poster

První touhy

 • francouzský

  Premiers désirs

 • německý

  First Desires

 • anglický

  First Desires

Drama / Romantický / Erotický

Francie / Západní Německo, 1983, 93 min

Režie:

David Hamilton

Kamera:

Alain Derobe

Producenti:

Alain Terzian
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Karlos80
  **

  Další Hamiltonova umělecká erotická fotografie. Příběh: letní pobyt u moře a s ním spojené touhy a nová dobrodružství. Potom samozřejmě exotické exteriéry a přitažlivá znovu začínající přirozená kráska Emmanuelle Béart to jsou asi hlavní klady tohoto místy poněkud neurovnaného filmu. V mnohém mi film skutečně připomíná německé prostoduché příběhy Rosamundy Pilcherové (s tím rozdílem že u těch jde čistě jen o tu romantiku, občas o drama) nebo Emanuelininy erotické fantazie. V konečném součtu ale o hvězdičku méně než v porovnání s režisérovým asi patrně nejznámějším nízkorozpočtovým snímkem Bilitis.(29.12.2008)

 • Subjektiv
  odpad!

  Totální kýč, zdá se mi. Hezké holky, které vypadají hezky a nevinně. Nahé samozřejmě vypadají ještě hezčí a nevinnější. Hezké středomořské pobřeží také vypadá hezky. To jejich nahé švitoření na hezkém středomořském pobřeží už snad nijak vyhezkat nejde. Nejhezčí je Dorothée. Taky je jiná, procítěněji vzdychá než obyčejné hezké holky. Tak není divu, že zaujme miliardáře v nejlepších letech. On zaujme jí. Ale on je ženatý. Nevadí, žena ke konci filmu spadne v letadle. Miliardář pláče. Jak jej Dorothée utěší? Panenskou frndou. V posteli s nebesy v pravém hedvábí. Ach, to je tak romantické, křehké, tragické, něžné, dojemné a hluboké. Jako frnda - 7-9 cm v nevydrážděném stavu.(11.10.2014)

 • Marius
  ***

  Nemastné, neslané ale Emanuelle Béart je na zožratie. 5/10(24.7.2007)

 • Webb
  **

  Pěkné ostrovní exteriéry a krásná, přitažlivá Monica Broeke s přízvukem co pohladí po duši v uměleckém erotickém filmu.(30.3.2010)

 • Nick Tow
  ***

  Najmä v čase "eighteesov" bol Hamilton celosvetovo veľmi módny a adorovaný fotograf (čosi ako Jan Saudek, s ktorým ho spája záľuba v gýči, akurát že Saudek je viac na štetky a Hamilton na lolitky) a trochu i režisér. Zámerne hovorím "trochu", pretože na jeho filmoch zaujmú najmä tie lolitky a vizuálna maniéra, hoci oboje - teda lolitky aj maniéra, už dávno stratili svoj nevinný pôvab. Z filmu skrátka opadol ten módny a nadýchaný opar a dnes sú První touhy "iba" kuriozitou. A pre mňa osobne i spomienkou na dobu, keď som si v čase "prvých túžob" listoval Hamiltonovou monografiou a tíško mu závidel (nie talent, ale objekty jeho fotografií).(19.6.2007)

 • d-fens
  **

  slnko, more, pláž, bohatstvo, mladosť, krása, jemná erotika, mladučké dievčatá hýčkané túžbami....no komu by sa to nezdalo pekné?! "eroticko-fotografická" minulosť režiséra je samozrejme v štylizovaných obrazoch zmyselnosti silno citelná, ale ako film mi to pripomínalo cukrovo-romantické pseudodrámy Rosamundy Pilcherovej...(13.6.2007)

 • fantoci
  ***

  Hamiltonova tvorba je známá svoji něžností i erotikou. Přínáší romantické příběhy a i lehce šokuje. Příběh První touhy je příběhem tří dívek prožívající prázdniny kdesi na jihu Francie. Jejich noční dobrodružná plavba po moři málem končí tragédií. Na ostrově, na který měly namířeno, se nakonec ocitnou. Na něm prožívají svoje první lásky a touhy. Mladá Caroline je zamilována do mnohem staršího muže Jordana, kterého omylem považuje za svého záchrance. Také další děvčata najdou své partnery.(6.3.2008)

 • bierce
  ***

  nádherne natocený lehce erotický film o ztráte nevinosti a cene za to...bohuzel príbeh za vizuální stránkou filmu dost pokulhává(20.4.2003)

 • Honza dAve
  ***

  Vizuálně vysoce povedené a příběhově naopak nevydařené romantické lehce erotické drama o francouzských dívkách na prázdninách.(8.7.2007)

 • voidindigo
  ***

  Překrásné holky, překrásná kamera, scenarista, který fakt divně uvažuje (tj. velmi nelogicky), a atmosféra tak jemná, že i smrt působí jako peříčko. Jak Hamilton sám říkal, nejlepší způsob, jak se koukat na jeho filmy, je s vypnutým zvukem. Jen jedna připomínka: Hlavní hrdinka, o které píše Lord Owl, není Dorothee v podání Anjy Schuete, ale Caroline v podání Monicy Broeke.(28.6.2007)

 • F.W.Colqhoun
  ***

  Ztroskotání panen. Čekal jsem – tedy ne že bych něco takového vyhledával, ha ha ha – větší prasárnu, už jen proto, že film umístili lišáčtí dramaturgové LK na b-stranu „Salónu Kitty“. Příjemně mě překvapili už první záběry příprav hlavních * ehm * hrdinek na výpravu na ostrov – bylo jasné, že i když se mají „První touhy“ zvrhnout čehosi velmi infantilního, bude to skvěle, neřkuli výborně nasnímáno. Nakonec se ukázalo, že i když má vypravěčství Davida Hamiltona (o jeho pozici ve fotografické branži jsem se dočetl až po snímku, ale překvapenej jsem nebyl) zjevné limity, úplně mimo nejsou ani příběh a scénář, točící se velmi symbolicky okolo objevování podivně zabydleného, sexuálně probouzejícícm se dívkám dosud neznámého ostrova. Očividnou snahu o přesah poněkud brzdí autorova obsese dětskými kozičkami (docela jinými, než jaké se pohupují na a-straně dývka), které musí vystavovat každou druhou minutu, skutečně stůj-co-stůj. Co se naopak povedlo, je atmosféra snímku, nemálo připomínající zasněnou náladu podstatně mladší „Smrti panen“ (jaká ironie), čemuž nahrává dominance klavírního romanticko-impresionistického soundtracku Philippa Sardeho, měkké kamery a vlastně i jistý vypravěčský deficit, nutící diváka stále (marně) trochu tápat, o co komu vlastně právě jde. Kýčovitost a dětinskost snímku lze s ohledem na téma omluvit či považovat za tvůrčí záměr, nebo za šťastnou shodu okolností – s tématem filmu totiž docela ladí. Nečekal jsem nic, a možná proto jsem byl příjemně překvapen. Film, ačkoliv od doby svého vzniku strašlivě zestárl i jako čistě erotické zboží (na bobry hrdinek, které jsou tak přebujelé, že jsou vidět i při záběrech zezadu, už nejspíš v době internetové pornografie nikdo moc zvědavý není), stojí kvůli jiným kvalitám za zhlédnutí. Doporučuji zejména sentimentálním hovadům (jako jsem já).(17.2.2012)