poster

Captain Marvel

 • USA

  Captain Marvel

 • Slovensko

  Captain Marvel

 • Velká Británie

  Captain Marvel

 • Kanada

  Captain Marvel

 • Austrálie

  Captain Marvel

 • Nový Zéland

  Captain Marvel

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 124 min

Externí recenze k filmu (21)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Mnohem více než akce baví tvůrce zábavná interakce postav, kterou nejlépe zužitkovali v debatách mezi Carol a Nickem Furym. Konverzační ladění tak stojí nad tím akčním, což vůbec nevadí, naopak, filmu to dodává, spolu s výkonem hlavní hrdinky, sympatický ráz." (více)

 • Blog.sme.sk (Maroš Chmúrny) ****

  "V skratke. Vynikajúca komiksovka. Osviežujúci, vtipný a vizuálne podmanivý popkornový predkrm pred poslednými Avengers." (více)

 • CinemaView.sk (Ján Janočko) ***

  "Ak by som bol prehnane kritický, povedal by som, že Captain Marvel je zbytočný a až príliš obyčajný film. Oboje vlastne súvisí so scenárom, ktorý má len malý potenciál zaujať a viac ako nejakú snahu o napätie si berie na paškál predstavenie novej (zrejme kľúčovej) hrdinky pre ďalších Avengerov." (více)

 • Comicbox.eu ***

  "Captain Marvel je len ďalším priemerným filmom z MCU, ktorý mal potenciál ukázať toho oveľa viac, ale uspokojil sa len s ďalšou oddychovou jazdou a tej možno už ani nedáte druhú šancu. Je na čom pracovať." (více)

 • Comixzone.cz

  "Revoluce v kinematografii se nekoná, a Marvelka se určitě jako další Marvelovský snímek na Oscary nepodívá, nicméně to rozhodně nevypovídá nic o tom, jaká je. Je vtipná, je zábavná, je akční a je skvělá, stejně jako všechno, co Marvel Studio produkuje. Potřebujete vůbec něco měnit?" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ***

  "Captain Marvel je dalším dílem ve skládačce zvané MCU. Tvůrci slibují, že pomůže ostatním hrdinům v boji proti Thanosovi v Avengers: Endgame, na to si však ještě chvíli počkáme. Teď tu máme její debut a zároveň origin story. A titulní kapitánka v něm bohužel moc nezaujme, na čemž má podíl zejména…" (více)

 • Expressinfo.cz ****

  "Všeho všudy je Captain Marvel povedenou a rozhodně nadprůměrnou Marvelovkou, která sice malinko skřípe v akci (až na už zmíněný konec) a nenabízí nic moc zase tak originálního. Na druhou stranu kdo má komixárny rád, bude ho Captain Marvel rozhodně bavit, a i to je rozhodně něco, co se počítá." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Největší chybou filmu ale je, že titulní hrdinka sice má v některých párvteřinových okamžicích svou lidskou stránku, ale jinak je její postava definována pouze tím, že "je to hezká ženská, která umí stát jako na plakátu a má lasery v rukou". Jestli odhalí nebo neodhalí svou minulost a jestli tím…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Ako celok však Marvel v tomto mikrosúboji predsa len trochu stráca. Spomínaná Wonder Woman bola totiž nielen myšlienkovo, no i formálne presvedčivejšia, za čo vďačila aj skúsenej Patty Jenkins na režisérskej stoličke. Anna Boden, Ryan Fleck, ktorí spolupracujú už od roku 2002, síce zvládajú…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Díky schopným hercům tak stojí za to zejména několik dialogových pasáží nebo drobných vtípků, na něž dojde v průběhu filmu řada. Velké množství schopných a zkušených dramaturgů a tvůrců z Marvelu se zároveň postaralo o to, aby film po celou dobu víceméně konzistentně šlapal a držel pohromadě,…" (více)

 • Kultura21.cz (Lenka Kališová)

  "Film se odehrává v 90. letech, takže jsou k vidění zapomenuté věci jako pager (ano děti, to je ta věc, co byla před mobilem), videopůjčovna, telefonní budka nebo počítačová disketa. Děj filmu je provázený i skvělou hudbou – No Doubt, Garbage, R.E.M., TLC, Nirvana,Hole – která mi připomínala moje…" (více)

 • Lidovky.cz (Marcel Kabát)

  "Je možné, že se producentům jejich záměr přece jen podaří a Captain Marvel vejde do dějin jako začátek nové úspěšné epochy populární kultury. Také však není vyloučené, že se od tohoto snímku začne datovat éra, kdy marvelovští superhrdinové přestali diváky bavit." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Captain Marvel se odehrává kdesi uprostřed 90. let a svou příslušnost k véháeskové éře a jejím filmům polopatický formuluje již v první scéně ze Země. Hrdinka se totiž ocitne v půjčovně franšízy Blockbuster, v níž direct-to-VHS „béčka“ pravidelně nacházela odbytiště. Jakmile začala žánrová tvorba…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Ovšem co se příběhu týče, jede se víceméně v zajetých kolejích. Minimálně tedy první hodinu. Captain Marvel se nepokouší překvapovat, nemá k tomu ani dost prostoru, a při představování světa a vysvětlování „kdo je kdo a proč to dělá“ spíš než novinkami zaujme solidními triky a výpravou a velkým…" (více)

 • Multiverzum.sk (Eva Piarová) ****

  "Viete, že v MCU neexistujú remeselne zlé filmy, existujú len také, ktoré nedokázali preliezť megalomanstvo tých predošlých. Captain Marvel je však sviežou novinkou nielen preto, že ide o prvý samostatný film superhrdinky, ale aj časovým zaradením ešte pred prvého Iron Mana, organickým zobrazovaním…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "I když se nejedná o nejlepší marvelovku, tvůrcům se podařilo naservírovat zdařilou popcornovku, která se může pyšnit kvalitním scénářem, skvělým obsazením, výborným záporákem a příjemnou retro atmosférou. Captain Marvel však chybí tah na branku zejména v akčních scénách, které nejsou ničím…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Captain Marvel nejvíc táhne 90s atmoškou a fajn chemií ústředního tria se sekundující (ne)kočkou. Paradoxně je to možná tak trochu úspěch, ale ona ta lidská část filmu vyčnívá hlavně proto, že zbytek spíš jen neuráží, než by nějak vyrážel. Kleště MCU jsou znát snad víc než kdy jindy, což zamrzí…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Trojice Mendelsohn, Jackson a zrzavý kocour Goose, který zvládá současně odzbrojovat nepřátele i měnit drsné agenty v rozněžnělé šišlaly, si pro sebe získávají lehčí okamžiky snímku. Na Larsonové mezitím stojí tíha dokázat, že je Supermanem mezi – v té době ještě neexistujícími – avengeři, akorát…" (více)

 • TotalFilm.cz (Pavel Bárta) ****

  "I přes občasná škobrtnutí Captain Marvel předčí nejedno očekávání. Díky tomu se nestane, že by se zážitek z filmu ztratil v nedohlednu tak jako vzpomínky Carol Danversové. Jediný oblak prachu, který tak po zhlédnutí filmu zůstane, je výsledkem toho, jak silně se Captain Marvel odrazila od země a…" (více)

 • TVrecenze.cz (Jan Lysý) ***

  "Slušně obrazově zvládnutá komiksovka, která umí pobavit, ale svým způsobem je zbytečná. Pro Marvelovské filmové universum nemá příběhově příliš velkou hodnotu. Tím pádem, pokud Captain Marvel vynecháte, nic vážného se nestane." (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) ****

  "Jako příjemná, v ničem přelomová jednohubka před horlivě očekávanou čtverkou Avengers funguje Captain Marvel bez problémů. Tvůrci potěšili lehce odlišnou výstavbou originu, zajímavým soundtrackem a hojným zapojením Nicka Furyho, který si s Carol okamžitě padl do noty. Jednou, dvakrát navíc diváka…" (více)