Neporazitelná Kristy

• Hongkong Cui hua kuang mo (více)

Jedinou věcí, kterou Kristi Jones ovládá dokonale je bojové umění, nejčastěji demonstrované přímo na ulici. Stará se o sestru Karen, které chce zajistit lepší život prostřednictvím studia medicíny. Dříve nežli se tato ambice stihne naplnit, je Karen brutálně zavražděna. Kristi rozzuřena a současně rozlítostněna, identifikuje na jejím krku stopu tygřího spáru. Na vlstní pěst začne hledat neznámého zabijáka. I tvrdý policista Nic DiMarco pátrá po masovém vrahovi, kterého počet obětí roste každým dnem. Po několika prudkých střetech se Kristi a Nick rozhodnou spojit vlastní síly... (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Bezvadný. Tak zrzavá holka v kytkovaných šatech je v nebezpečí." Všechny Anny jsou zkrátka v nebezpečí, protože Rejnok vyrazil na lov jejich očí. Já se tedy musím přiznat, že slaměný vdovec Rejnok mě docela bavil svým vykrývání úderů čelem, znuděným zmasakrováním mistra světa v karate i "přátelským" pohledem. Ovšem tím to končilo, protože Kristi mě zaujala jenom roznožkou, Nick zase "náhodným" projížděním kolem bitek a o studujícím gangu se mi snad ani nechce psát. Tohle je prostě céčko mezi béčky a jeho hodnota je pro mě spíše nostalgická. ()

choze

Brutálnímu, oidipovským komplexem stiženému bijci, který bojuje v arénách smrti, uteče manželka, jeho chytne rapl a začne zabíjet všechny jí trochu podobné ženy. Které shodou okolností mají všechny za partnery kung fu mistry, takže každé takové vraždě předchází souboj. Nevím, co mě na tomhle pozdním dílku Godfrey Ho (ukrytého pod pseudonymem Godfrey Hall) bere víc, jestli jeho úchvatná logika nebo extrémně legrační herecké výkony, zejména představitelů policajta a hlavního záporáka. Na každý pád se tu nachází jedno z řady filmových znásilnění, které mě v pubertě zásadně poznamenaly. Od bitek jsem víc ani nečekal, počet vydloubnutých očí je víc než uspokojivý a tu a tam padne i pěkná hláška. Kolem a kolem, velmi zábavná sračka. ()

MM_Ramone

Tak a je to tu! Cynthia Rothrocková sa definitívne prekopala do môjho rebríčku najobľúbenejších herečiek. V poslednej dobe som si zvykol spestriť svoju pravidelnú konzumáciu filmov nejakým tým starým titulom, v ktorom stvárnila hlavnú úlohu táto neohrozená, neporaziteľná karate tigrica. Mám slabosť pre tie jej béčkové, lacné, akčné video filmy. Dnes som vytiahol zo svojho video archívu snímok "Neporaziteľná Kristy" (Cui hua kuang mo). Bol natočený v roku 1993 v exotickej hongkongskej produkcii. Režíroval ho Godfrey Ho. Cynthia Rothrock v ňom stvárnila mladú sympatickú ženu Kristy Jonesovú, ktorá sa zaprisahá pomstiť smrť svojej sestry Karen, ktorá bola chladnokrvne zavraždená. Kristy dokonale ovláda bojové umenie a je plná hnevu. Brutálny, psychicky narušený vrah jej sestry je cieľ, ktorý si nenechá uniknúť. Cynthia Rothrocková znova raz rozpúta nekompromisné revenge peklo. *** ()

Wacoslav1

Ne Paule nemám na to náladu... No tak ji ty čubko dostaň, než zkazíš tu mou! Ne tohle nejde hodnotit objektivně. Je to samozřejmě ukrutná sračka. Souboje stojí vesměs za prd mimo těch v podání zabijáka rejnoka. Cynthie už předvedla víc, tady to rozhodně není žádná sláva. Nula Miller selhává jako herec i v bitkách pro jistotu. No a ten magor Don Niam přehrává jak o život, ale jeho bojový styl je ultimátní. Po herecké stránce z toho paradoxně nejlíp vychází Cynthie. Scéna kdy musí identifikovat mrtvou sestru z vypíchnutýma očima je dokonalá. Jinak to s dobrým filmem nemá co dělat, ale s dobrým trashem to má hodně co dělat a jak už jsem zmínil psychopat rejnok nemá chybu. Takže s dobrou náladou umocněnou nějakým tím drinkem s chutí do toho. Já se i po letech bavil a hodnocení měnit nehodlám ani náhodou.60% ()

MaedhRos

Herecké výkony všech zúčastněných, režie, střih a vůbec skoro všechno v tomhle filmu je tak infernálně špatné, až je to -- jistým neortodoxním způsobem -- fotogenické...:-) ()

