Historie cestování časem (festivalový název)

The History of Time Travel

Dokumentární / Drama / Historický

USA, 2014, 72 min

Ricky Kennedy

Ricky Kennedy

Viděno na AFO 2015. S Tiny Giants byl tohle pro mě nejlepší snímek letošního AFO a zároveň i posledním, na který jsem v rámci festivalu šla. Umístěn v jednom z menších sálů, v podstatě ne moc přizpůsobeném ke sledování filmu, ale jak byl narvaný. Lidi seděli všude kolem na zemi, polovina z nich ani nemohla na plátno pořádně vidět. Ale rozhodně to stálo za to. Já, na židli (haha, máte chodit včas :P), se perfektně bavila. Pseudodokument o sestavení stroje času byl podán velmi delikátně, velmi citlivě.. kecám, byl to snad nejvíc vtipný dokument, co jsem vedle What we do in the shadows viděla. SPOILER. Nejvíc asi všechny bavilo, jak se vždycky něco posralo. Když už se mu podařilo zbudovat první stroj času, aby zachránil manželku před smrtí na obrnu, vrátil se do jejího dětství a očkoval ji, tak pak stejně umřela při porodu. Potom sestavil vlastně první stroj času, aby zabránil manželčiné smrti, přežila porod, porodila druhého syna, ale pak umřela při autonehodě. Potom sestrojil vlastně první stroj času... ovšem opět marně, jelikož manželka spáchala sebevraždu, jelikož měla pocit že ji stále někdo honí a bodá do ní jehlu :D atd... Pak přišli na řadu synové.. rodiče byli zabiti, nehoda v laboratoři a bylo by to vlastně super, kdyby se jim podařilo vynalézt stroj času, nebýt výbuchu laboratoře. "One small step for Russia, big step for communism." aneb Stalina se strojem času nechcete, protože potom vytvoří Time spies. Konec SPOILERU. Tento snímek musím ještě někdy v životě vidět.. protože vidět ho jen jednou je málo.. to si ho prostě dostatečně nevychutnáte.(27.7.2015)