Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Infinity War trpí svou rozsáhlostí. Trpí tím, že pokud nemilujete všechny Marvel postavy do jedné a nemáte tolik času (ani chuti) dívat se na originy všech myslitelných postav, tak se zákonitě budete u určitých linií nudit. Dokonce se budete občas nudit i u linií postav, které máte jinak rádi (viz. Thor snažící se třičtvrtě stopáže ukout nové kladivo) anebo se budete nudit zkrátka proto, že Infinity War netrpí pouze svou rozsáhlostí, ale především svou až trapnou přímočarostí. Tento film je vlastně pouhým sledem akčních scén, při nichž se jen mění prostředí, kde se postavy spolu setkávají a zase loučí, bijí se s protivníky, hláškují a postupem času ubývají, až zbydou jen ty nejhloupější. (Vážně, Marvele? Vážně? Náhodičkou přežili Stark a Rogers?) Na druhou stranu vizuální efekty vypadají ohromně, krásně i ve vysokém rozlišení a některé scény se vyvedly, naneštěstí jejich vysoká koncentrace je především v linii Strážců galaxie, kvůli čemuž se ale nedostalo na ostatní. Netuším, co víc napsat. Jsou to akční omalovánky od Marvelu se skvělými, nápaditými vizuálními efekty a někdy s vydařenými hláškami, nic víc. Děj je takový, jako u všech Marvelovek, jenom tentokrát se soustředí pouze na souboje, má přemrštěnou stopáž a silnějšího záporáka, než doposud, který zabíjí ty lepší hrdiny z Marvel universa. ()

Trustme

Tolik povyku a ona je to ta největší sračka jakou tahle komediální komiksová skupina vyplodila. Z pracovních důvodů se na to bohužel musím dívat. Obdivuji diváky, kteří dávají víc jak 3 hvězdičky za dvouhodinovou mlátičku komiksových figurek o pár kamínků. ()

bizz_mjc

Všechny Marvelovky jsem neviděl, takže mi něco nejspíš uniklo, ale i tak jsem u IW proseděl 2,5h přikován, hltajíc snad každý detail a v napětí. Prostě pecka, navíc se záporákem, který není jen do počtu. ()

Wade

Vůbec jsem nečekal že bych mohl dát Infinity War 5*, ale nakonec se tak stalo. Tohle bylo totiž fakt epické a mělo to plno aspektů,které si prostě zaslouží ohodnocení plné palby. Skvělá akce která byla podpořená úžasnou hudbou nějaký ten humor a hlavně taky dokonalého Thanose. 93% --- 9/10 IMDb ()

Lukyn007

Nejlepší film o Avengers určitě, byť ne nejlepší marvelovka. Překvapivě to drží pohromadě i s tolika postavami, za což patří dík osvědčenému scénáristickému tandemu a bratrům režisérům. Je to vtipný, akcí nabitý, překvapivý, dojemný náběh na teď už veleočekávaný čtvrtý díl. ()

horacko

There was an idea.....a viedla po dlhej 10 ročnej ceste až k tomuto fantastickému finále,na ktorého druhú polovicu si musíme počkať ešte ďaľší rok. Thanos hneď na začiatku filmu ukazuje,že skutočne je najmocnejší záporak v celom MCU,a dáva to pocítiť divákom počas celého filmu. Film má neskutočné tempo, prechod medzi dejovými líniami je zrozumiteľný a bravúrne zvládnutý až do konca. MARVEL sa s týmto filmom naozaj vyhral, spracoval to fantasticky a predčil aj moje,už aj tak vysoké očakávania.Pre mňa jeden z najlepších filmových zážitkov v kine. SKVELÉ!!! ()

JoseBenes

Fialový obr chce pomocí barevných kamínků spáchat vesmírnou genocidu. Rád si posouvám hranice toho, co jsem "ještě nikdy neviděl". Kvůli takovým filmům chodím do kina. 9/10 ()

Jaro.Krafcik

Neskutočná marvelovka, určite si to zaslúži aspoň tych 90%. Za mňa najlepší avengers. Boje a efekty parádne. O konci ani nehovorím. Dojimavé pre každeho fanúšika komiksoviek. Tých 150 min ubehlo ako voda a ja som len rád že film vyšiel presne na moje meniny. Užil som si to v kine. 5* ()

JustMeeKatie

Musím říct, že nejprve jsem byla velice překvapená, že si předposlední Avengeři získali tak vysoké skóre. Ale po včerejším zhlédnutí filmu v kině se tomu ani nedivím a připojuju s k těm, co dali hodnocení 5*. Bratři Russové jsou pro Marvel skutečným požehnáním. V tomto případě si pro nás připravili epickou jízdu, která je plná vtipu, vážnosti ale také akce, takže se člověk snad ani nemá šanci nudit, byť je film opravdu hodně dlouhý. Film je navíc skvěle sestříhaný a jednotlivé scény na sebe krásně navazují. Navíc všech těch "150" superhrdinů se ve zde objevuje tak nějak rovnoměrně a tak, aby to dávalo smysl (DC se má stále ještě hodně co učit). Všichni mají mou velkou poklonu a také vděk za to, že natočili něco pro marvelácké fanoušky a ne pro peníze (ačkoliv už teď je zřejmé, že Avengeři budou po finanční stránce lámat rekordy). Tohle je opravdu důstojný a úchvatný začátek konce jedné velkolepé éry. ()