LION-MR.T

Po skvělém Čest a sláva v režii Godfrey Ho se Cynthií Rothrock a Johnem Millerem je tu podobné herecké obsazení. Je to lepší než jejich předcházející film. Dobrá choreagrafie se skvělou hudbou, s dobře vybraným záporákem,dobrou zápletkou,skvělými hlášky. Je to další z filmů na,které nedám dopustit. Závěrečná bitka je skvělá v tom,že je tak jednoduchá mlátička. Rejnok je slizký jak má být,vydloubávaní očí je skvělý poznávacký znak psychopata,znáslnění. Každý jak to u Godfrey je zvykem,každý se tu umí prát a Cynthie coby pouliční gladiátorka je také skvělá. A vzkaz pro Redix. TY JSI VIDĚL POUZE ZÁVĚREČNOU SCÉNU FILMU A,UŽ HO HODNOTÍŠ? KOLIK FILMŮ JSI TAKHLE OHODNOTIL? DÍVÁŠ SE TY FILMY VŮBEC? KDYBY JSI TO VIDĚL A DAL ODPAD,NEVADÍ,ALE VIDĚL JSI TO. JÁ S HODNOCENÍ VIDĚL VŠECHNO A JSEM NA TO HRDEJ. UDĚLAT SI NÁZOR NA FILM ZE 3 MINUT? HM? ()

Pedestrian odpad!

Když akceptujete fakt, že prakticky každý (od psycholožky po náhodnou kolemjdoucí) účinkující ve filmu ovládá kung-fu, brutální slizoun přezdívaný Rejnok vydloubává lidem oči z důlků, všichni herci nechutně přehrávají a Cynthia Rothrock není dvakrát sympatická, budete se bavit. Kdyby se celý film odehrával v duchu zde upomínaných závěrečných tří minut, bavil bych se pravděpodobně také. Jenže ten film je 85 minut jenom špatný a zábavný je až ve své poslední pětiminutovce. ()

SeBig

,,Jen tak dál Kristy.. jsi vážně třída" - tahle hláška tam nebyla. Film působí ze začátku jako reklama na vlasy, ale pak je to celkem akční a zábavné. ()

902 10

undefeatable je podcenovane, nicmene poctive kung fu s vybornou hudbou, excelentnim zaporakem (se stylovym ucesem) a notoricky znamym uchylnym zaverem. beckova klasika. ()

JASON_X

Dost možná nejhorší akční film všech dob... Každopádně obsahuje nejhorší bojovou scénu všeh dob (viz i můj deníček). Před zhlédnutím téhle děsivé fantasmagorie doporučuju skočit si nejdřív na malou, abyste se při jejím sledování nepourinovali smíchy. Je to tak extrémně špatně natočený i špatně zahraný film, že je vlastně extrémně zábavný, aspoň tedy pro nestandardního diváka. ()

