Ve znamení lásky

• USA The Choice (více)

Travis Shaw je veterinář, pracuje na klinice svého otce v pobřežním městečku v Jižní Karolíně, má domek pár desítek metrů od moře, loď a každý večer pořádá hlučnou party pro své veselé přátele. Do sousedního domku se nastěhuje studentka medicíny Gabby, kterou veselí a hlasitá hudba ruší při studiu, a přijde Travisovi vynadat. Zjevně si o plážovém playboyovi nemyslí nic dobrého. Za pár dní se ale ocitne v úzkých, když její fenka zlatého retrívra začne náhle v noci rodit. Travis nabídne kvalifikovanou pomoc a zanedlouho se oba spřátelí natolik, že Gabby neváhá s Travisovou partou vyrazit na vyjížďku lodí. Gabby má ovšem přítele Ryana – je to doktor v místní nemocnici, a také Travis má partnerku Monicu, přezdívanou Bumerang, protože se s ním každou chvíli rozchází a zase se k němu vrací. Travise ale Gabi neodolatelně přitahuje. Její partner je dlouhodobě mimo město, a tak mezi nimi jednoho večera padnou všechny zábrany. Gabby má pak výčitky svědomí, a když se Ryan vrátí a žádá ji o ruku, řekne ano. Pak ale zasnoubení zruší a odjíždí k rodičům. Travis ji vyhledá, vyzná jí lásku a žádá ji o ruku. Gabby konečně dojde, koho miluje, souhlasí a koná se svatba. Jsou spolu šťastní, narodí se jim dvě děti. Jednoho večera se mají sejít v restauraci na večeři, ale Travis se zdrží v práci a Gabby na cestě domů v dešti havaruje... (TV Nova)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,730,891Tržby Celosvetovo $23,049,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,653,468Tržby za predaj DVD v USA $5,391,826║ Nicholas Sparks tento krát dosť nevýrazný, povrchný, k tomu ani herci moc tomu nedajú. /40%/ ()

tron

Toto bolo ešte presladenejšie, ako káva, do ktorej ste omylom frcli 10 kociek cukru. The Choice už ani nebol gýč, bolo to niečo úplne nové. Všetko je nádherné, podmanivé. Rozprávková príroda, romanticky zapadajúce slnko. More. More predsa nesmie chýbať. Psy rodia megarozkošné šteniatka, nad ktorými sa všetci dospelí topia ako zmrzky na augustovom slnku. Muži sú vysokí atléti s dokonalým, ukážkovo vybieleným chrupom. Zbožňujú sex, ale zároveň si vážia ženy. Majú tiež, pravdaže, super účesy. Ženy majú dokonalé telá, vlasy a úsmevy od ucha k uchu. Každý žartuje s každým, ale mimoriadne neškodne a milo. Občas niekto zomrie na rakovinu, ale sú z toho vyvodené múdre preslovy o tom, že život je krásny a smutný zároveň, takže zas sme o čosi múdrejší. Všetko je ukážkové, nikto nie je vyložene zlý, nedajbože zákerný. Všetci sa úprimne a nadovšetko zbožňujú, muž a žena sa milujú nežne, potichu, jemne a pri západe slnka, pričom do toho musí hrať sladkobôľny slaďák. Manželský sľub (s Channingom Tatumom a Rachel McAdams) a Zápisník jednej lásky (od rovnakého spisovateľa) boli oproti The Choice psychotrilery ako od Davida Lyncha. Je to bohato pocukrované, nechutne rozkošné a odporne pôvabné. Poviete si, že toto je proste kurva moc, ale popritom sa nasprostasto uškŕňate a ste zvláštnym spôsobom spokojní. ()

emma53

Chtěla jsem něco sladkého, tak jsem to měla. Ale tolik cukru je přece jen moc i na mě, která má cukrovinky ráda. Navíc mně nesedla postava, kterou hrál Benjamin Walker. Zřejmě nemohli nikoho jiného sehnat do této role, jinak to nevidím. Od Sparkse jsem toho viděla víc a tohle byl zatím nejslabší počin, škoda. ()

castor

Venku paří slunko, ale oni se nezpotí, jsou večer při světle u vody, ale komáři a jiná havěť je neotravuje, vždycky vypadají jak z titulní strany módního magazínu, vždycky vědí, co říct a jak trefně zareagovat. Jsou pohlední, jsou bystří, jsou inteligentní. Jsou postavami věčného snílka Nicholase Sparkse. Jeho kousky převedené na stříbrné plátno vesměs solidně vydělávají, takže se stalo pravidlem, že každý rok jeden přispěchá zejména k divačkám. Je to červenoknihovní jak prase, ale tak jsem k tomu i přistupoval. A první hodinu mi to vlastně ani moc nevadilo. Ne, nestydím se za to. Navrch je na trio Teresa Palmer, Alexandra Daddario a Maggie Grace velmi dobrý pohled. Zápletka zabalená v teplých barvách a v pořádném kýči je ze skupiny umělých, ale dá se to snést. Stejně jako vlastně všechna ta milá škobrtnutí, která k tomuhle žánru už tak nějak patří. Jen poslední dvacetiminutovku musíme přivřít obě oči. Takový Sparks a jeho filmové okolí prostě jsou, vezmi, nebo nechej být. ()

Ephemeris

Aj tak si myslím, že je veľmi divné, aby chlap-spisovateľ písal romány tohto typu. Nicholas Sparks musel mať možno nejakú ujmu z detstva, možno ho mama nútila nosiť dievčenské šaty, prípadne ho spolužiaci strkali dole hlavou do záchodovej misy alebo už neviem, fakt... Alebo tie knihy za neho píše nejaká nastrčená autorka, možno sestra, aby sa brat mal dobre. Ale predsa tie jeho výplody sú o niečo lepšie než Pilcherová a spol. ()

juta

Film se dá zhodnotit dvěma faktory. Ten první z romantické roviny. Což je klasický příběh o lásce, která má své nesnáze, ale i docela vtipné momenty. To by se dalo hodnotit třemi hvězdami. A druhá rovina, která z vás snaží vyždímat emoce. To se docela povedlo, to by se dalo hodnotit čtyřmi hvězdami. Výhodou tu jsou krásky Daddario a Palmer. Takže to sou nakonec hvězdy čtyři. ()

silentname odpad!

TOTO??? Takto si predstavujete romantický film na príjemný večer?! Asi som si nikdy nemyslel, že mi film bude schopný priniesť obracanie večere v žalúdku, ale vskutku sa stalo. "The Choice" je podľa môjho názoru romantický odpad, ktorý si absolútne nezaslúžil byť daný dokopy. Je to až neskutočné, do akých sfér tento film smeroval. Ale aby som bol férový, tak sa vráťme na začiatok a povedzme si pár slov o tomto gigantickom prešľape. V prvom rade si povedzme niečo o Nicholasovi Sparksovi. Nemyslím si, že filmy podľa jeho kníh sú najlepšie, ale viem v nich nájsť pár zaujímavých momentov, ktoré z nich spravia pozerateľné jednorazovky. Safe Haven malo aspoň príbeh ženy, ktorá utekala pred svojim manželom, ktorý ju týral. The Longest Ride malo príbeh starého muža, ktorý ma celkom zaujal a hoci bol film priehľadný, bol slušne zrežirovaný, herci mali fajnú chémiu a vedelo to navnadiť aj trošku normálnej a príjemnej romantiky. A teraz tu mám na hodnotenie tento film, čo je podľa môjho názoru najhorší film Nicholasa Sparksa, ktorý som kedy v živote videl. Príbeh je absolútne nestráviteľný. Prvá hodina je cukrové týranie, po ktorom prinajlepšom človek priberie 20 kíl na váhe, a v tom najhoršom prípade skončí s cukrovkou. Je to neskutočne presladené nemá to žiadny šarm, nemá to žiadnu chuť, je to otrasne zrežírované a ani herci tomu moc nepridávajú. Benjamin Walker občas urobí tak obrovské oči, až mám pocit, že ma hypnoticky idú zmanipulovať a nie je to nikde horšie ako v scénke hádky Gabby a Travisa, kde sú neskutočne obrovské priblíženia na ich tváre, až sa na to nedá pozerať. A aby toho všetkého nebolo málo, tak druhá polka filmu je zase neskutočne otravná melodráma s tak klišéovitým koncom, že človek si začne zo zúfalstva už len trieskať čelo o múr, prečo preboha tento film vôbec zapínal. Nemyslím si, že musím čokoľvek vysvetľovať. Z traileru je podľa mňa úplne jasné každému kam to pôjde a nedá sa to ničím zachrániť. Je tu dokopy asi jediná dobrá scénka, ktorá trvá možno 2 - 3 minúty, kde Travis žiada o ruky Gabby pred jej rodičmi. Inak je toto filmová romantická katastrofa takého kalibru, že radšej by som si asi pozrel film z pera Steelovej alebo Pilcherovej. Alebo by som si pokojne znovu radšej pustil aj Fifty Shades Of Grey Pretože tam sa aspoň človek môže pobaviť na tej kvalite a vie presne čoho sa dočká. A môžem aspoň povedať, že v niektorých týchto filmoch sa aspoň fajn pozerá na peknú prírodu, kde boli filmy točené. Tu sú síce pekné prírodné momentky, ale človek je už tak otrávený z našich dvoch protagonistov, že to je to posledné na čo človek myslí. Ak si chcem pozrieť všetky hviezdy na oblohe, radšej pôjdem v lete s manželkou na chatu v Regeťovke. Neexistuje nič, čo by som tu (s výnimkou spomínanej scénky žiadania o ruku) pochválil. Verím, že sa nájdu ľudia, ktorým to spraví príjemnú romantickú náladu, ale ja to určite nebudem. Ak chcete dobrý romantický film, tak si radšej pozrite niečo ako The Age Of Adaline alebo The Beauty Inside. Ale určite nie toto. Hodnotenie: F () (méně) (více)

eLeR

Ja vlastne proti Sparksovi nemám nič ... aj budúci rok mu dám šancu. Čo na toto povedať? Myslím si, že tento film je menšia katastrofa ... presladená a klišoidná, hotová Pilcher, herci sa tiež extra nevyznamenali (áno Teresa, teba myslím), a nezachránil to ani skvelý Wilkinson. ()

Arsenal83

Nicholas Sparks má skvelé predlohy a jeho romány sa dočkali výnimočných filmových kúskov (Zápisník jednej lásky, Nezabudnuteľná cesta), aj tých nadpriemerných (Najdlhšia jazda, Milý John, Bezpečný prístav...). Tento však nedosahuje ich úroveň a to aj z malého dôvodu – kým tento chlapík si zvykne držať na uzde plochú presladenosť, tu to už nedokázal. Teda buď on alebo tvorcovia tohto filmu. A mužskí herci boli okrem pána v najlepších rokoch, Toma Wilkinson, úplne mimo. Najmä Benjamin Walker pôsobí machovsky a nesympaticky. ()

ARI50

Nicholas Sparks má neuvěřitelně užasne knihy ,a filmové zpracováni je neskutečně užasne nejde slovy vyjádřit jak jsem se všemi filmy spokojen a doufám že tímhle filmem to nekonči , a dočkáme se dalšího čerpáni z jeho knih s užasnými příběhy které budou doufám z filmovány. Výborní herci pokaždé, nemam co vytknout někdy maličkost ale to se stává. Benjamin a Teresa zahráli pro mě až moc reálně ( a to je jen dobře ) tenhle romantický příběh, s dokonalým místem, se skvělým humorem a nesmí chybět nádherný soundtrack. ()

Lucasion

Je to podle knižního best-selleru? Jistě, že to je podle knižního best-selleru! Film tak sladký, až se vám z něj zkazí zuby. To popírat nebudu. Ovšem jak jsem zjistil. Mě to vůbec nevadí. Naopak. The Choice je krásný romantický film se vším všudy. Já se bavil. Super hudba, báječní herci, sladký příběh a dojemné vypravování. Benjamin Walker je sympaťák a Teresa Palmer je ta, ona australanka, do které jsem se v posledním filmu zamiloval. K tomu připočtu dceru z filmu 96 hodin (2008) a taky (samozřejmě) Alexandru Daddario. Těžký to má hoch, když se musí rozhodovat mezi zlatými vlasy Palmer a modrými oči Daddario. To mu vůbec nezávidím. Film je ale prvním příběhem co vidím od Nicholase Sparkse, takže srovnání nemám. Jestli, ale je jeho tvorba samé slaďárny, tak se na ní možná i podívám blíž. Tenhle mě totiž bavil. Byl místy přirozeně vtipný a hlavně chemie mezi postavami funguje. Což je asi největší klad filmu. Protože romantický příběh skutečně funguje a ožívá právě s herci. Tomuhle se to povedlo. Dokonce jsem se přistihl, že poslední půl hodinu si přeju, aby film dopadl dobře. A to... to umí málokterý slaďák. (80 %) ()

JohnCZ

Klasický Sparks v tom dobrém i zlém. Jednoduchá a předvídatelná slaďárnička, kterou z podprůměru táhne především pěkná obrazová stránka a sympatický ústřední pár. Jinak je to ale klasická dějová šablona, která díky bohům není zas až tak ubrečená, jak bych od Sparkse očekával. ()

Riddick77

Televizní záležitost na propršené nedělní odpoledne, jež nemá vážnější ambice zaujmout hloubkou v jakékoliv z myslitelných kategorií. Přímočarý, předvídatelný a fádní příběh o "pravé" lásce, v němž romance neodvratně směřuje stále stejným tempem z bodu A do bodu B. Pobavila míra absurdity některých situací a lehkovážnost hlavní ženské postavy, která se po vetšinu stopáže jeví jako bezcharakterní a bezpáteřní blbka. Sparksovky mám rád, ale tohle snad ani není příběh, tohle je spíš rozpracovaný motiv. Emoce nula, romantika na bodu mrazu, dramatické scény nevěrohodné. Za "nestárnoucí" pejsky hvězdička ;-) 2/10! P.S.: Předloha musí být neskutečně nudné peklo... ()

GodComplex

Totalni cheese z preset tovarny na US romantiku, obzvlast zaver je pomerne solidni klise, ale jinak jsem si v klidu uzil prijemne teplou atmosferu kraju Severni Karoliny. 5/10 ()

gegina31

Ten průměr tomu tak odpovídá. Ale nebyla to úplná tragoška, jak někteří píšou. Například Před úsvitem je o dost horší a naprosto o ničem a přitom má tolik procent, že bych si jimi mohla vytapetovat barák. Ale zpátky k filmu. Děj nebyl nejhorší. Chlap ušel, teda až na ty jeho kotlety. Ale ona byla tragická. Ten tón hlasu, to její přehrávání, mimika... mě prostě na ní vadilo téměř vše. Ale je pravda, že kdyby tam byla místo ní jiná herečka, tak bych možná přidala půl bodíku, tím pádem bych stejně skončila na třech. ()

Derek

klasicky romanticky vyplach podla sparksovej knihy. jedine teresa palmer za nieco stoji, inak dost tazka nuda... ()

Aljak

Ach bože, so Sparksom (resp. s filmami podľa jeho predlohy) to ide dole vodou. Zlaté časy vynikajúcich diel ako The Notebook či A Walk to Remember sú už dávno dávno preč! Samozrejme, aj tie ďalšie filmy mali niečo do seba a prekračovali hranice priemeru, ale tie posledné 3 už akosi nedosahovali ani ten priemer, no a "The Choice" už je čistý podpriemer. Prvoplánová romantika o suverénovi a nedotknuteľnej. V závere to síce vyzeralo aspoň trochu zaujímavo, ale klišé vyvrcholenie to absolútne zabilo. *pozor spoiler*: to prebratie sa z kómy po vyše mesiaci a pol akoby to bol absolútne jednoduchý proces, tak to bolo nanajvýš prehnané. Zázraky sa možno občas dejú, ale toto bolo absolútne nerealistické. Alebo žeby sa dal Sparks na rozprávkový žáner? I don't get it! ()

Havaj8

Předloha podle Sparkse a bylo jasno. To je záruka přeslazený kvality. Nicméně ten hlavní herec byl tak strašně arogantní, že to přece nikoho přitahovat nemůže. Blondýnka byla úžasná, přítel jí na chvíli odjede a hele, co se to stane. Jako by se nechumelilo. Tohle se opravdu může stát jenom v knížce a následně ve filmu. Pak do toho frkli ještě jeden dneska už neoriginální twist, aby z nás vydojili zbytek emocí a bylo vymalováno. Prostě Sparks to dělá všechno plus mínus na jedno brdo, ale je to sázka na jistotu. Navíc ve velký většině to převedení do filmu i herecky vyjde, takže spokojenost. ()

Martin741

Tak toto bola planoba na n-tu a picovina vsetkych picovin. Ja viem, svet ktory zdielaju tuna filmove postavy - to je svet plny volovani a sakrovani. No ale taky svet ja jaxi nezdielam - naopak - to sa bude u mna picovat a kurvovat, opakujem Picovat a Kurvovat. Lebo sa odmietam zucastnit sveta tychto postav vo filme, jelikoz evidentne je to svet plny vonavuckych kvetov a nadhernych farebnych motylikov, navyse vyhriaty slnkom kde najvacsim priestupkom je volovani a sakrovani. Tu kurvovat a picovat budem jak chora vrana. Presladenejsie debiliny su snad len tie s Rokom Hadsnom - to su filmy tak sladke, az su odporne. Odporucam zist reziserovi Rossovi Katzovi z jeho vzdusnych zamkov s5 do reality - hm, zacat moze povedzme noirom Sunset Boulevard,a pokracovat brutalmi ako Kladivo na Carodejnice a Medusa Touch. Jo a kedze navrhujem este vacsi navrat do reality, tak reziser by si rovno mohol precitat Cernou Knihu Komunismu, to je masaker. Toto je picovina, kralovna vsetkych kurev a extremne smradlava zumpa tak za 12 % ()