Hongkong řeší problém s paděláním peněz. Americké tajné služby jsou si jisty, že za vším stojí majitel novin Ronny Dak (Ronny Yu) a proto neoficiálně posílají do Hongkongu speciální agentku Cindy (Cynthia Rothrock). Případ však začne být osobní ve chvíli, kdy Ronny vztáhne ruku na její blízké. (LION-MR.T)

Epistemolog

Corey Yuen fušoval do akční režie, kterou dělal Hoi Mang s akrobatem Hou Hsiao. Za zmínku stojí famózní účast kickboxera Billy Chowa. Siu-Ho Chin, který bojuje proti Cynthii Rothrock je ve skutečnosti mistr v Muay Thai. Jeho údery a bloky byly příliš tvrdé a rychle tak opotřebával předloktí svých oponentů na obrazovce. Rothrocková se s tím vypořádala po svém a nosila kovové rukavice pod šaty, ovšem ty zase působily bolest Chinovi. Nakonec byli oba vybaveni skrytým brněním. Mimochodem Hoi Mang v té době měl milostný poměr s Rothrockovou. Co se týče scény Roye Chiao a vystřižených očí Bruce Leeho, tak Chiao si s Brucem Lee skutečně zahrál. V Enter The Dragon (1973) hraje jeho mástra v úvodní metafyzické scéně. Také jste ho mohli vidět ve stejné roli v Tower of Death (1981) i v roli strýce Billyho Lo z maskérny v Hra Smrti (1978). ()

LION-MR.T

NEJLEPŠÍ AGENTKOU PROTI PADĚLATELŮM PENĚZ JE CYNTHIA ROTHROCK! Tento film je jako můj druhý nejoblíbenější. A Cynthií ten nejlepší. Osvědčená dvojka. Corey Yuen a Cynthia Rothrock opět spolu,spojily opět svoje síly,aby udělali skvělou choregrafii soubojů. Použít k boji se dá cokoliv,nechybí napětí a akčnost scén. ()

Lacike

Akoze druhy diel Righting Wrongs, ale dejovo to nema nic spolocne. Proste dalsi film v ktorom Cynthia hra policajtku v HK. Tentokrat ma hlavnu ulohu. Ako agentka FBI pride do HK vysetrovat falsovatelov penazi a postupne sa k nej pridaju novinar Mang Hoi a policajt Chin Siu Ho. Ale nejakeho velkeho napinaveho vysetrovania sa nedockame. Dej je dost chatrny a spociva v tom, ze sa postupne a celkom nahodne zjavuju poskoci hlavneho zaporaka, ktorym Cynthia alebo Chin Siu Ho nakopu prdel. Chudak Mang Hoi sa o to snazi tiez, ale on vzdy prehra. Najmä vysoky kickboxer Billy Chow malickeho Hoia zmlati doslova do gulicky a poriadne da zabrat aj Cynthii a Chin Siu Hoovi. Na IMDB dokonca pisu, ze Billy kopal tak silno, ze Cynthiu pri bitke zranil. Celkom tomu verim. Kvalitne bitky su velkou zachranou tohto filmu, kedze zapletka za nic nestoji. V tomto filme Cynthia predvadza jedny z najlepsich bitiek a obcas aj nebezpecnych kaskaderskych kuskov vo svojej kariere. No a v tych uplne najzlozitejsich kuskoch tentokrat jej dublerovi nezabudli dat aj blond parochnu, takze ak sa na to nesustredite, tak to nie je take ocividne. Top je jej suboj s Billy Chowom a dvojicou belochov Vincentom Lynom a Jeffom Falconom. Dockame sa aj niekolkych skvelych kaskaderskych kuskov a mimo bitiek film zachranuju humorne sceny. Z nich ma najviac rozosmial vystup Chung Fata s potkanom zakonceny skelym padom z druheho poschodia. Takisto sa mi pacilo, ze Cynthia tu tentokrat nehra nonstop zamracenu drsniacku, ale prijemnu sympaticku zenu. Aj ostatne postavy su sympaticke, takze aj ked zapletka za vela nestoji, tak vam aspon zalezi na postavach. Rozhodne je to horsie ako Righting Wrongs jak pribehom tak akcnymi scenami, ktore su obcas nenaväzne zostrihane, sem tam su prilis citelne pomocne lana, alebo viditelny kaskader, ale pre fanusikov Cynthie je tento film rozhodne povinnostou. 6/10. ()

HKstars

Cynthia Rothrock nemá v našich končinách zrovna dobré jméno, ale je to především proto, že v průběhu devadesátých let zabředla do béčkových a céčkových titulů, které ji předváděly v tom nejhorším světle. Je věčnou škodou, že její první pokusy se shánějí mnohem hůře. Tenkrát jí objevil Corey Yuen a pokusil se z ní udělat "západní královnu východního filmu". Celkem se to povedlo a z tehdejší slávy žije Cynthia dodnes... Psal se rok 1989 a kdesi v Československu se právě cinkalo klíči, když se v Hong Kongu rozhodl Corey natočit nepřímé pokračování svého trháku Righting Wrongs. Opět si došel pro Cynthii a na sousední režisérskou sesličku posadil svého kolegu, špičkového choreografa a příležitostného komika, Manga Hoie. Děj filmu Coreyho příliš nezajímal a narychlo načrtnutý pašerák a penězokaz je tu jen coby tajemná figurka v pozadí, která vysílá další a další oživlé boxovací pytle, na kterých naši hrdinové prezentují své schopnosti. Hlavní hrdinka se jmenuje Cynthia, Billy Chow se v tomhle filmu jmenuje Billy Chow a v životopisu má napsaný osmý technický stupeň v Taekwon-du, ikdyž na plátně předvádí nefalšovaný thajský box. Tady už vás zkrátka nic nemůže překvapit, včetně epizodních roliček známých herců (Wu Ma, Tae Bo), v nichž si Corey drze utahuje z novinářů a médií. Ale zpátky k věci - Cynthia přijíždí do Hong Kongu vyšetřovat pašování zfalšovaných peněz, které se tisknou v redakci jednoho deníku. Přestrojení za reportérku jí však dlouho nevydrží a navíc zločinci unesou otce její kamarádky, ctihodného soudce, který odmítl brát úplatky. Naštěstí Cynthia sežene pomoc, ať už se jedná o obětavého novináře z konkurenční redakce (Mang Hoi) nebo nadrženého policajta (Chin Siu-Ho), který má pifku na Cynthiinu kamarádku. Pokud jste viděli některé starší Coreyho filmy, víte že právě on se velkou měrou podílel na budování "tváře" hongkongských komedií osmdesátých let. Tentokrát jde ale ještě o krůček dál (zřejmě zaúřadoval Mang Hoi v pozici druhého režiséra) a výsledek nelze brát vážně ani na chvilku, protože z jakékoliv serióznější situace se dřív nebo později vyloupne brutální gag, jenž vás naprosto uzemní. Úroveň některých fórů sice není nikterak vysoká, ale film drží pohromadě a uvolněná atmosféra zaměstná vaše oči i bránici, minimálně do chvíle než se za humny objeví nějaká akční scéna. Ani na těch Corey nešetří a opět dokazuje, že choreografie v moderním prostředí mu sedne. Cynthia je divoká jak název filmu káže a i když se na ní zjevně vystřídalo několik doublů, výsledný dojem je super a nebudu příliš přehánět, když Blonde Fury označím za její nejpovedenější film, minimálně co se fyzických výkonů týče. I ostatní drží krok a zajímavá je především kombinace východ-západ, protože krom již zmíněných borců - Billyho Chowa a Chin Siu-Hoa, potkáte i Vincenta Lyna a Jeffreyho Falcona. A věřte, že tihle kluci vědí jak zapůsobit... Tak a máme to za sebou. Corey si může připsat další čárku na tabuli dobrých skutků (poslední dobou mu to tam utěšeně přibývá), Cynthii se zpětně omlouvám, že jsem ji v letech blahé, Intersonicem způsobené, nevědomosti mylně nazval "neohrabanou čůzou" ;) a vy ostatní můžete vyběhnout shánět tuhle pecku do videopůjčoven. Její český název si nepamatuju (ten film má sakra hodně alternativních názvů), ale určitě ho najdete. Sestavu, která se sešla v obsazení nelze minout a navíc byste do smrti litovali, že jste si nechali ujít jeden z tradičních hongkongských depkovyprošťováků. Tenhle film by totiž rozesmál snad i mrtvolu. Tak už utíkejte. Kdo hledá, najde... 60% () (méně) (více)

Flipnic

Hrozná ptákovina ... Hongongská akční komedie s neuvěřitelně příšerným dějem ... to mě úplně ničilo. Akce je málo. Ale je fakt, že duely Cynthie vs nějakej mistr jsou excelentní pokoukáníčko ... Navíc u nich začne hrát dycky suprová hudba a celá atmosféra se úplně změní ... Škoda, že v takovým duchu nebyl natočenej celej film ... Těch pár soubojů ok, jinak bych to snad hodil do odpadu ... ()

• Scéna, ve které Cindy (Cynthia Rothrock) na vysokých podpatcích skočí z hořící budovy, zatímco drží dítě, musela být filmována mnohokrát. V noci po natáčení musela herečka do nemocnice, jelikož její závratě a nevolnost neustávaly. (Epistemolog)