poster

L'enfer

 • anglický

  Hell

Drama

Francie, 1994, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • NinonL
  ****

  Příběh velké lásky a manželství, které se postupem času změnilo v peklo. Paulova žárlivost je nejdříve roztomilá a Nelly si jí vysvětluje vášnivou manželovu lásku. Vše ale má své meze, Paul ji začne podezřívat a sledovat, hledá sebemenší záminku k hádce. Co nevidí a neslyší, to si domyslí. Začarovaný kruh, ze kterého je jediná cesta - útěk. Dokud ovšem není pozdě.(2.6.2017)

 • Pohrobek
  ****

  Paul (François Cluzet) je šťastný. Pracuje tvrdě, aby splatil hypotéku na svůj idylický hotel. V Nelly (Emmanuelle Béart) má atraktivní ženu, jíž mu všichni závidějí. Avšak stres působí Paulovi stále větší problémy. Trpí nespavostí, vede samomluvu.V tomto stavu odkrývá, jak se Nelly líbí pokukování cizích mužů. Její nevinná hra vyvolá těžké Paulovo podezření. Kruté drama žárlivosti může začít... Virtuózní psychotriller podle scénáře, který pochází od mistra francouzského filmu-noir Henri-Georges Clouzota, jenž svoji Enfer, L' v roce 1964 nemohl dokončit. Nejprve onemocněl jeho hlavní herec Serge Reggiani, posléze on sám, kvůli čemuž nevyšel ani pokus s Jean-Louisem Trintignantem. V roce 1992 ale odkoupil Chabrol od Clouzotovy vdovy scénář tohoto filmu a mohl se pustit do svého díla.(22.6.2005)

 • MR007
  ****

  Výborně vykreslená duše žárlivce. Emmanuelle Béart podala výborný výkon, je krásná a umí moc dobře hrát.(26.2.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace