Petr Pan patří k nejznámějším pohádkovým příběhům angloamerického světa. Postavu chlapce, který nikdy nechtěl dospět, vymyslel spisovatel J. M. Barrie na začátku dvacátého století. V roce 1904 vznikla první divadelní hra o Petru Panovi, o padesát let později spatřil světlo světa muzikál. Příběhy Petra Pana se rovněž dočkaly mnoha filmových a televizních zpracování. Dnes uvidíte televizní adaptaci, kterou v roce 2014 připravila a živě odvysílala americká televize NBC. Zajímavostí je, že titulní roli Petra Pana hrála a zpívala žena (v tomto případě Alison Williamsová), podobně jako ve většině předchozích divadelních inscenací na Broadwayi. Role kapitána Hooka se vynikajícím způsobem zhostil známý americký herec Christopher Walken, jako dospělou Wendy a zároveň vypravěčku celého příběhu uvidíme neméně známou filmovou herečku Minnie Driverovou. (Česká televize)

Janega

Je to dlhšie než by malo byť, ale inak zdarilá adaptácia. Christopher Walken ako kapitán Hook je skvelý. ()

Nataniel73

No bolo to celkom utrpenie dopozerať túto zlátaninu až do samotného konca, ale podarilo sa. Znova som si uvedomil, prečo neznášam muzikály. Nedajú sa brať ani len trochu vážne a zároveň nie sú ani vtipné. To znamená, že pre diváka môjho typu je väčšina muzikálov len strata času. Trápnych scén je tu neúrekom (až som sa miestami hanbil, že to pozerám), Petra Pana hrá žena, čo považujem za dosť veľký fail, Peter Pan aj ostatní lietajú s pomocou lán, ktoré sú maximálne viditeľné, čo v roku 2014 považujem tiež za riadny fail a celé to má taký lesbický podtón. Wendy je doma v izbe bosá, ale odrazu keď vzlietne má na sebe topánky, piráti sú smiešni, žena Peter Pán zasa trápna, celé je to také hi hi ha ha buďme naivný a najviac mi to pripomína divadelné hry so všetkými hovadinami, ktoré k nim patria. Farby to má síce pekné, ale atmosféru žiadnu a jediná hudba sa ako tak podarila. A to mám túto rozprávku celkom rád. 40% ()