Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

blondboss

Tak toto bol neskutočný vizuálny a dychberúci nárez. Je krásne si uvedomiť, keď prídete do kina a s nemým úžasom zistíte, že celých 10 rokov sledovania MCU bolo odmenené takouto peckou v podobe Infinity War a navyše, že napríklad zistíte, že útok na New York v prvej časti Avengerov bol len jednou malou skladačkou v MCU mozaike, ktorú na nás tvorcovia vo veľkom vybalili. V tomto snímku som videl asi nejlepšie a najepickejšie vizuálne bojové scény, aké som kedy v rámci filmu videl a Marvel si za toto zaslúži absolutórium, lebo to, čo predviedli v druhej polovici filmu, je skutočne na hranici súčasných možností filmu ako takého s mohutným a srdcervúcim záverom. Objavila sa prakticky celá plejáda hrdinov a záporák Thanos je jednoducho geniálne prepracovaný. Už teraz sa neskutočne teším na pokračovanie a na zavŕšenie jednej dekády. 95 % ()

vodkasesemte

The universal scales tip toward balance bcs of your sacrifice (ha ha) - Tak nakonec rovnováha bude to zaříkadlo, které nás dovede k lepším zítřkum – ale kdo by to pochopil - Dread it, run from it. Destiny arrives all the same - We really are the worst, brother - I assure you, brother, the sun will shine on us again (věřím, v příštím díle, na novém Asgardu – happyend, jak má být) - Your optimism is misplaced - Let the dark magic flow through me one last time (Heimdall – Bifrost) - We are not on speaking terms - I need you to cause a distraction (spidermana mohli nechat) - Be thankful, that your meaningless lives are now contributing to the balance - He came here to steal a necklace from wizard - It smells like a new car in here - Tak mě napadá, že je ten příběh o hrdinech a záporácích napsán obráceně - Who are you kidding? You are one sandwich away from fat - Only one goal - To bring BALANCE to the Universe by wiping out half of all life (máš lepší plán, ty patetická kurvičko?) - Theres life, there was nothingness - Its like a pirate had a baby with an angel (tolik narážek na jeho puvod) - Bodla tě do oka a zrovna do pravýho, vid, čuráku - You are imitating the god-man (to je prča) - Reality Stone (man Collector) - Power Stone (Xandar) - Space Stone (Thor) - Time Stone (Earth - Strange) - Mind Stone (Earth - Vision) - Soul Stone (Vormir) - The rabbit is correct. I assuming you are the captain - Will you join me on my quest? - Go sit down - Very much like to go there - You simply lack the strength to wield them (weapons of gods) - Is it weird that I wanna do it even more now? - I got it figured out - Pirate-angel (podruhý zmíněno – nefilim) - Ultron – Thor is destroyer (falešnej král) - I bid you farewell and good luck, morons - Chose side or die. One side is a reservation. The other an honor known only to the wheat (tak to je snadný) - Perfectly balanced. As all things should be - Too much to one side, or the other - Now go in peace and meet your maker - Gamora - How long have you been standing there? An hour - I have masteres the ability of standing so incredibly still that I have become invisible to the eye - Knowhere! - Why would I lie? I imagine its like breathing for you - Little one (takže on je – taky – Destroyer, Satan, král podsvětí) - Im way past asking permission - To jsou buzeranti. Parta buzerantu - High price (jak má na mysli jeho – ty nemužeš zničit kámen vědomí) - Complex construct of overlays - Vaguely irritating person - Thanos has been inside my head for six years - Your planet was on the brink of collapse - Its a paradise. Bcs you murdered half the planet (paraziti) - Small price for salvation. You are insane (mně nepřijde) - Simple calculous. This universe (our planet) is finite - If life is left unchecked, life will cease to exist - It needs correction (proč se jí/jim to snaží vysvětlit – musí vědět, že to je zbytečné) - Im the only one who knows that - At least, Im the only one with the will to act on it (v čem to bylo – ah, Human Revolution, Darrow) - Im 15000 yrs old - Im only alive bcs fate wants me alive - Thanos is just the latest in a long line of bastards - And he will be the latest to feel my vengeance - Fate wills it so - I could lose a lot. Me personally (žeru ho, králíka) - Nidavellir - Footlose (movie) - Vormir - Soul holds a special place among the Infinity Stones - The ensure that whoever possesses it, understands its power… The Stone demands a sacrifice - In order to take the Stone, you must lose that which you love. A soul, for a soul (a já si řikal, co hroznýho to bude) - The Universe has jugde you. you asked it for a prize and it told you no (patetická čubka) - I ignored my destiny once (dělej, hod jí tam, vubec se s ní neser) - Pěkně! - Wakanda (tak tydle opice tomu filmu hodně uškodily) - Not bad for the END of the world (ten zestárl) - Proč maj ti zmrdi všichni bradku – to je na počest Končity Salám, kterou se snaží tady na zemi spolu s dalšími 8 mld zmrdu chránit? - Tvl, právě mi nějakej debil z kinosálu strčil hlavu do plátna - What the hell? Todle by asi chtělo vidět v lepší kvalitě - Čuráci za zdí. Jasně, že to bude váš konec. Wakandy vážně nebude škoda, jesli mi rozumíte. Ale já vím, že svůj sluníčkovej život máte moc rádi. O to víc budete kvičet, až o svuj raj na zemi budete přicházet - Debilci rozbili formaci a vrhli se na nějako správný zvířata (co jim taky zbývá) - Neboj se, Thanos mu ten piercing vyndá - All fathers, give me strength - Jdu spát - And what I predicted, came to pass - The hardest choices require the strongest wills - Piece of cake. If your goal was to piss himoff! - Come and get some, space-dogs! - Proč tak rychle stárnou? - Cursed with knowledge - I understand my child, better than anyone - Today I lost more than you can know. But now is no time to mourn (možná by bylo lepší, kdyby jako zosobnění boha neměl žádný tělo – ani nezavdal naději, že ho lze porazit – ale jak by si to ti primitivové v kině potom přeložili) - No is no time at all - Pak že to nejde vyndat. Buzík - Proč radši neproměnil v prach Johansonovou? Taková tlustá kurva, co neumí pořádně ani chodit ,natož dělat salta - Proč jen pulku? - Vždycky, když někoho z Avengeru nechal zmizet, tak jsem zatleskal - But the wicked will perish: Though the LORD's enemies are like the flowers of the field, ... like flowers in the fields. They will vanish like smoke () (méně) (více)

