• honajz

Originálem nepolíben jsem se fakt snažil tomu dát šanci. Saša Rašilov se snaží, ale mezi ním a Schneiderovou chybí jakákoliv chemie - ona jako herečka mi přijde hodně strojená a bez talentu pro komično. Což tady hraje velkou roli. Ale ani výběr ostatních herců není nijak oslnivý, a přece jen Holubové je všude už tolik jako herců Dejvického divadla v jiných českých filmech a seriálech. Dva tři vtipy ušly, ale jinak slabota.(1.9.2015)

• ostravak30

Trvám si na svém, že Marta a Věra byl nejspíš nejlepší sitcom, který v Česku vznikl. Hned na druhém místě bych dal Comeback. Bohužel, tohle je jen další z řady neúspěšných pokusů. Sitcomy prostě Česko neumí. Je to jako kdybychom chtěli natáčet sci-fi nebo drsné akčňáky. To není naše parketa. Málo, zoufale málo je zde humoru a vtipných situací, gagů a dialogů, což je u sitcomu docela problém. Herecké obsazení přitom není špatné. Na druhé straně také razím názor, že kvalitní herec je sice u sitcomu podstatné položka, ale rozhodně méně podstatnější než kvalitní vtip. Pokud totiž to, co herec říká je opravdu směšné, klidně to může říkat i horší herec. V sitcomech to divák odpustí. Bohužel, tady se role obrátily a jak je vidno, nefunguje to.(26.11.2015)

• cariada

Omylem jsem si dal jeden díl, řekl si ,že to teda zkusím. Už podle ukázek jsem z toho měl husinu a vzhledem k tomu ,že znám originál (mám ho dokonce v oblíbených seriálech), jsem se toho děsil. A moje tušení se potvrdilo, tohle se opravdu nedá. To postrádá to nejdůležitější u sitcomů a to je humor. Tady se všichni jen pitvoří a čekají na umělý smích. Kdyby radši čt koupila originál, který už v tv neběžel pěkných pár let.(25.9.2015)

• Gemini

A přesně takhle se vyhazují koncesionářské poplatky z okna! Koupit licenci na léta mrtvý americký sitcom o rodině složené ze sociálně postižených ubožáků, překopat ho do české mutace, sehnat zvučná herecká jména, a pak nechat diváky poslouchat to ubíjející šustění papíru prokládané nahraným smíchem, to chce opravdu silný žaludek, zvlášť když jste "veřejnoprávní". Zlaté primácké Přešlapy, které byly otrockou kopií Cold Feet, a kterých se shodou okolností také herecky účastnili David Novotný a Jitka Schneiderová. A je to ještě horší o tu radost, když jsem viděl obsazení, ve kterém byl se jmenovanou (pro moji generaci zcela zásadní) dámou spárován Saša Rašilov, a tudíž se mohla a měla opakovat chemie ze (pro moji generaci zcela zásadních) Samotářů - byť tedy asi filtrovaná poněkud jinak než v Samotářích:) Těchhle dvanáct epizod opravdu bolelo. A můžeme se hádat jen o to, v jakém momentu nejvíc. Za mě asi při líčení toho, co že je nejdůležitější v rybičkové pomazánce, a jaké úžasné obzory se člověku otevřou, když navštíví supermarket. A to jsem měl v reálném životě smůlu přímo poznat tragéda, který si prostě neohřál připravené jídlo v mikrovlnce proto, že on takové věci nikdy neměl zapotřebí, tak se přece nebude ponižovat tím, že by něco takového udělal. A to byl cca ve věku Oldřicha Novotného... 20%(14.11.2015)

• zette

Nechapu, jak se u nas mohou tocit sitcomy, podle americkych a anglickych originalu, kdyz nase prostredi a humor je tolik odlisny. Ocividne to nefunguje a ani tech dvacet minut nejsou tvurci schopni naplnit davkou humoru, az na par malo zablesku. Rasilova jako herce nemusim, tady mu to ale prekvapive sedne, pokud to lze brat jako kompliment. Naopak ma oblibenkyne Schneiderova se vylozene trapi. Novotneho je zde skoda, Navratil by mohl dostat vice prostoru a Holubovou mohli taky nahradit mene okoukanou tvari. Serial visi nad propasti trapnosti.(23.9.2015)