The Missing (TV seriál)

The Missing

Stratený

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2014 - 2016, 15 h 40 min (Minutáž: 16x60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall, Ken Stott, Diana Kent, Jean-François Wolff, Johan Leysen, Anamaria Marinca, Issaka Sawadogo, Joséphine de La Baume, Diana Quick, Eric Larcin, Olivier Bonjour, Dragoș Bucur, Circé Lethem, Corentin Lobet, Georges Siatidis, Hilde Heijnen, Titus De Voogdt, Dan Fredenburgh, Erico Salamone, Jeanne Abraham, Stéphanie Van Vyve, Anjli Mohindra, Enoch Frost, Alex Lanipekun, Mohamed Nmilla, Roger Allam, Isabelle Barth, Florian Bartholomäi, Sura Dohnke, Laura Fraser, Abigail Hardingham, Keeley Hawes, David Morrissey, Oaklee Pendergast, Tobias Schönenberg, Bernhard Schütz, Lia Williams, Ólafur Darri Ólafsson, Philip Arditti, Filip Peeters, Fabrice Rodriguez, Sebastian Urbanski, Anemone Valcke, Bien de Moor, Richard Glover, Andreas Perschewski, Lena Lauzemis, Laura Pyper, Thomas Arnold, Brian Vernel, Bernard Eylenbosch, Pierre Dherte, Christophe Sermet, Clive Francis, Derek Riddell, Michaël Erpelding, Damson Idris, Richard Sutton, Oliver Hunt, Yassine Fadel, Amanda Walker, Sebastian Badarau, Gilles De Schryver, Marc Lauwrys, Maarten Goffin, Guillaume Devos, Cela Yildiz, Jonathon Sawdon, Daniel Ezra, Marguerite Topiol, Lotte Heijtenis, Dorothée Capelluto, Dianne Weller

Chris Clough

Kostýmy:

Rhona Russell

The Missing přináší příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách a jejich prolínání skvěle funguje. Vyšetřuje se ztracení malého Olivera a napříč celou sérií se táhne naděje, deprese a zoufalství jeho otce, který se snaží za každou cenu zjistit, co se stalo. Silné drama, kde se nabízí srovnání se seriálem Broadchurch. Podobná atmosféra i téma, skvělé herecké výkony (hlavně James Nesbitt) a fakt, že chcete vědět, jak to dopadne. Postavy byly skvělé a žádná vás nenechá chladným a chcete vědět, co s ní je a proč. Jediná věc, která mě trochu zklamala je závěr. Nemám rád, když něco nepadne tak, jak si přeju a tvůrci použijí "to si domyslete sami". Pokud však máte rádi pomalé, atmosférické příběhy, které se řeší napříč celou sérií, tak neváhejte a Missing vyzkoušejte, určitě si přijdete na své.(25.2.2015)

Pre mňa o chlp lepší seriál ako True Detective. Tam kde TD bol vykreslovaný ako noir z amerického predmestia s filozofujúcim McCounagheym, ktorému som občas ani nerozumel, je The Missing priamočiarejší, jednoduchší a osobitejší. Postavy sú výborne zahrané, prostredie príťažlivé, stret rôznych národností exotické, dialógy a dej skvelo napísané. Mnoho twistov a prelínanie časových rovín len dopomáhajú skvelej atmosfére a dosahuje kvalít môjho obľúbeného The Killing.(4.1.2015)

Mrazivá záležiost zabývající se asi tím nejhorším traumatem každého rodiče a to zmizením dítěte. Seriál rozehrává hned několik rovin, kdy se míchá pátrání po chlapci s osobním dramaty jak jeho rodičů, tak i vyšetřujícího policisty a dalších vedlejších postav. Po výborném pilotu mi sice občas připadalo, že celá série místy ztrácí dech, ale i tak se jedná o vysoký nadprůměr, což potvrdil i samotný konec. Výhrady nemám ani vůči hercům, přičemž pro Nesbitta to je, troufám si říci, zatím životní role. BBC zaslouží opět palec nahoru. 85%(27.12.2014)

Drsné... Co vše se může přihodit rodičům zmizelého dítěte a kam až jsou nejen oni schopni zajít pro jeho nalezení? Velice povedené krimi-drama s časovými skoky minulost-přítomnost, vynikajícím otcem Tonym a hl.detektivem, zvraty u kterých čumím jak puk a finále co opravdu dostalo...Jediná námitka, že určo to šlo o hodinku zkrátit, toť vše. The Killing jsem neviděl a True Detective je True Detective :) 8,5/10 A na nový případ v další sérii určitě kouknu!!!(4.1.2015)

Síla toho příběhu je zdrcující a herecké výkony jsou skvostné. Ovšem přesně jak píše uživatel Marigold: "Samotná detektivní rovina trpí syndromem "logika podřízená pointě", ale naštěstí v závěru převáží magnetismus hlavní postavy, kterou na hraně únosnosti vysekl zdevastovaný James Nesbitt." Tím "zdevastovaným" James(em) Nesbitt(em), který to celé "vysekl" na hraně únosnosti je to výborně vyjádřeno. Samotný příběh je místy až možná zbytečně moc natahovaný a pointa celé této minisérie mi vyzněla tak trochu na prázdno. Celé je to tak trochu nekonzistentní a ten závěr jsem trochu nepochopil. Mám na mysli např. to video, kde je vidět únos hledaného chlapce... Jak že to tedy celé doopravdy vlastně bylo? Hmm.... Krom James(e) Nesbitt(a) jsem byl spokojený i s tím jak hrál Tchéky Karyo, popř. Frances O'Connor. Verdikt: 4* a 80 %.(11.1.2015)

• - Natáčení začalo v únoru 2014 za pomoci belgického vládního daňového programu. (Freshoun)