Route 66 Revisited!

Česko / USA, 2014, 90 min

Tomáš Zindler

Dagmar Pokorná

• ripo

Jedna veľká gýčovitá príšernosť!(2.1.2016)

• Mylouch

Plnění klukovských snů od pumpy k motorestu a naopak. O fenoménu 66 bych si musel něco zjistit jinde.(2.1.2016)

Pěkné. Taky se mi líbilo, že byl ponechán i anglický zvuk, že se jen doplnily titulky místo dabování. Tak se mají dělat dokumenty, zvláště o USA. Dobré to bylo. Skvělá hudba.(2.1.2016)

Poté, co jsem http://www.csfd.cz/film/287961-route-66-splnit-si-svoj-sen-za-kazdu-cenu/komentare/ dal tři, tak tady musím aspoň na ty čtyři přitlačit. Co se mi na takových dokumentech a na Route 66 líbí, jsem popsal v komentáři k filmu, uvedeném v odkazu, znovu to vypisovat nebudu, protože to platí pořád. Američani holt nemají hrady, zámky ze středověku, tak si začínají uvědomovat, že by ze svojí krátké historie měli zachovat aspoň něco. Daří se jim to někdy dobře, někdy z toho vyleze kýč jak bič, no ale to jsou zkrátka amíci... Tohle mi sedlo o něco víc, jen ten nechutnej požírač "eplpáje" ke konci mi trochu nesednul. Ale sakra, taky bych si docela tu "šestašedesátku" projel...:).(12.11.2016)

jsem první hodnotitel ;-) to se mi ještě nestalo. Nejvyšší počet jelikož to je moje krevní skupina.(12.11.2014)

Zajímavý úhel pohledu na americký kontinent. Fascinující záběry míjející krajiny "on the road". Výborný soundtrack (hudba i původní znění rozhovorů s obyčejnými lidmi víceméně náhodně potkanými na cestě.) Na druhé straně až moc silný důraz na zdokumentování občasných kýčovitých pop-kulturních reálií, balancujících na hranici infantility, jako např. hot rods. Dal bych přednost lepšímu popisu trasy doplněného mapkou. A hlavně, záběrům přírody. Benzinové pumpy, motoresty, shopy a opět pumpy nejsou zrovna to podstatné, proč by se měl člověk do Spojených států vypravit. Přesto dávám 4*, protože tento dokument je o svobodě, pohybu, cestování prostorem i časem, o Americe.... Tedy o všem, co nám zde bylo dlouhou dobu násilně odpíráno.(5.1.2017)

• PANKY71

Dá se koupit na dvd v Bontonlandu za cirka 100 korun(24.11.2014)