• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 124 min

Minimálně jeden velkej zvrat a obrácení důležité dějové linie v podstatě naruby jsem fakt nečekal, stejně jako dvě sakra dojemný scény. S čím už jsem ale pochopitelně tak trochu počítal, byla sympatická hlavní hrdinka PLNÁ EMOCÍ, super komediální timing a výbornej soundtrack. Jen té epičtější vesmírné akce mohlo být trošku víc, a mohla být lépe vygradovaná v užší spolupráci s orchestrální hudbou. Ale to jsou jen detaily. Captain Marvel je pekelně zábavná comicsovka, která mi zas a znova utekla subjektivně tak za cca 10 minut. A nikdy bych nečekal, že na marvelovce ocením profesionální práci se zápletkou a cool změny ve scénáři oproti předloze.(6.3.2019)

Sympatická oddechovka bez velké dramatizace Avengerů, kterou ale nepotřebuje. Emocionálně rozebírá pouze hlavní postavu, ostatní jsou buď pro pobavení, nebo záporáci s plánem překvapit. Zasazení do Los Angeles (a pouštního okolí) devádesátych let nabízí spoustu cool vtipů, určuje celkový odlehčený tón filmu (Samuel je nesmrtelný!). Tím mě Captain Marvel bavil nejvíce. A Brue Larson moc fajn. Že do její role nevybrali supersexyci typu Amber Heard filmu jenom prospívá. Larson je lidovější, přirozenější a cute.(10.3.2019)

• verbal

Taxe nám z kosmu zase vrátil ten Tetanus, aby vyhladil sapientní homouše … Aha, tak ne. Ta nesympatická až slizká, patologicky špatně hrající štěrbina s monstrózní mandibulou je mu jen děsně podobná. A přifičela si to z planety Vymatlaný konzument v souhvězdí Velké pičidity asi jen qůli genderové diskriminaci, aby jako první Superlesba s premenstruačním syndromem unyle metala blesky nejprve po nějakých zelených jodoidních debilech, a poté po nějakých zelených humanoidních debilech, vedených až bolestivě trapným Židem Zákonem s jakousi pokročilou Superdemencí v zádech. To vše v naprosto nezáživné, nenápadité, hloupé a otravně nudné eintopové kvintesenci všeho Hvězdného, tedy Bran, Válek, Treků, Pěchot, Prachu i Tance, kterou tentokrát nevytrhnul ani strýček Džexn. Prostě á la Negropanter. Zhovadilá, tupá rychlosračka s podtextem korektního narovnávání pohlaví (zatím bílého, Černá panteřice určitě cuming soon) a zjevnou snahou naparazitovat na slaboduchých dětech ještě pár mrtvých prezidentů, než se svět konečně nadobro zbaví těch neméně sofistikovaných Assvendžrů, určena výhradně pro notorické ožužlávače fenolových hraček od Hasbra. Evidentně jich v rámci plošné degenerace přibývá geometrickou řadou, a všichni ti, co tu ještě v dobách před zbuznělými Swingerspasiteli tak zhnuseně plivali na o dvě třídy lepšího, hravého, vtipného a nápaditého Zeleného lampu, si teď nad tímhle povrchním kolovrátkovým zvratkem nadšeně cákají do pyžamek s Homotórem či Spájdrgejem, no a globální kurvil planetárního vkusu – Dyzny - si dozajista mne ruce, protože příště s razítkem Mrvel těm retardům dozajista se ziskem prodá i dvouhodinový dokument o tvrdnutí Superchleba (samozřejmě černého a s kundou). Hlavně, když bude mít buzielasťáky a homopelerínku.(8.6.2019)

Fajn oddychovka, na marvelovském standardu. Pořád si ale myslím, že bylo u téhle látky zaděláno na trochu víc a že z těch příběhových i produkčních základů šlo vytěžit silnější (osobitější?) comicsovou popcornovku.(21.4.2019)

Celkem nemám povědomost o ženách - superhrdinkách a tak jsem si tuhle svou první užil. Brie Larson je emancipovaná, drzá, skvělá a také dělá chyby. Metá blesky a je dost žádoucí. No a taky jde o boj mezi dvěma národy, který není na první pohled takový, jak se zdá. S mírou dávkované devadesátky a skvělý SL Jackson, já jsem spokojen.(19.8.2019)

