The Missing (TV seriál)

The Missing

Stratený

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2014 - 2016, 15 h 40 min (Minutáž: 16x60 min)

Harry Williams

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall, Ken Stott, Diana Kent, Jean-François Wolff, Johan Leysen, Anamaria Marinca, Issaka Sawadogo, Joséphine de La Baume, Diana Quick, Eric Larcin, Olivier Bonjour, Dragoș Bucur, Circé Lethem, Corentin Lobet, Georges Siatidis, Hilde Heijnen, Titus De Voogdt, Dan Fredenburgh, Erico Salamone, Jeanne Abraham, Stéphanie Van Vyve, Anjli Mohindra, Enoch Frost, Alex Lanipekun, Mohamed Nmilla, Roger Allam, Isabelle Barth, Florian Bartholomäi, Sura Dohnke, Laura Fraser, Abigail Hardingham, Keeley Hawes, David Morrissey, Oaklee Pendergast, Tobias Schönenberg, Bernhard Schütz, Lia Williams, Ólafur Darri Ólafsson, Philip Arditti, Filip Peeters, Fabrice Rodriguez, Sebastian Urbanski, Anemone Valcke, Bien de Moor, Richard Glover, Andreas Perschewski, Lena Lauzemis, Laura Pyper, Thomas Arnold, Brian Vernel, Bernard Eylenbosch, Pierre Dherte, Christophe Sermet, Clive Francis, Derek Riddell, Michaël Erpelding, Damson Idris, Richard Sutton, Oliver Hunt, Yassine Fadel, Amanda Walker, Sebastian Badarau, Gilles De Schryver, Marc Lauwrys, Maarten Goffin, Guillaume Devos, Cela Yildiz, Jonathon Sawdon, Daniel Ezra

Chris Clough

Kostýmy:

Rhona Russell

Zhmotněná noční můra každého, kdo má děti, chce děti nebo si z nějakého důvodu myslí, že o dětech to v životě tak trochu je. Takže všech. Leccos by se dalo vytknout, ale dopad osmého dílu, včetně cca pětiminutového epilogu…trumfuje nejen po emocionální stránce i Killing. Za pět. A šestou si přičmárám ve sklepě na stěnu.(15.2.2015)

Doslova emoční atomovka - The Missing dokáže svou atmosférou dokonale vtáhnout nepřipraveného diváka do té snad nejhorší noční můry, která přímo děsí svou obyčejností. Spolu s tím, jak se Tony Hughes stále víc oddává posedlosti po pravdě i mě každá další epizoda vtahovala hlouběji a hlouběji do toho lidsky srdcervoucího thrilleru. Přitom se mu podařilo do ve výsledku smutně jednoduché zápletky ladně zamotat osudy dalších lidí, které běsnící Tony ovlivní, změní nebo ukončí, stejně jako jedna autonehoda změnila ten jeho. A jsou to právě tato malá lidská dramata, která pravidelně při závěrečných přiznáních přímo pumpují emoce, třebaže nemají s případem ztraceného dítěte nic společného. Podobně jako se to loni podařilo ITV s Broadchurch, BBC teď přichází s kriminálkou vynikající po všech ohledech, kde má každá rozehraná příběhová linka své místo v budování atmosféry bezvýchodné deprese, přičemž navíc vyprávěním v různých časových rovinách prohlubuje vztah k jednotlivým postavám až do nevídané úrovně empatie. Nicméně je to James Nesbitt, kdo si krade každý záběr pro sebe, a poté, co nakonec v závěru zlomí i tu poslední pozitivní naději, kterou by snad seriál mohl vzbuzovat, mě zcela míjí důvod, proč se na rozdíl od své seriálové manželky nedočkal nominace na Zlatý Glóbus. Perhaps it's better simply to let go, not to dwell on the choices we have made - whether we should have gone this way or another. Instead we should always go forward and try not to get trapped in the past.(18.12.2014)

Nakonec jsem si pustila tolik velebený britský seriál "The Missing".. Bohužel první pilotní díl jsem absolutně nikde nesehnala a pravděpodobně se bez něj absolutně nechytám, protože druhý díl mě rozhodně žádným výrazným nadšením nenabudil.. Další kriminální drama, které spíše řeší okolní vztahy než hlavní detektivní zápletku.. Po shlédnutí S01E02 vzdávám..(18.1.2017)

Zbytečná rozvleklost, arcinesympatická hlavní postava (Tony Hughes) a nesympatická většina ostatních postav dokázala dokonale zabíjet moje prožitky z tohoto seriálu. Pokud se na něco díváte 1,25x rychleji, a i tak se vám to zdá příliš pomalé, a pokud si nedokážete vytvořit větší sympatie k postavám, natož když vás hlavní postava arciirituje, jen těžko můžete emocionálně silněji prožívat příběh a myšlenkově hlouběji přemítat nad předloženými tématy.(19.7.2018)

• geklon

The Missing hraje od úplného začátku na hodně podlazené struny. Nikdo za nic nemůže, všichni jsou strašně hodní, celej svět se snaží pomoci zoufalým rodičům Hughesovým s hledáním po ztraceném synovi. Především Francouzká policie je velmi obětavá. Peklo, které rodiče zažívají v obou časových rovinách je napínavé a emočně destruktivní. Nabízí se otázka proč 8 dílů? Satčily by 4? Kort u Anglácké produkce mě tohle natahování tryzny, přijde až nevkusné. Jinak po všech stránka exklusivně odvedená práce na patetickém klišé, které roztáčí kolotoč emoční frustrace. Nesbitt by byl jako pomstychtivý zabiják úchyláků a únosců, kouzelný Mstitel v nějaké béčkové komiksové sáze. V této poloze jsem měl o něj místy strach. Určitě výborně odvedená práce, ale z jednoho námětu vyžít celou 8 hodinovou sérii, je příliš. Navíc připočítáme li, že se dramatickou minisérii roku utkává s The Affair, která mě rozsekala mnohem víc, hlavně díky rozmanitosti příběhové linie a rozsáhlému se věnování hlavních postav.(26.12.2014)

• - Natáčení začalo v únoru 2014 za pomoci belgického vládního daňového programu. (Freshoun)