Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer Hugh Grant, který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, nyní čelí obtížné výzvě... (Bioscop)

movie_freak

Děs, běs, hrůza. Jak mám Streep ráda, tak tady tedy ne. Bylo to nudné, předvídatelné, utahané, dlouhé. A falešné :-) Jedinej světlej moment byl ten klavírista, ten byl celkem dobrej. Jinak velký zklamání. ()

somme

Meryl, Meryl, Bozska Meryl! Proste pani herecka opet jen dokazuje, ze neni role co ona nezvladne. Prekvapenim byl spise tak trochu stale okouzlujici Hugh Grant,ktery se po dlouhe dobe predstavil v obstojne roli. ()

james47

Po shlédnutí tohoto filmu se cítím divně. Doslova. Celé jakoby to nemělo hlavu a patu, celkově je to strašně zamotané. Nevím, jestli to tak být mělo, ale Simon Helberg působil naprosto strašně- jako ulízaný usmrkánek, který neumí zahrát svou roli. Meryl Streep hraje pěkně, zvlášť detaily, filmu to ale nijak výrazně nepomáhá.. A Hugh Grant?? Ten spíše přizvukuje, než že by měl jednu z hlavních rolí. Film nabídne pár velice příjemných chvil, kdy se člověk opravdu od srdce zasměje, ale ve výsledku to opravdu není nic moc.. Horších 60%. ()

omega_SK

Spev otrasnýýýýý, teda vlastne sa to ani nehodí nazývať spevom, ale keď môže gágať aj hentaká "Lady GAGA" tak potom už každý. Ale tá neskutočná oddanosť a láska v tom príbehu, za to musím aspoň po jednej hviezde. ()

misiacik

Ale ano, dalo sa to zvládnuť i keď pomalá nuda vkrádajúca sa pomedzi pěvecké umenie hlavnej protagonistky sa časom dostavila, ale našťastie film práve končil. takže. nebolo to až také utrpenie. ()

PanIncognito

Meryl Streepová hraje, jak jinak, než skvěle! Dojemné, dramatické, humorné, mrazivé - škála emocí je zde krásně vybalancovaná. Tento film je na 100% příjemnou záležitostí... bravo! :) (viděno s dabingem) ()

eexDon

Für mich - 65%, - /naprosto průměrné ve všech ohledech/, + /Meryl hrála a pištěla přesvědčivě, nejzajímavější na tomto filmu je, o kom pojednává, protože o Florence Foster Jenkins jsem v životě neslyšel/, hodnocení - dosti průměrný film o jedné "špičkové pěvkyni", co se propištěla až do Carnegie Hall a pobavila půlku americký armády, nadšení je někdy víc než talent, ale nějak to ještě ušlo, no... ()

Simella

V podstatě celý obsah filmu je již uveden v anotaci a následně v traileru. Florence Foster Jenkins neuměla zpívat (jemně řečeno) a její partner jí i přesto podporoval v dosažení jejího snu a chránil před tím, aby zjistila, že zpívat opravdu neumí. Zřejmě jí musel opravdu milovat, a to hodně. Pokud vás však osoba Florence hluboce nezajímá nebo jste se nerozhodli, že chcete vidět všechny filmy s Meryl Streep, tak nevidím důvod, proč by jste se měli na film podívat. I přes tradičně dobrý herecký výkon Meryl Streep a stabilní výkon Hugha Granta si myslím, že 2 hodiny času se dají využít lépe. Bohužel ani uši drásajicí zpěv hlavní hrdinky mě nepobavil a předem očekávaný konec nerozesmutnil, takže pro mě ani komedie, ani drama, takže zůstává hudební a životopisní.trailer. ()

Beau

Filmu je po řemeslné stránce nebo hereckém obsazení stěží co vytknout. Jenom to téma se mí zdá na 111 minut trochu málo výživné. Je to jen taková zábavná kuriozitka do sobotní přílohy novin. Skvělý Simon Helberg. ()

walsidal

Skvělé herecké duo Hugh Grant a Meryl Streep, jimž zdatně sekunduje u nás nepříliš známý Simon Helberg, který velice vtipně demonstruje, jak se v něm odehrává vnitřní souboj umělce, který by se k něčemu takovému nesnížil, kdyby to nebylo tak dobře placené, i přerůstání jeho vztahu v přátelství. Západním filmům lze v řadě případů závidět jejich rozpočet: Pokud ve filmu hrají herecké hvězdy a očekává se jeho úspěch, pak se na něm skutečně nešetří. Uvědomil jsem si to při několika záběrech ulice, které byly velmi krátké, ale vybudování všech rekvizit roku 1944 muselo být velice, velice nákladné. ()

Ron_F

Nejedná se o veledílo, ale o příjemný, komorní film popisující život jedné dámy, která byla dozajista úžasnou osobností, filantropkou, ale i ženou s velkým srdcem. Milovala hudbu, bohužel to byla láska neopětovaná. Další rovinou příběhu však je fakt, co člověk dokáže udělat, pokud má pro něco opravdovou vášeň. To vše rezonuje v ostrém kontrastu s rovinou další, rovinou týkající se jejich ne příliš šťastných vztahů, kde díky jednomu z nich onemocněla smrtelnou chorobou. Technicky se film rovná průměru, ale je to televizní film, tak se asi nic jiného ani neočekává. Zato herecké výkony jsou strhující. Meryl Streep je opravdu nejlepší světovou herečkou a tímto výkonem to pouze potvrzuje. Božská Meryl! Co říci závěrem? „Mohou o mně říkat, že jsem neuměla zpívat, ale nemohou říkat, že jsem nezpívala.“ ()

pupidup

Meryl opet uzasna... ale Grant neeeee! Ja ho proste nemusim.. kdyz se smeje,mam dojem,ze jde o skleb! 😁 neumi hrat a neumi... pribeh fajn. ()

Spanki

Božská Florence má u mě smůlu v tom, že jsem to viděl v divadelní podobě s Jaroslavou Kretschmerovou v hlavní roli. Ta z toho dokázala udělat excelentní komedii bez nějakých vedlejších motivů (žádný milostný trojúhelník, žádná nemoc apod.) a bez zbytečného zdržování a moralizování. Dávám jednu hvězdičku za Simona Helberga, a jednu hvězdičku za Maryl Streep, kterou prostě miluju, i když hraje v blbým filmu. ()

funesfilm

Dej sa môže zdať slabší. Je to však tak filmové, výtvarne bohaté. Získalo si ma to jednoduchým humorom i prejavom. ()

artlover

K Božskej Florence som sa dostala náhodou a naozaj som nechcela, aby skončila. Meryl aj Hugh sú tu výborní, Simon Helberg vlastne takisto. Milujem scénu, kde Hugh tancuje s priateľmi v byte. Úplne odráža, aký ľahký, vzdušný a trblietavý celý film vlastne je. ()

Oxytocin odpad!

Myšlenka filmově zachytit historickou postavu, která žila v iluzi o kvalitě svého zpěvu a popularity s velkou snahou ji v tom všem udržet přateli, je ale stejný plivanec, jako natočit autobiografii ,,hvězdné pěchoty” a jedinců z nějaké televizní show stylu Superstar nebo nějakého rádoby sportovce z okresního přeboru, který je také přesvědčen o svých kvalitách. Poslouchat neskutečně dlouhé kvičení, faleš a nezpěv bylo utrpením. Tenhle film je zde vysoce hodnocen jen kvůli přítomnosti Streepové. Filmově je to nudné a dlouhé. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest