poster

Death Weekend

 • Kanada

  Fin de semaine infernale

 • Velká Británie

  Death Weekend

 • USA

  The House by the Lake

Horor / Thriller

Kanada, 1976, 87 min

Režie:

William Fruet

Scénář:

William Fruet

Kamera:

Robert Saad

Producenti:

Ivan Reitman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vitekpe
  ****

  Spickova B podivana, aneb dalsi ukazka toho, ze penize nejsou pro film to nejpodstatnejsi... Uvodni honicka mezi Stingrayem a 67 Camarem uz je sama o sobe paradni zalezitost. Nevic kdyz ridi zenska... Pribeh: particka buranu si vyslapne na dvojici "milencu", aneb klasicka vybijena odehravajici v jednom osamelem dome atd. Milenec je proti bandicce pasivni, a tak to musi vzit do ruky zenska. A ta se s tim nemaze... :-) P.S.: zajimavosti je, ze film produkoval cechoslovak Ivan Reitman. 4+(29.3.2014)

 • pornogrind
  *****

  Hororové překvapení z Kanady.Milovníci exploitationu a rape and revange si příjdou na své.Navíc má tento film obrovskou výhodu v tom že se rozjede a ve svém tempu nijak zvlášť nepoleví.Takže u tohoto filmu není šance,že se budete nudit.Herecké obsazení se taky povedlo a banda hajzlů působí dostatečně odporně,takže jim přejete jen to nejhorší.Dalším velkým plusem je,že hlavní hrdinka přemýšlí a nechová se jako vypatlaná kráva.Jó a abych nezapoměl.Dokonce mě tento snímek i pobavil.Ti dva ožrolové byli dokonalí.Takže opravdu nemám co vytknout a dávám plnej počet.(24.5.2015)

 • Karamanlis
  ****

  Nenudiaca, svižne plynúca kanadská home invasion s rape and revenge vyvrcholením sprvoti banálneho konfliktu mestskej dvojice s bandou vidieckych grázlov. Film bol pre svoj údajne obscénny obsah svojho času zakázaný vo Veľkej Británii, čo je vzhľadom k tomu, že sa tu vlastne žiadne explicitné zvrhlosti nedejú dosť puritánsky verdikt.(17.6.2017)

 • Bloody13
  ***

  Další zástupce "Rape & Revenge," tentokrát z Kanady a od tvůrce mého oblíbeného Funeral Home (1980). V porovnání s Cravenovým debutem sice působí trochu jako nedomrlý bráška (a to hlavně v oblasti násilí), ale oproti němu je zase technicky mnohem lépe zvládnut. Death Weekend potěší svižným tempem, které odstartuje úvodní automobilovou honičkou a končí až klasickou naháněčkou. Tu navíc diktuje hrdinka, jež je nečekaně zdatná jak psychicky, tak hlavně fyzicky - ta vám totiž dokáže na člunu opravit motor a bez klíčků nastartovat auto. Grázlové jsou sice čtyři, přesto nedostanou sebemenší šanci!(27.1.2013)

 • darkrobyk
  ****

  Typický žánrový snímek, který se drží osvědčené osnovy. Nebohá mladá žena ohrožovaná čtveřicí buranů je donucena postarat se o sebe sama. Zubař Harry rád dává na odiv svůj majetek. Na víkendy si vozí do svého domu na samotě dívky, které si pak tajně fotí v pokoji a ve sprše, předvádí jim, co všechno vlastní, a pak počítá, že se s nimi vyspí. Jenže Diana je trochu jiná. Nejprve mu ukáže, jak dokonale umí řídit jeho fáro, když ujede čtveřici blbů, a následně mu vysvětlí, že i když je modelkou, neleze chlapům do postele na počkání. Když pak dorazí nasupená čtyřka, je jasné, že tenhle víkend klidný nebude. Film postrádá kladné postavy a ona i ta Diana není žádný svatoušek. Zpočátku se sice chová nemožně, pak se ale promění v SuperWoman a ukáže chlípníkům, zač je toho loket. Kromě automobilové honičky pobaví devastace domu či ďábelská jízda se člunem po jezeře. Jako celek solidní, film má spád a napětí, mrtvol dostatek. Osobně jsem čekal, kdy dojde na močál...(20.8.2020)

 • - William Fruet řekl, že inspirací pro úvodní silniční útok ve filmu mu byla vlastní zkušenost. Fruet a jeho přítel se jednou proháněli po zapadlé silnici v Albertě v Kanadě,  když je začali otravoval opilí gangsteři, kteří se je snažili nabourat. (hladass)

 • - William Fruet napsal film o několik let dříve, ale s natáčením nespěchal, protože v té době vyšel film Strašácí (1971) a on se bál, že Death Weekend bude vnímán jako jeho napodobitel. (hladass)

 • - Scenárista a režisér William Fruet se inspiroval skutečným příběhem, který se stal v Kanadě. (hladass)