Captain Marvel

• USA Captain Marvel (více)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

Mograine

Já upřímně nechápu odkud se veškerý ten hejt vzal. Jo film byl takový nijaký, defuckto skoro až nicmoc, ale to není důvod nadávat slečně Larson do kurev a pizd. Když to vezmu kolem a kolem, jo v zásadě mohla za spoustu změn ve filmu, to její naprosto neemotivní hraní mě taky vysíralo, ale vcelku to bylo stravitelné, Larsonka i v upnutým spandexu není vůbec k zahození, když od ní odečtem její herecký um a přesvědčení, po příběhové stránce taky dost unylé, ale vizuálně to byl orgasmus, hudba taky úžasná, Samuel taky splnil to co se od něj očekávalo, no prostě mrdnik. Celkově vzato to takový výbuch není, jo Brie je fakt blbá i to její hraní, ale přece si nejsilnějšího Assvengera nenechám zkazit něčím tak malicherným no ne? ()

Vasyl

Dost slabý 3. Asi ze mě přestává byt fanoušek. Tohle bylo tak průměrný, že do konce týdne zapomenu o čem to vlastně bylo. ()

WeeLass

Milá, místy celkem vtipná, podívaná z trochu jiného pohledu. Bavilo mě propojení sci-fi s obyčejným životem na Zemi, kde lidé o mimozemských civilizacích nemají ani tušení. Pobavila mě bitka z babkou ve vlaku a když začlo hrát Just A Girl od No Doubt při souboji o tesseract, tak si mě film získal. Snižuji hodnocení za to, že to bylo celé takové trochu mdlé. Ničím nepřekvapující, obyčejný příběh, ale bylo tam hodně fajn prvků. Mimochodem Samuel L. Jackson mě v tomhle filmu opravdu bavil, jeho postava byla vtipná a sympatická. A na 70 teda vypadá zatraceně dobře. Black don't crack. ()

Aywes

Já se bavil. Prostě další Marvelovka se sympatickou herečkou v hlavní roli a tutovkou Samuel L. Jackson. Na nenáročný večer jako dělaný. ()

vodkasesemte

Theres nothing more dangerous to the warrior than emotions. Humor is a distraction. Anger only serves the enemy. Control your impulses. I want you to be the best version of yourself. You strugle with your emotions with your past, which fuels them. Serve well and with honor. Maybe if you were more attractive, than it would be less disturbing. I laugh on the inside. I m not doing that now. Objectively speaking. Proceed with caution. Minn-Erva. Helion. 11.00. You do know why they call it a cockpit, dont you? Is my universal translator working? That code war buried in his unconscious. The Skrulls messed with my mind. 26.36. Dressed for laser game/tag. I will be out of your hair (v čem to bylo). Oh, boy. You guys dont have any clue, do you? Network connection prompt. Nice scuba suit. Lighten up, honey, huh? You got smile for me? All life in Earth is carbon-based (not this guy). Safe jouney to the beyond, my friend. Typical nine-to-five. Cat be too careful (TR). You want to get personal. Name of your first pet (Mr. Snoofers). I like the Bs. I can make them rhyme. Name a detail so bizarre a Skrull could never fabricate it. If toast is cut diagonally, I cant eat it (I m not robot). Do not let your emotions overrride your judgment. We will get to the bottom of this. Furys colluding with the target. I guess he doaesnt hate me yet. Give him time. Went with his gut against orders. But its what keeps us human (hard to do). 59.05. Your usual move (banging ond dorr wake up early). The Air Force still wasnt letting women fly combat. Since when is a shortcut cheating? Since it violates the predetermined rules of engagement. Amelia Earhart+Janis Joplin. You didnt get along with your parents. Favorite bunny slippers. You know, you really should be kinder to your neighbors. You never know when you are gonna need to borrow some sugar. I simmed your boss. Thats a fair point. I had to take some precautions. Last time we talked, I ended up hanging from my ankles. Bail out. Ten joystick asi nebyl na drátky (odpor). Your blood, its blue. Yeah, but hows my hair? To end wars. But the wars are bigger than you know. I would say that you are delusional. All the shooting kkinda gave me the wrong impression. She was on the wrong side of an unjust war. Carol Danvers. WAR is a universal language. Does announcing your identity on clothing. I didnt wanna steal your thunder. Whats happening. Its loading LOL. Do you just turn into anything you want? I have to see it. Can you all do it? Physiologically yeah. But it takes practice and talent to do it well. Filing cabinet/Venus flytrap. Fraternizing with the enemy. I have been fighting with one arm tied behind my back. But what happens when I m finally set free? Nice diversion. I could have swore I put it in there. Mother Flerken! Keep singing. Maybe it will come back to me. Can you keep your EMOTIONS in check long enough to take me on? Or will they get the better of you as always (of course, potlačit se je snaží jenom prasata)? Hraje jako Robertson/Vikander. Vypadá jako Emily Blunt/Vikander. Do jejích třiceti jsem nevěděl, že nějaká Brie Larsonová existuje. Nedivím se, že nedokázala zaujmout. Ale ted si ukradla celeý marvelácký universum pro sebe (i když to byla pýčovina). () (méně) (více)

eMeMko

Průměrný film od Marvelu, který ničím zásadním nešokuje, ale zároveň ani neurazí. Příběh celkem ujde, zvrat kdo je vlastně dobrý a kdo je zlý přinejmenším překvapil, takže co se týče děje, nemůžu nic vytknout. Herecké výkony jsou na dobré úrovni, ze začátku mi sice Brie Larson lezla krkem, ale postupem času se to zlepšilo. Omlazený Samuel L. Jackson spolu s kočičkou ji skvěle sekundovali i když bylo zvláštní vidět Nicka Furyho hrát spíše na vtipnou než drsnou notu.Menší zklamáním bylo pro mě přehnané CGI na hlavní představitelce v závěru snímku, ale asi se nedalo nic jiného dělat. Finální hodnocení: Další z řady MCU oddechovek. ()

Dzoumen

Tato postava mě nějak nezaujala a příběh byl nic moc, proto tomu dávám, tak špatný hodnocení. Myslím si, že to má zbytečně moc %. 15% ()

elpin

Zajímavý příběh s trochou tajemna a pocitu odkrývání něčeho většího. Až na poslední patnáctiminutovku, která je klasicky superhrdinovsky naprosto přepísklá, je to film který je napínavý a díky tomu, že hlavní hrdinka není taková ta typická dumb pretty-face, se na to i dobře dívá. ()

Plaque

Klasické digiblato, ktoré sa charakterom hrdinky a aj jej kostýmom doťahuje na toho pána, ktorý kedysi nosil slipy natiahnuté na teplákoch. To by však nebol najväčší prúser. Horšie je, že tu chýba dej, gradácia a vlastne aj pointa. ()

Daniel2003

Super přírůstek do MCU a i docela dobrý film sám o sobě. Funguje chemie mezi postavami, Samuel Jackson bez diskuse táhne celý film nahoru, kocour Goose je přesně ten hravý prvek, který na Marvelu všichni zbožňujeme a samotná Captain Marvel je docela v pohodě. Jenže smůla je, že je nejméně sympatickou postavou filmu a nejsem si jistý, jestli tady vyšel casting na 1, jakože po Endgame vidím, že asi ne. Triky konečně svěží a nápadité, ale třeba hudba je silně odfláknutá. Finále bylo sice opravdu super, ale celkově je Captain Marvel strašná sázka na jistotu a sterilní film. Marvel holt asi přestává inovovat. No jenže co dodat, když je to i tak pořád velice zábavné. ()

AndrewNewman

Marvel ide na istotu. Obsadil sympatickú, no nie sexi herečku do role akože lesbickej supehrdinky, aby aj transexuáli a členovia LGBT mali svojho superhrdinu, keďže aj keď nevyzerajú, všetci od Marvelu sú hetero. Inak ale mierne šlabší odvar. Taký Black Panther s lepšími postavami a hlavne scenériou ma bavil oveľa viac. Skrátka Marvelácka rutina, kde vás nič neznechutí, ale ani neuchváti, klasická výplň medzi veľkofilmom, na ktorý sme všetci čakali. ()

blazma

Skvělý origin film pro Captain Marvel. Brie Larson je tady super sympatická, aspoň pro mě. Omlazení Jackson a Clark Gregg jsou taky super ikdyž CGI v těchto věcech má ještě kus cesty před sebou protože to stále vypadá docela uměle v určitých momentech. Příběh na Marvelovku nenáročný, akce trošku smolně vygraduje na začátku a pak to dlouho uvadne a spíš zjišťujete zápletku než se dostanete k pořádné finální bitce. I tak to celkově na mě udělalo mega dojem a za mě jeden z tom origin filmů od Marvelu. ()

Aniki

Jako zapřísáhlý nepřítel komiksů a vlastně i vesmírné scifi tématiky obecně jsem byl stran nadpřirozených hrdinů doposud schopen zkonzumovat maximálně tak Ironmana, dva tři Batmany a jakž takž se mi kupodivu podařilo zvládnout i Prvního Avengera. I proto jsem od tohoto "Kapitána" očekával spíše béčkovou záležitost a nezáživný průser. Důvod, proč jsem se vůbec do sledování této žánrovky pustil, byl prostý - nuda. A skutečně, začátek snímku byl pro mne přímo katastrofou, mimozemské střílečky ve vzdálených galaxiích jsou totiž pro lidi mého ražení opravdovým trestem. Jenže pak to začalo najednou odsýpat, děj se přesunul na nám lidem dobře známou planetu, přišlo "dežaví" skoro v podobě Arnoldova Terminátora, který se zjevil coby naháč poprvé na zeměkouli a celkem slušnej příběh skončil vlastně až se závěrečnými titulky. Rozhodně musím ocenit Brie Larsonovou za její exteriér. Ze všeho nejvíc mi totiž celá uřícená a s polozplihlými vlasy připomínala Zuzanu Norisovou a pro tu jà mám slabost...asi to dělá ten sexy naducanej ksichtík. Herecké výkony se u takovýchto druhů "umění" asi hodnotit nedají, takže ohodnotím jen filmík samotný...nejen za tu Norisovou tři plus. ()

BaronMartin

Captain Marvel je naprosto průměrná Marvelovka, která vůbec ničím nevyčnívá, a chvíli po jejím zhlédnutí dost pravděpodobně zapomenete, o čem vlastně byla. Začněme dějem, který bych přirovnal k prvnímu Thorovi, jelikož příběh staví na dost podobných principech. Jistá postava se dostane ze svého domovského prostředí na planetu Zemi, tedy pro ní neznámé místo a musí se tu nějak naučit fungovat. Já osobně tenhle koncept nemám moc rád, jelikož mi přijde celkově v kinematografii už dost ohraný, každopádně musím uznat, že Captain Marvel ho zpracovává lépe než první Thor. Každopádně, žádná pochvala to opravdu není. Příběh je totiž hrozně o ničem, je takový nezajímavý a není ničím obzvláštněn, a i přes to, že tu je celkem fajn zvrat se Skrullama, Captain Marvel má opravdu slabý příběh, který nemá moc co nabídnout. K hlavní postavě, hraná Brie Larson, s tou mám trochu problém. Kromě toho, že je poměrně arogantní, otravná a ne moc sympatická hlavní postava, tak má taky šíleně přesílené schopnosti, se kterými okamžitě zabije prakticky kohokoliv a sama je téměř nezranitelná, tudíž napětí a strach o tuto postavu klesá v podstatě na nulu. Navíc, ke konci dostane, aby toho nebylo málo, ještě power up, u čehož úplně nechápu proč, asi si tvůrci řekli, že stejně ještě není dost silná :D Každopádně, na její obranu, určitě si nemyslím, že je to až tak tragická postava, jak lidi hrozně rádi tvrdí. Určitě to není dobrá, ani nijak extra nosná hlavní postava, a i když tuhle větu říkám strašně nerad a nesnáším toto pojmenování, její charakter se dá docela dobře vystihnout jako pokus o silnou ženskou hlavní postavu, podle mě není zas tak špatná, jak lidi říkají. Akční scény jsou čistě průměrné a dají se rozdělit na 2 typy. Ty řekněme „přízemnější“ se většinou odehrávají ve tmě nebo v nějakém kouři, což v kombinaci se zběsilým střihem znamená, že není vůbec nic vidět. Druhý typ jsou akční scény, kdy Captain Marvel létá ve vzduchu a ukazuje na nepřátele, přičemž jí z rukou šlehají CGI lejzry. Tyhle scény mají zas a znova ten problém, že nejsou vůbec zajímavé, strach o hlavní postavu v nich prostě díky tomu, jak moc je Captain Marvel přesílená, a navíc jsou tyto scény brutálně nezáživné a bez nápadu. Třešničkou na dortu je finální duel s hlavním záporákem, který je doslova výsměch jakémukoliv vývoji hlavní postavy. Když už jsme u záporáka... Marvel nám v posledních pár filmech dokázal, že umí ty záporáky dělat. Tady to ovšem nějak nevyšlo, jelikož hlavní padouch je strašně špatný. Není vůbec zajímavý, je brutálně nezapamatovatelný a je to obyčejný stupidní tuctový Marvel záporák. Jude Law se sice snaží, ale ani dobrý herec nedokáže zachránit špatný scénář. Abych řekl na závěr pár pozitiv, tak film zachraňuje neskutečně roztomilý Goose, herec Ben Mendelsohn a celkově Skrullové, cameo Clarka Gregga a samozřejmě Samuel L. Jackson, který je bezesporu nejlepší postavou filmu. Jackson má opět brutální charisma, hází jednu hlášku za druhou a přidává filmu strašně příjemnou energii. A navíc, vizuálně vypadá naprosto fantasticky. Omlazovací technika, kterou na něj použili vypadá úžasně a ani jednou za celý film jsem si nevšiml, že by působil nějak digitálně nebo počítačově. Ještě v pár větách na závěr chci zkritizovat návaznost Captain Marvel na zbytek MCU. Logiku tohohle filmu totiž dost kazí to, že se jedná o prequel a dějově se odehrává před skoro všemi Marvel filmy, tudíž některé okamžiky postrádají smysl v kontextu minulých filmů. Například, když Fury v Avengers řekne, že díky Thorovi vědí, že ve vesmíru nejsou sami, což děj tohoto filmu vyvrací. Nebo třeba celá dějová linka s pagerem, který Fury z nějakého důvodu nepoužil během minulých 20 filmů. A to, že díky Carol pojmenoval Avengers mi taky přijde trošku stupidní. Captain Marvel rozhodně není špatný film. Jenom je strašlivě průměrný. Nezajímavý děj, špatný záporák, nesympatická hlavní postava a celkem dost nevýrazný vizuál tvoří film, který vůbec ničím nevyčnívá a není moc důvodů, proč se na něj dívat podruhé. Je to zábavný, je to vtipný, ale to je tak nějak všechno. A jenom chci říct, že si fakt ale nemyslím, že Captain Marvel je nejhorší film MCU vůbec, což z nějakýho důvodu skoro každý člověk na planetě tvrdí. Podle mě je to na dost podobným levelu jako první Thor, je to i dost podobné příběhově, s tím teda, že Captain Marvel je za mě o maličko lepší. Celkem typická Marvelovka s běžným superhrdinským dějem, špatným záporákem a nezajímavou hlavní postavou. Zachraňuje to Jackson, který je boží. Hodnocení: 57% () (méně) (více)

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu