LEGO® Batman film

LEGO Batman Filmen

LEGO® Batman vo filme

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Nevím přesně proč, ale Lego příběh s Emmetem mě bavil víc. Tam měl Batman jen vedlejší roli a více mu sedla. Jako samostatný film to moc nefunguje - pro dospělé, pro dětské publikum rozhodně ano. Tím nechci říci, že to není dobré, ale čekal jsem mnohem víc. Pár světlých chvil to ale mělo a zasmál jsem se. Plus za velkého množství postav, jenž jsem ne všechny čekal.(1.3.2017)

Kanonáda slovních i vizuálních vtipů, popkulturních odkazů, zběsile nastříhané akce, a to v takové kadenci, až je to občas těžké usledovat. Takže vlastně něco jako první Lego příběh (pro mě ovšem o stupínek slabší), který si ale víc bere na paškál právě komiksové filmy. A dělá to hravě, vtipně, nápaditě. Samozřejmě platí, čím víc toho o komiksech / popkultuře / Warner bros filmech znáte, tím větší procento vtipů padne na úrodnou půdu. Pro mě se letošní chystané hrané filmy z DC Universe mohou vzít za ruku s chystanými hranými filmy Marvel Universe a jít se spláchnout do záchodu, protože mě vůbec nezajímaj. Tohle byla jediná jejich "komiksovka", kterou jsem letos potřeboval vidět.(11.2.2017)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $175,750,384Tržby Celosvetovo $310,850,384Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Stavebnica LEGO v komiksovom svete opäť boduje, využíva potenciál a baví. Bžudna ako sa patrí. /90%/(10.6.2017)

• RedAK

Zklamání jako prase! Být jeden z těch ukoktaných mastnovlasých brejlounů z filmové školy, kteří sem za chvíli napadají jak hovna do toi toiky, nejspíš bych na tomto místě napsal cosi jako „ze zábavné jedničky rovnoměrně proložené inteligentními gagy a fungujícími popkulturními odkazy se stala nehumorná a nepřehledná dvojka sestříhaná ze zběsilého sledu infantilních ultracool fórků pro nezletilé primitivy“, ale protože jsem jen ubohý vesnický Otík, který sotva rozezná Stallona od Kopeckýho, bohatě si vystačím se slovy „byla to totální sračka!“. Anebo jsem prostě už vyrostl. Vyrostl do zapšklého, věčně nespokojeného kreténa, kterého potěší už leda tak snížení úrokových sazeb na stavebním spoření anebo neštěstí ostatních, třeba když sousedka tenkrát před barákem uklouzla a zlomila si žebro, to jsem se smál tak burácivě, až mi z držky vypadla protéza. Nejvíc mě na filmu fascinovalo, že do něj tvůrci obsadili i NEGRO® figurky, aby byl multikulti korektní. Jako já snesu hodně, ale černý lego už je moc i na mě. Původně jsem chtěl poděkovat Kino Světu ve Znojmě za mimořádnou týdenní předpremiéru, ale protože jste to hráli s dabingem, tak jsem vám za toho falešně pištícího Davida Novotnýho nablil pod sedačky. PS pro uklízečky: jedenáctá řada, páté sedadlo.(9.2.2017)

Kino se smálo neustále, to ne že ne, ale ve vlnách; jednou drobotina a podruhé dospěláci, jednou drobotina a podruhé dospěláci. A tak stále dokola celý film. Jsou v tom totiž infantilní gagy na první dobrou pro mrňata (a je jich dost) i sofistikované popkulturní odkazy pro odrostlejší a dospělé (a těch se snad ještě více). Problém je, že absentuje spojovací humor "pro celou rodinu", kde by se mohly všechny věkové skupiny smát stejnému fóru. Druhý problém je, že je to tak přeplácané humory, kdy co vteřina stopáže to minimálně tři vtípky, že to časem otupí. Ano, to byl zádrhel již i u Lego příběhu, ale tady je to o poznání větší problém. Nepotěší ani, že überzlounský tým složený ze záporáků z různých fikčních světů, je hrubě nevyužit. Jinak není moc co vytknout, je to právě tak ztřeštěný a zábavný příval popkulturně parodujících groteskových gagů jako ve všech LEGO® seriálech/kraťasech/hrách/filmech, jak by jeden od filmu pro předškolní kluky, jejich starší brášky a doprovodem povinné upracované taťky čekal; včetně návodného ponaučení. Jenže zatímco Lego příběh si šlo plnohodnotně užít i bez děcek, tak to tentokrát ani náhodou neplatí.(12.2.2017)

