Tisíc za jednu noc

Komedie

Československo, 1932, 66 min

Zapomenutá perla. Spousta vtipných hlášek, komických výstupu, zejména obě mladé herečky a Pištěk to dáváji skvele.(24.3.2017)

Naprosto perfektní film ze začátku 30. let. Skvělé obsazení, divoká hudba, nestydatá zápletka, delikátní bary, úžasná auta. Geniálnímu feelingu dokonalé doby nechybí nic. Ossi Olgy Augustové je další báječnou mondénou výtečné herečky, Eva Mary Grossové je nádherná nejen v páru se zpěvným Frankem Arna Veleckého. Děj graduje stejně peprně, jako se rodina Nožičkových nestíhá divit nekončícímu počtu Roudenských. Tleskám.(29.3.2009)

• troufalka

Pištěka a Šlemrovou mám moc ráda. Tady si zahrály podle nesourodého scénáře pod ne příliš zdařilým režijním vedení.(2.5.2017)

• Marthos

Absurdní manželská fraška na téma lež plodí další lež. Frivolní atmosféra, kombinovaná nevěra a rozdováděné dobové hvězdičky z kabaretů a operetních scén. Dnes již spíše ke shovívavému smíchu.(26.8.2009)

• dyfur

moja zaujímavost:Filmovanie prebiehalo v obci Staré Splavy. (dyfur)(30.9.2014)

• raininface

Průměrná prvorepubliková taškařice s pár zajímavými hláškami ("Jsem já hlava přebystrá!" - "Moh bys dělat ministra!") a s chlapama v úchvatně komických pumpkách.(27.3.2017)