poster

Avengers: Endgame

 • USA

  Avengers: Endgame

 • USA

  Avengers: Infinity War - Part II

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Avengers: Endgame

 • Nový Zéland

  Avengers: Endgame

 • Austrálie

  Avengers: Endgame

 • Velká Británie

  Avengers: Endgame

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Hrají:

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman, Brie Larson, Tom Holland, Karen Gillan, Zoe Saldana, Evangeline Lilly, Tessa Thompson, Rene Russo, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Tom Hiddleston, Danai Gurira, Benedict Wong, Pom Klementieff, Dave Bautista, Letitia Wright, John Slattery, Tilda Swinton, Jon Favreau, Hayley Atwell, Natalie Portman (a.z.), Marisa Tomei, Taika Waititi, Angela Bassett, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, William Hurt, Cobie Smulders, Sean Gunn, Winston Duke, Linda Cardellini, Maximiliano Hernández, Frank Grillo, Hirojuki Sanada, Tom Vaughan-Lawlor, James D'Arcy, Jacob Batalon, Vin Diesel, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow, Robert Redford, Josh Brolin, Chris Pratt, Samuel L. Jackson, Lexi Rabe, Ross Marquand, Joe Russo, Emma Fuhrmann, Michael James Shaw, Terry Notary, Kerry Condon, Cade Woodward, Stan Lee, Yvette Nicole Brown, Callan Mulvey, Ken Jeong, Ty Simpkins, Jackson A. Dunn, Jimmy Ray Pickens, Carrie Coon, Faith Logan, Maria Z. Wilson

Producenti:

Kevin Feige

Scénografie:

Charles Wood

Kostýmy:

Judianna Makovsky
(další profese)

Zajímavosti k filmu (114)

 • - Chris Hemsworth (Thor) během natáčení nosil silikonové břicho, které vážilo zhruba 40 kilogramů. Nosil také závaží na končetinách, která upravovala jeho pohyby. Herec uvedl, že se mu líbilo, že se necítil tolik svázaný diváckými očekáváními. [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)

 • - Tilda Swinton (Ancient One) odhalila, že musela některé části dialogu s Brucem Bannerem (Mark Ruffalo) přetáčet kvůli úpravám scénáře. Přidána byla například scéna, v níž Ancient One ukazuje s pomocí magie Hulkovi časovou linii a vysvětluje, co způsobí její narušení. Swinton zároveň uvedla, že až během přetáček přibyla do filmu i reference k sérii Návrat do budoucnosti (1985), která pomohla zmateným divákům lépevstřebat potřebné informace. [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)

 • - Tvůrci vizuálních efektů k Endgame z Industrial Light and Magic na Twitteru odhalili, že Korg nosí stejné tričko s ananasy jako jeho herecký představitel, režisér Taika Waititi. Ten si až v tu chvíli uvědomil, že má jeho postava jen čtyři prsty na každé ruce. [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)

 • - Chris Hemsworth přemluvil tvůrce, aby změnili původní plány s jeho postavou Thora. Ta se měla v polovině filmu vrátit do normálního stavu. Hemsworth ale přemluvil tvůrce, aby jeho postava byla stejná po celý film. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (Butcher of Blaviken)

 • - Jeffrey Ford z týmu, který se podílel na tvorbě filmů Avengers: Infinity War (2018) a Endgame prozradil, že tvůrci natočili těžko uvěřitelných 900 hodin, z nichž byly potom oba filmy sestříhány. Trvalo takřka celý rok stříhání, upravování a přetáčení, než bylo všechno hotové. (Butcher of Blaviken)

 • - Na začiatku filmu Tony Stark (Robert Downey Jr.) spomenie, že je to ich 21. resp. 22. deň strávený vo vesmíre. Odkazuje tak na poradie záverečného dielu (rozdeleného na dve časti – Infinity War – 2018 a Endgame – 2019) v rámci MCU. (3buna)

 • - Tony Stark (Robert Downey Jr.) při stavbě stroje času osloví Rocketa jménem Ratchet. Jedná se o malého chlupatého savce - mechanika ze série her na Playstation, který bojuje po boku robota Clanka, jež dostali i animovanou filmovou adaptaci Ratchet a Clank: Strážci galaxie (2016). (PR0V0CATEUR)

 • - Chris Pratt zveřejnil video z natáčení i přes zákaz studia. (tyzmrde)

 • - Thanos (Josh Brolin) má prý už tisíc let, bojoval se všemi ve vesmíru a je nejmocnější. Russo jej doslova popsal jako vesmírného Čingischána. Dává tudíž smysl, že má i tu nejlepší zbraň – meče se dvěma čepelemi. [Zdroj: filmozrouti.cz] (tyzmrde)

 • - Když Tony Stark (Robert Downey Jr.) ukládá svoji dceru, Morgan Stark (Lexi Rabe) do postele, dostane od ní tři tisíce tun lásky. Tohle mu řekla, jeho skutečná dcera Avri Roel Downey a Robert Downey Jr. to dojalo natolik, že to chtěl mít i ve filmu, jako poděkování jeho lásky k ní. (Yoshitsune)

 • - Ve filmu měl cameo William Hurt (Generál Ross). (tyzmrde)

 • - Tento film není jediný film série, který má svůj čtvrtý díl podtitul „Endgame“. Jedním z takových sérii je Highlander. Jeho čtvrtý film se jmenuje Highlander: Endgame (2000). (tyzmrde)

 • - Scény s Natalií Portman byly použity z nepoužitých záběru z filmu Thor: Temný svět (2013). (tyzmrde)

 • - Režiséři Russoovi potvrdili, že dlouhou dobu se film jmenoval „Avengers: Infinity Gauntlet“. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (Butcher of Blaviken)

 • - V úvodní animaci Marvel loga chybí všechny postavy, které se předtím rozpadli v Avengers: Infinity war (2018). (Hlubinix)

 • - Snímek se dokázal během pouhých 11 dnů (dvou prvních víkendů) dostat na celosvětový zisk bezmála 2,2 miliardy amerických dolarů. Při nezapočtení inflace se tak film za takto krátkou dobu dostal na 2. pozici nejvýdělečnějších snímků všech dob. Za méně než dva týdny dokázal vydělat větší částku, než za celou dobu v kinech nasbíraly Titanic (2,187 miliardy), Star Wars: Síla se probouzí (2,068 miliardy) nebo Avengers: Infinity War (2,048 miliardy). (Tashi)

 • - Název „Asgardians of the Galaxy“ je pomrknutím na marveláckou komiksovou sérii, v níž se parta Asgarďanů (Thorova sestra Angela, syn jednoho z hrdinů, do nichž se Thor kdysi převtělil, Thorg – žába se silou Thora, která vznikla kombinací běžné žáby a úlomku z Mjölniru, a oživlé asgardské brnění Destroyer) toulá vesmírem přesně v duchu Strážců. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

 • - Steve Rogers (Chris Evans) běhá po sedmdesátých letech inkognito ve vojenské uniformě se jménem Roscoe. To je odkaz na komiksového Roscoe Simonse, jednoho z nešťastníků, který se za Kapitána Ameriku v sedmdesátých letech vydával. Nedopadlo to pro něj dobře, protože žádné skutečné superschopnosti neměl a byl tak snadnou kořistí pro odvěké Kapitánovy protivníky. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

 • - Když se nečekaně objevivší Robert Redford zeptá, kam má superhrdinský tým namířeno, Thor (Chris Hemsworth) odvětí, že „nejdřív oběd, potom Asgard“. Odkazuje tak na potitulkovou scénu z prvních Avengers (2012). [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

 • - Easter egg: War Machine (Don Cheadle) při pozorování úvodu prvních Strážců Galaxie (2014) z jiné perspektivy v podstatě označí Quilla (Chris Pratt) za tupějšího Indiana Jonese (Harrison Ford). Což dokonale sedí, protože krádež jednoho z kamenů jednak připomíná Indiana Jonese a dobyvatele ztracené archy (1981), jak Rhodes poznamená i při vcházení do chodby, která může skrývat mnoho pastí, ale hlavně tím upomínáme i na to, že se o Prattovi po premiéře prvních Strážců hodně mluvilo jako o ideálním adeptovi na reboot Indyho. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace