poster

Já, Mattoni (TV seriál)

 • anglický

  I, Mattoni

  (festivalový název)

Životopisný / Drama / Historický

Česko, 2016, 12x60 min

Režie:

Marek Najbrt

Předloha:

Petr Zikmund (kniha)

Scénář:

Petr Zikmund

Hrají:

David Švehlík, Alois Švehlík, Jáchym Novotný, Ondřej Malý, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Taťjana Medvecká, Vladimír Javorský, Jana Plodková, Aňa Geislerová, Zuzana Bydžovská, Zdeněk Piškula, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Josef Polášek, Marek Daniel, Martin Myšička, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Hana Vagnerová, Petra Nesvačilová, Jiří Maryško, Jan Vondráček, Magdaléna Sidonová, Anita Ešpandrová, Petr Lněnička, Tereza Hofová, Jan Kubka, Pavel Romaňák, Sabina Rojková, Alois Antal, Alena Mihulová, Vladimír Kratina, Roman Zach, Ester Kočičková, Jiří Wohanka, Miloslav Mejzlík, Markéta Tannerová Šebesťáková, Stanislav Zindulka, Jenovéfa Boková, Dana Marková, Marta Vítů, Marek Adamczyk, Cyril Drozda, Tomáš Bambušek, Hana Frejková, Ján Sedal, Jan Vlasák, Naďa Kovářová, Zora Valchařová-Poulová, Tomáš Kořének, Natálie Drabiščáková, Eliška Křenková, Karolína Pouchová, Kristýna Nováková-Fuitová, Jakub Hajner, Marie Ludvíková, Milena Steinmasslová, Václav Koubek, Michal Čapka, Pavel Lagner, Vladislav Georgiev, Miloslav Maršálek, Vítek Březka, Zorita Azrak, Josef Kaluža, Jan Lepšík, Mariana Chmelařová, Milena Marcilisová, Jana Tomečková, Jindřiška Křivánková, Maja Hamplová, Sára Märcová, Ladislav Hampl, Zuzana Stavná, Anna Jiroňová, Bára Vozková, Jiří Štrébl, Michal Dalecký, Kamil Švejda, Tomáš Jeřábek, Roman Slovák, Eduard Jenický, Jindřich Skopec, Michal Kern, Zdeněk Klumpar, Prokop Zach, Lucie Maria Štouračová, Petr Jeništa, Ester Geislerová, Robert Mikluš, Vincent Navrátil, Barbora Lukešová, Jiří Rendl, Jan Plouhar, Alena Doláková, Aneta Krejčíková, Václav Marhold, Tomáš Dianiška, Hynek Chmelař, René Šmotek, Jan Bárta, Vít Břeska, Tomáš Matonoha, Hynek Čermák, Oldřich Navrátil, Jakub Žáček, David Matásek, Jiří Vyorálek, Miroslav Hanuš, Radúz Mácha, Jiří Kniha, Jakub Wehrenberg, Sára Arnsteinová, Kristýna Frejová, Jan Španbauer, Martin Finger, Kryštof Rímský, Ondřej Nosálek, Veronika Lazorčáková, Tomáš Sýkora, Roman Mrázik, Jan Cina, Klára Melíšková, Marek Pospíchal, Johana Švarcová, Jiří Ornest, Lubomír Novota, Radek Jiříček
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (20)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
  • 28.9.2016  21:19
  Artigas
  (hodnocení, komentáře)

  Bohušu, tam, čistá voda, to je dneska vzácné. Dybysme ju stáčali a prodávali.. Tož co, vy byste dřeli a byli byste tam, gde ste včil_v řiti; a jak vás znám, eště vy sa mně aj ztrácela voda😥. O Bohušovi podnikateli to byla super zábava, tady o taky podnikateli po neděli lze jenom zvracet. Proč proboha všude cpou vyžilé kreatury jako je Vilhelmová nebo Geislerová?!?!? Totální zvratek, za tohle prodrbat 100 míčů, to je na střelbu...

  • 15.9.2016  18:52
  jardariha
  (hodnocení, komentáře)

  neta: Já mám třeba vnitřní problém s názvem. Před padesáti lety si koupil minerálku tak každý stý člověk v krámu. Pak se to zvrhlo a díky reklamě/ od slova klamat/ nastalo něco obludného. Krámy zavalené balenou vodou. Smršť. Nemůžu na to koukat, tedy nebudu ani hodnotit. Nicméně, nemusí to být špatná filmařina, ale nebudu to trávit.

  • 11.9.2016  17:17
  neta
  (hodnocení, komentáře)

  kyskia: Tak to já také. Podle upoutávek v tv a článků v časopisech a na internetu jsem čekalo něco jiného. Kostými, intereriéry a kočáry to bohužel nezachrání. Zatím bych dala jen dvě** právě za ty kostými a výpravu.

  • 11.9.2016  10:37
  MrGandy
  (hodnocení, komentáře)

  Takové "náhodné" téma na veřejnoprávní stanici, které nemá nic co dělat s reklamou :)... Na jiné téma by se rozpočet sháněl těžce. 

  • 10.9.2016  00:34
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  Já nevím, co proti tomu máte. Kdyť je to nehorázně nahláškované: 
  "Po letech plných ženských a nicoty."
  "Do všeho ses přiženil, ty gigolo!"
  "Neříkej mi děvenko, když jsem se včera vdala!"
  "Pevně jsem věřil, že ze mě zbylo něco z malého oplatkáře, který byl nejlepší na dvoře."
  "My jsme pro vědu, ale opatrně, žádné revoluce!"
  "Pane, já - já plakal! A vy mě chcete sledovat?"
  "Až budu myslet, bude s vámi zle."

  • 9.9.2016  22:48
  neta
  (hodnocení, komentáře)

  Další porce nudy, zdlouhavého děje a trapných scén. Není to parodie na seriály?

  na příspěvěk reagoval jardariha
  • 5.9.2016  14:17
  kyskia
  (hodnocení, komentáře)

  Na tento seriál som sa veľmi tešila, preto o to väčšie bolo sklamanie. Bože, nebavilo ma to! A ani David Švehlík, ktorého mám rada, to nezachránil. Naopak z Vilhelmovej sa mi ježili vlasy, prečo musí byť všade? Zatiaľ som videla len prvú časť, a z celého seriálu ma zaujala len Taťána Medvecká ako zatrpknutá a jedovatá Mattoniho manželka. A to je teda málo.

  na příspěvěk reagoval neta
  • 4.9.2016  17:19
  KimCid
  (hodnocení, komentáře)
  • 3.9.2016  10:13
  neta
  (hodnocení, komentáře)

  Vzhled k námětu mohlo vzniknout něco ve stylu Sňatků z rozumu. Ale nestalo se tak. Tedy zatím to vypadá na lepší telenovelu. Chování postav neodpovídá 19. století. Malá slečinka si dupne, že chce ženicha a rodiče poskočí a organizují zásnuby. V době, kdy slovo rodičů a hlavně otce byl zákon. A to platilo u pánů jako kmánů. Mína přijímá v posteli v noční košili mladého muže a matka je nechá o samotě? Nebo scéna, kdy milenka paní lékárníková za bílého dne střílí na kolonádě na mladého Mattoniho a nikdo si toho nevšimne. Neobjeví se policie, lidé se prochází jakoby nic. To by prošlo snad někde ve zlatokopecké osadě, ale v lázeňském městě? Tvůrci by si měli přečíst alespoň jednu knížku od autora nebo autorky, kteří žili v 19. století.

  • 2.9.2016  22:11
  Gryphon
  (hodnocení, komentáře)

  KimCid: :-)

  • 2.9.2016  22:05
  KimCid
  (hodnocení, komentáře)

  Pořád lepší tohle než pořad o romech

  na příspěvěk reagoval Gryphon
  • 8.7.2016  13:36
  R.I.S.A
  (hodnocení, komentáře)

  Ředitel český televize by měl radši zmizet
  Za natáčení seriálu dostal nemalý peníze
  Jak může tohle vznikat ve veřejnoprávním médiu?
  Za prachy poplatníků točit jednu velkou reklamu?

  Sto miliónů rozpočet
  Mattoni dalo dvacet pět
  My zaplatíme zbytek
  Zmrdi maj nás za dobytek

  • 5.10.2015  21:22
  Bonaci
  (hodnocení, komentáře)

  Apolskis: "polejvat záhony, tou mrdkou Mattoni" !

  • 5.10.2015  20:35
  Apolskis
  (hodnocení, komentáře)

  Bonaci: To je dobře! :)

  na příspěvěk reagoval Bonaci
  • 5.10.2015  19:44
  Bonaci
  (hodnocení, komentáře)

  Apolskis: Zrovna jsem to sem chtěl dát :D

   

  na příspěvěk reagoval Apolskis
  • 4.10.2015  19:37
  Apolskis
  (hodnocení, komentáře)
  na příspěvěk reagoval Bonaci
  • 23.9.2015  18:56
  Indominus
  (hodnocení, komentáře)

  Mattoni už není!

  • 5.3.2015  18:12
  artcha
  (hodnocení, komentáře)

  sator: Je to škoda... ale A. Švehlík je určitě "náhradník" na úrovni...

  • 5.3.2015  17:55

  Uživatel artcha smazal svůj příspěvek.

  • 12.2.2015  14:50
  sator
  (hodnocení, komentáře)

  Výpravný historický seriál Já, Mattoni mění obsazení hlavní role. „Požádal o to kvůli své nemoci sám Jiří Bartoška," potvrdil iDNES.cz ředitel České televize Petr Dvořák. Roli přebírá Alois Švehlík.

  Zdroj: http://kultura.idnes.cz/mattoni-meni-herce-0ni-/filmvideo.aspx?c=A150212_132446_filmvideo_spm#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  na příspěvěk reagoval artcha , artcha
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace