Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

T-pack

Ačkoliv jsem superhrdinskými filmy v tuhle chvíli vyloženě unaven a v podstatě jsem si přísahal, že se až na výjimky na další komiksovku v dohledné době nepodívám, Avangeři – a konkrétně tihle – by asi měli být považováni za hlavní filmovou událost téhle nekončící matějské, a asi proto jsem si to ani já nechtěl nechat ujít. Infinity War byl ostatně nejprohranějším filmem poslední doby. Není těžké uhodnout proč. Pro publikum, které do celého Marvel univerza investovalo oněch zhruba 37 hodin, co to trvá podívat se na všechny propojené snímky, bude spousta věcí šokujících, odzbrojujících, uspokojujících a tak dále a tak dále. Já mezi takové diváky nepatřím, takže jsem nebyl nikterak zvlášť odvařenej. I kdybych však měl poctivě nastudováno, obávám se, že bych tenhle film stejně nepovažoval za absolutní vrchol toho, co se dalo vytvořit. Například titán Thanos byl dosud výhradně potitulková postava, takže když se z čista jasna máme jako diváci nějakým způsobem vypořádat s jeho dilematem na planetě s kamenem, ke kterýmu ho zavedla Gamora, tak to prostě nejde. Tahle scéna by pro mě zůstala extrémně emočně prázdná z tolika různejch důvodů, i kdybych viděl všechna související díla. Tahle scéna navíc byla jednou z možností, kdy mě film mohl překvapit, ale neudělal to. Ne, že bych se jednoho, dvou překvapivých momentů nedočkal, ale hledají se těžko mezi vším tím, co se prostě muselo stát. Thanosovy důvody pro záporáctví jsou sice více méně nosné, ale za nimi stojící logika je bohužel neskutečně stupidní a jasně cílí na nenáročné chutě nevybíravého obecenstva. Stupidnější mi přijdou už jen Thanosovi otravní bezejmenní vazalové, na nichž je jedinou dobrou věcí jejich nešlechetný zánik. Bitky mi přišly převážně nezáživné – asi protože schopnosti jednotlivých aktérů nemaj nijak přesně definovanou váhu a v jejich relativní síle je tak hroznej bordel. Pak akorát vyvstávaj otázky typu „jaktože tenhle týpek zrovna vyhrává, když před deseti minutama prohrával se slabším ňoumou?“ nebo „proč Thanos nešlehá po hrdinech avada kedavra místo proměňování jejich zbraní na bublifuk.“ Jedinej fight, kterej stojí za zmínku, je Doctor Strange vs. Thanos, protože byl prostě vizuálně tak odlišnej a měl krásně vyměřený tempo. Co se týče nějaký vypravěčský hodnoty, téma oběti a ztráty tady není ani tak hlavním tématem, jako spíš do zblbnutí se opakujícím tropem. A ačkoli jsem na to už u Marvelu zvyklý, párování mnohdy až dětinského humoru s apokalyptickými událostmi mi vždycky bude připadat řvavé. Přes to všechno jde o mimořádně koukatelný snímek, u kterého se dá pohodlně sedět celých 149 minut, ačkoliv jeho dopad na vaše kulturní a estetické vnímání bude mizivý. ()

ywo666

Neprehladny gulas, ktori sa vlastne ani nedal ukocirovat. Prilis vela postav, prilis vela filmov prilis vela vsetkeho. Keby toto bol posledny diel tak tlieskam. Ale viem ze sa uz chysta milion dalsich. Preto sa cela seria uz neda brat vazne. Cele to bolo divne. A uz mam tohoto prepleteneho sveta plne zuby. Najobdivuhodnejsie je kolko znamych hercov sem dostali. Aspon v tom sa im tazko konkuruje. Chvalabohu je to obcas vtipne. 3* ()

Beky

....jen by mě zajimalo kolik ti herci berou, když je tam každý tak 3 minuty a zbytek je CGI!!! Verdikt: slabých 80%. ()

anli

Komiksový vesmír je mohutný ,velkolepý a ohromující.Stejně jako tenhle film.Třetí dobrodružství Avengers ,tedy všech komiksových hrdinů pěkně pohromadě.A když říkám všech ,myslím opravdu všech ,takže se nám ke starým známým přidávají noví známí včetně Spidermama ,Doktoira Strangea a taky třeba Black Pantera a Stážců galaxie ,ano čtete správně.Všichni se tu potkají ,protože nepřítel je tak mocný ,že je potřeba všech a každého..Ihned na začátku podotýkám ,že je před shlédnurím tohohle filmu dobré a vlastně nutné shlídnout všechny ostatní komiksovky ,tedy sólovky jednotlivých postav.Jen tak je možné vše pochopit a nechat se unášet novým příběhem bez problémů a dokonce odhadnout děj následující ,ale o tom později.Už od prvních Avengers jsem tajně doufal ,že je scénaristé zasadí do příběhu s padouchem ,který bude stát za to a bude skoro nemožné ho porazit.A to se mi tady splnilo.Hlavního padoucha samozřejmě známe a ano Thanose jsme už viděli v několika jiných filmech a kdo kouká vždy do konce titulků ,jak radím ,tušil jako já ,kdo že padouch bude a co chce.A on má opravdu hezkou rukavici a do té zasazuje všechny kameny vesmíru a až je bude mít všechny ,udělá cokoliv lusknutím prstu.Výborný nápad pro padoucha a na film ,nemyslíte?Ano je to neuvěřitelná jízda od začátku do konce a hned první scéna je ohromující a fantastická ,stejně jako třeba scéna ve Wakandě ,kam se opět podíváme a spoustu dalších.Film přímo navazuje na třetího Thora ,kde byl zničen Asgard a zachránivší letí na obrovské lodi a ta se stane první Thanosovou obětí hned na začátku filmu.Scénář je skutečně brilantní a perfektně napsaný a vzdávám hold tomu,jak nejen žije se všemi postavami a nezapomíná na ně,ale vše má logiku a spojuje se tu mnoho pavučinek s ostatních filmů a tohle ukočírovat je opravdu mistrovský kus.Oba režiséři skutečně ukázali ,jak moc je to baví ,co že na filmu každou vteřinu vidět a jak přesně ví ,co chtějí.Perfektní scénář ,mistrovská režie a vynikající kamera ,hudba a precizní zvuk.Vlastně ani nemám ,co bych vytknul.Herci jsou skvělí a absoluitně přesvědčiví a vše je dynamické ,uvěřitelné a opravdu velkolepé a při tom ,jak je u těhle filmů zvykem ,zbyvá čas i na humor a vtip a není ho tu zrovna málo.To obstarávají především Strážci Galaxie ,ale nejen oni.Velmi moudře byl tenhle příběh rozdělen na dva filmy.Ano ,jasně ,už slyším ty hlasy volající proč a že peníze a tak.To přece víme ,ale tady je vše tak velké a rozsáhlé ,že by se to do jednoho filmu opravdu nemohlo vejít.Navíc na koncí získá Thanos všechny kameny a začně svoje dílo a v tom film končí a samozřejmě po titulkách máme ještě něco navíc ,ale je to mrazivý a opravdu děsivý konec a teď se dostávám k tomu ,co jsem psal už na začátku ,kdo poctivě koukal na všechny filmy ,tuší stejně jako já ,kde bude záchrana světa a kdo bude zasahovat.Hraničí to téměř s jistotou a věřím ,že se scénáristé nedopustí žádného balastu a budou v téhle rozjeté a absolutně perfektní jízdě pokračovat.Dávám jasných 100% ,protože prostě jinak nemohu a co je to zase venku za řev. () (méně) (více)

geklon

Já si nemůžu pomoci, ale kde tráva neroste, moc si nezahulíš. Kýč rozsekanej do scének, který jsou dobrý tak do videohry. ()

drake31

Avengers: Infinity War je film ako žiaden iný. Dôvod? Presne to na čom je založená časť marketingu: 10 ročná púť s MCU. Keby by som nebol MCU fanboy pozeral by som tento film s istotou dávkou odmeranosti, kritickým okom, a určite by som hľadal chyby ktoré s radosťou vyčítam iným filmom týchto rozmerov. Infinity War v mojich očiach zaostáva len s pár nevydarenými vizuálnymi efektmi (obzvlášť Bannerova hlave v Hulkbusteri trpí).Taktiež je nutné podotknúť, že vážne a emočné momenty zo začiatku či uprostred filmu vyšumia prirýchlo. To hlavne preto lebo sme po nich hneď hodený späť do akcie, či vtipnej situácie (hovorím o tebe neviditeľný Drax). Mimo to, Infinity War je nonstop jazda trvajúca dva a pol hodiny, ktorá začne bez akéhokoľvek úvodu, nedá vydýchnuť, a v poslednej polhodine ani žmurknúť. Okrem klasicky marvelovských veľkolepých scén a humoru, Infinity War ponúkne azda jeden z najemočnejších filmových zážitkov ktoré som kedy videl. To je samozrejme priamo úmerné tomu ako veľmi ste zainvestovaný do týchto postáv, a tak pochopím keď ľudia nebudú reagovať rovnako - tým myslím traumatizovaný ležať v posteli po návrate z kina. Vo svojej podstate celý film stojí na základoch, ktoré boli vybudované predošlými filmami v MCU. Tvorcovia sú si toho plne vedomý, budujú na tomto fakte, a to je pravdepodobne jeden z tých najlepších aspektov ktoré Infinity War ponúka. Aby som však nedegradoval túto myšlienku, musím dodať, že film expanduje, posúva postavy ďalej, rozširuje MCU, po skončení neostane kameň na kameni, a takisto adresuje mnohé veci ktoré boli predošlým filmom vyčítané. Ďalšou veľkou a podstatnou zložkou Infinity War sú postavy. Treba pochváliť scenáristov, že vytvorili skvelé skupinky hrdinov, ktorých vzájomné slovné výmeny tešili, a rozširovali tak moje fantázie o tom ktorý team-up by som v budúcnosti rád videl. Áno, niektoré postavy majú viacej priestoru než iné. Mňa to moc netrápilo. Som si vedomý že každý má svoju úlohu, takisto som cítil, že všetci jednotlivci mali možnosť zažiariť, aj keď len na okamih ... a pokiaľ sú slová režisérov pravdivé, tie postavy v úzadí dostanú viacej priestoru v pokračovaní (čakať rok bude utrpením). MVP je jednoznačne Thanos - hrôzu budiaci villain, ktorý ponúkne viacej než som očakával, obzvlášť na poli emócií. Thor & Scarlet Witch tesne na druhom mieste - a to hlavne vďaka skvelým hereckým výkonom (ktorých bolo v tomto filme požehnane!). Infinity War bude míľnikom vo filmovej histórii, či sa nám to páči alebo nie. Klobúk dole celému tvorcovskému týmu. Nedokážem si ani len predstaviť koľko vynaloženého úsilia bolo potrebné pre tento film - a to je len prvý diel (čo by som dal za to vidieť druhý diel teraz v tomto momente). Avengers: Infinity War nie je najlepším filmom v histórii, dokonca ani najlepším filmom v MCU. No, nech sa snažím ako len chcem nedokážem byť objektívny, pretože na rozdiel od iných filmov to ako som si tento film užil sa nedá opísať; to ako som sa cítil a čo stále cítim sa nedá opísať; to ako ma tento film nadchol pre ďalšie pokračovanie sa nedá opísať. Vďaka tomu som pravdepodobne do diskusie moc neprispel, a dodám možno viacej nesúladných viet plných nadšenia po druhej, tretej, štvrtej, piatej či desiatej projekcii - čo je takmer isté lebo už mám kúpené lístky do kina na celý víkend. ... o tri dni neskôr ... Po štvrtom zhliadnutí (tentokrát s absolútne otrasným publikom) je mi viac než zjavné, že Director's cut bude potrebný a vysoko žiadaný. Pomerne zvyknutý na neustálu akciu či humorné momenty, si viacej uvedomujem nefunkčnosť istých príbehových elementov. Nehovorím o niečom z predošlých filmov MCU, ale skôr o tom čo ostalo na podlahe v stihačskej miestnosti. Vedel som že ten opar "neprekonateľnej brilantnosti" sa skôr či neskôr začne vytrácať, no rozhodne ma to neodradí od ďalšej návštevy kina - lebo tento film je jednoducho radosť a potešenie sledovať, pričom Thanos je pre mňa tým najväčším lákadlom vracať sa späť do kina. Avšak budem vážne sklamaný nedostaneme rozšírenú verziu ... () (méně) (více)

hroubek

To čekání stálo za to. Avengers: Infinity War je výborně zvládnutý komiksový blockbuster, ve kterém je všechno, co takhle velký blockbuster musí mít. Láska, akce, hlášky, humor, atmosféra, napětí, postavy jenž milujeme, osudovost a desítky odkazů, které potěší největší geeky. A fakt musím uznat, že režiséři odvedli husarský kousek, že se jim to nerozpadlo pod rukama, při tom kolik mají postav a zápletek. Bratři Russovi jsou prostě obrovský frajeři, a mají můj obrovský respekt. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že je film bez chyb a všechno v něm šlape, tak jak má, protože to není pravda, ale abych byl upřímný, o moc lépe to asi natočit nešlo. Film je jeden velký fandovský servis. Dostáváme možnost vidět postavy s jinými postavy, na místech, kde bychom je nikdy neviděli. Všechny čtyři linky fungují velmi dobře. A velkou pochvalu zaslouží i práce Joshe Brolina s Thanosem. Rozhodně jde o jednoho z nejzajímavějších záporáku celého universa. Film má snad stovku skvělých momentů, které mě znovu a znovu připomínaly, proč mám rád komiksy a komiksové adaptace(příchod Thora na bojiště vládne, společná velká akce na Titanu, a Cap držící ruku Thanosovi). A pak je tu, pro mě jeden velký zásadní problém, a tím problémem je HUMOR. Je ho zde hodně, a místy je dost rušivý a kazí tu osudovost. Sráží emotivní a dojemné scény. A tento problém se táhne už několik filmů. Já nechci aby ty filmy byli ultra vážné, ale rozhodně by mě nevadilo, kdyby se na to jednou vykašlaly a ukázali nám, že se to celé bude brát vážně v rámci toho co se děje(celý Thor 3). To je moje největší výtka k filmu. Jinak mě příjemně potěšilo, jak některé postavy spolu dokáží velmi dobře fungovat(Thor a Rocket, Spidey, Strange a Iron Man), že film má skvělé tempo, nenudí, překvapuje, a ke konci ta osudovost z plátna skoro stříká. Avengers: Infinity War je parádní blockbuster, který by měl každý správný fanda komiksů a filmů vidět v kině, protože je to konec jedné éry, a začátek další. ()

Krysa SPK

Marvel dokázal vytvořit jednu z největší filmových ság bez jediného zaškobrtnutí, klobouk dolů. I když by se Avengers: Infinity War mohly jmenovat jen Thanos, protože záporák všech zaporáků tu dostává jednoznačně největší prostor - na jednu stranu bohužel, protože je to na úkor některých Avengers - na druhou stranu jenom dobře, protože Josh Brolin je prostě famózní. Konec je otevřený jak vrata od stodoly a nás čeká dlouhý rok čekání. Už aby to bylo. ()

BROKEN_

Plakal jsem štěstím-část 1. Závěrečná část filmu je jedna z nejlepších částí ve filmové branži.Po každý mám husinu. PECKA! ()

Mishqo

90% (?) ... Ultimate Marvel movie. Dej nie je plochý a prelína sa zo scény do scény, z jedného vojnového frontu do druhého. Človek sa nenudí a tak rýchlo to uplynulo, že som ani nevedel, že som v kine strávil 2 a pol hodiny. Prototyp filmu s cliffhangerom. A teraz rok čakať na pokračovanie. Bili sa vo mne mnohé emócie - smiech, rozhorčenie, vytrženie, smútok, očakávanie, etc. ()

