Reklama

Reklama

Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná. Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (45)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

John Travolta vypadá na 62 let stále dobře, zato Sharon Stone o které psal Blesk, že vypadá na 30 let, vypadala na 70 let. Jasně, hrála ožralou matku, ale i tak abych ji hádal 30 let, musel bych mít 10 dioptrií a stát od ní 50 metrů. Co se týče filmu, nechtěl bych dělat takovou práci ani za milion. A ten konec? To opraváří nemají s sebou nařádí? Stačilo mít nějaké větší gumové kladivo, ne? ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Sústreďte sa. A majte pokoru.“ Tak už svoj film majú aj opravári elektrického vedenia vysokého napätia. Konečne. Poctu im vzdal nikto menší, než starý dobrý John Travolta. Našťastie si nechal narásť brutálnu, monštruóznu a divokú bradu, takže pôsobí o čosi znesiteľnejšie, ako vo svojich posledných filmoch, v ktorých bol nahladko oholený (áno, niekedy stačí tak málo). Hoci by som sa tomuto filmu rád posmieval za všetko možné, od scenára po celkovú zastaranosť (flashbacky ako z Komisára Rexa), nedá mi to. Film v sebe má niečo chlapské, priame, tvrdé a hrdé. Tiež sa mi páčili postavy (hoci boli strašné klišé), herci (hoci hrali klišé postavy), občas kameraman vystrihol vizuálne podmanivý záber a prostredie drsných elektrikárov malo niečo do seba; klamal by som, ak by som tvrdil, že nemalo (a fakt to nemyslím ironicky). Je vcelku pozoruhodné, že za oslavou elektrikárov stál drsný režisér Grizzlyho a Saw 5. A teraz najbizarnejšie odhalenie mesiaca: až vďaka netu, deň po pozretí, mi docvaklo, že tu hrala aj Sharon Stone (a koho, WTF). Dosť kuriózne pôsobí (inak sexi) 33-ročná Kate Bosworth v úlohe takmer tínedžerky. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Opraváři kabelů vysokého napětí těžký život mají, snaží se nám podsouvat tohle malé drama. Netuším, co mě přilákalo? Herci v čele s Johnem Travoltou, režisér, který stejný rok mile překvapil soubojem člověka s nevyzpytatelnou divočinou, nebo tak trochu jiné téma? Tvůrci se divákům snaží vnutit hned několik témat a linií, žádnou však pořádně nerozvedou a žádná nemá příliš šancí uspět. Vše tak směřuje k živějšímu finále s bouří, která strhá stožáry, vykolejí vlak a dostane na operační sál i milovanou neteř. Třiatřicetiletá Kate Bosworth má podle strýčka, který kdysi válel v Pomádě, šetřit na vysokou, Dewon Sawa, který nám od Nezvratného osudu sakra zestárl, se kolem ní točí, Sharon Stone opakuje stále podobné kreace a už dávno to nikoho nezajímá. Zatímco tvůrci nám chtěli připomenout odvahu „linkařů“, já pořád doufám, že Travoltovi, který stále dokáže přikovat diváka k obrazovce, zase jednou nějaký akční bourák svěří pořádnou roli. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Snímok síce hrá s kartou obľúbenej schémy notoricky využívaných tém vo filme ako napr. problémy s matkou, rodinná tragédia, rozchod partnerov, tehotenstvo, uzmierovanie, otravný týpek, hrdinstvo patriota rodiny... no pozeralo sa na to celkom fajn. Zaujal ma hlavne J. Travolta, ktorý má často nos na zaujímavé filmové postavy, ktoré potom aj dokáže zahrať s patričným nasadením, pričom sa mu úspešne darí strhnúť takmer celú divácku pozornosť. Priemer. 60/100 ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ok, asi som sa tak nemal tešiť. Nabudila ma galéria a tiež námet a John Travolta. Ak si prečítate obsah tak zistíte, že sa bude (vraj) jednať o snímku o elektromontážnom týme, ktorí postihne katastrofa pri istej búrke. Holt - elektrika a voda nejdú dokopy. Avšak to, čo som práve napísal, snímka obsahuje asi tak z 5%. Ostatné je o nesympatickej puberťáčke s vysokým čelom, ktorej bývalý priateľ je úchylák, ktorý chce pretiahnuť jej staršiu susedu a jej súčasný priateľ je neschopný idiot, ktorý má autusticko-alkoholickú matku. Skutočne táto snímka nieje o nejakých elektrikároch, ale o vzťahu jednej špaty. A tento odpad, ktorý vypustili do sveta, na konci venovali skutočným elektrikárom, ktorí umreli za posledné roky, práve na následky kopnutia elektriny. Strašné utrpenie sledovať túto melodrámu. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama