Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Ludivitto

Několik filmů v jednom (meta). Všichni, kdo se na tom podíleli, mají můj maximální respekt. Je tam všechno: humor, smutek, nostalgie, akce, plnění komiksových snů..všechno. Jediné, co mě mrzí, je, že celá éra skončila a na tu novou už jsem možná moc..starej? ()

Darth_AK

Avengers:Endgame jsou událostí desetiletí. Je to završení všeho, co MCU celou dobu vytvářelo. (SPOILERY) Když se v závěrečném klimaxu sejdou všichni hrdinové do jedné řady a Kapitán s Thorovým kladivem v ruce pronese "Avengers Assemble", pravděpodobně se jedná o jeden z nejúžasnějších zážitků, který jsem v kině kdy zažil. Winter Soldier byl konečně překonán. Endgame je pro mě doopravdy největší marvelovskou hrou, nejzábavnější, nejdramatičtější a nejúžasnější. Po GOTG II také jediná Marvelovka, která mě dokázala rozbrečet, a to něco říká. Toto je ten film, po němž člověk může ještě dlouho hrdě vzpomínat a říkat: "Byl jsem u toho." Nebudu psát do komentáře žádná negativa. Prostě obří respekt tvůrcům, postavám, hercům, všem co se na tom podíleli. Sága je dokonána. ---------- " I knew it! " - "Avengers Assemble!" - "Hail Hydra!" ()

Hollohlaway

Byl jsem značně skeptický, hlavně ohledně těch tří hodin délky. Avengers pro mne měli spíš sestupnou tendenci a scénáře byly dost kolísavé kvality. Tady se to ale skutečně podařilo. Nejenom že se každá postava protknula se svou minulostí, ale vše do sebe zapadlo a výsledek je doslova a do písmene epický. Gradovalo to mnohem lépe než minulé díly, bylo to dramatické a až na závěrečnou megabitvu i překvapivé. Místy to mělo doopravdy hloubku a nečekaně dobře se na to prostě koukalo. ()

jefff

Předchozí Infinity War byl pro mě jednoznačný filmový vrchol celé Marvelácké éry. Endgame už zase hraje na tu nepřekvapivou strunu a navíc na rozdíl od předchozích dílů nemá žádné výrazné scény, snad kromě finálního nástupu na bitvu bitev, která je ve výsledku vlastně taky o ničem. Hudba jako vždy fajn a titulky na závěr skvěle epické, jak si Avengers zaslouží. ()

marrjaana

Nekonalo se takové nadšení jak pri předchozím dílu. Navic je ve filmu spousta nelogičností, které vám dojdou už během jeho sledování. Prostě popírají zákony, které si sami nastavili. Navíc mě celkem nastvali rozpadem charakteru jedne z "hlavní" trojky. Kdy celé tři filmy sledujeme vyvoj podtavy, proto aby se na konci tohoto dilu (nepočítám co s ním udělali už behem filmu) rozhodl vše k čemu předchozích několik let spěl hodit za hlavu. No a pak je tu ještě nekonzistencnost děje a neudrzeni tempa předchozího dílu, ktery pěkně utíkal a byl celý v jednom tón. Tady dostanete vážných a nejspise dramaticky myšlených dvacet minut, aby jste poté přeply na hodiny trvajicí komedii vedle které i Strazci Galaxie a posledni Thorbudou pusobit jakokomorni drama. No a nakonec narazíte na povinnou a poctivě provedenou bitvu (a nejspíše ještě povynější feministický záběr, protože natočení první Marvelovky s ženskou postavou sice trvalo deset let, ale ve skutečnosti jich uz máme tooolik), ktera je pěkná a dinamicka, ale... ale upřímně bitva ve Vakande na konci trojky byla daleko zábavnější a pro mě i dynamičtější (jo a taky porušuje pravidla stanovena na konci předchozího a na začátku tohoto dílu) no a pak následuje pět minut "brečte" scen. Vážně nevím jak film hodnotit... ()

BMAJTZ

Na superhrdinský film ze stáje Marvel Studios to bylo až nečekaně originální. Celý film je natočený řekl bych v kvalitě lehce převyšující standardní laťku Marvelu a podobně jsou na tom herecké výkony. Příběh taky není úplně standardní a minimálně první dvě třetiny filmu jsou do značné míry nepředvídatelné. Samozřejmě ve filmu je i řada dle mého jasných nesmyslů, například popis časových paradoxů a vůbec jak to celé funguje je vystavěný dost na vodě (ale to je u všech filmů které si hrají s časem). Poslední třetina filmu je pak značně slabší. Dojde k megabitvě, což se dalo očekávat, a to jak dopadne bylo jasné už na začátku filmu. Přestože u filmů tohoto charakteru bombastickou akci na závěr tak nějak očekáváte, tady byla jaksi navíc a je zde jenom proto zavděčení divákům. Co bylo ale určitě přes čáru byl ten emocionální patos na závěr, ale i zde je vcelku pochopitelné, že to tam muselo být. Ještě jedno drobné plus bych dal za opravdu dobře fungující humor. Jako zakončení celé Avengers série až neočekávaně dobře zvládnuté. ()

Marty M.

Těšil jsem jako malý dítě a konečně se dočkal. Je těžké se vyjádřit a přitom nevyzradit žádný klíčový děj. Zkusím tak dát dohromady alespoň pár mých bezprostředních dojmů z filmu. V první řadě doporučuji před návštěvou kina zhlédnout chronologicky veškeré předchozí filmy MCU. Běžný divák si, bez této znalosti, jen těžko vychutná veškeré odkazy a provázanosti na minulé díly (a že jich bylo požehnaně). Měli jsme představu, jak Endgame asi dopadne, ale ta byla po úvodních minutách ta tam. Což bylo super! Člověk se rychle naladí, musí teda přistoupit na pravidla hry, ale pak už si v klidu může postupně vychutnávat každou scénu. Film je to velkolepý, ale na druhou stranu umí být velmi intimní a vypráví všední starosti našich hrdinů po dopadu událostí z Infinity War.Endgame je epický, dojemný a opravdu plný humoru ve stylu posledního Thora nebo Strážců Galaxie. Střídání všech motivů probíhá naprosto plynule a veškeré dějové linie drží pevně pohromadě. Tolik postav a každá dostala svůj prostor pro svůj příběh. Už jen za tohle tvůrce obdivuji - uřídit takový kolos. Navíc udržet takový smysl pro detail. Zatím nejdospělejší film Marvelu, který se zapíše mezi filmy zlatým písmem. ...a tím vlastně zase jedna kapitola skončila a i když je mi trochu smutno, lepší epilog jsem si nemohl přát. Díky! #IamIronMan ()

srbak

Ťažko povedať, či je Endgame vydareným koncom jednej pomyselnej éry marveloviek, avšak ako samotný film na mňa nijak extra nezapôsobil. Ak by som to mal nejak rozumne zhrnúť, tak to určite nie je prepadák, ani nič podobné, ale ani zďaleka sa to v mojich očiach nepribližuje skvelému Infinity War, ktoré perfektne zaskočilo a prelomilo bariéry v klasickom superhrdinskom filmovom svete. Najväčší problém Endgame je, že sa vytráca akýkoľvek moment prekvapenia alebo nevyspitateľnosť, ktorou jej predchádzajúci diel vyslovene sršal. Dej je veľmi prostoduchý, drží sa tradičných marvelovských spôsobov a akoby zabúda na to, čo sa mu podarilo vytvoriť v predošlom dieli. Endgame vôbec nie je taký prelomový ako sa o ňom momentálne povráva - dovolím si poznamenať, že je to v podstate veľmi priemerný film, ktorý dopláca na to, že je miestami až príliš prekombinovaný. V týchto Avengers možno fungujú jednotlivé pasáže, ale ako celok to pôsobí veľmi chabo a nedostatočne. A práve to mi veľmi prekážalo, že tento film nebol pre všetkých. Isteže, film pre všetkých nemožno natočiť, avšak strašne som cítil, že toto je rozlúčka venovaná vyslovene skalným fanúšikom, ktorí videli každý jeden film od Marvelu minimálne 5x. Ďalej si dovolím si tvrdiť, že väčšina postáv absolútne nedostala priestor, ktorý by si práve zaslúžili, ale zasa buďme k sebe úprimní - Robert Downey Jr. a Chris Evans dostali koniec hodný hrdinom, ktorých zopár rokov zobrazovali a patrili na pomyselný vrchol samotného MC Universe. Niečo mi tu proste úplne nesadlo - nesmial som sa, neplakal som, a po istej časti už ani nejavil záujem o koniec, na ktorý sa všetci tak dlho pripravovali. ()

štísko

Snaha navázat snad na všechny možné předchozí snímky a postavy a pokusit se to celé nějak poslepovat a ještě rozvinout v nějakém vyústění, nedopadla zase až tak zle. Ale stejně to z mého pohledu je ve výsledku slepenec. Na značnou dávku patosu si asi nezvyknu nikdy a scény s přiožralým Thorem byli víc trapné, než vtipné. Za mne tak padesát procent. ()

herr_carter

Monstrózně epická, ovšem na inteligenci netratící více než důstojná uzávěrka jednoho velkého příběhu, víc bych to asi nepitval, každý si udělá obrázek sám, protože každý, kdo viděl předchozí Avengery, to zřejmě uvidí. Kloubouček tvůrcům, jak dokázali logicky a napínavě všechno poskladát, všechny dát do kupy a udržet film napínavým, vtipným, akčním a dojemným až do samotného závěru, potlesk....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Melios

Po extrémne dlhej pauze som si povedal ,že tento účet potrebuje zhodnotiť nejakú poriadnu nerdovinu (no a taktiež už skoro mesiac nebola poriadna recenzia). Tak som zhabal všetky moje prachy a išiel na Endgame.....a na moje prekvapenie som našiel aj miesto!! Ale už normálne. Každý kto ma pozná vie ,že ma Infinity War moc nezaujal a prišiel mi iba ako nadhodnotená Marvelovka. Takže je jasné ,že som od Endgame nečakal moc ,ALE.....TOTO SOM TEDA NEČAKAL! (Ohľadne spoilerov budem ticho ,pretože by som najradšej zabil Spoiler-Manov ,no i tak mi to zážitok nezničilo ,ale fakt vy debili!? Deň po predpremiére!? To už nie je normálne) Dnes môžem povedať len jedno - TENTO FILM SA ZAPÍŠE DO DEJÍN! (Pokiaľ sa už náhodou nezapísal ) ()

Maynard.

Taaak sme se dočkali velkolepýho vyvrcholení jedný obrovitánský ságy, která tímto samozřejmě uplně nekončí, ale rozhodně bude jinačí. Pro mě jednoznačně největší očekávka roku, Avengers sou fakt moji top hrdinové a jejich filmy mám sjetý někalikrát všechny. Tady je pro rejži neskutečně těžký všechny ty herce narvat do třech hodin. Což se jim povedlo na jedničku. Trošku bych si přestavil svižnější tempo, na můj vkus se tady poměrně dost řešili civilní problémy, ale aspoň sme se dostali krapet víc pod pokličku jednotlivců. Infiniti War je pro mě prozatím nejlepší Avengers a to především kvůli tomu, že na plný čáře zvítězil záporák, což je naprostý unikundum v emerických filmech. Tady je od začátku jasný, že to přece nějak musí dopadnout líp a že nakonec to dobro musí zvítězit. Kdo nemá sjetý všechny Marvelácký filmy, tak se může celkem slušně zamotat ve všech těch postavách a jejich rodičích, milenkách. Ale jak říkám, já byl naprosto IN. Po tomhle dílu se na mým "žebříčku" na prvním místě v oblíbenosti umístil Iron Man, kterej je prostě největší frajer. A nejvíc mě teda tady rozesmíval tlustej Thor a Rocket, kterej se ptal: "Tak kdo z Vás ještě nebyl ve vesmíru?" :o)). Grandiózní završení se povedlo a já odcházel z kina nadmíru spokojenej. Akorát teda chyběla tradiční potitulková scéna :o) ()

Soweek

Herecky, režijně i humorně v pořádku, tak jako téměř všechny marvelovky, ale tento film selhává tematikou. Ubrat se k cestování časem je hrozně jednoduchý způsob jak to celé napravit a upřímně mě tato sázka na jistotu nebavila. Navíc Marvel začíná trpět přehnanou korektností a např. scéna kde se shromáždí všechny kladné ženské charaktery, aby ukázaly svoji sílu nebo postupné "nenápadné" přidávání odlišně rasových superhrdinů mně doslova sere. ()

Sdoom

Dvouhodinové uspávání hadů, které mě minulo opravdu obrovským obloukem, s následnou půlhodinou veskrze průměrné akce. A pak celkem zdařilý dojemný závěr. I na poměry Marvelu za mě dost nudné a nezáživné dílo, nemluvě o tom, jak mi celá výstavba děje přišla překombinovaná, až se do toho tvůrci zamotali opravdu nepěkným způsobem. Oproti Infinity War je tu méně akce, méně humoru, méně Thanose. Čili tří věci, které z Infinity War udělaly docela zábavný akční výplach. Tady se hodně mluví a cestuje časem, což je rozhodně ku škodě věci. Zklamání a průměrné 2 hvězdy. (kino Cinema City IMAX 3D, orig.) ()

sedm.1

Pravdou je, že na Endgame jsem byl přesně v den celosvětové premiéry, tak natěšený jsem na žádný jiný film snad ještě nikdy nebyl, dny před premiérou jsem si připadal jako nějaký ujetý fanatik, jak jsem tím vším děním okolo toho filmu žil, no a výsledný dojem je takový, že až po více než šesti týdnech jsem dokázal spolknout tu neskutečně hořkou pilulku, nechal jsem ze sebe vyprchat všechny ty ukrutně zdeformovaný emoce, abych zde zbytečně nepronášel věty, které by ze mě možná až nespravedlivě padali z toho obrovského zklamání, a prostě jsem si nechal krapet od té podívané vyčistit hlavu a odstupem času jdu do toho. Age of Ultron a především Civil War považuji za jedny z nejlepší filmů vůbec, a to nejen co se komiksového světa týče. Ovšem už v Infinity War jsem začal mít neblahé tušení, že se tvůrci ženou do něčeho, co nemůže přinést nic moc dobrého, ale ok, pořád jsem byl nadšený a závěr Infinity War mě naprosto rozcupoval. Jenže v tu chvíli jsem si dal dohromady jedna a jedna a začal jsem nepříjemně tušit, že z toho nepovede jiná cesta, než která se pak v Endgame skutečně odehrála. Cestování časem. Je spousta, spousta filmů, které se do této více než riskantní a ošemetné látky pustili a až na opravdu jen minimum výjimek si na tom vylámali, díky hromadě nelogičností, zuby, a to neměli za sebou takovou nálož postav a dějových linek, jako měli právě Avengers. Hele, nikdy jsem nebyl nějaký puntičkář, nikdy jsem ve filmech záměrně nehledal nějaký kiksy, či nesmysli, a jsem v tomto ohledu vážně hodně tolerantní divák, ale v Endgame těch děr, hloupostí, nelogičností a chyb bylo tolik, že mi vůbec hlava nebrala, že se na to tvůrci naprosto vykašlali a už vůbec nechápu, že i prakticky veškerému publiku to je zcela u prdele! U každého jiného filmu všichni brebentí a rozebírají sebemenší nesrovnalost, a tady jako nic? Další hodně výrazná výtka a zklamání směřuje k naprosto nedůstojnému a odfláknutému rozloučení se s několika Avengery. Opět otázka, to jako fakt??? Po všech těch úžasných, strhujících, nezapomenutelných a geniálních dobrodružstvích prostě šup, šup, nazdar? Emočně totálně chladné, odtažité, rozpačité, a ještě jednou, nedůstojné rozloučení!!! Pokračuji v negativech. Tohle udělat s Thorem? Jo, jako zasmál jsem se, ale hned vzápětí jsem se styděl, tohle považuji za naprosto nesoudné zesměšňování a tajtrdlíkování s touto úžasnou postavou, za mě přešlap zcela mimo. Dále tvůrci zcela nevychytali přítomnost, či nepřítomnost jednotlivých hrdinů, kteří se tam objevovali jak zrovna tvůrci koho potřebovali, ovšem smysluplnost jejich výskytu nulová, jiní se tam neobjevili po změnu zase vůbec, no ani to jsem zas nedával. Akce pak ubylo, což ovšem není výtka, výtka je, že její zpracování patří snad k zatím vůbec těm nejslabším a nejméně výrazným z oněch posledním 22 filmů Marvelu, nepřehledná, chaotická, nenápaditá, nezábavná. Chtěl bych tu jinak samozřejmě zmínit i něco, co mě oslovilo, či bavilo, což se určitě něco takového vyskytlo, ale v tom návalu marastu a hlavně zklamání si snad nedokážu ani nic vybavit, a tak jen pořád dokola mohu omílat, jak moc špatně jsem se při závěrečných titulcích Endgame cítil, jak má avengerská duše byla po všech těch předchozích geniálních a nezapomenutelných zážitcích rozcupována tím závěrečným finále, respektive nedůstojným fiaskem, které předalo štafetový kolík nové marvelovské fázi, se kterou já osobně ale už nebudu tak provázaný, neboť hrdinové co zůstali, na to za mě ani náhodou nemají. Alespoň tedy že ti Strážci zůstali. Zkrátka Avengers: Engame = zklamání, zklamání, zklamání!!! () (méně) (více)

remy

Měl jsem zprvu s "nejvýdělečnějším filmem všech dob" tak trochu problém. Problém tkvěl zejména ve vlastním očekávání z toho, co od filmu chci dostat a jakým způsobem to chci dostat. INFINITY WAR končila něčím obrovským a já holt tak trochu očekával, že se na této vlně bude dál pohybovat i ENDGAME. A ono tak úplně ne. Místo toho vzniklo velice originálně a nápaditě zrekonstruované finále, které svůj fan-service nepředkládá prvoplánově (že J.J. Abramsi? ;), ba naopak je veškeré fanouškovské pomrkávání součástí vynalézavého celku, který je působivý ve všech aspektech. Právě proto zapomínám na mnou ono vysněné "jinak pojaté finále" a cením si výsledku stále více a více, což mě mimochodem přivádí čím dám víc na stopu prozření, nakolik zbrklý a nepromyšlený tah učinil zmiňovaný Abrams v deváté epizodě STAR WARS. ()

LuciusWlk

Tak nám to skončilo. První dekáda popkornové zábavy ukončena ve velkém stylu. A teď další generace a nespočet spinoffu. Mimoto, mám takovou divnou pachuť v ústech. Thor, to byla trapárna a... Raději nic. ()

hefoo

Splnený sen každého fanúšika. Pri takom obrovskom množstev postáv je až neuveriteľné ako ten film pôsobil celistvo, všetko do seba zapadalo ako skladačka a vznikol z toho dokonalý celok. Lepšie to natočiť asi ani nešlo. Finálny súboj je epický a dlho tu nič podobné asi nenažijeme ak vôbec. Finále, ktorému predchádzalo 22 "epizód" bratia Russo ukočírovali s dôstojnosťou a zručnosťou. Ach. Som stále plný emócií pretože som videl to najlepšie od Marvelu doteraz. Boli veci, ktoré sa mi úplne nepáčili ale dočerta s nimi pretože všetko ostatné bolo dokonalé. Rogerovi som to vždy prial a nakoniec sa mu to splnilo. A Nat. Ach, Nat. Nikdy nezabudnem. I'M IRON MAN!!! ()

KennyNevym

Chce se mi říct: "Takhle nějak jsem si to představoval!", ale to bych kecal, protože ani ve snu by mě tohle nenapadlo. Geniální završení, tribute starejm pardálům a prostě všechno. Jedno oko nezůstalo suché a trencle taky ne. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý