Reklama

Reklama

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Neviem sa rozhodnut, ci to ma tak tuctovy scenar alebo je problem v rezii, ze ma dramaticka stranka prilis nestrhla, ale cely ten film na mna pôsobi, ze ide len na pol plynu. Medzi klady by som dal technicku stranku. Lam to ma stale v malicku a niekolkokrat sa vytasi aj zo zaujimavymi vychytavkami, takze sa mu da odpustit aj nejaky ten hnusny digitalny vybuch auta. Slabsie je to ohladom pribehu. Je taky dost tuctovy a vyraznejsie vycnieva len to neustale poucovanie o tom, ze honba za prachmi je zla. Skoro jak keby mu to nariadil niekto z hora. Pôsobi to dost neprirodzene. Ze film ide na pol plynu najviac vidno na hereckych vykonoch. Od vsetkych zucastnenych som videl uz ovela pôsobivejsie kreacie a herci nedokazali dodat postavam hlbku, takze ma ich osud az tak velmi nezaujimal. Mna najviac sklamal Simon Yam, ktory tu ma len malu ulohu a prakticky zbytocnu. Od spojenia Lam + Yam som ocakaval ovela väcsie veci. Film pohanaju dopredu hlavne akcne sceny, ale nie je ich dostatok, aby to bolo strhujuce od zaciatku do konca bez hluchych miest. Vysledok je preto len jednohubka na jedno pozretie. 6/10. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jsem docela překvapen, co za kvalitu k nám z Asie přichází v oblasti kriminálního filmu. Mnohokrát raději si dm nějaký kriminální film z Asie než třeba z Anglie, která je v tomhle ohledu plodná, ale ne zrovna až tak kvalitní. Tohle je film, který není úplně top, ale to mu nebrání v tom, aby měl správnou atmosféru a dovedl vás strhnout. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ringo Lam řádil v 90. letech, ale dnes už nemá čím zaujmout. Musí se mu uznat, že nemá problém s vizuálem a technickou stránkou a také nemá problém sehnat do filmu jména jako Louis Koo, Shawn Yue či Simon Yam, ovšem to nestačí. Film má velmi tuctový a nezajímavý příběh, podpořený pomalejším tempem a akce za moc také nestojí, je zde nějaká naháněčka, občas krvavá scéna ( Především scéna s lodním motorem byla fajn), ale na mne málo uspokojivé. 55% ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ringo Lam a Chow-Yun Fat boli kedysi špičkou. Ich filmy som mal neuveriteľne rád a Ringa som považoval po Woo-ovi za jedného z najlepších režisérov hongkongskej akčnej školy. Jeho nový počin má veľa atributov ktoré oceňujem. Herecké duo Koo a Yue. Skvelý vizuál nočného Hong Kongu a v zásade nenútený a ľahko plynúci dej. Kde ale bohužiaľ stále čakáte, že sa tam stane niečo čo pripomenie zašlú slávu jeho starých filmov, ale nestane sa tak. Scenáristicky je to neprekvapivé a akákoľvek snaha o presah a význam ide mimo diváka, ktorý je skúsení aj s touto časťou svetovej kinematografie. Nie také uspokojivé ako som dúfal, ale podobne ako u nového Wooa ani žiadne rapídne sklamanie. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Ringo Lam se po 8 letech vrací na režisérské křeslo, ukazuje že ani letech svůj grif v akčně/thrillerovém ranku neztratil. Právě naopak, pustil se do vizuálních i akčních orgií, v rychle odsýpajícím příběhu dvou bratrů, špinavých peněz, prchající ženy před gangy dává naplno vyniknout svému umu. Nápadité řešení akčních scén i pohledu na město, hračičkovství se siluetou, profilem Hong Kongu, umně vymyšlené flashbacky, které děj nezpomalují. Měl jsem podle traileru obavy, zda digitální technologie, kamera nebude kámen úrazu pro Ringa, ale nedělá mu nejmenší problémy používat moderní techniku, udržet si svůj trademark. Příběh rozhodně není jen nějaká rychle načtrlá skica, ale má kvalitní dialogy, režisér se rovněž vyžívá v obrazovém symbolismu, tento film rozhodně poskytuje možnosti pro různé interpretace, kontexty těchto situací ve světle nedávných událostí v Hong Kongu. Za mě palce nahoru, nevím, co tady ostatní řeší za pseudoproblémy, pro mě čtyři hvězdy jak vyšité! ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní roli měl mít původně Daniel Wu, ale z časových a osobních důvodů (úmrtí matky) mu účast ve filmu nevyšla. (Vavča)

Reklama

Reklama