Lady Hamiltonová

Emma Hamilton

Drama / Romantický

Francie / Itálie / USA / Západní Německo, 1968, 98 min

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 13.8.1970 (Světozor)(9.1.2013)

Plky, plky, plky. Navlečené do rób a paruk. Ale Merciérové to slušelo proklatě, i když ta jedna scéna, kde "léčí" pacienty nahoře bez, je podle mě dublérka, protože když je jí vidět do obličeje, je to zase v detailu bez těla. Kariérní vzestup přes postel, zpracován hrozně mělce, jak už to u podobných filmů (Sissi) bývá.(14.1.2018)

Vědomě nadhodnocuju, ale byl to můj první erotický film...(9.5.2016)

Mercierové Lady Hamiltonová je odpověď na její markýzu ze dvora Krále slunce. Je tmavovlasá, odvážná, velmi sexy, opět s pohotovou vyřídilkou a absolutně emancipovaná. Co na tom, že se nyní dostáváme do jiného století? V 60. letech si s tím hlavu nikdy moc nenamáhali.(22.12.2012)

• fragre

Kdo neměl dost Angeliky, může se dorazit tímto kusem, neb luzná Michèle hraje zde téměř identickou roli, a je jedno, že má jiné kostýmy, které jí samozřejmě všechny úžasně sluší, jinou barvu vlasů a jiné milence. Dobová kostýmní a lehce erotická podívaná s vážně myšleným, leč dnes mírně směšně působícím koncem. Film, který stojí za to shlédnout výhradně kvůli půvabům hrdinčiným.(25.7.2013)

• - Volné zprácování životních osudů skutečné postavy Emmy lady Hamiltonové 1765-1815. (paulman)