Lacike

Trashmajster Godfrey Ho natočil ďalší biják so Cynthiou, ktorý znova neskôr zrecykloval. Takže najprv si rozoberieme USA verziu známu pod názvom Undefeatable, ktorá vyšla aj u nás na VHS. Drsný automechanik Rejnok (Don Niam), ktorý sa živí bojovými zápasmi sa zblázni potom, čo ho opustí stará. A tak chodí a zabíja jednu červenovlásku za druhou. Bohužiaľ jednou z obetí sa stane sestra neporaziteľnej servírky Kristy (Cynthia Rothrock), ktorá si privyrába nelegálnymi zápasmi. A tak sa spojí s otravným detektívom (John Miller), ktorý sa tam priebežne mihne a zakaždým pri tele obeti víťazoslávne zahlási: niekto ju znásilnil a zabil. Je to hlava pomazaná, ktorej musí psychologička pri pohľade na fotky obetí oznámiť, že majú niečo spoločné. Čo? Vyzerajú jak keby ich jedna mater mala. Fakt? Všetky sú červenovlásky. No fakt. Proste klasický Godfrey Ho. Ten typ filmu, ktorý je tak mizerný, až to je strašná zábava. A aj za triezva. Pod vplyvom bol ale určite ten, čo písal dialógy a hercov nútil prehrávať jak o život. Najmä predstaviteľ Rejnoka mal asi pocit, že zabojuje o Oscara. Takže tentokrát sú neakčné scény fakt veľká prdel. A akcia? Teda bitky, lebo nič iné tu nie je. Je to taký divný mix HK choreografie a USA fackovačiek. Väčšinou sú borci jak spomalený, ale občas sa zadarí a predvedú aj pekný akrobatický kúsok alebo nebezpečný stunt. Takisto sú niektoré chvaty pekne kontaktné a v iných sa mláti vzduchoprázdno. Celkovo sú bitky celkom pozerateľné. Takže USA verzia je za objektívnu ale aj infantilne zábavnú jednu hviezdu. 2/10. Tak tu máme pokračovanie pod názvom Bloody Mary Killer. Alebo žeby remake? Proste taká ojebávka ako urobiť z jedného filmu dva. Režisér vystrihol 30-40 minút z originálu. Odniesli to hlavne scény s hlavným záporákom Rejnokom, takže ten jeho prerod od bežného magora k ultimatívnemu tu je odbitý jednou scénou. Takisto zmizli vzťahové scény medzi Kristy a jej sestrou a zredukoval sa aj otravný polda. Namiesto nich tu máme úplne novú líniu s bývalým policajtom v utajení (Robin Shou), ktorý prichádza z HK do USA za otcom, ktorému prinesie zoznam členov triády, ktorý ho má očistiť. Lenže do USA prichádzajú aj členovia triády, ktorý pátrajú po Robinovy. Táto línia si žije väčšinu času vlastným životom mimo dianie z pôvodného zostrihu. Cynthia tu má okrem úvodnej rozcvičky naviac tréning s Robinom v ktorom predvedú o triedu dynamickejšiu choreografiu ako v bitkách z pôvodného zostrihu, ale stále sa nejedná o nič úchvatné. Asi najviac sa nová Robinova línia pretne s tou pôvodnou vo chvíli, keď sa ukáže jeden z tých frajerov úbohých červenovlások, ktoré Rejnok napadol a zabil aj s ich frajermi, je Robinov brat. Takže pred šokujúcou scénou v ktorej Kristy identifikuje svoju mŕtvu sestru v márnici sledujeme identickú scénu v ktorej identifikuje svojho brata Robin. A pôsobí to riadne trápne. Robin rovnako ako Kristy sa zaprisahá, že sa pomstí, ale keďže sa už jeho línia viac s tou pôvodnou nepretne, tak to nejak vyšumí do prázdna. Akurát sa stihne vysporiadať s tými borcami z triády a potom zbalí švestky a odfrčí späť do HK. Takže celkovo je táto verzia dejovo logicky oveľa nekonzistentnejšia a vlastne napriek niekoľkým pridaným lepším bitkám oveľa menej nechcene zábavná. V kantonštine ani tie dialógy nevyznejú tak vtipne. 3/10. Skôr odporúčam tú pôvodnú verziu a novú len ak chcete vidieť ako sa z jedného filmu dajú vyrobiť dva. () (méně) (více)

ConanVJ

Pěkné Martial Arts béčko s neporazitelnou Cynthií, extra hnusným záporákem a klasickým příběhem filmů té doby. Jo rád si u filmu zavzpomínám na klasiky u kterých jsme vyrostli. Že je akce na dnešní poměry tupá a i choreografie nestojí za kdoví co? Mě to nevadí a na film se rád podívám. 80% :) ()

MikO_NR_1909

Kristy (chcene) dopláca na absurdnú účelovosť. Koho to "poteší", sú akurát tak karatisti či nadšení bojovníci. Klasická nezábava, plná zhôd, náhod, až sa zastavuje rozum. Odhliadnuc od logiky, že :D či žena či chlap sa vedia pobiť a vytvárať nové štýly tanečných-akrobatických kreácií vypichujúc si pritom oči z hlavy, nedokážete počas tejto maškarády zaspať. ()

Rodriguez

Cynthia se prosazovala ve filmech v 80. a 90. letech převážně v bojové technice. Byla to asi jedna z nejslavnějších ér její herecké vyspělosti. Novější filmy, kde se snaží navázat na svou zašlou slávu, už nejsou tak "cool". Proto jsem velice rád, že každý "starý" počin můžu řádně ohodnotit. 55% ()

Juto

Zlá vec na tomto filme nie je len skutočnosť, že herecké výkony sú slabé, ale aj to, že dej je stupídny. Jeho jedinou vykupiteľskou kvalitou sú niektoré scény bojových umení...ľudia, ktorí ich robili, boli dosť talentovaní...aspoň v boji. 3/10 ()

c.tucker

Celý film, je béčkový až hanba, ale svou špatností umí rozesmát a to se cení. Také není až tak nudný jako jiné podobně laděné špatné filmy. Akce je přehršle a Don Niam je neuvěřitelně úžasně psychopatický (ale šiml si někdo, že občas je dokonale rozumný, jako že přijde v klidu do nemocnice a převlíkne se za doktora, a občas je úplný magor, který vidí všude svou ženu). Že umí každý nějaký styl bojového umění, je věc, která je jasná a děje se úplně běžně. Je to protkané hláškami typu: Máte právo nevypovídat, tak držte huby!!! Neuvěřitelná závěrečná bojová scéna, u které jsem se málem posral smíchy. ()

fars

Aha.. chtel jsem to ohodnotit po letech trema *, a po prihlaseni vidim ze uz jsem tomu nekdy driv dal jen dve.. No nic, budu verit Farsovi z minulosti a necham to uz tak, ale jedno je jasne: tohle je hodne zabavna sracka ktera by pro mnohe uzivatele mohla byt i pekne guilty pleasure :-) ()