Tisíc za jednu noc

Komedie

Československo, 1932, 66 min

• Marthos

Absurdní manželská fraška na téma lež plodí další lež. Frivolní atmosféra, kombinovaná nevěra a rozdováděné dobové hvězdičky z kabaretů a operetních scén. Dnes již spíše ke shovívavému smíchu.(26.8.2009)

• troufalka

Pištěka a Šlemrovou mám moc ráda. Tady si zahrály podle nesourodého scénáře pod ne příliš zdařilým režijním vedení.(2.5.2017)

Naprosto perfektní film ze začátku 30. let. Skvělé obsazení, divoká hudba, nestydatá zápletka, delikátní bary, úžasná auta. Geniálnímu feelingu dokonalé doby nechybí nic. Ossi Olgy Augustové je další báječnou mondénou výtečné herečky, Eva Mary Grossové je nádherná nejen v páru se zpěvným Frankem Arna Veleckého. Děj graduje stejně peprně, jako se rodina Nožičkových nestíhá divit nekončícímu počtu Roudenských. Tleskám.(29.3.2009)

• dyfur

moja zaujímavost:Filmovanie prebiehalo v obci Staré Splavy. (dyfur)(30.9.2014)

Zapomenutá perla. Spousta vtipných hlášek, komických výstupu, zejména obě mladé herečky a Pištěk to dáváji skvele.(24.3.2017)

• - Filmovalo se i v Praze a na Máchově jezeře. (M.B)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Staré Splavy. (dyfur)