Mimoni 2: Padouch přichází

• USA Minions: The Rise of Gru (více)
Trailer 1

V neutuchající touze najít toho největšího padoucha všech dob, aby mu mohli věrně sloužit, narazí Mimoni na malého nosatého černovlasého chlapce, který vyrůstá jen se svou německou matkou. Jmenuje se Gru a aniž to tuší, tohle setkání mu zásadně změní život. (CinemArt)

Sopholojong

Najlepsi "Mimoni" od jednotky Despicable Me. Obrovske prekvapenie plne napadov (kung- fu "zlutaci", sedemdesiatkova Vicious Six, pilotovanie lietadla), hravej animacie (zaverecny suboj v Cinskej stvrti) a hlasok v symbioze s prepracovanymi individualitami Mimonov (vedie spominane kung-fu trio a najma ten siroky babracky). Toto si dava aj Lightyeara na ranajky a Pixar by sa mal ucit ako robit perverzny humor (neustale hole rite Minionov/Grua, v spandexe obtiahnuta leaderka "Sestky"). Silne styri "kinderka". ()

charles3

Velmi podařené! Vtipné, akční i dojemné, odkazově-parafrázující (Kill Bill, Tygr a drak, Kung fu panda, 2001: Vesmírná odyssea) i comicsově padoušské. Místy sedmdesátkovější než sedmdesátky, místy sanfranciscovější než San Francisco a místy čínštější než Čína. Za mě lepší něž Mimoni 1 a Padouch 3 dohromady. Kdy bude trojka? :-) ()

roswell47

Ako ja, dosť stará osoba, som si nových Mimoňov vychutnal ako sa len dalo. Normálne ma dojal tento nový film od Illuminations, pretože v poslednej dobe to s nimi nejak pochudlo no ale Minions Rise Of Gru je za mňa výborný zážitok. Opäť, tu bolo celkom veľa gagov a nejakých tých grotesiek, ale na režiséroch vidieť že dali do toho iný kus koláča. Neboli to len tie stále sa opakujúce gagy alebo grotesky, ale konečne niečo nové, (aspoň pre mňa) pretože už tie gagy z Minions 1 boli také že, uspokoja deti, ale puberťáka, alebo dospeláka určite nie. Čo sa týka príbehu, nič ťažké na rozmýšľanie, je fajn, ale je tu jedna veľmi podstatná chyba, a to je dĺžka celkového animáku. 88 minút je málo na to aby ste mohli vytvoriť dobrý animák. Je to málo času na rozvíjanie postáv, príbehu, niekedy som sa obzrel okolo seba že: Čo sa vlastne deje? Ale teda Mimoni 2 nesklamali, prekvapili ma celkom príliš dosť. Nechcem dať 4* pretože by som sa cítil zle a myslím že to dopadlo o mnoho lepšie než Minions 1 a Despicable Me 3. Takže hodnotenia animáku Minions Rise Of Gru je 9/10, takže 5 hviezdičiek. ()

DIATOR05

Mimoni jsou geniální film s vynikajícím absurdním humorem. A dostanete to, co čekáte. Příběh je dle mého průměrný, ale provedení s mimoněma je skvělé. Linka s padouchy nebyla vůbec zábavná a spíše tam byli jen, aby se něco dělo. Scéna s mimoněma s letadlem je 10/10 a asi jsem neviděl nic víc absurdního a vtipnýho. Možná je to moje chyba, ale takový oddechový film jsem hodně dlouho nezažil. Takže za mě 7/10. ()

matous20063

Poměrně slušně natočený animák, který neurazí. Vtip zde rozhodně nechybí, animace skvělá a dialogy super. Film je ovšem krátký, myslím si že děj by se dal o něco okořenit a protáhnout ale i tak je to slušná podívaná. 70% ()

dundu

Pár velmi dobrých momentů film nezachrání, mě to nebavilo a ani moji čtyřletou dceru, která půl filmu říkala, že chce domů. Kino narvané, ale za mě úplně nejslabší díl z celého "padoucha". Úvodní titulky boží ;) ()

Franki69

Bejt děcko nebo pubík v dnešní době je, co se týče kinematografie, paráda. My jsme čuměli na Karafiátovy broučky Hermíny Týrlový, Makovou panenku a vrcholem vodvazu bylo Nu Pagadi a velmi sporadicky do kin propašovanej nějakej ten Tom a Jerry nebo Pepek námořník. A teď? Padouch Gru a série Minions jsou skvělá zábava. Jasně…obehraný vtípky, ale stále fungujou a tvůrci to neflákaj. Snad jen ta Kung fu epizoda mě moc neseděla…ale po asi tak 5-6 filmech, který mě fakt pobavily už těch pár minut co zrovna mě neseděly odpustím. Stejně jako The Incredibles nebo Pixarovky jsem si i tyhle animáky se žluťákama oblíbil a dávám zasloužených 80%. ()

JaryKury odpad!

K tomuhle není co. Pro děti do 4 let dobrý, ale ty chápající tuhle blbost prospí raději. Něco tak nudného, stereotypního, předvídatelného, bez špatného nápadu. Ne že by tohle studio neumělo. Zpívej 2 je svěží a hravý animovaný film, ale toto je s prominutím děsivý odpad, který vsází na značku a přiblblé žvatlání. Za mě 1/10 jen pro ty děti. ()

ReactLotus

Povedzme si pravdu, mimoni nemajú najlepší príbeh ani nikdy nemali. Je dosť jednoduchý a veľmi ľahko predvídateľný. Ale zase, je to predsa len rozprávka a zápletka typu Inception by nebola pre deti vhodná. Mimoni ťahajú celý film (tak ako vo všetkých filmoch, kde sú) a pritom nepovedia takmer nič. Skvelé postavy. Trochu hlúpe, ale strašne zábavné. Gru (nie, nie je to narážka na ruskú vojenskú spravodajskú službu, aj keď to meno a jeho hlas môže hovoriť o opaku😅) je tiež vtipný a má dobrý hlas/dabing. NunChuck a Wild Knuckles boli tiež úžasní. Vlastne oni, Gru a Mimoni sú najlepšia vec na filme. Grafika je skvelá, na Mimoňov sa veľmi dobre díva a nie, nemám na nich fetiš. Oni boli, sú aj vždy budú geniálne postavy. Soundtrack je veľmi dobrý, Hlavne Bad Gru Rising je skvelé. Najlepšia vec sú hádam všetky referencie na Despicable Me filmy. Najlepší pocit, keď som spoznal niečo, čo sa práve v DM objavilo. Skvelá "jednohubka". Nemal som banán, keď som to pozeral.😢 I'm not a true fan😭😅. 6,9/10.  It's Minion Time… ()

SLPHR

Na můj vkus film hrál až moc na jistotu, která nezklamala. Jako komedie funguje celkem dobře a pokud bych chtěl něco na odreagování, tak taky snímek je dobra volba. Ale pokud bych čekal něco s hlubším příběhem nebo aspoň něco neotřelého, tak snímek zklame. ()

Hexx

Tyhlencty žlutý, bláznivý žaloudky nejde přeci nemilovat! Tradičně skvělá nálož plná úsměvných momentů, klasická kombinace dobro vs. zlo, i když v tomhle případě spíš zlo vs. zlo. To už musí být, abych si dal animák, ale Mimoně můžu vždy. San Pan-Pisco!!! ()

Warapeidza

Je to barevné, je to veselé a polovině mých dětí se to líbilo :). Z pohledu dospělého také pár fajn scének a muziky, takže účel splněn. ()

PISTA226

7/10 Tak to byla taková jízda! Bohužel víc v sále, než ve filmu, starý dobří mimoni už strácí nápady na zajímavé rozvinutí jejich charakteru, příběhu, něčeho, co doopravdy řeší mimoně a né padouchy Grúa. Proč se to jmenuje Mimoni, když je to celé jako mladý a ještě né moc kvalitní Já padouch prequel. Vždyť jsme se nedozvěděli nic nového o vůbec nikom, vlastně ani o Grúovi, jediná věc, která by se tomu mohla podobat je nová postava jednoho mimoně Oty, ze kterýho si tu jen dělají srandu. Proč sakra tohle vůbec nefunguje na emoce, na vůbec nic. 99% mimoňů jsou zalezlí ve sklepě a vůbec tam nejsou, hlavní 3 staří hrdinové mají totálně nudný nezajímavý příběh, který opět nedodává nic nového, koho zajímá, že potkali karate Mistrini, já chci vidět jejich charakter a jejich smutné chvíle, bolestivá rozhodnutí, vzájemné vztahy. Něco proč bych je mohl znova mít rád jako v jedničce. Padouši jsou zase a opět totalně random postavičky, které jsou tak moc random, že si některé z nich ani člověk nezapamatuje, protože ví, že žádná z nich tam není vůbec důležitá a na konci je porazí a už je nikdy neuvidíme. Tenhle problém má i Já padouch. Humor tu už začíná být pod přiměřenou dětstkou verzí. Ano chápu, je to film pro dědi, ale tímhle vychovávájí ty děti a čím rozumnější to udělají, tím lépe pro ně. Je to tak moc cringe, že na to lidé z memu chodí v obleku (dokonce i já) a na konci tleskají, aby ukázali tu špatnou kvalitu. Ale já na to šel s opravdovou nadějí na kvalitu. Hlavní věc, o kterou se všichni perou je totálně random nedůležitá věc a nechápu proč se o ni vůbec perou, takže celá zápletka je naprosto k hovínku. Tenhle film je dobrý jen k ironyckému pobavení, jinak je to hrůza. ()

Opavak

Milé a velmi zábavné! A to jak pro děti ale rozhodně i pro dospělé. Děj ničím nepřekvapil, závěr taková klasika, kterou jsme v pohádkách viděli už mockrát. Padouši tam mohli být taky více, obzvlášť jeptiška, která vždy, jak se objevila tak pobavila stejně, jak mimoni. Nevadilo by mi ani, kdyby stopáž měla o 10-20 minut více. Ale to jsou jen mé malinké výhrady, jinak je to ale fakt povedená pohádka s pořádným kusem humoru :) ()

drsny_hery

Zatím nejslabší díl padoušské série trpí všemi klasickými nešvary umělého natahování. Opakování skečů, zoufalé nové postavy, odfláknutý scénář maskovaný přehnanými efekty a epickými souboji. Chyběl mi latentní humor a narážky pro starší generaci. Nicméně mladý Gru má charisma a Lábus ho zmáknul na výbornou. Děti se bavily, takže pro cílovku fungovat bude. ()

Rumbambule

Já jsem se od samého začátku skvěle bavila. V kině jsem se mnohokrát nahlas smála. Tenhle film vás fakt nemůže nechat dlouho ve špatné náladě. Od prvních záběrů je to jízda, vizuálně je to velmi atraktivní. Ano, ta padoušská šestka je taková nijaká - přijde mi, jako by jich bylo šest jen kvůli nějaké hyperkorektnosti. Ale za celkový dojem prostě musím dát 5 *. A těším se, až se na to za čas podívám znovu :-) ()

Související novinky

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi…