Povstání mrtvých: Strážní věž

Dead Rising

Dead Rising: Watchtower

Horor / Akční / Thriller

USA, 2015, 118 min

Dead Rising jde v podobných stopách jako jeho herní bráškové. Jde o určitý morbidní humor typu: Zombií táta jde po ulici s na břiše upevněným šátkem na miminka ve kterém je i jeho v tu dobu již na půl snědená ratolest, ze které si ještě ukusuje. atd.. A ono by to možná i fungovalo, kdyby tam nebyli dolarové zombie(lidi co neumí vůbec hrát zombie), a mělo to o něco chytlavější příběh co by ve Vás vzbuzoval alespoň nějaké napětí, tak by to nebylo špatné. . .. Ale jinak vše vynahrazuje chytlavá akce a povedené masky. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(11.8.2015)

• Sabrewulf

To musí být prostě umění, natočit nezáživnou zombíkárnu s dějem, který vůbec nezaujme. Navíc jsem už dlouho alergický na dva časté jevy, vyskytující se v nových zombie filmech. 1) Nemají začátek. Nemusí mít tak geniální start jako třeba Návrat oživlých mrtvol, kde nás přímo seznámí s tím, jak a proč to začalo. Ale aspoň začátek ve stylu Walking dead, Úsvit mrtvých (2004), kde se zombíci prostě postupně objevují. Hodit nás do děje, kde se už od začátku o zombiích ví, je strašně ubohé. 2) Masky. Ne, člověk potřený kečupem s kontaktníma čočkama se může ksichtit a chrčet jak chce a pořád bude působit jako z laciného dětského amatéráku na youtube = trapně. Stačí JEDNA(!!!) pořádná maska v celém filmu a to už pak vnímám úplně jinak. To přece zas tak těžké a drahé není, ne? ///// Do toho všeho neustálé vstupy do televize, které mě šíleně iritovaly. Jedna hvězdička za to, že si zombie podaly tu přehnaně kozatou krávu.(12.3.2017)

Horor „Povstání mrtvých: Strážní věž“ není vyloženě děsivý, ale má momenty, které by za takové bylo možné považovat. Nejedná se ani o snímek, který by byl vyloženě extra krvavý, ale gore zde najdete a ujde to. A pak je zde ještě příběh, který mi nepřišel tragický. Jesse Metcalfe je takový moc líbivý herec, ale v tomhle případě mi to ni nijak moc nevadilo. Fajn béčková zábava.(30.10.2018)

Ještě se ani nerozběhnou titulky a padne slovo "zombie". Tím si autoři nahnojili, protože toto kouzelné slovo zavazuje k jistým pravidlům. No a ty se tu tak uplně nedodržují. "Zombie" lze zlikvidovat i jinak než profláknuitým pleskancem do mozku (wtf?) a taky celkem slušně zvládají střílet z pistole (wtfffff!!!!). Takže to, že je "zombitida" léčitelná je už jen zábavné zpestření. Když jsme u té zábavnosti - zábavné to je. Asi nelepší jsou modifikované zbraně a relativně vtipné souboje o přežití. Jako bonus pak působí momenty "krmítko formou nosítka" (všichni pochopí až uvidí). Ve filmu je také vidět několik odkazů na hru, kterou se film inspiruje (nehrál jsem, neznám) což jediné omlouvá nedržení se zcela pravidel žánru. Kdo je mega otravný je Rob Riggle (ale ten je opravný všude, obzvlášť když představuje propojení s herní sérií - postavou Franka Westa) a óbr trapně působí kostýmy a masky všech zombie. Co překvapuje je i nahrávka na pokračování (to někdo vážně čekal takový hit?).(9.1.2017)

• SeBig

No tohle bylo pro mě utrpení dokoukat. Začátek schválně lákadlo úlomek nejlepší scény filmu, pak však ovšem nuda, nuda, nesympatický postavy a záporáci (pankáčovej gang) kterej je ted skoro v každým filmu.. masky (až na klauna) taky nic moc. Ten film mě prostě štval, jediné plus je ta scéna kdy ty zombies mlatí všim co najde (o tom měl být taky celej ten film).(27.5.2015)

• - Vo filme je odkaz na hlavného hrdinu z hry Dead Rising 2, Chucka Greena. Jeden zo zombies má na sebe taký istý žltý kabát, aký nosila v hre práve táto postava. (beso74)

• - Mesto Fourtune City z hry Dead Rising 2 je v tomto filme spomínané jednou z hrdiniek filmu, Crystal (Meghan Ory). (beso74)

• - Ještě než byl film natáčen, vznikla stejnojmenná hra na PC. (Safa Daniel)