waltosin

Neskutečná jízda se všemi hrdiny, které máme rádi a chtěli bysme být jimi, aspon by se na to dobře balilli holky:D 100% ()

Plaque

Digiblato so všetkým, čo k tomu patrí, Marvel premenil na ďalšiu solídnu akčnú komédiu plnú skvelých hlášok. V podstate nič iného som od toho nečakal a presne to som, napokon, dostal. Takže za mňa celkom určite spokojnosť. Do budúcna možno trochu osekať stopáž alebo vážnosť Kapitánovi, Strangeovi alebo Panterovi a vrátiť Robovi Downeymu II. ten humor a nadhľad, ktoré ho vždy zdobili. ()

Aywes

Je fakt, že efekty jsou naprosto špičkové. Je obdivuhodné, že jedna část týmu má mezi sebou parádní chemii. Všechno to vypadá fakt strašně krásně, ale celé je to emočně ploché, jako eunuch Alexandra Velikého. ()

Blazis34

Pořádný nářez od začátku až do konce! Závěr filmu jsem snad poprvé v sérii nepředpověděl, ale tvůrci se v něm vyřádili. Líbilo se mi, jak skoro všichni Avengers byli pohromadě a bojovali po svém boku. Velkolepý díl, který po zásluze trhá rekordy. Za mě dávám čtyři hvězdy, 80%. ()

AnthropOcean

Dvadsat nieco filmov v rade smerovalo k tomuto epickemu finale. Klobuk dole pred filmovym universom, ktore Marvel pre seba vytvorilo, DC ostavaju len oci pre plac. I ked vobec nie som fanusikom popkornovych komiksovych postav a mimo Temneho rytiera je moj zaber na graficke novely vyrazne odlisny, no aj tak som bol prilepeny na obrazovke ako cerstve lajno na topanke. A to i cez fakt, ze som nevidel vsetkymarvelovske filmy a mnohe, ktore som videl ma neoslovili a neminulo ich nizke hodnotenie. Fialovy CGI zaporak mi nehovori nic a nepocitujem voci nemu ziadne emocie, to iste plati o vsetkych CGI postavach z pocitacovych hier, ktore si pomylili platformu. A to je vlastne co mi najviac vadi na sucasnych nie len marvelovskych bijakoch, to nekonecne zelene platno od nevidim do nevidim, herecka interakcia so vzduchoprazdnom. Krasne nadizajnovane mimozemske svety, ktore su samozrejme len recyklaciou, toho co sme videli uz v originalnych Star Wars a v nespocetnom mnozstve dalsich filmov. Ale i cez to, ze film neprinasa nic priekopnicke, nie je v skutocnosti nicim inovativny, je dobre napisany, charakterovo uzasne bohaty, miestami velmi vtipny a tie 2 a pol hodiny ubehnu ako voda. Takto ma vyzerat hollywoodska masina na peniaze, aj ked na oscarov by to nebolo nikdy nebyt novej Oscarovej kategorie. Je to len vyborna zabava s malou umeleckou hodnotou. ()

harycek

Absolutní mišung všech komiksáků , pouze tam chybí Pepek námořník a Mickey Maus, ale jinak docela zábava!! Debilní konec!!!! ()

PaTeXx

Čerstvě po dokoukání filmu jsem byl kurevsky v šoku, ale pak mi došlo (už to tady napsalo spoustu lidí), že ve čtverce to bude všechno jinak a tak černě to přece neskončí. Jinak měla tahle marvelovka téměř všechno, co by měla mít k dosažení úspěchu. ()

AndrewNewman

Vypestujte si hrdinov, ktorých budú ľudia milovať, potom ich dajte do jedného filmu a v propágacii nasľubujte smrť mnohých z nich. A hneď máte 2 miliardy na konte. Rozhodne to bolo zaujímavé, iné než všetky marvelovky predtým. Veĺkolepá súhra, skvelá akcia samozrejme, humoru bolo tak akurát a herci priniesli výkony, ktoré sľuboli. Za negatívum považujem blbé správanie sa postáv v niektorých scénach a to len preto, aby sme videli epický boj či záver plný miznúcich postáv. Btw, no nemohol ho ten Thor trafiť do hlavy?! ()

gefr

Viděno 2x a už je to prostě moc přeplácaný, zmatený a co mě nejvíc mrzí, tak je Tony a všechno kolem něj co je najednou hrozně CGI, místo tý krásný mechaniky, kterou nám vždycky Iron Man ukazoval.....pořád mám z pár scén husinu, ale jinak z toho filmu spíš dostávám deprese :/.... škoda no ()

Stanmi

Občanská válka sice Avengers rozdělila, ale brzy se budou muset opět spojit. Titán Thanos (Josh Brolin) se totiž rozhodl uvést do pohybu svůj dlouho připravovaný plán na nastolení rovnováhy v galaxii, k tomu však potřebuje šest mocných Kamenů nekonečna… No sice to trvalo deset let, ale nakonec jsme se dočkali. Infinity War jsou totiž skutečně prvním filmovým crossoverem, který je jako vystřižený z komiksových stránek a je opravdu radost na něj pohledět. Hned na úvod musím dodat, že film rozhodně nevychází vstříc běžnému divákovi, ale naopak je určen pro ty, kteří už nějakou tu marvelovku viděli (osobně doporučuji především Občanskou válku, Ragnarok a aspoň jedny Strážce galaxie), protože na nějaké dlouhé objasňování tady prostě není prostor. Samotný příběh je totiž jedna velká jízda, kde se pořád něco děje, objevují se staré známé postavy (ale i zbrusu nové), díky kterým se příběh rozdělí do víceméně třech samostatných liní, které však mají jedno společné a to, že všichni se snaží zabránit Thanosovi v získání všech kamenů (snad nebudu příliš prozrazovat, když napíšu, že se sice snaží, ale moc jim to nejde). A to vše spěje k velkému finále ve Wakandě, kde příběh vyvrcholí a závěr prostě člověku vezme dech a to moc nepřeháním, protože tvůrci se s tím opravdu nemazali (no však se podívejte sami). Ale pořád je to marvelovka, takže nechybí i onen pověstný humor, kde si většinu hlášek i vtipných situací berou pro sebe Strážci galaxie (ale jedním dechem je třeba uznat, že si pro sebe berou i ty vážnější chvíle, především tedy Star-Lord a Gamora). Tím se dostávám k postavám, kde si dovolím předně zmínit toho nejdůležitějšího a to samotného Thanose. Je trochu nezvyklé začínat hned záporákem, protože ti u Marvelou jsou (až na pár výjimek) jen takoví generičtí panáci na jedno použití, ale Thanos je úplně jiná liga, protože je naprosto plnokrevnou postavou se vším všudy, což je zásluha nejen Joshe Brolina či trikového oddělení, ale také scénáristů, kteří mu poskytli velice kvalitní péči a může se tak pochlubit příběhovým pozadím jako málokterý padouch z poslední doby a tak je to správně, protože díky tomu jsou třetí Avengers skutečným zážitkem na který se jen tak nezapomíná. No a pak tady máme samozřejmě naše staré známé hrdiny, kterých tu je bezmála dva tucty, což. také znamená, že ne každý dostane stejnou porci. Z těch, kteří si rozhodně nemůžou stěžovat na nedostatečnou stopáž, jsou především Iron Man (heh vzhledem, že to Tony před deseti lety rozjel tak není divu), Thor (inu proti mocnému mimozemšťanovi je třeba nasadit jiného mocného mimozemšťana) a Strážci galaxie (což vzhledem k tomu, že je Gamora „dcerou“ Thanose není zase tak překvapivé), v těsném závěsu za nimi jsou pak Dr. Strange, Spider-Man, Vision, Scarlet Witch a Bruce Banner (schválně nepíšu Hulk, protože…no to už by byl asi spoiler). Co mě naopak překvapilo bylo upozazdění Capa a Black Widow, kteří ze všech původních Avengerů mají nejméně prostoru (heh ano Clinte já vím), snad tedy dostanou více prostoru v dalším díle. Když už jsem u těch postav tak hned zmíním pár slov i o hereckých výkonech, které prostě mají pořád tu stejnou úroveň jako prakticky ve všech marvelovkách, na Oscara to není, ale každý ze zúčastněných od Paula Bettanyho přes Stana Leeho po Benedicta Wonga odvedle velmi dobrou práci. Pochválit musím ještě hudbu, tu má na svědomí samotný Alan Silvestri, který se musel popasovat se spoustu superhrdinských znělek, ale zvládnul to na výbornou a díky němu tak Avengers znějí správně heroicky, monumentálně a osudově, jak se na takový snímek sluší a patří. Režisérští bratři Russové měli před sebou nesmírně obtížný úkol, ale zvládli ho s přehledem. Jasně, můžeme klidně říct, že třetí Avengers z hlediska filmového umění nejsou žádný zázrak, ale z hlediska čisté filmové zábavy jsou naprosto luxusním kouskem a na poli komiksových adaptací (ale nejen u nich) se jedná bezpochyby o jeden z nejvýznamnějších filmů, které kdy byly natočeny. () (méně) (více)

ejay

Hvězda dolu za Hulka, kterej tam v podstatě nebyl a dost chyběl. A Captaina Americu, ze kterýho udělali normoš pěšáka, toto není vývoj postavy, ale prznění (to slovo nevim, jestli ještě existuje, možná má taky debilní vývoj). ()

eMeMko

Nějak s přibývajícími filmy od Marvelu přestávat rozlišovat o který se vlastně jedná a zpětně si moc nedokážu vybavit co se v něm přesně odehrálo. A tak, zhruba dva měsíce poté, co jsem toto dílo viděl, nemám absolutně páru, zda bylo dobré či nikoliv. Ani to však nemění nic na tom, že dostat do jednoho snímku tolik známých tváří muselo dát extrémní fušku, takže hvězda jen za to. CGI bylo na průměrné úrovni - přijde mi, že MCU si od svých počátků drží zhruba stejnou kvalitu. Finální hodnocení: Marvelovský průměr. ()

Parabot

Tři hvězdičky za to, že jsem dostal úplně přesně, co jsem čekal, a čtvrtá za Petera Dinklage. Jeho role bylo to nejsofistikovanější v celém filmu. Pětimetrový liliput a klíč k dění. Na druhou stranu bych jednu hvězdu mohl strhnout za hudbu ale čert to vem. Kdybych byl vášnivý čtenář marvelovských komixů, tak tomu napálím plný kotel a ještě dlouho otravuju své blízké rozborem díla. Ale nejsem. To znamená, že jsem se díval na Avengers jako nefanoušek a neměl ponětí, co je polovina postav zač. Nicméně jsem se k tomu postavil zenově. "Prostě tam jsou a tak to je!" A mezi námi, trochu mě irituje, jakým směrem žene Marvel/Disney blockbustery___Linie kolem Dr. Strange dává tak trochu tušit, že všichni zmizelí se zase objeví. Tedy dost umělý cliffhanger na konci. Motivace Tanose by dávala smysl, pokud by universe byl tvořen pouze planetou Zemí. Ne celým vesmírem. Ve filmu je zhruba 236 scén, kdy musí nějaká postava volit mezi humanismem a záchranou všeho a všech. Tvůrci si mohli alespon 118 takových scén ušetřit. Ty zbylé by pak měly alespoň trochu emocionální náboj. A byl to vůbec film? Nebyla to pouhá, byť drahá, monumentální, seriálová episoda? ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina