poster

Pod africkým sluncem

 • francouzský

  Soleil noir

 • italský

  L'angelica avventuriera

 • italský

  L'angelica avventuriera ("Sole nero")

Drama

Francie / Itálie, 1966

 • argenson
  *

  Tenhle film jsem viděl kdysi v televizi, dopoledne, ve všední den (uvedeno s názvem Pod africkým sluncem). Tvůrci televizního programu dobře věděli, proč takové nasazení. Protože je to velmi nezajímavý film. A jen dokazuje, že Michèle Mercier je herečkou jediné a nepřekonané role.(15.11.2008)

 • NinadeL
  ***

  Film Pod africkým sluncem není tak špatný, jen ho semlela raná novácká dramaturgie 90. let, stejně jako celou řadu starších filmů mylně uváděných v ta všední dopoledne. Však z toho také byla nejedna aféra a během let se dramaturgie změnila a Vladimír Železný si opět mohl gratulovat v tom svém okénku. Nicméně vzpomínky Michèle prozrazují nesnadnou produkci filmu. V oáze Ouargla bylo příliš horko, v okolí probíhali nepokoje, nefugovalo letiště, došlo k požáru... náhradní bydlení bylo plné švábů a zmijí, technika kolabovala vlivem horka, takže nakonec se vše dokončilo v písečném moři Jeana Richarda v Ermenonville. A ačkoli herci odvedli profesionální výkony a Michèle tehdy zvažovala, že už se po třech filmech o Angelice do série nevrátí, změnila názor po prožití tohoto extrémního natáčení. Je tedy s podivem, že ve výsledku je Pod africkým nebem napínavým akčním dobrodružstvím se zajímavými exteriéry, velice sexy Mercierovou a zajímavou pointou.(18.1.2012)

 • dopitak
  *

  Všechno jde jako na drátku. Problém je v tom, že dobrý dobrodružný film prostě zápletku potřebuje. V českém znění: Tamara Kotrbová, Milan Hloušek, Petr Motloch, Pavel Lajcman, Karel Hofman, Eva Daňková, Karel Semerád, Hynek Kubasta, Vladuna Polanská, Pavel Majtus, Rostislav Marek, Jiří Juřina, Ivan Řehák, Jiří Kopecký a další. Překlad: Irena Novotná Zvuk: Ladislav Procházka Produkce Eva Michalíčková a Marcela Bártová Dialogy a režie českého znění: Dušan Sypek České znění připravila Akciová společnost Ateliéry Zlín, vyrobila ČNTS Nova 1995.(11.3.2012)

 • Martin741
  ***

  Dalsi taliansky film, ktory je nepravom podceneny. Pribeh divaka zaujme, rezia je sice priemerna, ale zrucna a herci slapu slusne. kedysi este tusim v 90 rokoch to slo na Nove. 65 %(27.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace