poster

Manhattan Night

 • USA

  Manhattan Nocturne

 • Slovensko

  Pod rúškom tajomstva

Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 113 min

Předloha:

Colin Harrison (kniha)

Scénář:

Brian DeCubellis

Kamera:

David Tumblety

Hudba:

Joel Douek

Střih:

Andy Keir

Scénografie:

Lisa Myers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  ****

  Rozporuplné obsazení rozporuplného filmu. Neduživý židák s otvírákem na konzervy místo rypáku a s jediným konstantně ublíženeckým výrazem v jakékoliv situaci, i když je rád, a Yvonka, ach Yvonka, ke které by se mimo kameru takový chcípák nedostal ani za prachy. Yvonka, ach Yvonka, začíná nebezpečně zezadu dýchat Emilce na ušní boltec a soupeřit s ní o absolutní velekundu verbalových masturmačních fantazií. Při příští seanci s egem je asi budu muset nejdřív nechat porvat se v bahně a uvidíme. Uchopit tento film je daleko těžší než lemroucha při přemítání o tak luxusním sendviči. Jednoho to docela vtáhne, ač je noir místy clair, je to poměrně zábavné, ač se protagonisté imrvére chovají jako naprostí kokoti, i poměrně napínavé, avšak něco, ale fuckt teď nevím co, tomu chybělo. Asi Yvončin plný frontál. Tudíž erudovanou kritiku k dílu lze úspěšně publikovat pouze na základě pocitů. Přirovnal bych to k situaci, kdy se snažíte skolit sice nádhernou, ale totální tupku, a místo obvyklé přímé rány na komoru se ne právě šťastně rozhodnete trochu si zábavně zaflirtovat: „Ty jsi ale výstavní exemplář samice hominida, s chutí bych ti někdy seštěloval karburátor!“ … „Hm, jenže já nemám auto.“ … (vytřeštění očí) „Ne, myslel jsem to tak, že je na tobě patrné, že nemáš ráda zvuk motorové pily, tak tě budu muset přeříznout pěkně postaru!“ … „Ježíšmarjá, ty řežeš lidi???!!!“ … (plácnutí rukou o čelo) “Ne, do prdele, chtěl jsem jenom naznačit, že bych ti rád potrubní poštou doručil nějaký jogurt!!! …“Sorry, ale my, modelky, jsme alergické na laktózu.“ … (Rezignovaný náraz hlavou o zeď) „No dobře, tak zamrdáme, co říkáš?“ … „Tak jo, proč jsi to neřekl hned?“ A bylo to tak na lepší trojku, protože jsem se pak bál zeptat, jaké to bylo, abych náhodou nedostal odpověď typu „Nevím, nechce se mi o tom teď fotosyntézovat“. Ale za Yvonku, ach Yvonka!!!, to vyhoním na čtyři.(27.10.2016)

 • Gilmour93
  ***

  Žurnalista Broďák v osidlech fatální femme Strahovski. To zas bude jednou péro ostřejší než meč.. Voiceoverem, cynismem, osudovými ženami, panáky chlastu a tajemstvím opředenou detektivní zápletkou se to snaží být neo-noirem, ale co si budeme nalhávat, k nějakému zásadnějšímu výsledku by se musel debutant DeCubellis jinak obracet. Kde byly břitvě podobné konverzace? Kde byla zápletka neutápějící se ve vykonstruovanosti a logických průrvách? Nejen bílým outfitem Yvonne si to hraje i na Basic Instinct, ale nemá to jeho provokativní drive, i kdyby si mediální kastrát Hobbs jazyk ukroutil.. V popisku žánru je uvedeno mysteriózní. Tím mysleli asi to, že stačí trochu tance a hodně svařování a člověk vypadá o 15 let mladší..(12.12.2016)

 • Mikino00
  **

  Klasický noir ze zlaté éry po dějové i vyprávěcí stránce, jen zasazený do současnosti. Bohužel ale žalostně předvídatelný (trailer prozradil vše) a také neuvěřitelně rozvleklý. K tomu připočtěte nulové charisma hlavního hrdiny a nehodící se happy end. Ve výsledku se tak jedná o jednohubku spíše průměrné kvality a nechrání to ani překrásná Yvonne, které bohužel role femme fatale moc nesedla.(28.7.2016)

 • silentname
  ****

  Hneď na úvod iba poviem - vynikajúcich posledných 30 alebo 35 minút. Zvyšok filmu je miestami zaujímavý, miestami trošku nudný, no hlavne v prvej hodinke je to dosť natiahnuté a je tam veľa momentov, o ktorých vieme, že nastanú. Ale myslím si zase tiež, že Adrien Brody a Yvonne Strahovski sú obaja veľmi dobrí a do filmu pasujú. Myslím si, že film potreboval trošku viac venovať sa ústrednej téme a dať tam trošku viac toho thrilleru. Miesto toho ale film rozpráva niekoľko ústredných tém ako hľadanie pamäťovej karty, ktorá môže zdiskreditovať šéfa hlavného hrdinu a ohrozovanie jeho rodiny, čo ju výsledne absolútne rozvráti, a kopec videí zo strany Simona, ktoré sme podľa mňa poznať nemuseli. Keď sa ale film sústredí na jeho smrť a udalosti, ktoré sa stali, tak sa stane veľmi zaujímavým a ako som už povedal, posledná štvrtina filmu je absolútne vynikajúca. Tam som mal konečne pocit, že sa dozvedáme niečo zaujímavé a neopozerané. A už len z toho dôvodu dám filmu pozitívnu odozvu. Lebo s celkovým výsledkom som nakoniec spokojný. Určite by som viac ocenil, keby takto film pôsobil už nejakú tú hodinku predtým, ale stojí to za to počkať. A rozhodne tu nebolo nič, čo by som ohodnotil ako vyslovene otrasné. Len sú to veci, ktoré sú trošku prevarené a obohrané. Rozhodnite sa teda sami, či je "Manhattan Night" film, ktorý by vás oslovil. Z mojej strany je tu spokojnosť. Hodnotenie: B(6.6.2016)

 • emma53
  ****

  Kdyby tam nebyl Adrian, asi bych šla níž, ale on prostě umí a atmosféra doprovázena hudbou Joela byla výborná. Já jsem na to měla klid, nešťourala jsem se ve scénáři a jak píše už larelay, dám čtyřku, ani sama nevím pořádně proč. Mělo to v sobě to něco těžko pojmenovatelného, co mě udrželo přilepenou na židli celou stopáž. Pointa je sice mírně KO, ále co...?(26.6.2016)