„Šanca na neprežitie: 110%.“ Ach jaj, Batmana mám rád a veľmi dobre rozumiem jeho alergii na Supermana. A v Lego príbehu bol Temný rytier asi mojou naobľúbenejšou postavou. A celkovo ho mám rád, v komiksoch od DC, aj vo filmoch od Warner Bros. (česť výnimkám). Ale toto proste nie je také fenomenálne, aby som tomu dal 80%. Je to pôvabné a občas veľmi osviežujúce, vtipné a originálne. Na pocikanie vtipné. Lenže, nanešťastie, takých momentov je tu strašne málo. Tiež ma sklamalo, že na konci sa do toho nezapojila Wonder Woman a spol., ale tak zas na druhej strane chápem, že toto je Batman a nie Justice League (a že v tom čase banda ešte stále zrejme trsala na oslave v Pevnosti osamenia).(3.8.2017)

Na tenhle film jsem se docela tesil, jenze kdyz jsem si ho pustil, tak jsem asi 45 minut premejslel, jakto, ze to je tak dementni a vubec to neodpovida ukazce. Pak jsem "nastesti" zjistil, ze jsem si omylem pustil jinyho lego Batmana, nahodil jsem jiz toho spravnyho a nastesti to byl uplne jinej kalibr, uz od uvodnich titulku sranda, super animace, zajimavej pribeh. Po hodince sice zacne dej krapet skripat, ale kdyz se zrovna nekonaj nejaky fory, vynahradi to akce. Takze nakonec jsem byl spokojenej.(27.9.2017)

Comicsové superhrdinské velkofilmy považuji za rakovinu současného Hollywoodu a nad většinou jsem dávno zlomil hůl (ledaže je režíruje Nolan), ale když to někdo pojme jinak, třeba TAKTO, tak je to téma stále životaschopné. Film je kulometná smršť gagů, které ani autista nedokáže pochytit všechny (pokud neumíte dokonale anglicky, na titulky zapomeňte), ale těm, které jsem pochytil, jsem se fakt smál. Zbytek si holt budu muset zapauzovat v DivXu. Kromě toho film obsahuje i fungující lidsky dojemné scény, zejména ty na téma Batmanovy sociální deprivace.(21.2.2017)

Film napsaný armádou lidí na Red Bullech. Gejzíry nápadů mrzačené "nedějem", který jakmile na moment zpomalí, začne obratem nudit. LEGO příběh byl reklamou chytrou. Batman už je jen reklamou značně vypočítavou.(11.2.2017)

Pre mňa jeden z najzábavnejších animákov vôbec. Takto to má dopadnúť, ked sa spája detská nostalgia z Lega s vašou obľúbenou komixovou postavou - recept, ktorému neodoláte ani v dospelosti. Vtipné tornádo roku.(3.8.2017)

Lego Movie mínus to kouzlo. Hyperaktivní, ale předvídatelné a polopatické. V kině to mohlo být fajn, ale na monitoru to prostě jen uplynulo.(24.5.2017)

Šílená nálož hlášek, akce a humoru. Čím je film blíže závěru, tím je přepálenější což škodí celku.(24.9.2017)

Uuu, čím bylo skyfall pro bondovky, tím je tohle pro filmy s batmanem. kompletní kostičková revize celý batmanovský historie, která láskyplně pomrkává na prastarej film ze šedesátek, aby vzápětí řešila princův soundtrack k batmanovi tima burtona a úlohu jokera a komiksových padouchů vůbec. do toho to ještě zvládá být regulerním dobrodružstvím, i když pro množství vjemů a kadenci střihů je to místy až neusledovatelný. ale kam se hrabe deadpool. wow. 85%(9.2.2017)

Upřímně si myslím že pokud se nevrátí Lord s Millerem nemají další díly Lego série v kině co pohledávat. Zpočátku jsem na sobě pozoroval prazvláštní pachuť si tohle vůbec pouštět. Svět LEGO považuju za specifický nejvíce v tom, že je v něm dovoleno zcela vše a jeho primární funkcí je bavit diváka a to tak že to musí být zábava pořádná. Vždy si raději pustím oficiální Batmanovské filmy než abych koukal jaké šílenosti se dějí v jeho LEGO verzi. Vtipné to zrovna dvakrát není a spíše cítím do jisté míry vynucenost ždímat potenciální zdroj příjmů. Do kina tohle určitě nepatří. Poprvé to fungovalo i díky originalitě, ale podruhé už moment překvapení chybí. Potřetí si to na sebe nevydělá. Nedlouho po projekci a já si nepamatuju prakticky žádnou scénu, která by mě rozsekala. 60%(26.6.2017)

Lego příběh? Ale kdeže. Tenhle spin-off nakopává Emmeta hned několikráte mezi půlky, a to hned už od úplného, naprosto božího, začátku. Lego Batman je neskutečná nálož popkulturních narážek, zejména na filmy a komiksy z ranku DC comics, které jsou ale tak precizně a komplexně vtěsnány do hektického scénáře, že je leckdy pochopí jen člověk, co má nakoukáno. Bohužel se mi nepovedlo dohnat rest v podobě Batman z 66´, ale i tak jsem si film neskutečně užíval. Říkal jsem si, jestli přecijen není toho navrátivšího se lega už přespříliš, ovšem jakmile začne první akční scéna, podpořená dobrým soundtrackem, ne nepodobným Zimmerovým Temným rytířům a kamera začne zběsile obletovat hrdiny ve stylu těch nejdražších blockbusterů, ihned jsem přistoupil na vlnu nadšení, která neustoupila až téměř do úplného konce...9/10(24.5.2017)

To, že je Batman najlepšia komiksová postava vie každý. Alebo aspoň väčšina a v tomto vydarenom bat-animáku je pekne zachytené prečo je to tak. Bavil som sa kráľovsky. Fakt som nečakal takúto srandu. Tým, že poznám svet Batmana a DC komiks ma to bavilo oveľa viac, možno viac ako niektore deti ;) 80% - 4*(13.6.2017)

Přiznám se, že jsem čekal větší pecku. Je tam asi tisíc narážek na Batmanovu historii v komiksech, filmech i seriálech, a nemálo vynikajících vtipů. Taky základ v Batmanově charakteru je vynikající, jeho vztah s Jokerem vtipně ujetej. Ale samotnej příběh už je dost přímočarý a je tam příšerně moc padouchů, takže nevynikne žádný z nich. Hodně povedenej film, ale úplnej odvar jako Lego Movie se nekoná. (8/10)(1.8.2017)

Opravdu všichni.. :-)))(18.6.2017)

Tempo je vražedné, kadence vtipů a narážek je šílená a baví se děti i rodiče. Lego příběh je lepší, o tom žádná, ale tahle batmanovská pocta je jízda, kterou si užije každý...a nejvíc ti, kteří mají popkulturní přehled.(10.2.2017)

• JohnnyD

Kým Lego Movie bol prekvapivo originálny film sršiaci nápadmi, Lego Batman je prázdna prehliadka franchisu s nudnými popkultúrnymi narážkami, ktoré by boli originálne možno v roku 1997. Keď odstránime solídnu animáciu a pôvodné hlasy, ostáva len mizerný scenár s niektorými až trápnymi okamihmi a priemerným námetom, pri ktorom do očí bije, že pár desiatok dvadsaťminútových epizód Batman The Brave and the Bold malo lepší príbeh a viac vtipov než toto - a celkovo čo tento film prináša oproti tomuto už dnes kultovému seriálu? Ak sa šuškalo, že WB kašlú na scenáre a pustia von hocičo, lebo ak to má značku, tak sa to predá, väčší dôkaz sme nemohli dostať.(27.2.2017)

Po tom, co pan Affleck udělal z Batmana kostrbatou steroidovou hroudu, mě moc těší, že zaprclá LEGO postavička vrátila Netoptákovi zábavnost. Víc jsem od téhle stavebnice nikdy nežádal.(11.2.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14