Standoff

Vojnový veterán Carter Greene (Thomas Jane) je v koncoch. Pre chvíľkovú nepozornosť prišiel o jediného syna, následne ho kvôli tomu opustila aj manželka. Teraz sa upíja a pohráva s kdejakými myšlienkami v dome, ktorý už o chvíľu navždy opustí. Osud má s nim však iné plány. S krikom o pomoc dobehne k jeho dverám 12-ročná Elizabeth (Laurence Fishburne). Ten si však jej prítomnosť všimol a teraz by rád svoju chybu napravil a zbavil sa jediného svedka. Nebude to však vôbec ľahké; v ceste mu stojí na všetko odhodlaný Carter a schodisko vedúce z prízemia na prvé poschodie. A jeden jediný náboj v komore Carterovej zbrane... (beso74)

verbal

Komorní konverzační napínače mohou být fajn v případě, že jejich autor umí poutavě konverzovat, napínat a jako hlavní zápletku nevystaví slaboduchou pičovinu, která celou dobu diváka otevřeně přesvědčuje, že je totální kokot. V tomto si drsný traumaťák Tomáš Jana, zaštiťující nějakou přechytřelou desítku, co v roce 2015 pořád ještě fotí na kinofilm, hodinu a půl na schodech unyle vyměňuje klišovitě vatové bonbonmoty s Lórencem Rybohořem a vy můžete akorát tak zabíjet nudu vymýšlením toho, co všechno mohl ten hloupý užvaněný negr mezitím udělat, aby se dostal nahoru a v klidu si nájemně zazabíjel. Naprosto elegantní kulisa k tomu, abyste si ve vedlejším okně pustili nějaký zábavný film. ()

tron

Znesiteľné, kvázi trilerové a pseudo akčné béčko bez veľkého napätia a s minimom akcie. Divákovu pozornosť viac, než nesympatické decko a čudné (ne)logické postavy zaujmú Thomas Jane a Laurence Fishburne. Obaja využili komornú príležitosť, podali dobré výkony a ukázali sa v pozitívnom svetle. Produkcia: Darth Vader. ()

Morholt

Začátek docela ušel, ale pak se z toho stalo bezobsažné slovní cvičení, ve kterém na sebe přes hodinu Jane s Fishburnem nesmyslně pořvávali. Námět na minimalistický thriller to sice nebyl špatný, herci by také jakž takž ušli, ale všechno ostatní je špatně. 15% ()

Lacike

Jednoduchy namet o dvoch chlapoch, ktory sa chcu 80 minut v opustenom dome zabit dopadol asi najlepsie ako mohol. Najviac ocenujem to, ze sa scenar vyvaruje prekombinovanych blbosti, ktore by nedavali zmysel. To ma na druhu stranu za nasledok to, ze je to miestami celkom nuda. Väcsinu casu sa dvaja nepriatelia len rozpravaju a hraju pomalu psychologicku hru na to, komu skôr dôjdu nervy. Takze miestami prehrava divak. Ale po rezijnej stranke to je zmaknute dobre. Jak technicke prevedenie, ci uz kamera alebo efekty su bezchybne, tak aj vedenie hercov je kvalitne, takze vam na postavach zalezi a ste zvedavy ako to skonci. Vo finale scenar vybali slusnu fintu, ktora slubovala temne zakoncenie na ktore bohuzial scenarista nemal gule. Vysledkom je solidna thrillerova jednohubka s kvalitnym vykonom ustrednej dvojky. Idealny film na preukazanie rezijnych schopnosti. Mna Adam Alieca presvedcil a som zvedavy na jeho dalsi film. 5/10. ()

MikO_NR_1909

V medziach lacného kanadského filmu plného digi efektov a hraniu sa na seriózneho soft-fucking prenasledovaniu mizerné, dokonca toľko logických chýb je k neuvereniu. Zato ako nezáväzný, zo všetkým proti akceptovateľným sitom zádrheľov stráviteľné, miestami napínavé. A to i napriek spomínaným podprahovým záležitostiam, ktoré vyznievajú úsmevne. ()

Martin741

Teda poriadne nudna konzervacka a cudujem sa, ze Thomas Jane /Mlha 2007/ a Lorenc HoriacaRyba /Matrix, Bobby 2006/ do toho vobec sli. Parkrat sa vystrelilo, ale nuda je to jaxvina. Pre mna urcite : 5 % ()

Hapretor

Podle obsazení bych čekal více vypětí, více nervů, více dramatičnosti, ... na zabití času ok. Konec však debilní. ()

BOURQUE

Potenciálny action-based thriller, ktorý na vyššie úrovne by mal dostať silný „mentálny“ (a len čiastočne fyzický) boj dvoch hlavných účinkujúcich (bez urážky, ale mladé dievčatko je tu na vedľajšej koľaji). Zaujímavá rola pre L. Fishburne, ktorá ku podivu mu celkom sedela. Ani T. Jane sa nenechal zahanbiť. Filmu však chýba väčšia dynamika, plus premyslenejšie dialógy, scény a ten tzv. moment prekvapenia. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Acrobat

Veľmi dobrý námet, ktorý v šikovných rukách (ako búdka so schumacherom) by urobil divy a predovšetkým vplyv. Tu je to nemotorný zabijak (vystrieľa zásobník a pištoľ si dá za opasok dopredu pred penis (horúco, nehoda, neprofesionalita ako Brno)? Každopádne domová schôdza má troch členov, pričom jedného zbavia členstva a ten posledný nezahlasuje. Veľa sa nedozvieme, vlastne vôbec nič... ale na druhej strane život nie je len pristávanie vesmírnych lodí na pozemku a tajnej organizácie, ktorej velí John Turtturo. Dobrá kamerová práca, skvelý hudobný doprovod. Zvláštny bol aj pocit, že život vám niekedy dáva situácie, ktoré sú odpoveďou. Zachráň život, o ktorý si z nedbanlivosti prišiel. Očistec na zemi? Prečo nie... (videné 07.02.2016,BDrip) ()

beso74

Mám rád Thomasa Janea aj Laurenca si rád pozriem, ale ak by som si mal pozrieť niečo ako toto tu, určite by som dal prednosť Telefonnej búdke či Pochovaný zaživa. Príliš veľa rečí, málo činu. ()

intro

Já můžu Standoff doporučit. Rozhodně jsem se nenudil a 80 minut uběhlo jako nic. Plusem je i vynikající obsazení. ()

Mamlas

Dobrý thriller s docela zajímavým námětem. Na druhou stranu to byla nuda s velkým množstvím prostojů a spoustou zbytečných slov. No, aspoň to nestálo moc peněz. (40%) ()

mdf

Neuvěřitelný brak,začátek vypadal u hrobu slibně,ale pak už přišla jen nuda v baráku........... ()