Série čtyř hrůzostrašných příběhů, rámcově posazená do prostředí psychiatrické léčebny. (Hans.)

Bloody13

Standardní Amicus, tentokrát snad ještě slabší, než jejich ostatní povídkové horory. Opravdu nápaditá a zároveň zábavná je jenom ta první, v níž vrahovi nedá spát jeho rozporcovaná manželka. Druhá, o podivném obleku a jeho budoucím majiteli, je dobrá snad jen díky Cushingovy přítomnosti. Ostatní povídky už jenom nudí. A je to vážně škoda, i kvůli zajímavému prostředí odlehlého blázince, v němž se pro vraždu nejde daleko. ()

darkrobyk

Sympatické povídky připomenou staré šestákové horory. Když muž naporcuje manželku, netuší, že jednotlivé části těla ožijí...rozkošné. Oblek šitý po půlnoci dokáže oživit nejen mrtvé, což si dobře nastudoval bezchybný P. Cushing. Příběh s imaginární Lucy není nijak originální, ovšem zase se tu vraždí nejen nůžkami - předvídatelné, milé. Vyzrazení tajemství u zrcadla bylo zbytečné. Nu a pak mistr loutkář! Ano, H. Lom uměl šílence na jedničku. Objektivně lepší průměr, leč konec si zaslouží hvězdu navíc. A mlha a pěkné exteriéry ústavu rovněž. ()

chezush

Příjemný a nenáročný horor na večer, zabalený do 4 příběhů s několika nedostatky, ale s nádechem nemocniční atmosféry uvnitř blázince. Některé příběhy jsou slabší, ale u jakého filmu si příběhy drží stejnou kvalitu? Závěrečný zvrat je sice už od začátku předvídatelný, ale i tak to určitým způsobem baví... :) ()

Mariin

Dost dobré čtyři příběhy s nadpřirozenou zápletkou, týkající se čtyř různých osob, které skončily v psychiatrické léčebně. Nakonec uznávám, že Baker (který sice zkazil Carmillu) byl zručný řemeslník brakového žánru hororu a lze ho kvalitativně řadit po boku např. Klimovskeho, Terence Fischera, J. L. Merina a dalších. ()

corpsy

Vynikajúci, atmosferický, poviedkový horor, jeden z viacerých snímkov podobného razenia spoločnosti Amicus. Nosným motívom všetkých príbehov je život ´´neživých´´ vecí, ako už mŕtve telo, figurína, imaginárny priateľ či hračka. Každý z príbehov má hustú a tiesnivú atmosféru a vyvoláva príjemné mrazenie. ()

kaylin

Jestliže ale máte rádi starý, trochu okázalý a nekrvavý horor, „Asylum“ vás pravděpodobně tolik nezklame. Závěr hodně přidá. ()

JohnMiller

Celkom slušný, čistokrvne Anglický, hororík ktorý v sebe ukrýva 3 príbehy ktoré sú pospájané štvrtým rozkúskovaním medzi nimi. V nom je skrytá hlavná dejová línia. Ide vlastne o psychiatrickú liečebňu kde sa nový mladý doktor dozvedá hrôzostrašné príbehy pacientov. Postupne prechádza rôznymi prípadmi. Stretne s s vidinami, schizofréniou a prevteľovaním. Potešili ma herci ako Peter Cushing, ktorý hrával často úlohu Draculi, a nádherná Charlotte Rampling, ktorá ma svojim pôvabom omámila. Avšak najlepší bol na tomto komornom horore soundtrack. Nezdá sa mi že by to bola originálna kompozícia, je to proste až príliš dobre, bez urážky k tejto snímke. Ono to zapácha nejakým veľkým klasikom, ako by som už niečo podobné niekedy počul, neviem. Je to podarený priemer ktorý svojim silne Britským nádychom neurazí žiadneho fanúšika nenásilného, duchárskeho. strašidelného hororu zo starej školy. ()

Flaxik

Extrémně nudné, ošuntělé čtyři historky, pokaždé s nemastným neslaným závěrem...jeden z horších povídkových filmů. Kromě Cushinga stojí za zmínku Herbert Lom (hlavní padouch z Pokladu na Stříbrném jezeře) ve čtvrté povídce, jehož jediný příběh je malinko zajímavý. ()

Cushing

Spíše televizní záležitost, poněkud zastaralá. Potěší Peter Cushing v "jiné" roli, a třeba taky mladá Charlotte Rampling -- jak oduševnělá, průzračná je její krása vedle Britt Eklandové, která tu, s prominutím, vypadá jako odulá motyka! Škoda, že film nemá svižnější tempo; na pomalost mají nárok jen umělecké snímky, a to tenhle není. Slušné, jakž takž snesitelné řemeslo, to ano. Pro fandy 70. let a Cushinga! :-) ()

