• Siegmund

Když jsem tady na ČSFD viděl to nelichotivé hodnocení, rozhodl jsem se, že se na jeden díl podívám. Vydržel jsem se dívat asi 3 minuty. Podle mě se na tento sprask dívat nedá. Už jen to, že je do děje vkomponovaný smích, je úděsné. Chápu , že i herci musejí z něčeho žít a nějak přijít k penězům, přesto je moc smutné, že se na této hrůze podílela taková herecká esa jako Eva Holubová, Oldřich Navrátil nebo Pavel Zedníček.(20.10.2015)

• ghoston

Dal jsem jen 10 minut, jen kvůli Jitce Schneiderové. Na jedné straně ČT ruší takové nadějné projekty jako Ententýky a na druhé straně nám předkládá takové sitkomové blitky, jako je tahle. Za tenhle počin bych vyhnal Dvořáka na Sibiř (a za Ententýky ještě dál)!!! Mohl by si někdo konečně vyndat hlavu ze zadku a rozhlédnout se, jestli je toto opravdu to, co se má točit?(25.10.2015)

• Big Bear

Uh... české adaptace úspěšných amerických sitcomů většinou dopadají hrozně. Jednak americké diváctvo je jiná liga, takže se sitcom musí šroubovat na české prostředí a už zde je celá řada úskalí. Dále si myslím, že Češi prostě na sitkomy moc nejsou a obzvláště ty s pouštěným smíchem... Já byl na tuhle věc celkem zvědav, protože mám rád Rašilova, Novotného, Navrátila a celkem i Schneiderovou... Bohužel jsem nucen konstatovat, že toto není můj šálek české adaptace úspěšného amerického sitcomu... Nejuvěřitelnější tam byl asi Rašilov. Ostatní spořádaně recitovali své texty a strojeně odehrávali své role. Nejvíc mně na tom asi mrzí účast Novotného, který podle mého nemá zapotřebí se brodit v policejní uniformě v téhle břečce... Na odpad to vyloženě není, ale ČT prosím aby už úspěšné americké sitkomy neadaptovala... Jedna hruška. *(2.9.2015)

• mh.mail

10% - Nebudu tady psát to, co už tu napsalo spoustu jiných. Jen se zamyslím nad jednou věcí, které jsem si na sitcomech všimnul, a to typického vnitřního uspořádání bytu: dveře vedoucí z venku přímo do obývacího pokoje a pak schody do patra. A tento model převzali i pro českou verzi, ačkoliv osobně neznám dům, který by neměl předsíň. A to, jak může vypadat typicky český sitcom, který je navíc k popukání zábavný, jsme mohli vidět v Takové normální rodince, i když i tam byly ony pověstné schody, ale přece jenom i pro české domy typická předsíň, ale především se tam vyskytoval humor v množství setsakramentsky větším než malém a to se tam taky řešily takové „světové“ problémy, jako jak připravit tříčtvrteční sunar, jak si schovávat peníze před manželkou, jak provdat tetičku apod. Jednoduše a prostě, jak už to tady někdo napsal - základem je kvalitní scénář. Kde ten chybí, ani smrt nebere.(27.11.2015)

• ostravak30

Trvám si na svém, že Marta a Věra byl nejspíš nejlepší sitcom, který v Česku vznikl. Hned na druhém místě bych dal Comeback. Bohužel, tohle je jen další z řady neúspěšných pokusů. Sitcomy prostě Česko neumí. Je to jako kdybychom chtěli natáčet sci-fi nebo drsné akčňáky. To není naše parketa. Málo, zoufale málo je zde humoru a vtipných situací, gagů a dialogů, což je u sitcomu docela problém. Herecké obsazení přitom není špatné. Na druhé straně také razím názor, že kvalitní herec je sice u sitcomu podstatné položka, ale rozhodně méně podstatnější než kvalitní vtip. Pokud totiž to, co herec říká je opravdu směšné, klidně to může říkat i horší herec. V sitcomech to divák odpustí. Bohužel, tady se role obrátily a jak je vidno, nefunguje to.(26.11.2015)