Boj s krvelačnými zombie, které napadly malé město v Oregonu, se zdá být prohraný, protože nezabírá lék proti jejich viru. Armáda má za úkol během několika hodin město vybombardovat, aby nedošlo k šíření nákazy... Na malé město Východní Misie v Oregonu byla uvalena karanténa kvůli vpádu krvelačných zombie a město bylo obehnáno zdí, aby se nedostali ven. Současně začal platit evakuační příkaz, aby se ven dostali zdraví lidé nebo lidé, které před změnou na zombie chrání každodenní aplikace léku Zombrex. Do města se vypraví novinář Chase Carter, který se se svou kolegyní Jordan nebojí natáčet reportáž přímo z místa. Rád by udělal rozhovor s mladou ženou jménem Crystal, která je také nakažená, ale díky Zombrexu se u ní nákaza neprojevuje. Crystal ale rozhovor odmítá. Evakuace je však náhle zastavena, protože lék přestal účinkovat a u lidí se začaly projevovat příznaky nákazy. Navíc se roznese informace, že virus zmutoval a může se dokonce šířit vzduchem. Nikdo nesmí opustit prostor. Chase a jeho kolegyně Jordan uvízli. Jordan se snaží Chase najít, ale on ji nestihne. Ale ani Jordan nesmí ven. Byla zadržena a nejprve u ní provedli testy, aby zjistili, zda není nakažená. To se neprokáže. Mezitím byla povolaná na pomoc armáda, která má dohlédnout na to, aby nikdo neuniknul. Chase se s Jordan domlouvá pomocí mobilního telefonu. Potká se znovu s Crystal a nešťastnou Maggie, která přišla o dceru. Společně se pokouší dostat ven. Musí odrážet neustále útoky zombie, kteří baží po lidském mase. Maggie to nedokáže a stává se z ní zombie.

Crystal si musí píchat Zombrex a Chasovi je divné, že zabírá. Crystal přiznává, že ho má z jiného než veřejného zdroje. Situace se zdá být nyní jasnější. Zombrex, který dostávali lidé ve městě, není účinný, ale Crystalin ano. Nejedná se tedy o mutaci viru, ale o špatný lék. Armáda bude za pár hodin bombardovat město, a je proto nutné upozornit na to, že zbytečně zahynou lidé, kteří nejsou žádnou hrozbou pro ostatní. Chase s Crystal provedou test, který natočí na mobil. Crystal si aplikuje dávku neúčinného Zombrexu a zanedlouho se u ní začnou projevovat symptomy nakažení. Hned si tedy aplikuje účinný lék a symptomy zmizí. Tyto záběry pak pošlou do televize. Jordan je ve spojení s Chasem a snaží se zabránit katastrofě. Bohužel vychází najevo, že armáda byla o tomto stavu po celou dobu velmi dobře informovaná a že tato situace byla vyvolaná uměle, aby mohli lidem aplikovat čipy, které jim mají dávkovat po celý rok správnou dávku Zombrexu. Jenže nejde o to, zachraňovat lidi, ale o to, aby díky čipům byli neustále pod kontrolou za každé situace. Armáda to nazývá Projekt strážní věž. (TV Prima)

Trailer 1

SNCIS

Další film podle hry o zombií. Dead Rising jsem nikdy nehrál, film jsem si pustil. Musím říct, že to velice nabodobuje - Resident Evil. Místo společnosti amberla je zde Feza, místo Milli Jovovich je zde Meghan Ory. No, holky si nemají co vyčítat, ani o jedné nebude většina chlapů snít. Příběhové je to také velice podobné, ale zkrátka v Residentovi to lépe funguje. Jinak to není nic nového, o zombíkách už vznikli lepší filmy. Vypíchnu asi jen vstupy zprávařu. Frank: "Kdyby jste byla zombií, nechám se sežrat." Hlasatelka: "Probůh." Frank: "Žertuju, rozbil bych vám palici televizí." - 30%. ()

George Stobbart

Rozbiehajúca sa zombie nákaza, panikáriace mestečko a grupa rozdielnych ľudí, ktorá sa snaží prežiť. Aj keď je to pomerne tradičná schéma zombie hororov, je "Dead Rising" v skutočnosti založený na rovnomennej hre. Ktorú síce nepoznám, ale tipoval by som, že bola zábavnejšia a hodnotnejšia než tento film. Pozerať sa síce dá, no nie je ničím zaujímavejší od desiatok či stoviek podobných zombie survivalov. Natočené aj obsadené v pohode, hororové moc nie; skôr akčné a sem-tam ozvláštnené humornými scénkami (na chvíľu som si spomenul aj na "Sharknado") a dokonca aj post-apo momentmi typu "Doomsday". A napriek tomu všetkému to stále nič moc nie je. ()

EvilPhoEniX

Doufal jsem sice ve větší akční gore inferno, ale bezesporu, bez diskuzí je Dead Rising lépe natočeným, krvavějším a zábavnějším hororem než intelektuální a nudný Home Video Made Wyrmwood. Potěší slušné herecké osazenstvo, držení se dle herní předlohy, především škála vynalézavých zbraňí a banda grázlů dodává filmu říz. Bavil jsem se slušně a pokud letos lepší Zombie horor už nevýjde, tak zvýším. 65% ()

Dellamorte

Myslím že ano, aj keď zombíkov mám tak akorát. Hupla som do toho, aby som si overila Madsonovej Virgin. Tá promrštěná minutáž snímku škodí, no akce místami dupe a udržuje dynamičnost. Celkově zbytočné a parazitujúce na parazitoch, ktoré parazitujú na dávno časom overených origináloch. V tomto případě bych to kôli minutáži ani nenazvala filmovou skratkou. 3- ()

Flipnic

Tohle mne velmi mile překvapilo ... Znechucenej většinou nízkorozpočtovejch zombáren z posledních let a v podstatě i třetím dílem videohry, která mne vůbec nebavila a po 10 min jsem ji smazal z pc, jsem v tento film vůbec nevěřil,, že mne zaujme. No a on zaujal !! A to od samotnýho začátku až do konce. V podstatě nonstop akce, nic moc se tam neřeší, prostě pár hlavních hrdinů v dost levně vypadajícím prostředí (zapomeňte na nějakej načančanej vizual po vzoru full hd videohry ...), což ale nevadí, protože je furt na co se koukat. Navíc co se mi hrozně líbilo, tak že film se bere jakýmsi zvláštním způsobem vážně, čekal sem spíš "splatter-komedii" a kdepak. Je to dost vážnej a temnej film a humor je zde spíš dost černej a jen takovej odlehčenej a úsměvnej. Sám se sobě divím, jak zombárny už moc nemusím, tak tohle mi hrozně sedlo. 4/5. ()

• Dej filmu zachytáva udalosti, ktoré sa odohrali po skončení hry Dead Rising 2 a pred začiatkom Dead Rising 3. (beso74)
  • Ještě než byl film natáčen, vznikla stejnojmenná hra na PC. (Safa Daniel)
  • Vo filme je odkaz na hlavného hrdinu z hry Dead Rising 2, Chucka Greena. Jeden zo zombies má na sebe taký istý žltý kabát, aký nosila v hre práve táto postava. (beso74)