Tft

Avengers: Infinite Build-up. Řeknu to asi takhle, Russovi to zvládli jak to nejlíp šlo. Tolik postav a dějových motanic skloubit do jednoho filmu, chce opravdu notnou dávku tvůrčí oddanosti a věřím, že se nejen jim, ale i scénáristům Christopheru Markusovi a Stephenu McFeelymu pěkně kouřilo z hlav po celou dobu vytváření tohohle monstrózního filmu. Jenže Avengers: Infinity War i tak trpí všemi problémy, které se dali očekávat. 149 minut je na block-buster už prostě moc a i přesto, že film nikdy vyloženě nenudí, často už je to skákání z místa na místo ubíjející. Těch dějových linek je tu strašně moc (chraň pán bůh někoho, kdo si jen tak zaskočí na film do kina, když jde okolo a je Marvelem netknutý), chvíli sledujete Kapitána Ameriku a jeho část příběhu, pak najednou skok, z plátna na 30 minut zmizí a vy už zapomenete, že v tom filmu vůbec je. Na druhou stranu je super sledovat propojení všech postav dohromady, především pak zapojení Guardians. Dalším plusem je záporák, Thanos opravdu působí jako TEN hlavní záporák, ke kterému to desetileté budování vedlo, ovšem ty kameny taky mohl začít sbírat trochu dřív, filmu by to hned ubralo 20 minut z času. Dalo by se vypichovat spousta věcí, které nefungují, ale naopak i ty, které fungují. Když se na to jako fanoušek, ale ne zas až tak oddaný, že bych tomu i přes očividné chyby napálil za 5, podívám s nadhledem, musím ocenit, že to celé nakonec drží pohromadě. Problém je, že to trochu působí jako domek z karet, který by se mohl velmi lehce rozpadnout. Je to tak megalomanský projekt, kterým se Marvel určitě zapíše do dějin filmového průmyslu, ale mě do paměti bohužel moc ne. Jako fanoušek komornějších a originálnějších větviček na tomhle mohutném Marvel-stromě, mě Infinity War extra nenadchla. Je to všechno co k tomu vedlo vynásobeno dvakrát a zakomponováno dohromady. Skládačka bratří Russových, kteří by si zasloužili nejednu medaili, za to kolik peněz Disney vydělali. Je to 149 minutová reklama na Marvel, možná i nejlepší "Marvelovka", ale ani z daleka to není nejlepší film jaký kdy z jejich produkce vzešel. 75% ()

mkubalikova

Vyvrcholení 10 let budování vesmíru a Marvel může zaslouženě slavit. Největším překvapením pro mě je, jak tenhle papírově nezfilmovatelný guláš drží pohromadě. Lépe to podle mě udělat nešlo. Kvalitní výběr hereckých představitelů a tvůrců, trpělivost a vizionářství Kevina Feige jsou hlavními důvody, proč filmová série kolem party druhořadých superhrdinů maže z historických tabulek i Star Wars. 🏆🏆🏆 100% #teamMarvel #teamAvengers #Wakandaforever #weareGroot ()

kklepkaa

Nemyslela jsem si, že by mě kluci od Marvelu ještě mohli překvapit, ale překvapili. Většina filmu se veze na vážné vlně odstartovanou hned na začátku Thanosem, který patří k těm povedeným záporákům, v čemž Marvel občas pokulhává. Sem tam to nějaký člen týmu, zaplať pánbůh, proloží nějakou sarkastickou hláškou. Všichni mají tak akorát prostoru a akce střídá akci. U tohohle filmu se fakt nudit nebudete. Jsem moc zvědavá, jak to mají tvůrci vymyšlené. Jen škoda, že musim rok čekat. ()

svobik

Líp to snad natočit nešlo. Plnou palbu nedám jen proto, že mi chyběly obligátní emoce. Na druhou stranu, není se co divit, za těch 10 let mě marvelovky díky svému často zaměnitelnému nebo generickému podání nechávaly chladným. Změna se tak nějak logicky nedostavila ani u finálního zúčtování. Jinak ale paráda po všech směrech. Ten film má všechno. Nápaditou akci, nekompromisního záporáka, hlášky, ikonické hrdiny, vývoj postav a samozřejmě famózní nástupy na scénu. Smekám klobouk před Russovými, že se jim to nerozsypalo pod rukama, že tuhle neskutečně početnou skvadru ukočírovali ve vší parádě. Smekám před Marvelem, jak precizně za těch 10 let dokázal budovat svůj nekonečný vesmír až k velkolepému vyvrcholení. A těším se na jeho finální část. 9/10. ()

vyfuk

Ono ve výsledku je těžké psát něco, co není ovlivněno emocemi, jelikož za těch dlouhých deset let symbiózy a osmnácti filmech, které byly ve většině případů velmi kvalitní a taky si člověk k hlavním hrdinům vytvořil silné pouto. Je to jako vztah, který měl určité karamboly, ale také skvělé okamžiky, na které nezapomenete. Předem je asi nutno říci, že toto je čistě jak já rád říkám "mastná filmografie". Takže je naprosto jasné, že lidé, kteří neholdují blockbusterům, superhrdinům a mainstreamům tak zde asi nebudou rádi. Pro nás fanoušky nebo obvyklé diváky jde o povinnost. Hodně jsem se bál, že tento film bude trpět záležitostí toho, že bohužel půjde o nejhorší film od Marvelu. Ne kvůli tomu, že by opravdu byl, ale protože nikdy nemůžou být fanoušci plně spokojení s výsledkem, jelikož si třeba představovali něco jiného a podobně. Ukázalo se, že lidé s tímto moc nemají problém. Kritické myšlení zde jde v podstatě stranou. Ani to moc nejde. Koukáte totiž na film, který už od začátku je vážný, hází vašimi emocemi a snaží se ve vás vyvolat veškerý sentiment jen co to jde. A tvůrcům se to daří. je však otázka jestli to byl geniální režisérský a celkově tvůrčí tah a nebo čistá zástěrka a šarlatánství. A nebo taky nechtěné vítězství. Každopádně bratři Russové mohou slavit, protože se jim povedlo něco takového dotáhnout zdárně do konce. Avšak toto všechno má ještě minimálně jedno dějství. Teď je otázka jestli tato symfonie bude mít skvělý dozvuk. ()

JohnSmith

Tihle Avengers prostě nemají chybu. Délka dvě a půl hodiny a ani minuta nebyla zbytečná. I přes více dějových linií to je přehledné. Non-stop akce, vhodně vtipné a místy dojemné. Že se s několika Avengery rozloučíme se vědělo, ale že to bude takový masakr jsem netušil.Už se těším na dvojku. ()

Pedross800

No sakra, tohle bylo něco.....nechtělo se mně těm 90+ procentům věřit, ale už to chápu,......po deseti letech přesvědčování o nesmrtelnosti a nezranitelnosti všech možných gerojů univerza, vidět je zranitelné a ......no nechci moc vyzrazovat, ale prostě pak i já starej pardál při těch velkolepých soubojích jsem měl nepříjemné mrazení, že jako vážně i on.......ona?? Hned to bylo o něčem jiném a ten konec jako pro náctileté a absolutní fandy to musel být emocionální masakr. Záporák úžasnej a bezchybnej. Celkově hodně vážnej film a přitom decentně vtipnej...tak akorát ne jako třeba v přiblblém posledním Thorovi. Takže smekám i já svůj virtuální klobouk, pecka kino zážitek a snad to vše neposerou v pokračování..... ()

Ichabod

Snad první Marvelovka u které mi naskočila husí kůže a to dokonce opakovaně. Superhrdinové mají skvělé nástupy na scénu. Vše se poměrně sympaticky a nenuceně propojilo. Záporák jakého jsme dlouho neviděli. Není toho mnoho co by šlo vytrknout. Asi nejlepší Marvelovka od Disneyho, a opravdu první suprová od druhého Capa. Závěr docela nasere, ale tak uvidíme co přinese pokračování. ()

LizianShaw

Nejvíc jsem se bál, že není možné aby narvali do jednoho filmu 24 charakterů a každý ve filmu pronesl více, jak jednu větu. Ale bratři Russo to zvládli, a film je téměř bezchybný. Thanos, je hodně dobře prokreslený charakter, což se Marvelu u záporáků povede málokdy. Jestli je to nejlepší záporák zatím? To si nejsem jistý, ale do topky se určitě zařazuje. I přes všechny spoilery, co jsem o filmu věděl, jsem si to dost užil. Až na Guardians. Ti (a přesněji Drax) přinášejí opět svůj stupidní "humor." A jde z toho cítít Gunn na celé kolo.... Proč nemohli Russovi vylepšit i je, trochou vážnosti? Film vyniká úžasnou akcí, kdy armáda nepadá po ťuknutí jako loutky (hello Ultron), a Children of Thanos byli zajímavým zpestřením. Akce 6 vs 1 byla fantasic!! Jen škoda toho Hawkeye a Ant-Mana (ale hlavně, že Wong prostor dostal...). I přesto se ale film více než povedl a konec byl překvapivě dojemný. 90% Nejlepší postavy: Mantis & Thor ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina