poster

Asylum

 • Austrálie

  Asylum

 • Kanada

  Asylum

 • Nový Zéland

  Asylum

 • USA

  House of Crazies

  (neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 1972, 88 min

 • Cushing
  ***

  Spíše televizní záležitost, poněkud zastaralá. Potěší Peter Cushing v "jiné" roli, a třeba taky mladá Charlotte Rampling -- jak oduševnělá, průzračná je její krása vedle Britt Eklandové, která tu, s prominutím, vypadá jako odulá motyka! Škoda, že film nemá svižnější tempo; na pomalost mají nárok jen umělecké snímky, a to tenhle není. Slušné, jakž takž snesitelné řemeslo, to ano. Pro fandy 70. let a Cushinga! :-)(5.5.2008)

 • molcan2
  ****

  Spoločnosť Amicus bola plným majstrom čo sa týka hororových antológii v 60. a 70. rokoch, a Asylum je dobrým a typickým príkladom ich tvorby. teraz je samozrejme ťažké sa nesmiať na niektorých veciach, ale filmári potmehúdsky sú dobrý po celú dobu filmu. Nikdy nie sú naozaj desiví, ale určite je príležitostne strašidelný, a film si napriek tomu udržiava vysoký faktor zábavy. Aj pri jeho tendencii predvídania deja, je to veľmi príjemná vec.(24.4.2014)

 • chezush
  ***

  Příjemný a nenáročný horor na večer, zabalený do 4 příběhů s několika nedostatky, ale s nádechem nemocniční atmosféry uvnitř blázince. Některé příběhy jsou slabší, ale u jakého filmu si příběhy drží stejnou kvalitu? Závěrečný zvrat je sice už od začátku předvídatelný, ale i tak to určitým způsobem baví... :)(23.6.2013)

 • Mariin
  ***

  Dost dobré čtyři příběhy s nadpřirozenou zápletkou, týkající se čtyř různých osob, které skončily v psychiatrické léčebně. Nakonec uznávám, že Baker (který sice zkazil Carmillu) byl zručný řemeslník brakového žánru hororu a lze ho kvalitativně řadit po boku např. Klimovskeho, Terence Fischera, J. L. Merina a dalších.(19.3.2014)

 • bierce
  ***

  Tento povídkový film vznikl na motivy 4 příběhů autora Psycha Roberta Blocha.Odehrává se v ústavu pro choromyslné a kazdý príbeh vypráví jeden pacient sanatoria.První povídka je celkem legracní a pojednává o tom jak nevěrný manžel rozseká svou ženu sekerou aby si mohl v klidu užívat se svou milenkou.Ale manzelka to tak nechce nechat a tak se rozsekaná na kusy svemu choti pomstí a milenku odešle do ústavu.Druhý příbeh je o tom jak londýnského tkalce navštíví starý aristokrat (peter cushing) který si chce si nechat ušít plást z podivné svetélkující látky.Pozdeji vyjde najevo ze plást spolecne se starou knihou má sloužit k oživení cushingova mrtvého syna.Další povídka je o zene trpící rozdvojením osobnosti, která zavraždí svého bratra a nemocnicní sestru.Poslední povídka je o muzi (Herbert Lom), který vyrábí panenky.Do jedné panenky se prevtelí a zabije reditele ústavu v kterém se film odehrává....Celková úroven povídek je dost průměrná, výrazně však vyčnívá druhá povídka s Peterem Cushingem, která má vynikající atmosféru v duchu nejlepších filmů společnosti Hammer(22.2.2003)

 • - Harbert Lom stihl své cameo natočit za půl dne, přestože byl „zamluven“ na celý den. Peter Cushing pak nafilmoval svou část za dva dny. (hladass)

 • - Richard Todd v rozhovorech uvedl, že lituje, že se natáčení filmu účastnil. (hladass)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace