1. díl:
Žebříček třiceti největších česko-slovenských hitů posledních třech desetiletí. Na písničky a tehdejší dobu zavzpomínají Marta Jandová, Martin Dejdar, Leoš Mareš a Maroš Kramár s moderátorkou Adélou Banášovou. Své největší hity zazpívají naživo Karel Gott, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Václav Neckář a další.

2. díl: Party hity
Největší silvestrovská párty s 40 největšími světovými a česko-slovenskými párty hity. O zábavu se postará čtveřice herců a komiků Maroš Kramár, Andrej Bičan, Tomáš Matonoha a Milan Šteindler s moderátorkou Adelou Banášovou. (TV Nova)

tron

Hrozne nesympatické a nepríjemné. Pred rokmi boli na verejnoprávnej televízii populárne relácie Hit storočia (2007) a Legendy popu (2011) a tak si Markíza s pár ročným oneskorením, lebo šak čo, povedala, že sa to pokúsi skopírovať. Bohužiaľ, zostalo len pri snahe. Netvrdím, že spomenuté dva tituly boli veľdielami televíznej obrazovky, ale matne si spomínam, že sa na ne nielenže dalo pozerať, ale svojho času boli veľmi obľúbené a keď som nemal čo robiť, vždy som si rád pozrel novú časť. Markíza na to však šla zle. Síce skopírovala základný koncept (moderátorka a pár nie príliš schopných „glosátorov“ komentuje istý typ hudobnej tvorby a je to zasadené do konkrétneho, špecifického časového obdobia), ale do titulnej úlohy nasadila nesympatickú Adelu Banášovú a do úloh glosátorov väčšinou iritujúcich ľudí, ktorí nemali k téme čo povedať. Len trepali blbosti, aby v štúdiu nedajbože nenastalo hrobové ticho. Celý projekt zároveň už po vizuálnej stránke vyzerá veľmi nízkorozpočtovo, lacno, škaredo. Potom bol prestrih na pesničky, ktoré zo záznamu komentovali desiatky slovenských (kvázi) osobností. Tým vtipy občas vyšli. Väčšinou nie. Vrcholom nevkusu bol WTF Juraj Čurný, vystupujúci v pozícii zostavovateľa jednotlivých rebríčkov. Neviem komu, ale niekomu napadlo tohto nepríjemného muža, ktorý sa vôbec nehodí na verejné vystupovanie, plnohodnotne zaradiť do programu ako čosi-ako-spolumoderátora. Strašne silená záležitosť. ()

castor

Tak jsem to pro tentokrát „oslavil“ v kruhu rodinném, a částečně i s pomocí zapnuté televize. Asi stárnu. Nebo blbnu. Nestárne však podprůměrná televizní zábava, které se prostě nechce do důchodu. Většina silvestrovských programů nezavadila o vtip nebo o nápad. Za recyklací stále toho stejného stojí často peníze, jenže to ať radši stanice pustí nějaký profláklý film. Pamětnická hitparáda Chart Show! byla místy stejným dárečkem jako vybuchlá petarda v dlani. Nechť si každý hodí své hity na disk, pustí si je v autě při trčení v koloně na D1 a přestane otravovat ostatní. ()

MM_Ramone odpad!

Ďalšia nesmierne blbá (ne)zábavná relácia z produkcie slovenskej súkromnej televízie Markíza. Zahráme zopár starých odrhovačiek a budeme okolo nich hlúpo kecať. Počúvať trapné, rádoby vtipné hlášky a príhody, česko-slovenských pseudo celebrít je pre mňa už doslova neznesiteľné. Vypestoval som si silnú averziu voči kreténom ako je Dangl, Dejdar, Kramár, Studenková, Šteindler, Bičan, Mareš... Ich nechutné ksichty už nemôžem ani vidieť. No a kto iný by mal moderovať takúto kravinu ako nosatá čarodejnica Adela Banášová? Hnusná, premúdrelá a náramne vtipná stará dievka. Je mi vrcholne protivná. "Chart Show" - česko-slovenské shity - Odpad! ()

gogo76

Ja som si Chart show celkom obľúbil. Adelu Banášovú mám úprimne rád a jej humor mi je strašne blízky. Relácia ako celok má samozrejme chyby, rebríček piesní je veľmi subjektívny, zostavený z pohľadu inak skúseného hudobného odborníka J. Čurného. Mám rád debaty okolo piesní, kde sa vraciame v čase a spomíname na hity na ktorých sme vyrástli. Spomínané, dosť kritizované silvestrovské vydanie som nevidel, ale v týchto novších častiach je mnoho hostí i z českej strany, rovnako piesne sú vyberané dobre a je to výber hitov, ktoré kedysi v Československu vládli. Hovorím však na rovinu, že ak by to nemoderovala Banášová tak by som to asi nesledoval. Takže chápem hodnotenia tých, ktorým je Adelka ukradnutá. Ja som spokojný, až na tie reklamy, ale pozerám na až na druhý deň cez archív, takže reklamy neriešim. 70%. Adela 100%. ()

Big Bear odpad!

Přííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííšernééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé ! Viděl jsem při náhodných přepnutích programů na DO asi 3x po 3 minutách a i to byla málem smrtící dávka. Pokud chtěl někdo na Silvestra spáchat sebevraždu, měl si dát raději chlebíček s krabí pomazánkou ze surimi tyčinek, který zbyl od Štedrého dne.... Fakt kruťárna, kdyby NOVA pustila třeba všeny díly Rumcajse, udělala by lépe. A tedy, nic proti Slovákům, ale tohle nebyl pořad pro Bratislavu, tohle byl pořad vysílaný pro českou (rozuměj v Čechách) televizi. Vždyť to bylo samej Slovák? ! Nic proti Adéle, ta jediná má něco v hlavě, ale co ti ostatní? Senilního už (bohužel) Šteindlera nepočítám. ODPAD jak vyšitej. ()

misterz

Trápne žvatlanie o ničom. Čakal som viac hudby a viac spievania. Ešte šťastie, že to nakoniec prišiel zachrániť božský Kája :). 30/100 ()

Anderton

Bolo otázkou času, kedy príde tento úspešný model aj k nám a pravdupovediac som sa na to tešil. Lenže, trochu budem nesúhlasiť s väčšinovým názorom, ale kameňom úrazu nie sú ani tak dementné kecy moderátorov (čo iné sa dalo čakať a v Nemecku to je asi podobné), ani playbackové vystúpenia (to je predsa všade štandart), ale Viršíkov výber. Ten je občas ťažko mimo. Napríklad pri československých hitoch som dosť nechápal. Kde bol Holubí dúm? Kde bolo Až jednou? Viršík si povedal, že od každého interpreta tu musí byť zastúpený len jeen hit, čo napríklad v prípade Elánu absolútne nezodpovedá realite. Tí tam mali toho možno viac, nepamätám sa už. Niektoré songy v top 10 som ani nepoznal. Toto bol najväčší hit od Kabátu? Toto od Bílej? A tak ďalej. Najväčší rockový hit všetkých čias je Satisfaction? Prečo? ()

Slartibarkfast

Odpad tomuto pořadu nedávám jen z toho důvodu, že tam občas (skutečně) zazní skvělá písnička, která utvářela naše životní styly a častokrát v nás evokuje vzpomínky na nějakou životní událost či období. Jinak je to jen o trapném žvatlání a nemístných komentářích. V podstatě vypouštění nezajímavých názorů na to či ono od lidí, kteří pro mnohé znamenají jen málo, nebo se při vyslovení jejich jména osypou. Neskutečné utrpení. Nedoporučuji! 15% ()

Arsenal83

Rebríček pesničiek zostavený slintavým pseudoodborníkom a záhadne furt zvíťazí iná československá hudobná hvezda. No to mi je prekvapenie. Ale aspoň niektoré pesničky za to stáli, ako aj moderátorka. ()

SOLOM.

Nevím, co se vám na tom nelíbí, vždyť je to tak super…Ne dělám si prdel. Banášovou jsem měl v začátcích docela rád, pak už moc ne. Je však pravda, že českou a slovenskou hudbu zrovna moc neposlouchám – nicméně tu a tam se nějaký ten hit přece jenom urodí, nebo si rád poslechnu některé „staré vykopávky“. Horší už je to s výběrem lidí, kteří se tam objeví a kecají. Na docela dost rádoby „celebrit“ jsem alergický, jenom když je vidím (viz Mareš, Dangl, atd..). ()

Marek1991

Dosť mi to pripomína relácie, ktoré chodili na verejnoprávnej televízii, akurát tu to moderuje pre mňa veľmi sympatická Adela Banášová, hity sú tiež veľmi dobre vyberané a tak si to v celku užívam, je to taký normálny program, len prerušovanie reklamami mi vadí. O odbornosti a nejakej pridanej hodnote, ale radšej nechcem hovoriť, to by som skôr kritizoval a to sa mi nechce, lebo latku si to nedalo zjavne vysoko, lebo aj komentovanie hitov je už akoby overené a niektorí tí, čo komentujú, mi prídu, že sú tam len kvôli televízii, na ktorej to ide. ()

corpsy odpad!

Koncept tejto relácie má veľký potenciál. Lenže ono to v zlých rukách nieje vôbec o hudbe, ale o debilných výrokoch prítomných umelcov. A predstavte si, že práve toto ,,ľudí,, baví. HANBA! ()

Tryskomyš

Absolutně super hity. Jen mě trochu překvapily některé písničky, že se tam dostaly, například Rytmus nebo Karel Duchoň. ()

Krt.Ek

Herr Gott, že já onu třešničku nepředjímal, mohl jsem si ušetřit s reklamami skor tříhodinový hudební pořad bez zpěvu, vtipu, čehokoliv nosného; omluvte mne, ale kurva proč jsem takový ocas, že nedokážu rande-vous s naší nejsledovanější komerční televizi důstojně ukončit, dát vále něčemu, co je užitečný, jako sáňky v létě a příjemný, jako trn v patě? Hvězdička z milosti, přeci jen jsou formáty TV Nova stále lepší než drát v oku, avšak vsadím, že s takovou to nebude trvati dlouho a trend se obrátí; zvěte furt Kramáry, Mareše a jim podobné a půjde to samo. ()

TomX2 odpad!

Hudbu rád počúvam, rád ju tvorím a milujem ju, kvôli nej som aj sledoval pár dielov, no všetci včetne Banášovej mi tam vadia a ich vtipy mi prídu trapné a zbytočné. Myslím, že by som bol spokojnejší, keby to bolo len o hudbe bez tých zbytočností.. 5% ()

..Lucas..

Je pravda, že jsme se nedozvěděli nic zajímavého, nic nového, ale v rámci českých pořádů to byl nadprůměr. Adela i ostatní hosté nerušili a občas i pobavili, takže na Novu dobrý. ()

runner85

Možno som tých 5* naozaj nadhodnotil. Ale konečne dačo, čo po Hite storočia stojí zato. A hej pozerám to zo záznamu na nete takže reklamy nemám. A tie kecy okolo toho ma aj celkom bavia. Rozhodne palec hore! :) ()

Aljak

Ako hudobná show, počas ktorej si človek zaspomína na staré známe hity, je to celkom fajn. Naozaj som si občas dobre zaspomínal na staré časy, takže z tohto pohľadu je to veľmi príjemné Ale koho preboha zaujímajú názory a "vtipné" glosy tých československých celebrít na hudobnú tvorbu rokov dávno minulých? Ako niektorí tí ľudia čo sa tam vyjadrujú mi nevadia, ale klenoty typu Oňová, Máziková, Evelyn a spol.? No ďakujem pekne! Prvotná dobrá myšlienka hudobných spomienok sa tak dosť utápa v tej celebritnej smotánke, ktorá sa občas fakt predbieha kto trepne väčšinu hlúposť. ()