The Missing (TV seriál)

The Missing

Stratený

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2014 - 2016, 15 h 40 min (Minutáž: 16x60 min)

Stará známá pravda - není nic horšího než přijít o dítě! Je horší jeho smrt nebo jen jeho "pouhé" pohřešování? Je osm let dost dlouhá doba na smíření se s danou situací? Věříme ještě ve šťastný konec anebo se každou noc budíme hrůznými představami, co zlého se mu mohlo stát? A chceme skutečně znát pravdu? Tady ať diváci nečekají žádné šokující zvraty, důležitý je důraz na psychologii postav, na vedlejší motivy, které podle některých děj brzdí, podle mě jsou ale důležité k pochopení motivace hlavního hrdiny a nabízejí tu jednu z možných alternativ. A na konci je slib. Slib, že si tím očistcem příště projdeme znovu.(19.2.2015)

• honajz

Hutnou atmosféru a velmi dobrou kameru i výběr lokací to má, o tom žádná. Jenže to celé mi jako divákovi nestačí - rád bych nějaké postavy, s nimiž bych se mohl ztotožnit, což zde skutečně je těžký oříšek někoho takového najít, a pak bych ocenil vstřícnost tvůrců vůči divákům při odkrývání stop, aby to mělo alespoň jakous takous logiku. Když navíc jednu v podstatě jalovou historku vezmeme a rozhodíme do osmi hodin času, musely by se sem tam objevit minimálně bollywoodské tanečky, aby taková natahovaná délka byla nějak ospravedlnitelná. Celé se to nese na módním temném severském stylu, ale opět chybí to podstatné - promyšlený příběh, důvěryhodné zvraty a postavy, které se nechovají jen podle libovůle scenáristy, ale jako životné postavy.(28.5.2015)

Drsné... Co vše se může přihodit rodičům zmizelého dítěte a kam až jsou nejen oni schopni zajít pro jeho nalezení? Velice povedené krimi-drama s časovými skoky minulost-přítomnost, vynikajícím otcem Tonym a hl.detektivem, zvraty u kterých čumím jak puk a finále co opravdu dostalo...Jediná námitka, že určo to šlo o hodinku zkrátit, toť vše. The Killing jsem neviděl a True Detective je True Detective :) 8,5/10 A na nový případ v další sérii určitě kouknu!!!(4.1.2015)

Pre mňa o chlp lepší seriál ako True Detective. Tam kde TD bol vykreslovaný ako noir z amerického predmestia s filozofujúcim McCounagheym, ktorému som občas ani nerozumel, je The Missing priamočiarejší, jednoduchší a osobitejší. Postavy sú výborne zahrané, prostredie príťažlivé, stret rôznych národností exotické, dialógy a dej skvelo napísané. Mnoho twistov a prelínanie časových rovín len dopomáhajú skvelej atmosfére a dosahuje kvalít môjho obľúbeného The Killing.(4.1.2015)

• geklon

The Missing hraje od úplného začátku na hodně podlazené struny. Nikdo za nic nemůže, všichni jsou strašně hodní, celej svět se snaží pomoci zoufalým rodičům Hughesovým s hledáním po ztraceném synovi. Především Francouzká policie je velmi obětavá. Peklo, které rodiče zažívají v obou časových rovinách je napínavé a emočně destruktivní. Nabízí se otázka proč 8 dílů? Satčily by 4? Kort u Anglácké produkce mě tohle natahování tryzny, přijde až nevkusné. Jinak po všech stránka exklusivně odvedená práce na patetickém klišé, které roztáčí kolotoč emoční frustrace. Nesbitt by byl jako pomstychtivý zabiják úchyláků a únosců, kouzelný Mstitel v nějaké béčkové komiksové sáze. V této poloze jsem měl o něj místy strach. Určitě výborně odvedená práce, ale z jednoho námětu vyžít celou 8 hodinovou sérii, je příliš. Navíc připočítáme li, že se dramatickou minisérii roku utkává s The Affair, která mě rozsekala mnohem víc, hlavně díky rozmanitosti příběhové linie a rozsáhlému se věnování hlavních postav.(26.12.2014)

• - Natáčení začalo v únoru 2014 za pomoci belgického vládního daňového programu. (Freshoun)