelektuální a nudný Home Video Made Wyrmwood. Potěší slušné herecké osazenstvo, držení se dle herní předlohy, především škála vynalézavých zbraňí a banda grázlů dodává filmu říz. Bavil jsem se slušně a pokud letos lepší Zombie horor už nevýjde, tak zvýším. 65% ()

SNCIS

Další film podle hry o zombií. Dead Rising jsem nikdy nehrál, film jsem si pustil. Musím říct, že to velice nabodobuje - Resident Evil. Místo společnosti amberla je zde Feza, místo Milli Jovovich je zde Meghan Ory. No, holky si nemají co vyčítat, ani o jedné nebude většina chlapů snít. Příběhové je to také velice podobné, ale zkrátka v Residentovi to lépe funguje. Jinak to není nic nového, o zombíkách už vznikli lepší filmy. Vypíchnu asi jen vstupy zprávařu. Frank: "Kdyby jste byla zombií, nechám se sežrat." Hlasatelka: "Probůh." Frank: "Žertuju, rozbil bych vám palici televizí." - 30%. ()

• Při scéně ve skladu si můžeme všimnout, že jeden člen ze skupiny Logana (Rob Riggle) hraje hru "Dead Rising", podle které je film natočen. (sQelle)
  • Chase (Jesse Metcalfe) má na sebe oblečené tričko, na ktorom je zobrazený Servbot, postava z PC hry Mega Man Legends, ktorú podobne ako Dead Rising produkovalo štúdio Capcom. (beso74)
  • Vo filme je odkaz na hlavného hrdinu z hry Dead Rising 2, Chucka Greena. Jeden zo zombies má na sebe taký istý žltý kabát, aký nosila v hre práve táto postava. (beso74)