Kučibiru ni uta o

Song on Lips

(neoficiální název)

Drama / Hudební

Japonsko, 2015, 132 min

Pro mě je tenhle film jen velmi prodloužené a upravená verze videa, na kterém Angela hraje a zpívá studentíkům svou píseň Tegami. Neobejdeme bez slziček, zamyslíme se nad životem, možná vzpomene na to, co jsme dělali v 15, nebo neopak budeme přemýšlet, co budeme dělat za 15 let. Film ze středoškolského prostředí, který určitě dokáže zahřát. Dostaneme pěkné prostředí s písní. Navíc jsem si díky tomuto filmu uvědomila, jak častokrát dokáže postava, kterou ztvární Kiritani Kenta, velmi lubrikačně posunout „maličkosti“ dál a zvednout náladu. Co jsem tak slyšela od jeho kolegů v různých rozhovorech, tak je takový i on sám. Silné 3*.(20.3.2016)

Zase tolik bych to neopěvoval, ale je to příjemné zpestření mezi tou středoškolskou klasikou. Příběh má smysl, není ohraný jak stará deska a opravdu, ten ostrov Goto tomu taky přidal. Lehce katolické zbarvení připomíná lokální dějiny. Jo, a Wakana Aoi měla zůstat v Otome Shinto a zpívat, herecky není fakt nic moc.(7.2.2016)

Viděno 6.3.2015 v kině MOVIX, Ario Kameari, Tokio. Těšila jsem se na tenhle film od první chvíle, co jsem viděla trailer. A jak jsem předvídala, byl to příjemný a svěží snímek, na čemž se částečně podílelo i to, že byl zasazený do prostředí prefektury Nagasaki na jihu Japonska. Hlavně to ale bylo hudbou a celkově příběhem točícím se okolo školního pěveckého sboru a zprvu nepřístupné pianistky, která se na škole stává novou učitelkou. Zkrátka moc hezky podaný příběh spojující hudbou životy několika lidí. Ústřední píseň v podání Angely Aki tomu všemu krásně vévodila. ~(4,2)~(23.3.2015)

Pěkné, opravdu moc pěkné, asi každý se sklonem k hudbě a kdo rád děti musí být s tímto snímkem spokojen. Když jednoho dne do školy za těhotnou učitelku nastoupí jako náhrada její bývalá spolužačka, začnou se dít věci. Předně nastane radikální změna v dosud čistě dívčím dětském sboru, jelikož se mladíci při pohledu na půvabnou náhradnici vypočítavě ke sboru přihlásí. Jenže paní učitelka z počátku nejeví o žáky a sbor skoro žádný zájem na rozdíl od té předchozí. Film postupně rozkrývá všechny okolnosti a ukazuje, že mnozí si ze svého života nesou mnohé bolístky a nepochopení, včetně samotné paní učitelky. Ale i přes nějaké ty vážnější záležitosti působí snímek pohodovým dojmem a mnohokrát vám vykouzlí úsměv na tváři. Za objev tohoto filmu vlastně vděčím animáči Karafuru a jeho OST, tam právě zazní závěrečný song tohoto filmu a ten mne velmi zaujal. Nutno dodat, že zde v místním provedení zní neskutečně působivě a text opravdu chytne za srdce. To samé pak platí i pro hromadný zpěv pro autismem postiženého chlapce. A že si v titulcích ještě užijeme ústřední píseň v sólo verzi, to již jen umocňuje celkově pozitivní dojem z celého díla. 87%(29.10.2017)

• - Natočeno podle románu „Kuchibiru ni Uta o“ od Eiichi Nakaty vydaného 24. listopadu 2011. Román získal řadu ocenění. Film se natáčel ve městě Goto (ostrov Fukue), v prefektuře Nagasaki od května do srpna 2014. (Kleinbauer)