Life on the Line

Akční

USA, 2015, 97 min

|76%| Moc jsem od toho nečekal. Ve finále jsem rád, že jsem to shlédl. Je to zajímavé a snad i v mých očích netypické drama. Námět o elektrických opravářích je vskutku zajímavý. Sice je zde ten námět využit málo, až ve finále tu máme větší scény ohledně tohoto nebezpečného zaměstnání, přesto se dá na co dívat. Tempo má snímek pozvolné, ale celkově mě to vůbec nenudilo. Největším kladem byly asi postavy. Každá postava tu má svůj prostor. Je zajímavé sledovat jejich dění, problémy a ke konci filmu tu máme i pár napínavých scén. Herci jsou všichni v pohodě. I John Travolta mi tu docela seděl. Po dlouhé době film, kdy mě bavil. Poslední dobou mě prakticky nebaví vůbec. Rozhodně by tu bylo co vylepšovat. Dát větší prostor postavám, více bych se i věnoval těm opravářům a tak. Přesto mě to docela bavilo. Technická stránka je bezchybná, režisér David Hackl má slušnou budoucnost před sebou. U mě samozřejmě vede s filmem Saw 5. Hudba tu byla také nečekaně dobrá, zajímavý hudební motiv se tu držel po celý čas filmu. Rozhodně si tento filmík ještě někdy pustím.(22.8.2016)

• tron

„Sústreďte sa. A majte pokoru.“ Tak už svoj film majú aj opravári elektrického vedenia vysokého napätia, pričom túto poctu sa im rozhodol zložiť nikto menší, ako starý dobrý John Travolta. Našťastie si nechal narásť brutálnu, monštruóznu a divokú bradu, takže pôsobí o čosi znesiteľnejšie, ako vo svojich posledných filmoch, v ktorých bol nahladko oholený (áno, niekedy až tak málo stačí k zmene k lepšiemu). Hoci by som sa tomuto filmu rád posmieval za všetko možné, od scenára po celkovú zastaranosť (flashbacky ako z Komisára Rexa), nedá mi to. Film v sebe má niečo chlapské, priame, tvrdé a hrdé. Tiež sa mi páčili postavy (hoci boli strašné klišé), herci (hoci hrali samé klišé postavy), občas kameraman vystrihol vizuálne podmanivý záber a prostredie „drsných elektrikárov“ malo niečo do seba; klamal by som, ak by som tvrdil, že nemalo. Je vcelku pozoruhodné, že za touto „oslavou elektrikárov“ stál drsný režisér Hackl (Saw 5, Grizzly). A teraz najbizarnejšie odhalenie mesiaca: až vďaka netu, deň po pozretí, mi docvaklo, že tu hrala aj Sharon Stone. A koho. WTF. A dosť kuriózne pôsobí (inak sexi) 33-ročná Kate Bosworth v úlohe takmer tínedžerky.(5.12.2016)

• PetrPan

Patetická glorifikační sračka. Přehledně nalinkované drama, kde vše navíc vysvětlí jistící flashback, protože i debilní divák má právo na oduševnělý filmový zážitek. Linkaři jsou zcela jistě frajeři, o tom vůbec nepochybuju, stejně jako plynaři, vodaři, stavaři, dřevorubci a dokonce i prý řidiči tvrdej chleba maj. Nejpůsobivější byly závěrečné titulky se skutečnými oběťmi téhle práce a za ně a noticku "based on the true story" pietní hvězda.(1.10.2017)

• LIVINGDEAD

John Travolta vypadá na 62 let stále dobře, zato Sharon Stone o které psal Blesk, že vypadá na 30 let, vypadala na 70 let. Jasně, hrála ožralou matku, ale i tak abych ji hádal 30 let, musel bych mít 10 dioptrií a stát od ní 50 metrů. Co se týče filmu, nechtěl bych dělat takovou práci ani za milion. A ten konec? To opraváří nemají s sebou nařádí? Stačilo mít nějaké větší gumové kladivo, ne?(10.8.2016)

Snímok síce hrá s kartou obľúbenej schémy notoricky využívaných tém vo filme ako napr. problémy s matkou, rodinná tragédia, rozchod partnerov, tehotenstvo, uzmierovanie, otravný týpek, hrdinstvo patriota rodiny... no pozeralo sa na to celkom fajn. Zaujal ma hlavne J. Travolta, ktorý má často nos na zaujímavé filmové postavy, ktoré potom aj dokáže zahrať s patričným nasadením, pričom sa mu úspešne darí strhnúť takmer celú divácku pozornosť. Priemer. 60/100(30.9.2017)