The Missing (TV seriál)

The Missing

Stratený

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2014–2016, 15 h 40 min (Minutáž: 56–60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall, Ken Stott, Diana Kent, Jean-François Wolff, Johan Leysen, Anamaria Marinca, Issaka Sawadogo, Joséphine de La Baume, Diana Quick, Eric Larcin, Olivier Bonjour, Dragoș Bucur, Circé Lethem, Corentin Lobet, Georges Siatidis, Hilde Heijnen, Titus De Voogdt, Dan Fredenburgh, Erico Salamone, Jeanne Abraham, Stéphanie Van Vyve, Anjli Mohindra, Enoch Frost, Alex Lanipekun, Mohamed Nmilla, Roger Allam, Isabelle Barth, Florian Bartholomäi, Sura Dohnke, Laura Fraser, Abigail Hardingham, Keeley Hawes, David Morrissey, Oaklee Pendergast, Tobias Schönenberg, Bernhard Schütz, Lia Williams, Ólafur Darri Ólafsson, Philip Arditti, Filip Peeters, Fabrice Rodriguez, Sebastian Urbanski, Anemone Valcke, Bien de Moor, Richard Glover, Andreas Perschewski, Lena Lauzemis, Laura Pyper, Thomas Arnold, Brian Vernel, Bernard Eylenbosch, Pierre Dherte, Christophe Sermet, Clive Francis, Derek Riddell, Michaël Erpelding, Damson Idris, Richard Sutton, Oliver Hunt, Yassine Fadel, Amanda Walker, Sebastian Badarau, Gilles De Schryver, Marc Lauwrys, Maarten Goffin, Guillaume Devos, Cela Yildiz, Jonathon Sawdon, Daniel Ezra, Marguerite Topiol, Lotte Heijtenis, Dorothée Capelluto, Dianne Weller, Doña Croll, Indica Watson, Sam Adewunmi
  • honajz

Hutnou atmosféru a velmi dobrou kameru i výběr lokací to má, o tom žádná. Jenže to celé mi jako divákovi nestačí - rád bych nějaké postavy, s nimiž bych se mohl ztotožnit, což zde skutečně je těžký oříšek někoho takového najít, a pak bych ocenil vstřícnost tvůrců vůči divákům při odkrývání stop, aby to mělo alespoň jakous takous logiku. Když navíc jednu v podstatě jalovou historku vezmeme a rozhodíme do osmi hodin času, musely by se sem tam objevit minimálně bollywoodské tanečky, aby taková natahovaná délka byla nějak ospravedlnitelná. Celé se to nese na módním temném severském stylu, ale opět chybí to podstatné - promyšlený příběh, důvěryhodné zvraty a postavy, které se nechovají jen podle libovůle scenáristy, ale jako životné postavy.(28.5.2015)

Zhmotněná noční můra každého, kdo má děti, chce děti nebo si z nějakého důvodu myslí, že o dětech to v životě tak trochu je. Takže všech. Leccos by se dalo vytknout, ale dopad osmého dílu, včetně cca pětiminutového epilogu…trumfuje nejen po emocionální stránce i Killing. Za pět. A šestou si přičmárám ve sklepě na stěnu.(15.2.2015)

Zbytečná rozvleklost, arcinesympatická hlavní postava (Tony Hughes) a nesympatická většina ostatních postav dokázala dokonale zabíjet moje prožitky z tohoto seriálu. Pokud se na něco díváte 1,25x rychleji, a i tak se vám to zdá příliš pomalé, a pokud si nedokážete vytvořit větší sympatie k postavám, natož když vás hlavní postava arciirituje, jen těžko můžete emocionálně silněji prožívat příběh a myšlenkově hlouběji přemítat nad předloženými tématy.(19.7.2018)

Pokračování něčeho, co bych už pomalu začal nazývat "Britnoir". Podobně jako Broadchurch i The Missing přebírá koncept severské televizní detektivky Forbrydelsen, když se soustředí na komplexní psychologicko-společenské podhoubí vyšetřování jediného zločinu - v tomto případě únosu dítěte. Téma narušených rodin, úchylek a hlubokých traumat je tu rozpracované velmi důsledně a díky velmi civilně napsaným a zahraným postavám má dost silný emocionální vibe. Samotná detektivní rovina trpí syndromem "logika podřízená pointě", ale naštěstí v závěru převáží magnetismus hlavní postavy, kterou na hraně únosnosti vysekl zdevastovaný James Nesbitt. Jeho otec má ve tváři vepsáno tolik bolesti, že The Missing někdy balancuje na hraně křeče, ale vždycky má dost stability udržet se. I proto, že skvělý Tchéky Karyo je jako detektiv Jean-Baptiste ztělesněním moudrosti stáří, policejní verze Gandalfa Šedého, když už se nám tu míhají Bofur s Balinem. Střídání dvou časových rovin je výtečný nápad, vytváří dramatickou tenzi (víme, co se stane / nestane, ale nevíme proč), škoda, že dramaturgicky seriál ke konci působí nevyváženě (strhující 6. díl x statický 7. díl). The Missing je prostě další slibný koncept, který nabízí víc než jenom vzrušení.(28.12.2014)

Season 1: 95%. Velmi hutná a tíživá kriminálka. Příjemné překvapení, že za ní sedí americká TV Starz, ale přitom se jedná výhradně o evropskou produkci. Ještě nejsem rodič a i tak mne příběh o ztraceném dítěti dostal. Depresivní i melancholické. A sešli se tu Bofur a Balin :-) Poslední scéna sice nechá otevřenou otázku, ale další série už bude úplně nový případ, tak jsem zvědav.(23.12.2014)

• - Natáčení začalo v únoru 2014 za pomoci belgického vládního daňového programu. (Freshoun)