• cariada

Omylem jsem si dal jeden díl, řekl si ,že to teda zkusím. Už podle ukázek jsem z toho měl husinu a vzhledem k tomu ,že znám originál (mám ho dokonce v oblíbených seriálech), jsem se toho děsil. A moje tušení se potvrdilo, tohle se opravdu nedá. To postrádá to nejdůležitější u sitcomů a to je humor. Tady se všichni jen pitvoří a čekají na umělý smích. Kdyby radši čt koupila originál, který už v tv neběžel pěkných pár let.(25.9.2015)

• Big Bear

Uh... české adaptace úspěšných amerických sitcomů většinou dopadají hrozně. Jednak americké diváctvo je jiná liga, takže se sitcom musí šroubovat na české prostředí a už zde je celá řada úskalí. Dále si myslím, že Češi prostě na sitkomy moc nejsou a obzvláště ty s pouštěným smíchem... Já byl na tuhle věc celkem zvědav, protože mám rád Rašilova, Novotného, Navrátila a celkem i Schneiderovou... Bohužel jsem nucen konstatovat, že toto není můj šálek české adaptace úspěšného amerického sitcomu... Nejuvěřitelnější tam byl asi Rašilov. Ostatní spořádaně recitovali své texty a strojeně odehrávali své role. Nejvíc mně na tom asi mrzí účast Novotného, který podle mého nemá zapotřebí se brodit v policejní uniformě v téhle břečce... Na odpad to vyloženě není, ale ČT prosím aby už úspěšné americké sitkomy neadaptovala... Jedna hruška. *(2.9.2015)

• Franta852

Něco tak divného jsem už dlouho neviděl. Původní americký originál " Everybody Loves Raymond" (Raymonda má každý rád) je perefektní, vtipný, a skvěle obsazený seriál. Nechápu koho napadla taková zhovadilost, ukrást kompletní scénář z tohoto seriálu, obsadit to českými herci, kteří se snaží napodobit všechny vtipné scénky z původního seriálu...ale vůbec se jim to nedaří. Jsem rád, že umím anglicky a můžu se dívat na originál...je to opravdu propastný rozdíl ! Když tak nad tím přemýšlím, snad, by bylo levnější kdyby jenom nadabovali ten původní...když už to musí být.(5.12.2015)

• insurgentes

Někde jsem četl, že na natáčení jsou pravidelně přítomní US poradci (kdo zažil totáč, tak ví, že slovo "poradce" v sobě nese dost mrazivý přídech), kteří prý buzerují režiséra a producenty (ne ani tak herce samotné, ty zas buzerují ti zbuzerovaní), a cílem toho všeho je, aby se herci neodchylovali od textu ani o čárečku. Takže - formát je trapný asi tak, jak může být trapný americký sitcom. K tomu je potřeba si vylít hlavu colou, zalepit si střevní systém hambáčema s hranolkama a vytřít si prdel americkou vlajkou, aby to tak nějak moh člověk enžojovat. Ale tam, kde by to ještě trošililinku mohlo zajet do přijatelný polohy (a tím myslím do český polohy, když tam kurva hrajou český herci), tam to nenapravitelně ztroskotává na tom, že se právě herci nesmí odchýlit od toho naprogramovaně americky vtipnýho textu, a mnoho příležitostí ke vtipnosti, kterých by jinak herci jako je Schneiderová a Rašilov určitě dokázali využít, tady leží ladem. Vždycky mi bylo záhadou, jak je možné, že právě ten nejméně kulturní národ světa je největším vývozcem kultury, a k téhle záhadě se po tomto počinu přidává ještě další údiv nad tím, že oni ta svoje hovna nejen s gustem vyvážejí, ale ještě jsou přesvědčení o tom, že se jedná o nejryzejší dokonalost, na které už není co zlepšit, a jejíž jakákoliv modifikace musí jít na újmu kvality. Soudruzi z jů es ej, dotáhli jste tu dekadenci do opravdu slušných rozměrů, blahopřeju.(17.9.2015)

• mh.mail

10% - Nebudu tady psát to, co už tu napsalo spoustu jiných. Jen se zamyslím nad jednou věcí, které jsem si na sitcomech všimnul, a to typického vnitřního uspořádání bytu: dveře vedoucí z venku přímo do obývacího pokoje a pak schody do patra. A tento model převzali i pro českou verzi, ačkoliv osobně neznám dům, který by neměl předsíň. A to, jak může vypadat typicky český sitcom, který je navíc k popukání zábavný, jsme mohli vidět v Takové normální rodince, i když i tam byly ony pověstné schody, ale přece jenom i pro české domy typická předsíň, ale především se tam vyskytoval humor v množství setsakramentsky větším než malém a to se tam taky řešily takové „světové“ problémy, jako jak připravit tříčtvrteční sunar, jak si schovávat peníze před manželkou, jak provdat tetičku apod. Jednoduše a prostě, jak už to tady někdo napsal - základem je kvalitní scénář. Kde ten chybí, ani smrt nebere.(27.11.2015)