Já, Mattoni (TV seriál)

Marek Najbrt

Předloha:

Petr Zikmund (kniha)

Petr Zikmund

David Švehlík, Alois Švehlík, Jáchym Novotný, Ondřej Malý, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Taťjana Medvecká, Vladimír Javorský, Jana Plodková, Aňa Geislerová, Zuzana Bydžovská, Zdeněk Piškula, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Josef Polášek, Marek Daniel, Martin Myšička, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Hana Vagnerová, Petra Nesvačilová, Jiří Maryško, Jan Vondráček, Magdaléna Sidonová, Anita Ešpandrová, Petr Lněnička, Tereza Hofová, Jan Kubka, Pavel Romaňák, Sabina Rojková, Alois Antal, Alena Mihulová, Vladimír Kratina, Roman Zach, Ester Kočičková, Jiří Wohanka, Miloslav Mejzlík, Markéta Tannerová Šebesťáková, Stanislav Zindulka, Jenovéfa Boková, Dana Marková, Marta Vítů, Marek Adamczyk, Cyril Drozda, Tomáš Bambušek, Hana Frejková, Ján Sedal, Jan Vlasák, Naďa Kovářová, Zora Valchařová-Poulová, Tomáš Kořének, Natálie Drabiščáková, Eliška Křenková, Karolína Pouchová, Kristýna Nováková-Fuitová, Jakub Hajner, Marie Ludvíková, Milena Steinmasslová, Václav Koubek, Michal Čapka, Pavel Lagner, Vladislav Georgiev, Miloslav Maršálek, Vítek Březka, Zorita Azrak, Josef Kaluža, Jan Lepšík, Mariana Chmelařová, Milena Marcilisová, Jana Tomečková, Jindřiška Křivánková, Maja Hamplová, Sára Märcová, Ladislav Hampl, Zuzana Stavná, Anna Jiroňová, Bára Vozková, Jiří Štrébl, Michal Dalecký, Kamil Švejda, Tomáš Jeřábek, Roman Slovák, Eduard Jenický, Jindřich Skopec, Michal Kern, Zdeněk Klumpar, Prokop Zach, Lucie Maria Štouračová, Petr Jeništa, Ester Geislerová, Robert Mikluš, Vincent Navrátil, Barbora Lukešová, Jiří Rendl, Jan Plouhar, Alena Doláková, Aneta Krejčíková, Václav Marhold, Tomáš Dianiška, Hynek Chmelař, René Šmotek, Jan Bárta, Vít Břeska, Tomáš Matonoha, Hynek Čermák, Oldřich Navrátil, Jakub Žáček, David Matásek, Jiří Vyorálek, Miroslav Hanuš, Radúz Mácha, Jiří Kniha, Jakub Wehrenberg, Sára Arnsteinová, Kristýna Frejová, Jan Španbauer, Martin Finger, Kryštof Rímský, Ondřej Nosálek, Veronika Lazorčáková, Tomáš Sýkora, Roman Mrázik, Jan Cina, Klára Melíšková, Marek Pospíchal, Johana Švarcová, Jiří Ornest, Lubomír Novota, Radek Jiříček

Komentáře uživatele Cheeter k tomuto TV seriálu

Nevím, co si mám myslet. V tomhle seriálu jsem si připadal jako na houpačce. Některé díly opravdu výborné. Jiné by nechali popsat jako nuda, nuda, šeď, šeď. Nevyrovnanost bude asi nejlepší slovo, které ho bude charakterizovat. Reálie byli podle mě udělány dobře. Děj, jak jsem zmínil, pokulhával. V jeho životě se událo opravdu hodně a děti neměl jen tři, tak proč některé části byli tak roztahané a slabé?(18.11.2016)

Docela milé překvapení, čekal jsem, že by to mohlo být horší. Akorát scény se služkou z mládí mohly být kratší, jinak povedená epizoda.(13.9.2016)

Jakožto místního patriota mě potěšilo, že se v tomto díle objevil žampažský most. Jinak pokračuje nastavený kurz z prvního dílu. Pokud si ho udrží, tak to pro mě bude po dlouhé český seriál, který stojí za to sledovat.(13.9.2016)

Nějak nám to začíná slábnout. Celá epizoda se točí kolem něčeho jiného, než je dodávání ke dvoru, které je tam opravdu minimální. Takže za mě bohužel trochu zklamání, oproti dvou předchozím dílům, uvidíme, jestli se to změní s další epizodou.(17.9.2016)

Tento díl měl podle mě zase spád, lepší jak předchozí epizoda. Konečně se objevila i trochu víc zajímavá zápletka, která snad nějakou dobu vydrží.(23.9.2016)

• Nahý muž (E05) (epizoda) (2016)

Doposud nejslabší epizoda, jejíž obsah je tak trochu předem znát a děj by nechal stáhnout na 10 minut....(1.10.2016)

Zdá se mi, že jde poznat, které epizody jsou zbytečně natažené a které ne. Tahle mi přijde, že natažená nebyla. A asi nejlepší epizoda zatím. Jediné, co vadilo, byly poměrně dobře viditelné animace. Škoda no, myslím si, že dají udělat lépe. A abych si přihřál polívčičku, tak jsem se zde objevil jako komparzista.(9.10.2016)

Jedna z těch zajímavějších a povedenějších epizod. Děj má zápletku a konec dílu nabízí otázku, jak že se to bude mít dál. Doufám, že i v dalších dílech dočkáme podobné úrovně, jako v této a minulé.(14.10.2016)

Jedna ze zdařilých epizod, velmi se mi líbila, svěží, děj bez nějakých větší natahování. Mladá Mattoni je opět o něco starší a je to na něm poznat, což je dobře. A děj tohoto dílu byl opět velmi dobrý.(24.10.2016)

• Cesta do Londýna (E09) (epizoda) (2016)

Předchozí výbornou epizodu střídá opět slabota. Cestě do Londýna, která se nekonala a vození se za ručičku roztažené do délky jedné hodiny mě fakt nenadchlo. Snad jen příslib s tou železnicí...(28.10.2016)

Pomalu se začínám opakovat, ale seriál jak na houpačce. Mdlost je přítomna v každé epizodě. Už to nějak doklepu, ale byl bych radši, kdyby poslední epizody dostaly aspoň trochu spád....(4.11.2016)

Epizoda, která se mi líbila nadmíru. Nejenom, že je opět víc dynamická, ale trochu více se věnuje i nějakému konkrétnímu problému z dějin, konkrétně jazykovému boji během Badeniho jazykových nařízení. Je jenom škoda, že to v seriálu nebylo více vysvětleno a zůstalo jen u konstatování, že se tak stalo. Takže i navzdory vysokému hodnocení z mé strany je neustálo co dohánět.(12.11.2016)

Na závěr jedna z lepších epizod. Už jsem v to ani nedoufal. A poprvé snad se dílů prolínalo více dějových linií. Opravdu, seriál byl jako na houpačce.(18.11.2016)