Timak

Naprosto souhlasím s komentářem Fimiho. Jeho okleštěnou verzi jsem zde zkopíroval. Jen ještě dodám, že to, co jsem chtěl vidět v posledním díle Thora, tedy epické a kulervoucí, se mi zde dostává požehnaně. Obrovský zážitek byl pro mě konec - celé kino bylo v naprostém tichu a jedna plačící slečna za mnou nemohla přestat. Russoovi pochopili látku a dokázali něco, co před nimi nikdo: Ukočírovat tolik postav, dát hlavnímu záporákovi hlavní roli a takovou hloubku a chemii, dát všem dostatek prostoru tak, aby nebyli na plátně jen tak, to chce opravdu talent. Myslím, že můžu s klidem říct, že toto je nejlepší film MCU, kterým byl pro mě doposud druhý Cap, zároveň je to i nejlepší superhero film. Už na začátku ukáže Thanos svou sílu a to, že svoje plány a řeči myslí smrtelně vážně. Umírá se tady tedy mnohem více než je zdrávo a prakticky kdokoliv může zemřít. Prostě výborné završení desetiletého snažení, zde jde opravdu do tuhého, je to velkolepé, monumentální, akční a zábavné, plné emocí, kterým prostě věříte, prostě takhle má vypadat kulervoucí akční komiksová superhero týmovka a jsem rád, že po průměrném Pantherovi jsem dostal tuto ultimátní akční pecku. Dodatek: Slyšel jsem od svých kamarádů názor, že je to promarněná příležitost, že to měla být minisérie jako třeba Hra o trůny. Že by to bylo více epické a že to takhle zdrcnout do jednoho filmu je špatný apod. Tak já mám na to odpověď. Zkuste se podívat na celé MCU, dosavadních 20 filmů jako minisérii, stejně jako GoT. Máme tu hlavního záporáka (chodce) napříč všemi filmy. Jednotlivé rody se hádají a bojují proti sobě (Cap 3, Panther), vidíme vedlejší dějové linky (Ant-Man, Strážci), intriky a zrady ve vlastních řadách (Thor), rádoby vyšší bytost (Strange), nadějného mladíka - mentoring (Spider-man) a vše vyvrcholí čtvrtými Avangers. Jak moc epičtější by to ještě mohlo být? ()

Yoda sama

Nielen poctivý payoff všetkých ústredných motívov, ktoré postavy väčšinu filmov riešili v mega náhule, vytvorenom tímom ľudí, ktorý poznajú svoju cieľovku, ale aj výborný film s príjemne nepríjemným cliffhangerom ktorý v nejednom divákovi zanechá emočnú dieru (Mr.Stark...). Samozrejme, že to eventuálne všetko dopadne obláčikovo, ale to hmatateľné zúfalstvo z nepremožitelneho titána a postupne padajúce hlavy hrdinov, s ktorými sme 10 rokov sedávali v kinách, to je presne to pre čo sme si práve teraz prišli a čo nás necháva v očakávaní další rok. A kudos tvorcom za to, že to niekoľko ročné navnadzovanie na ružovú cicinu ticho sediacu na asteroide zaklincovali tak charizmatickým, krehkým, no božským komplexom hnaným záporákom, ktorému čuduj sa svete aj fandíte (samozrejme v momentoch, kedy niekoho neškrtí alebo z neho nerobí konfety). ()

Brain-D

Naprosto přímočaré hrdinské vyvrcholení, kde neexistuje scéna, která by ztrácela nádech a ten tip filmů, kvůli kterým staví velká kina. Ještě po týdnu jsem plný emocí. ()

mab odpad!

Chyběl mi tam svalnatý kapitán Milk s jeho válečným korábem Tetrapak, ničící světy skaženým mlékem. Jinak tam bylo zmatláno všechno možné a slušná porce nemožného. Nečekal jsem hodně, ale výsledek mne i tak dokázal "mile" překvapit. ()

VasaX

Nekoneční Avengers. Film bez přesahu ale s obří popkornovou kvalitou. Je to takový all you can eat. Poměr ceny a zábavy (a stopáže) je prostě hodně vysoko. Jak kvalitní zábava to je, je věc druhá, ale divák prostě dostane takovou porci superdinských charakterů, akce a vizuálních hrátek, že i v déle jak dvou hodinách má co dělat, aby to vstřebal. A narozdíl od Civil war (což byla spíš komorní válka) tohle vychází dobře i s odstupem - pocit epičnosti, soudržnosti a obřího cliffhangeru na konci prostě přetrvává. Ano, nad Avengers se nesmí moc přemýšlet, protože je to taková pohádka a selský rozum zde musí občas jít stranou, aby bylo větší napětí. Ale u Avengers, narozdíl od vážnějších žánrů, to jde přejít s humorem který Marvelovkám sedí více než deprese a pesimismus). Poslední Thor za mě byla větší zábava, protože tady je to prostě přehlídka superhrdinů a všechny dějové linie a scény se drží hlavního tématu. Ale Avengers se rozhodli podle hesla Go big or go home do toho šlápnout a dělají to s velkou parádou. ()

lykan9

Po Black Pantherovi je Infinity War velikou vzpruhou. Ač se mohlo klidně stát, že film mohl být až překombinovaný vzhledem k již tak velkému množství hlavních postav, tak tvůrci dokázali tento velký problém vyřešit i na úkor toho, že některé postavy se spolu ani nestihly setkat. Mimo to Infinity War se podařilo ve mě vzbudit snad veškeré emoce od nadšení až po velké rozčilení, které jsem cítil po závěrečných titulcích. Díky tomuto je však tento film jedním z nejlepších filmů, jaký jsem za posledních pár let viděl. ()

VanTom

Takováhle kolosální sešlost mohla opravdu fungovat jen proto, že všechny postavy řádně známe z dřívějška (viď, DC? tobě se to rozpadlo při třetinové obsazenosti). Je opravdu obdivuhodné, jak drží pohromadě. Přitom tempo mi nepřišlo nijak závratné, každý dostal prostor se předvést (a zahláškovat) jak "v klidu", tak v nějaké boží akci. K ději řeknu jen tolik, že Thanos válí a Avengeři skoro neustále tahají za kratší konec provazu. Ovšem přestože jsem naprosto spokojen a nemám co hubovat, přeci jen jsem sál opouštěl "nestrhnut" - na mě závěr nedopadl. Lepší 4* [viděno v kině]. ()

Sany33

V poslednej dobe si všímam že udeľujem často nadpriemerné hodnotenie. Táto anomália môže mať iba dve vysvetlenia. Buď pozerám naozaj dobré filmy a viem si vybrať náladu v ktorej pozerám ktorý žáner alebo mi totálne hrabe. Pri Infinity Warr je situácia jednoduchá nakoľko sa po veľmi dlhej dobe našiel normálny záporák v Marvelovskom univerze čo sa len tak nevidí. Navyše sa konečne stretávame so všetkými hlavnými postavami tohoto univerza v jednom celovečernom filme a to je vždy vynikajúci divácky zážitok. Ak si k tomu všetkému prirátame dokonalé filmové zvraty a slzičky v očiach pri každej druhej scéne tak máme päť hviezdičiek ako vyšitých. Konkrétne v tomto diely Avangerov sa mi veľmi páčil Dr. Strange a Spider-man. Ak môžem spoilovať tak sa mi páčila aj po titulková scéna kde je možnosť príchodu na scénu Capitana Marvela čo by som ja ako fanúšik komiksových diel veľmi privítal. Len dúfa, že druhý diel mi dobrý pocit z tohoto dielu neposerie a nevráti vštko do zabehnutých koľají a teda sa bude javiť prvý diel Infinity Warr ako zbytočný. 99% ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina