poster

Asylum

 • Austrálie

  Asylum

 • Kanada

  Asylum

 • Nový Zéland

  Asylum

 • USA

  House of Crazies

  (neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 1972, 88 min

 • darkrobyk
  ****

  Sympatické povídky připomenou staré šestákové horory. Když muž naporcuje manželku, netuší, že jednotlivé části těla ožijí...rozkošné. Oblek šitý po půlnoci dokáže oživit nejen mrtvé, což si dobře nastudoval bezchybný P. Cushing. Příběh s imaginární Lucy není nijak originální, ovšem zase se tu vraždí nejen nůžkami - předvídatelné, milé. Vyzrazení tajemství u zrcadla bylo zbytečné. Nu a pak mistr loutkář! Ano, H. Lom uměl šílence na jedničku. Objektivně lepší průměr, leč konec si zaslouží hvězdu navíc. A mlha a pěkné exteriéry ústavu rovněž.(14.1.2018)

 • JohnMiller
  ***

  Celkom slušný, čistokrvne Anglický, hororík ktorý v sebe ukrýva 3 príbehy ktoré sú pospájané štvrtým rozkúskovaním medzi nimi. V nom je skrytá hlavná dejová línia. Ide vlastne o psychiatrickú liečebňu kde sa nový mladý doktor dozvedá hrôzostrašné príbehy pacientov. Postupne prechádza rôznymi prípadmi. Stretne s s vidinami, schizofréniou a prevteľovaním. Potešili ma herci ako Peter Cushing, ktorý hrával často úlohu Draculi, a nádherná Charlotte Rampling, ktorá ma svojim pôvabom omámila. Avšak najlepší bol na tomto komornom horore soundtrack. Nezdá sa mi že by to bola originálna kompozícia, je to proste až príliš dobre, bez urážky k tejto snímke. Ono to zapácha nejakým veľkým klasikom, ako by som už niečo podobné niekedy počul, neviem. Je to podarený priemer ktorý svojim silne Britským nádychom neurazí žiadneho fanúšika nenásilného, duchárskeho. strašidelného hororu zo starej školy.(27.7.2014)

 • Cushing
  ***

  Spíše televizní záležitost, poněkud zastaralá. Potěší Peter Cushing v "jiné" roli, a třeba taky mladá Charlotte Rampling -- jak oduševnělá, průzračná je její krása vedle Britt Eklandové, která tu, s prominutím, vypadá jako odulá motyka! Škoda, že film nemá svižnější tempo; na pomalost mají nárok jen umělecké snímky, a to tenhle není. Slušné, jakž takž snesitelné řemeslo, to ano. Pro fandy 70. let a Cushinga! :-)(5.5.2008)

 • Han22
  ***

  Dr. Martin přijíždí do blázince, kde má jako vstupní test poznat zešílevšího dr. Stara mezi čtyřmi pacienty, kteří vypráví své příběhy. 1. Frozen Fear - Chlápek zabije svoji ženu, rozseká ji na kousky a ty hodí do mrazáku, aby mohl být s milenkou. Kousky ale ožívají a chtějí se vypořádat s ním i milenkou. Originální ale dost jednoduchý příběh - 3/5. 2. Weird Tailor - Krachující krejčí dostane zakázku na podivný oblek, který musí šít jen po půlnoci a který má zvláštní moc. Napínavý, tajemný příběh s dosti nepochopitelným vyústěním - 4/5. 3. Lucy Comes To Stay - Mladá bláznivá holka má imaginární přítelkyni Lucy, která je trošku psychopat. Nejblbější a nejnudnější díl s naprosto příšerným hereckým výkonem Britt Ekland - 1/5. 4. Mannikins of Horror - Sledujeme dr. Byrona, který věří, že se může přemístit do těla panenky. Slušný nápad je zabitý provedením panenky, která je k smíchu - 3/5. Závěrečná pointa kdo je dr. Star je povedená, nicméně celkově se film utápí v průměrných až podprůměrných povídkách.(10.2.2014)

 • Bloody13
  **

  Standardní Amicus, tentokrát snad ještě slabší, než jejich ostatní povídkové horory. Opravdu nápaditá a zároveň zábavná je jenom ta první, v níž vrahovi nedá spát jeho rozporcovaná manželka. Druhá, o podivném obleku a jeho budoucím majiteli, je dobrá snad jen díky Cushingovy přítomnosti. Ostatní povídky už jenom nudí. A je to vážně škoda, i kvůli zajímavému prostředí odlehlého blázince, v němž se pro vraždu nejde daleko.(24.4.2014)

 • - Richard Todd v rozhovorech uvedl, že lituje, že se natáčení filmu účastnil. (hladass)

 • - Harbert Lom stihl své cameo natočit za půl dne, přestože byl „zamluven“ na celý den. Peter Cushing pak nafilmoval svou část za dva dny. (hladass)