Film, který stejně jako jeho protagonistka hledá svou pravou identitu a moc mu to nejde. V lepších momentech jde o uspěchanou buddy movie s digitálně omlazeným Samuelem L. Jacksonem a Brie Larson v tričku Nine Inch Nails, potažmo o rozšířenou epizodu X-Files (ale bez tajemství), v horších o jalovou space/mýdlovou operu (ale bez dostatečného nadhledu). Zastřešující „detektivní“ rámec, v rámci kterého Versová pátrá po tom, kým ve skutečně byla/je, má sice neotřelou expozici (Carol je od začátku víceméně „hotovou“ superhrdinkou, jenom plní roli, která jí není vlastní), ale dál velmi předvídatelný vývoj. Nadto nenastoluje dost otázek, které by udržely naši zvědavost (což ještě víc platí pro druhý ze dvou origin příběhů, sledující zrod Avengers). Drhne rytmus, charakterizace postav a (ke konci) taky CGI. Dějový oblouk je tuctový, prostředí zaměnitelná, akční scény vyjma některých překvapujících hudebních podkresů generické. Emancipační linie dojíždí na svou naivitu a doslovnost (když se má hrdinka postavit na vlastní nohy, holt se postaví na vlastní nohy, v několika záběrech po sobě, což je pro jistotu završeno hláškou „Já ti nic dokazovat nemusím“ - mnohem výmluvnější je pro svou nenucenost scéna, ve které Brie Larson prochází videopůjčovnou mezi VHSkami s osmdesátkovými hypermaskulinními akčními hrdiny). Potíž spočívá v tom, že Captain Marvel ve své old school prostotě není stejně důsledná jako formálně i stylisticky mnohem čistší Wonder Woman. Hlavní přidanou hodnotu, díky které (těsně) nejde o nejslabší marvelovku, je vedle Brie Larson akorát oranžová kočka a cameo Stana Leeho čtoucího scénář k Flákačům. 65%(6.3.2019)

Když jsem se na tento film chystal, tak jsem byl jak nevěřící Tomáš. Vážně má Marvel v plánu celé superhrdinské univerzum zachránit jednou superhrdinkou, o které nikdy pořádně nebyla ani řeč? I na plakátu mi Brie Larson neseděla. Vypadalo hrozně…uměle. Jenže to jsem se sakra přepočítal. Kapitánka Marvel je skvělý film. Má od všeho trochu a ještě k tomu je slušným, v podstatě úvodem, do vzniku pojmu Marvel. Přitom jsem při sledování vůbec neměl pocit, že bych koukal na superhrdinku, jako spíš na nějaké slušné sci-fi. Mohly za to skvělé efekty, které nejenom, že vypadají jak z Hvězdných válek, ony zřejmě i kus ze Star Wars mít budou, když na nich dělalo stejné studio. K tomu přimíchejte nějaké ty emoce, nějaký ten vtípek, řadu narážek, které Vám tvůrci naservírují buď náznaky a nebo jen pohledem některého z herců a nějaký ten příběhový obrat, který se v případě tohoto filmu doslova povedl. Dokonce i u té Brie jsem si v půlce filmu říkal, že lepší superhrdinka snad ani nemohla být. Rázem se u mě stala nejlepší superhrdinkou vůbec. Marvel zde dal opět na frak DC a já musím říct, že naprosto oprávněně. U mě ten vztah k Marvelu vznikal pomalu, ale o to intenzivnější teď je…Captain Marvel je takřka geniální vsuvkou mezi dvěma díly Avengers. Líp to naplánovat snad ani nešlo.(27.3.2019)

Pohodová marvelovka s fajn Brie, hláškujúcim SLJ a loztomilou čičintou. Nie je tam jediná scéna, ktorá by naozaj vyrazila dych a zapísala sa do pamäti, ale stále je to obstojná komiksová zábava.(11.3.2019)

Já jsem ze začátku měl s komiksárnama problém a pár jsem jich i slušně vyignoroval, ale jako filmovej ultras, takový věci jako ignorovat blockbustery v kině prostě nemůžu, jinak by mě kino přestalo říkat pane a to nechceš. Takže jsem si řekl, fajn, pokud tam bude dostatek nápaditého digitálního bordelu a film mě bude bavit, můžu se připít na zdraví Marvellu a v případě Captain Marvel, to bude minimálně Don Papá, protože něco luxusního si zasluhuje ještě něco luxusnějšího. Ve filmu překvapivě není tolik digitálního bordelu jak jsem očekával, alespoň tedy ne v prvních dvou třetinách, ale o to víc se člověk zakousne do příběhu, do postav, vychutná si ty krásné retro odkazy i včetně retro vtípků např, když Annette Bening tancuje na Nirvanu a řekne "to je nirvana" to pobaví, pád do půjčovny VHS, no tak to mě transportovalo do 90's, kdy jsem v podobným zařízeních vysloveně štamgastil. Ty fórky byly krásně časované, aby vyplnily mezery mezi akcí nebo vážnějším dialogem hlavních postav. Nic není překombinované, přeplacené, všechno působí lehce, film se nebere vážně, ale zase to není parodie sebe sama, kterou by se maskovala scénaristická neschopnost, tady se velmi dobře vědělo co tvůrci chtějí dát divákům. Bri Larson byla tak kvalitní castingový bingo až jsem se do ní zabouch, žádná neumí mhouřit oči tak sexy jako Brie. Navíc působí civilně, jako holka od vedle, že jsem věřil nejen, že umí zastavit rakety a lítat, ale i to ze po večerech myje se Samuelem nádobí, což bych u většiny hollywodských hvězd měl problém. Pocitově je tahle po všech stránkách kavlitní filmová show skoro k pěti hěvzdám.(11.3.2019)

Příjemný průměr. Nikoho neurazí, ale proč se k tomu vracet? Sterilní komiksová adaptace, která nepřináší nic zásadního a až zbytečně hraje na sentimentální notu. Celá ta atmosféra okolo "girl power" filmu mi nevadí, ani ta sentimentalita v mnoha scénách, už vůbec ne ultimátní schopnosti hlavní postavy, které vůči ostatním hrdinům působí přehnaně. Co mi přijde smutné je, že film je až zbytečně pomalý, vleče se (snahy o záchranu pomocí vtipu a chemie mezi postavami vše nezachrání). Kromě hodně mluvení je zajímavé, že je to stejně tak origin Captain Marvel jako skoro-origin Shieldu nebo Furyho (stejně s čičinou krade film Brie...). Ani závěr nemá epický rozměr, který by vzal dech. Za mě se zítra vzbudím a zrovna k téhle marvelovce se nebudu mít důvod v budoucnu vracet (Doctor Strange je minimálně odvážnější, Black Panther akčnější). PS: první potitulková scéna je jediný zásadní moment pro Endgame a osobně mě překvapil (tipuju, že tohle se stane tak ve 30-40. minutě filmu), ale překvapení. druhá potitulkovka je slabá...(6.3.2019)

Rozpočet $152miliónovTržby USA $408,015,047Tržby Celosvetovo $1,098,094,680 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak trochu dochádzajú Marvelu sily a hlavne nápaditosť. Je to už strašne stereotypné schématické, tuctové. Neponúkne to žiadny silný element, ktorý by to niečim viac povýšil, dal tomu význam. Postavy sú už na jedno kopyto, hlavne ich motivácie, činy, myslenie. Výber hercov nie je úplne zlý Brie Larson je fajn, nie moc okukaná ale chybou je že jej postava nakoniec vyznie aj tak akosi plocho, patrične neohúri, nestrhne. Skôr taký mladík ako Samuel L. Jackson si to tu dosť slušne kradne pre seba, vie si utrhnúť sústo, či pobaviť, prípadne čo to aj tá mačka spraví. Zas Jude Law mi tu nesedí vôbec. Triky a akcia také, že priemer nič viac. Fakt si neviem predstaviť chuť aby som sa k filmu vrátil opätovne. Nepomôžem si ale pri takýchto filmoch mi chýbajú ďaleko zručnejší režiséri tipu Cameron, J.J.Abrams, či zjavenie ako James Wan. /videl v kine: 70%/(31.3.2019)

Carol Danvers sice před lety přišla o paměť, ale mimozemská rasa Kree z ní udělala dokonalou válečnici. Teď se však vrací na Zemi, kde se její minulost připomíná. A musí si ujasnit, kde je její domov a co je ochotná pro něj riskovat. Captain Marvel je klasický marvelovský origin se spoustu akce, trochou humoru a fajn hrdinkou v hlavní roli. Moc nového od téhle comicsovky nečekejte, pokud si však chcete užívat efektní vesmírné bitky a klasické marvelovské propriety, nešlápnete vedle.(7.3.2019)

Stěží najít v marvelovské kino frančíze méně charismatického superhrdinu (ano, existenci Ant-mana, Wasp i Scarlet Witch beru v potaz). Což je znásobeno tím, že Captain Marvel je již z podstaty nezajímavá; nemá slabinu, její schopnost(i) jsou überpřepálené, naturelem nezajímavé a vizuálně se projevují čistě skrze CGI čili jakmile nastoupí do akce, tak po Brie Larson ani vidu ani slechu klidně několik dlouhých minut na úkor jakési zmatené blikající animačky s čírem. A to je škoda, protože i když Brie není úplně přesvědčivá, tak pořád jako Carol aspoň působí dojmem, že v ní něco přeci jen je. Přesto, navzdory všemu uvedenému, jde o jeden z vůbec nejlepších Marvel originů. Má to tempo, Jackson, postavy a košišta kolem Carol to táhnou "co to dá", devadesátková stylizace také sedne a především díky Skrullům to má, u Marvelu trestuhodně často opomíjené, "srdíčko".(16.3.2019)

Moc jsem toho od Captain Marvel nečekal a dobře jsem udělal, protože to není žádná velká hitparáda. Origin mocné pilotky má parádní úvodní půlhodinu, kde akce střídá akci a člověk moc nemá čas se v něčem patlat. Jakmile se ale ve druhé půlce zpomalí, začne být očividné, že se na ústřední tajemství (a Carolinu minulost) plýtvá až moc času, a že tu chybí ultimátní hrozba, s níž by titulní hrdinka mohla změřit síly. První Iron Man, Kapitán Amerika nebo Doctor Strange mi v tomhle ohledu přišli o něco vyváženější. Zase o tolik pozadu ale Captain Marvel není, jelikož Marvel znovu trefil ústřední postavu (většina „hero moments“ je super) a nasypal kolem ní schopné obsazení, které vás protáhne sebedelší dialogovou odbočkou. Do budoucna má tedy vtipkování a fackování raket s Carol Danvers vcelku solidní potenciál. Už kvůli tomu, že máme za sebou povinné základy a může se (podobně jako u Kapitána Ameriky) rovnou začít s výraznějšími zápletkami. (7/10)(6.3.2019)

Já jsem si to užil. Začíná to jako space opera a dá se na to koukat, ale hlavní síla je, když přistane na zemi a začne pravé devadesátkové buddy movie. Brie Larson je sympaťačka a s mladě vypadajícím Samuelem L. Jacksonem jim to klape. Samuel je vtipnej a je to prostě prdel. Jediné co na mě nefungovalo byly dojemné scény se Skrully. Nedokázal jsem s vážnym ksichtem litovat zrůdy, co vypadaj jak monstra z Bladea II.(13.3.2019)

Rozpapaný ňuňu čičimňauk + rockyovský motiv o tom, že po pádu se člověk musí zvednout. Víc ke štěstí nepotřebuju.(20.3.2019)

„CHTĚL JSEM, ABYS BYLA LEPŠÍ VERZÍ SAMA SEBE...“ /// Krásný obrázky! Což je vlastně základ… Pak blonďatá superhrdinka (to si muslimáči urvou pinďoury…). Abych pravdu řekl – já se bavil. Občas hláška, hodně akce, novej příběh… Jasně, je to už superhrdinsky přepálený, ale kurva – je to (furt! – teda aspoň myslím…) pohádka! Možná kvůli tomu neposbírá Brie Larson tolik emočních bodíků, ale stejně se na ni hezky kouká… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiksy s Carol Denversovou šli mimo mě. 2.) Pochopím, proč maj doma lidi kočku. 3.) Chcu vidět počátek agentury SHIELD (a dvouvokýho Furyho…). /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ *(20.3.2019)

Zatímco se svět pokoušel nenávidět hlavní představitelku za to, že v interview odpověděla na otázku, na kterou byla tázána, já jsem spokojeně vyčkával. Brie Larson je a bude svá a já jen děkuji všem zúčastněným za to, že se odvážili ji obsadit do přísně sledovaného originu nového charakteru. Právě ona byla několik let mojí vymodlenou Marvel a vidět ji konečně v obleku na plátně je pro mě malým velkým svátkem. Film sice zakopává v samém úvodu, kdy konfliktu Kree a Skrullů chybí větší náboj, ale pozemská nálada, okořeněná drobnou účastí Coulsona, neodolatelným Goosem, geniálně věrnou devadesátkovou atmosférou a hlavně zjištěním, že se s přimhouřením oka jedná o Avengers 0.5, funguje po všech stránkách. Dokonce i bez dostatečného prohloubení charakteru hlavní hrdinky, která je tak životními okolnostmi v minulosti i současnosti spíše vláčena, ale o to bližší je divákovi při nalézání poslání i vlastního já.(8.3.2019)

Za mňa spokojnosť. 70%. Do najhorších marveloviek (Thor 2, Captain 1, Black Panther) to určite nepatrí. Páčilo sa mi napojenie na Avengers, príjemne ma z neho mrazilo (pager, Iniciatíva Avenger, oko, Ronan). Logika si brala občas dovolenku (anonymná žena a týpek s odznakom Shieldu majú problém dostať sa do megastráženého vojenského objektu, ale následne sa po ňom v pohode prechádzajú, prehrabávajúc sa citlivými armádnymi dokumentami v zložkách prísne tajné, následne do objektu v pohode nabehne hneď niekoľko agentov Shieldu a premávajú sa po ňom so zbraňami a vy nevidíte ani jedného vojaka). Páčilo sa mi, ako sa Marvel hrá s očakávaniami fanúšikov (to, čo sa nakoniec vykľulo zo Skrullov alebo prvá potitulková scéna). Humor je z jednoduchších (ale Goose potešil) a akcia nie je príliš ťažkotonážna (no bitka s babičkou pobavila). Uvítal by som viac žmurknutí na 90. roky (videopožičovňa, extra pomalé otváranie súboru na počítači) a určite urobili veľkú chybu, že sem dali tak málo pesničiek (keď vo finále jedna zaznie, je to pecka a scéna vďaka tomu chytí parádny drajv). Trošku mi vadilo, že z Nicka Furyho urobili komického ťulpasa; na niekoho, kto neskôr rozpumpuje jednu z najlepších akčných scén marveloviek vôbec (!) mi to prišlo trošku... ponižujúce (ale tak jasné, uznávam, vtedy bol ešte mladý a nezomletý mašinériou). I tak ale za mňa spokojnosť a palec hore za koláž s padaním a následným vstavaním; veľké klišé, veľká pravda. Ďakujem, Stan.(11.3.2019)

No, titul nejdebilnejsiho MCU filmu to neziskava, precejen Homecoming je jeste vyssi liga (cti sracka), ale i tak to je o uroven niz nez Obcanska valka, Ant-Man a Wasp nebo Black Panther, kterejm jsem dal 3*, takze tady je to tak na 2,5*. V tomhle filmu totiz skoro nic nefunguje. Mozna kdyby to byl pilot k serialu, tak dejme tomu, ale na dve hodiny tady latky fakt neni, prislo mi to jako takova rychlospichnutina, jen aby se stihla predstavit dalsi postava dulezita pro Endgame. Brie Larson a Samuel jsou sice super sympataci, jejich dialogy jsou to nejzabavnejsi na celym filmu a sami dva tak vicemene tahnou film. Nic jinyho tu bohuzel uz moc nezbejva. Cely to vypada jak nic moc mix mezi Strazcema Galaxie nebo Green Lantern, ale zabavnosti ani jednoho to zdaleka nedosahuje. Akce je sice docela fajn a triky ocekavane v pohode, ale neni tu ani jedna zapamatovani hodna scena nebo nic, co by nebylo videt uz v jinym komiksovym filmu a nutno rict ze i v daleko lepsim provedeni. Navic, i kdyz nehrozi nuda, film se docela tahne, tady bych rek, ze je na vine naprosto nevyrazna hudba a silenej, neprehlednej strih. Celkove pro me naprosto zbytecnej film a popravde, kdybych nechtel mit komplet nakoukano pred Endgame, asi ho s klidnym srdcem budu ignorovat.(29.4.2019)

6/10. Klasická Marvel šablona se vším dobrým i špatným. Kupředu to táhne parádní devadesátkové zasazení, hláškující Jackson a božský kocour Goose. Veškerá pozemská taškařice je povedená na jedničku a fakt to šlape! Problém nastává v momentě, kdy je v popředí bezpohlavní hrdinka a neosobní akční digifest, který prostě ne a ne chytnout za koule. Ale fajn popcorn. Více: https://www.youtube.com/watch?v=wOsHEVngG0Y(8.3.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41