Reklama

Reklama

Stíny Manhattanu

  • USA Manhattan Night (více)
Trailer 1
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA, 2016, 113 min (Alternativní 109 min)

Bulvár neřesti, bulvár zločinu. Oscarový Adrien Brody na stopě záhadné vraždy jako lovec senzací... Film natočený na motivy knihy "Manhattan Nocturne" od Colina Harrisona uvádí pohnutý příběh sloupkaře bulvárních novin. Porter Wren (Adrien Brody) prodává vraždy a tragédie, a cokoli, co se vydává za pravdu. Doma je oddaným manželem Lise (Jennifer Bealsová) a otcem dvou malých dětí. Alespoň do doby, než Portera vyhledá na koktejlovém večírku svůdná cizinka Caroline Crowleyová (Yvonne Strahovskiová), kde ho rovnou požádá o pomoc. Záhadná Caroline ukáže Porterovi policejní zprávu a fotografie zločinu, na nichž je zachycen její mrtvý manžel Simon Crowley (Campbell Scott), slavný kontroverzní filmař. Jeho tělo, nalezené nevysvětlitelným způsobem v troskách domu, nechává detektivy už měsíce bezradné. Porterova touha po pravdě, a po nádherné Caroline, novináře nutí, aby zahájil vlastní vyšetřování. V moderní verzi klasického filmu noir sledujeme Portera, jak je vtažen do velmi ošklivého případu sexuální posedlosti a vydírání, který ohrožuje jeho práci, jeho manželství, a nakonec, i jeho vlastní život. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (67)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Soudobý noir se vyznačuje temnou atmosférou, temnými hrdiny a ponurými komentáři hlavního hrdiny. Je v tom sex, prachy a nebezpečí. Docela to funguje, než dojde k závěrečnému rozuzlení. Noirovky často mívaly spletité a sexuálně úchylné konce. Tento byl však pitomý. Hlavní hrdina přísahá krutou pomstu – a v jeho situaci se není co divit – vzápětí na ni však úplně zapomene. Je děsně zamilovaný do svůdné femme fatale, které podléhá opojen vášní za zvuku saxofonu, aby ji pak téměř vymazal z mysli. Hlavní tajemství, kolem kterého se vše točí, nemělo být vůbec vyjeveno a divák se diví, proč ho vůbec někdo, a navíc za tak nepravděpodobných okolností, vytáhl na světlo boží. SHRNUTÍ: Jak si hrát na noir na prosluněném předměstí. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Manhattan Night je po většinu stopáže ryzím žánrovým průměrem, představující po tu dobu tříhvězdičkový filmový zážitek, odehrávající se sice ve velmi pozvolném tempu, což ovšem nepovažuji za nějakou zásadní chybu, jelikož to vynahrazuje jednak nenudící zápletka, vyvolávající především zájem, v co se to celé vlastně vyvine, a jednak i výraznější styl zpracování, nesoucí se v duchu klasických noir filmů, což se mu daří velmi působivým dojmem a napomáhá pak samozřejmě i ve  funkčnosti atmosféře, kterou nelze též určitě opomíjet. Důvod, proč ovšem nakonec hodnotím dvěma, místo zmiňovanými třemi * je, že pointa, respektive finální odhalení, které přijde v závěru a na které divák po celou dobu netrpělivě čeká, nestojí vůbec, ale opravdu jako vůbec za nic. Vlastně se navíc jedná dokonce o dvě tajemná vyústění, z nichž nicméně jedno vyznívá fakt směšně a druhé vyloženě nudně. Co se jinak týče postav a jejich hereckých představitelů, tak obojí patří k těm výraznějším položkám, Adrian Brody je prostě Adrian Brody a Yvonne Strahovski je přesně sexy femme fatale jak má být. Co bych mohl této podívané ještě jinak vytknout, tak určitě absenci jakéhokoliv napětí, a chybí tu i jakékoliv emoce, takže zkrátka v rámci žánru se sice jedná o snesitelný, neurážející počin, nicméně těch nedostatků má ale ve výsledku tolik, že uspokojit dokáže asi skutečně jen skalního a opravdu méně náročného příznivce kriminálních thrillerů. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Hneď na úvod iba poviem - vynikajúcich posledných 30 alebo 35 minút. Zvyšok filmu je miestami zaujímavý, miestami trošku nudný, no hlavne v prvej hodinke je to dosť natiahnuté a je tam veľa momentov, o ktorých vieme, že nastanú. Ale myslím si zase tiež, že Adrien Brody a Yvonne Strahovski sú obaja veľmi dobrí a do filmu pasujú. Myslím si, že film potreboval trošku viac venovať sa ústrednej téme a dať tam trošku viac toho thrilleru. Miesto toho ale film rozpráva niekoľko ústredných tém ako hľadanie pamäťovej karty, ktorá môže zdiskreditovať šéfa hlavného hrdinu a ohrozovanie jeho rodiny, čo ju výsledne absolútne rozvráti, a kopec videí zo strany Simona, ktoré sme podľa mňa poznať nemuseli. Keď sa ale film sústredí na jeho smrť a udalosti, ktoré sa stali, tak sa stane veľmi zaujímavým a ako som už povedal, posledná štvrtina filmu je absolútne vynikajúca. Tam som mal konečne pocit, že sa dozvedáme niečo zaujímavé a neopozerané. A už len z toho dôvodu dám filmu pozitívnu odozvu. Lebo s celkovým výsledkom som nakoniec spokojný. Určite by som viac ocenil, keby takto film pôsobil už nejakú tú hodinku predtým, ale stojí to za to počkať. A rozhodne tu nebolo nič, čo by som ohodnotil ako vyslovene otrasné. Len sú to veci, ktoré sú trošku prevarené a obohrané. Rozhodnite sa teda sami, či je "Manhattan Night" film, ktorý by vás oslovil. Z mojej strany je tu spokojnosť. Hodnotenie: B ()

PROCESOR 

všechny recenze uživatele

Já se s tím moc párat nebudu a dám plnou palbu. Podobný filmy mám rád. Hezká tajemná mrcha co si hraje s vyšetřovatelem. Solidní pátračka odkrývá děsivá tajemství a aby toho nebylo málo, všechno je natočeno. Ted jde jenom o to, kdo ty nahrávky získá a že nic není tak, jak vypadá na první pohled, je jasné. Za mě maximální spokojenost. ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele

"I'm an endangered species. I used to think my stories could make a difference. Now I just hope they are enough to feed my family. These days, eight million kids have iPhones and post their videos on YouTube like they're actually reporting and commenting on something. Eh. My wife says I sound old." ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Rovnako ako dej filmu, tak i jeho natáčanie prebiehalo v americkom New Yorku. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama