poster

Avengers: Endgame

 • USA

  Avengers: Endgame

 • USA

  Avengers: Infinity War - Part II

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Avengers: Endgame

 • Nový Zéland

  Avengers: Endgame

 • Austrálie

  Avengers: Endgame

 • Velká Británie

  Avengers: Endgame

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Hrají:

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman, Brie Larson, Tom Holland, Karen Gillan, Zoe Saldana, Evangeline Lilly, Tessa Thompson, Rene Russo, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Tom Hiddleston, Danai Gurira, Benedict Wong, Pom Klementieff, Dave Bautista, Letitia Wright, John Slattery, Tilda Swinton, Jon Favreau, Hayley Atwell, Natalie Portman, Taika Waititi, Angela Bassett, Marisa Tomei, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, William Hurt, Cobie Smulders, Sean Gunn, Winston Duke, Linda Cardellini, Maximiliano Hernández, Frank Grillo, Hirojuki Sanada, Tom Vaughan-Lawlor, James D'Arcy, Jacob Batalon, Vin Diesel, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow, Robert Redford, Josh Brolin, Chris Pratt, Samuel L. Jackson, Lexi Rabe, Ross Marquand, Joe Russo, Emma Fuhrmann, Michael James Shaw, Terry Notary, Kerry Condon, Cade Woodward, Stan Lee, Yvette Nicole Brown, Callan Mulvey, Ken Jeong, Ty Simpkins, Jackson A. Dunn, Jimmy Ray Pickens, Carrie Coon, Faith Logan, Maria Z. Wilson, Joy McAvoy, Sam Hargrave, Robert Tinsley, Kiersten Dolbec, Eric Word

Producenti:

Kevin Feige

Scénografie:

Charles Wood

Kostýmy:

Judianna Makovsky
(další profese)

Zajímavosti k filmu (167)

 • - Hudba na konci filmu, při níž Steve (Chris Evans) tančí s Peggy (Hayley Atwell), je stejná jako ta, která hrála v Captain America: Návrat prvního Avengera (2014) ve 30. minutě, kdy se Nick Fury (Samuel L. Jackson) uchýlil po napadení Hydrou do Kapitánova bytu. (Gardis)

 • - Nový Asgard, který Thor (Chris Hemsworth) spolu s Valkyrií (Tessa Thompson) vybudují v Norsku, je stejné město, ve kterém byl po staletí ukryt Teserakt a kde jej objevil během druhé světové války Johan Schmidt alias Red Skull. Město nese název Tønsberg. (TadeasK7)

 • - Vo filme je viackrát spomenutý kultový film o cestovaní v čase Návrat do budúcnosti (1985) o ktorom sa Iron Man (Robert Downey Jr.) vyjadrí ako o hlúposti. (emdvojka)

 • - V záverečnej scéne filmu, v ktorej Kapitán Amerika alias Steve Rogers (Chris Evans) a Peggy Carterová (Hayley Atwell) tancujú v ich dome, sa Peggy usmieva. Jej pocity a emócie boli skutočné, Hayley Atwell, ktorá stvárnila agentku Peggy Carterovú, sa v interview pre The Hollywood Reporter nechala počuť, že bola veľmi šťastná, že jej postava sa dočkala tohto okamihu a dej filmu sa uzavrel happyendom. K tomuto záveru boli naklonení aj režiséri Joe and Anthony Russo, ktorí mali pocit, že takýto koniec si obe postavy zaslúžia, navyše budú s ním spokojní aj fanúšikovia oboch postáv. (AxelWers)

 • - Jedná se o první Avengers, které přímo navazují na předchozí film. (GejmronCZ)

 • - Jen Underdahl, která pracovala ve filmu na vizuálních efektech, popsala, jak tvůrci Chrisovi Evansovi zmenšili krk a zúžili ramena. Nahráli scénu se starším dablérem, aby dali dohromady autentickou starou verzi hrdiny. Underdahl doslova označila Kapitána Ameriku za „106 let starého supervojáka“. Server Cinemablend spočítal, že Steve Rogers strávil s Peggy Carter (Hayley Atwell) 67 let. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (Geralt z Rivie)

 • - Robert Downey Jr. a Chris Evans řekli ke svému odchodu z MCU: „Museli jsme vystoupit. Rozhodli jsme pro to a věděli jsme, že součástí naší práce bylo vystoupit z toho autobusu a nechat ho pokračovat k dalším zastávkám bez nás. Když vystoupíte, tak najednou úplně vystřízlivíte, takže jsem rád, že já a Chris už čekáme venku, abychom mohli přivítat další, kteří se rozhodnou odevzdat svůj dres.“ [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)

 • - Ve scéně souboje Captaina Americy (Chris Evans) s Captainem America (Chris Evans) během výletu časem museli tvůrci Captainovi z minulosti digitálně přikreslit kápi, aby diváci bojovníky dokázali rozlišit. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (tyzmrde)

 • - Název filmu se objeví až v 15. minutě. (Duoscop)

 • - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Dear Mr.Fantasy“ od Traffic. Ve 48. minutě hraje „Supersonic Rocket Ship“ od The Kinks. V 57. minutě hraje „Doom And Gloom“ od The Rolling Stones. V 92. minutě hraje „Come And Get Your Love“ od Redbone. V 99. minutě hraje „Hey Lawdy Mama“ od Steppenwolf. (Duoscop)

 • - Robert Downey Jr. se o svém osudu v Endgame dozvěděl od Kevina Feigeho v prosinci 2015. (Geralt z Rivie)

 • - Jeden z předních autorů komiksů o Spider-Manovi, Dan Slott, zkritizoval scénu z tohoto filmu, kdy Spider-Man (Tom Holland) aktivuje vražedný mód svého pavoučího obleku a pobije skupinu Thanosových outriderů. Dan Slott toto prozradil na svémTwitteru, ale dočkal se akorát velké kritiky ze strany komiksových nadšenců, kteří mu hned připomněli, jak v jeho komiksech chtěl Spider-Man zabít Venoma. Dan Slott se hájil tím, že to bylo v tomto případě nezbytné a byla to Peterova zodpovědnost, protože Venoma přivedl na Zem. Dan Slott napsal celou řadu pavoučích sérií v rámci Worldwide, Big Time, Marvel Legacy (vše série ASM), Omnibus či Superior Spider-Man a zařadil se mezi autory, kteří nejvíce ovlivnili Spider-Mana a jeho charakter. (3T)

 • - Oblíbená scéna Kevina Feige je ta, kdy všichni hrdinové vstoupí na bojiště. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (tyzmrde)

 • - Kevin Feige chtěl, aby smrt hrdiny byla emocionální a silná, proto se inspiroval umrtím z filmu Logan: Wolverine (2017). [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)

 • - Pro Chrise Hemswortha je nejoblíbenější scéna ta, v níž si jeho postava Thora prohazuje zbraň s Captainem. Supervoják totiž omylem přivolal Stormbreaker, zatímco bůh hromu musel vzít zavděk svým původním kladivem Mjølnirem. (tyzmrde)

 • - Chris Evans odhalil, že jeho nejoblíbenější scény jsou ty, kdy se cestovalo do minulosti. (tyzmrde)

 • - Ve filmu se objevili všichni členové Avengers kromě Visiona (Paul Bettany). (tyzmrde)

 • - První díl série Avengers, ve které se objevil Ant-Man (Paul Rudd). (tyzmrde)

 • - Chris Hemsworth se vtipně vyjádřil k roli tlustého Thora: „Šlo o silikonový oblek (oblek vážil 40 kilo), který se zapínal na zádech a každou chvíli někdo přišel a hladil mě po pupku. Teď už vím, jak se moje žena cítila, když byla těhotná.“ (Geralt z Rivie)

 • - Bratři Russoovi se vyjádřili k nejtěžšímu digitálnímu efektu v Avengers: Infinity War (2018), podle nich to bylo rozpadání hrdinů na prach, které prostě muselo vypadat perfektně. V Avengers: Endgame byla nejtěžší scéna s kouzelnickými portály ze závěrečné bitvy a vytvoření inteligentního Hulka, který musel mít dokonalý poměr bez Hulkem a Bannerem (Mark Ruffalo). [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (Geralt z Rivie)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7