The Remains

Horor

USA, 2016, 85 min

• ARI50

Nevěřiš budeš potrestán skvělý start no a hned poté klasický příběh rodiny a koupi levného domu kde samozřejmě není žádny háček, ba naopak je v tom strašidelný háček film je až na drobnost herců v pohodě ale strasně malá děsivá atmosféra a hlavně neviděl jsem žádnou snahu na lekací akci což by ani možná nevadilo ale co zbytek co by měl horor nabídnou celkem škoda.(10.10.2018)

Mladá rodina sa po smrti matky nasťahuje do nového domu s nepríjemnou históriou. Pre otca tak okrem náročnej výchovy troch neposlušných detí nastávajú ďalšie problémy. Dom je totiž obrovský a krásny, ale vo vnútri čaká niečo nebezpečné. - The Remains je prekvapivo dobre spracovaným hororom, ktorý si vystačí s niekolkými rôznorodými postavami, postihnutou rodinou, jedným velkým domom a kopou momentov, ktoré nie sú pre fanúšika hororu ničím novým. Napriek ohranosti pôsobí celkom pozoruhodne, aj keď vystrašiť nedokáže zrejme ani tie najjemnejšie duše. Na rodinku, ktorá sa musí po smrti matky vyrovnať s domom plným duchov, sa mi pozeralo dobre a ubehlo to plynulo, takže som celkom spokojný. + Maria Olsen + herečka z All Cheerleaders Die a The Sand(31.8.2016)

• JohnCZ

Úvodní titulek vizuálně vykradený z Insidious, zápletka z deseti dalších hororů. Nepřidává to nic vlastního, herecky je to toporné (starší dcera, kterou hraje skoro 30letá (ne)herečka je na pěst), jako horor naprosto nezvládnuté a amatérský závěr to jen pohřbil. Místy je to alespoň trochu pozeratelné rodinné drama, které nahoru z odpadu táhne akorát Zack z Gilmorek.(7.1.2017)

• Bloody13

Žalostně průměrná duchařina, což je, vzhledem ke slušnýmu traileru, docela škoda. The Remains kopírují / v některých případech dokonce zřetelně vykrádají / hned několik úspěšnějších sourozenců (viz. 3:15 zemřeš, Insidious a jim podobní), bohužel chybí invence nebo nějaký výrazný nápad. Zde použité prostředky ke strašení nedokážou děsit a napětí vykoukne jen skrz růžky. Mohlo by být líp, ale to by se nesmělo něco dít jen prvních pět minut a posledních sedm minut a ta nadržená blondýnka by taky musela ukázat trochu víc, než jen otrávenej ksicht. Třeba kozy - člověk by pak byl hnedka spokojenější.(15.8.2016)

John sa spolu so svojou prudkojebateľnou dcérou Izzy (o ktorej som si spočiatku myslel, že je iba jeho mladšou a drbntou manželkou) a dalšími dvoma prckami nasťahuje do obrovského domu, kde už nejaký ten piatok nikto nebýval, hoci cena za kúpu bola smiešna. Avšak čo nebolo smiešne, bola truhlica hore na povale, ktorá obsahovala artefakty, ktoré by sa za slušnú vatu dali streliť na eBayi a ktorá spôsobila napríklad to, že malá Victoria sa počas rozhovoru s otcom tvárila ako stará sfetovaná ku*va. Tá truhlica totiž mala moc! Desivú moc, ktorú len tak hocikto nerozdýcha...(5.8.2016)