bierce

Tento povídkový film vznikl na motivy 4 příběhů autora Psycha Roberta Blocha.Odehrává se v ústavu pro choromyslné a kazdý príbeh vypráví jeden pacient sanatoria.První povídka je celkem legracní a pojednává o tom jak nevěrný manžel rozseká svou ženu sekerou aby si mohl v klidu užívat se svou milenkou.Ale manzelka to tak nechce nechat a tak se rozsekaná na kusy svemu choti pomstí a milenku odešle do ústavu.Druhý příbeh je o tom jak londýnského tkalce navštíví starý aristokrat (peter cushing) který si chce si nechat ušít plást z podivné svetélkující látky.Pozdeji vyjde najevo ze plást spolecne se starou knihou má sloužit k oživení cushingova mrtvého syna.Další povídka je o zene trpící rozdvojením osobnosti, která zavraždí svého bratra a nemocnicní sestru.Poslední povídka je o muzi (Herbert Lom), který vyrábí panenky.Do jedné panenky se prevtelí a zabije reditele ústavu v kterém se film odehrává....Celková úroven povídek je dost průměrná, výrazně však vyčnívá druhá povídka s Peterem Cushingem, která má vynikající atmosféru v duchu nejlepších filmů společnosti Hammer ()

Han22

Dr. Martin přijíždí do blázince, kde má jako vstupní test poznat zešílevšího dr. Stara mezi čtyřmi pacienty, kteří vypráví své příběhy. 1. Frozen Fear - Chlápek zabije svoji ženu, rozseká ji na kousky a ty hodí do mrazáku, aby mohl být s milenkou. Kousky ale ožívají a chtějí se vypořádat s ním i milenkou. Originální ale dost jednoduchý příběh - 3/5. 2. Weird Tailor - Krachující krejčí dostane zakázku na podivný oblek, který musí šít jen po půlnoci a který má zvláštní moc. Napínavý, tajemný příběh s dosti nepochopitelným vyústěním - 4/5. 3. Lucy Comes To Stay - Mladá bláznivá holka má imaginární přítelkyni Lucy, která je trošku psychopat. Nejblbější a nejnudnější díl s naprosto příšerným hereckým výkonem Britt Ekland - 1/5. 4. Mannikins of Horror - Sledujeme dr. Byrona, který věří, že se může přemístit do těla panenky. Slušný nápad je zabitý provedením panenky, která je k smíchu - 3/5. Závěrečná pointa kdo je dr. Star je povedená, nicméně celkově se film utápí v průměrných až podprůměrných povídkách. ()

molcan2

Spoločnosť Amicus bola plným majstrom čo sa týka hororových antológii v 60. a 70. rokoch, a Asylum je dobrým a typickým príkladom ich tvorby. teraz je samozrejme ťažké sa nesmiať na niektorých veciach, ale filmári potmehúdsky sú dobrý po celú dobu filmu. Nikdy nie sú naozaj desiví, ale určite je príležitostne strašidelný, a film si napriek tomu udržiava vysoký faktor zábavy. Aj pri jeho tendencii predvídania deja, je to veľmi príjemná vec. ()

Tormentor665

Docela poctivá old-schoolová záležitost. Osobně mě nejvíce zaujal příběh s krejčím, postava otce s diamantem se velice podobá Vincentu Priceovi:-) ()

Blazkowicz

Vzhledem ke stáří musím říct, že mě to i docela bavilo. Po druhé povídce už jsem se nudil, ale celkově to šlo. Samozřejmě ty povídky jsou k smíchu, třeba vraždící balíky ve tvaru lidských údů nebo jakési sako co oživuje. Takže spíš sranda než horor. 3-* ()

JesterKruger

Asylum je zrovna ten typ hororu, který můžete hodnotit na několik způsobů. Můžete hodnotit film jako celek, nebo můžete hodnotit každý příběh zvlášť. Já to budu hodnotiti celkově. Ale kdybych měl říct, který se mi líbil nejvíc, tak se mi nejvíce líbil o tom zvláštním obleku, a nebylo to kvůli tomu, že tam byl Cushing. Prostě mě zaujal nejvíc, a nejmíň? Nejmíň asi ten první, jak tam byla ta baba na kusy roztrhaná. Celkově mi tento film připadal jako kombinace věřte nevěřte, a Creepshow: Plíživý děs. Ale docela to šlo. 4* ()

Svadbos

Štyri zábavné hrôzostrašné historky od Roberta Blocha, ktorý je vtkaný do hádanky, rozmotanej v rozuzlení štvrtého príbehu. Film bol opätovne vydaný v roku 1980 pod názvom "House Of Crazies" a skrátený na 86 min. ()

abrat

Starý britský horor z dielne Amicus, ktorý patrí ku kvalitnejším kúskom. Autorom scenára je Bloch, tiež autor zfilmovaného hororu Psycho. Baker patril k zručným režisérom hororu... ()

StaryMech

Z pokusu o zplození potomka "Přízraků noci" vyšlo dílko nepříliš hrůzné a prosté překvapivých point (onu závěrečnou bylo myslím možno očekávat dávno předtím, než s ní autoři vyrukovali), ale vcelku napínavé, s příjemnými závany černého humoru (manžel k rozporcované manželce : "Rest in pieces !"). Díky nim mi "Ústav" připomněl Švandrlíkova "Drákulova švagra". Autor hudby, zvlášť dramatické ve spojení s grafikami v prologu, použil i pár motivů z Musorgského. ()