The Remains

Trailer

John (Todd Lowe) stratil pred tromi mesiacmi svoju milovanú manželku. Aby mu to všetko neustále nepripomínalo, rozhodol sa spolu so svojimi tromi deťmi presťahovať do krásneho starého domu z viktoriánskej éry. Netuší, že dom má svoje temné tajomstvo. V roku 1891 sa tu pri jednej špiritistickej seanse udiala tragédia. Predmety použité pri tejto príležitosti sú pritom doteraz skryté v dome. V okamihu, ako ich Johnove deti objavia, začnú dotyčné starožitnosti postupne ovládať členov ťažko skúšanej rodiny. Nájdu v sebe silu vzoprieť sa silám zla, alebo ich zlo nachádzajúce sa v dome zahubí? (beso74)

Trailer

*CARNIFEX*

Nie je nič horšie, ako keď človek stratí milovaného partnera. John-ovi pred pár mesiacmi zomrela po tuhom boji so zákernou chorobou manželka. Ako vdovec s tromi deťmi robí všetko čo je v jeho silách, aby danú situáciu spoločne zvládli. Od nasťahovania do "nového" domu si sľubuje najmä opätovný reštart, vďaka ktorému by aspoň mierne pozabudli na veľkú tragédiu, ktorá ich postretla. Lenže za múrmi starej vily sídlia temné sily, ktoré od počiatku naberajú na obrátkach. V ohrození sa tak ocitne nie len on samotný, no najmä jeho deti. Tuctový priemer, ktorý si zaslúži možno dve, max tri ☆. Napriek snahe o budovanie hutnej atmosféry, úvod nasľuboval nesplniteľné. Pár zábleskov sa síce našlo, no o nič svetoborné sa nejedná. Žiadnej mimoriadnej lakačky sa divák nedočká, a tak mi neostáva nič iné, ako smelo skonštatovať, že "The Remains" je len slabou kopírkou mnohých úspešnejších ducharín, ktorých tituly ani neradno menovať. Skrátka, toto je slepá návnada pre kapre (užívateľov), ktoré sa všemožne snažia skončiť na vianočnom tanieri (sledujú všetko, čo je zaradené do horor žánru). No a bohužiaľ, ja som jeden z nich - 40% ()

misterz

Veľmi slabá duchárska žánrovka, ktorej dopozeranie si vyžadovalo miernu dávku sebazaprenia, našťastie to ale malo aj svoje svetlé chvíľky, hlavne zo začiatku keď sa začínala budovať atmosféra, no žiaľ veľmi skoro sa všetko v tomto smere zrútilo ako domček z karát. Keby nie tej jednej podarenej ľakačky tak ani neviem, že pozerám na horor. Až príliš hororovo mdlé, predvídateľné a tým pádom aj nezáživné. 40/100 ()

Bloody13

Žalostně průměrná duchařina, což je, vzhledem ke slušnýmu traileru, docela škoda. The Remains kopírují / v některých případech dokonce zřetelně vykrádají / hned několik úspěšnějších sourozenců (viz. 3:15 zemřeš, Insidious a jim podobní), bohužel chybí invence nebo nějaký výrazný nápad. Zde použité prostředky ke strašení nedokážou děsit a napětí vykoukne jen skrz růžky. Mohlo by být líp, ale to by se nesmělo něco dít jen prvních pět minut a posledních sedm minut a ta nadržená blondýnka by taky musela ukázat trochu víc, než jen otrávenej ksicht. Třeba kozy - člověk by pak byl hnedka spokojenější. ()

Marceloo

Mladá rodina sa po smrti matky nasťahuje do nového domu s nepríjemnou históriou. Pre otca tak okrem náročnej výchovy troch neposlušných detí nastávajú ďalšie problémy. Dom je totiž obrovský a krásny, ale vo vnútri čaká niečo nebezpečné. - The Remains je prekvapivo dobre spracovaným hororom, ktorý si vystačí s niekolkými rôznorodými postavami, postihnutou rodinou, jedným velkým domom a kopou momentov, ktoré nie sú pre fanúšika hororu ničím novým. Napriek ohranosti pôsobí celkom pozoruhodne, aj keď vystrašiť nedokáže zrejme ani tie najjemnejšie duše. Na rodinku, ktorá sa musí po smrti matky vyrovnať s domom plným duchov, sa mi pozeralo dobre a ubehlo to plynulo, takže som celkom spokojný. + Maria Olsen + herečka z All Cheerleaders Die a The Sand ()

Cappuccino

Tak toto by som naozaj neoznačoval žánrovo za horor, ale (väčšinu času) skôr za nepodarenú rodinnú dramu o otcovi a jeho deťoch, ktorým zomrela matka/manželka a tak musia každý večer jesť donáškovú stravu. Hororové prvky resp. snaha o ne bola naozaj chabá a i keď som chcel pôvodne dať dve hviezdy, strašne narýchlo urobený a vyslovene zle natočený záver filmu (kedy bolo nejakých 15 minút do konca a ešte stále na famíliu nikto priamo neútočil alebo sa ju nesnažil manipulovať) hodnotenie ešte znižuje. ()