Jednotka 08/15 - Ve válce

• slovenský

Jednotka 08/15 - Vo vojne

Válečný / Drama

Západní Německo, 1955, 110 min

Píše se rok 1942 a mladí důstojníci i vojáci jsou z výcvikového tábora posláni na "horkou frontu" na východ do Ruska.Snaží se tuto pro ně velmi nepříjemnou situaci vyřešit tím, že "kšeftují" s různým nedostatkovým zbožím pro své velitele, jenom aby získali nějaké úlevy pro sebe. Samozřejmě, že se tam celou trilogii vyskytuje vzorný voják Vierbein (čte se Fírbajn), který nakonec jako jediný na vše doplatí sám. Takový je osud. Tento snímek je druhý díl z celkového počtu tří. Herecké výkony umírněné nikoliv špatné, ikdyž místama je to jako v "pimprlovém divadle".(11.7.2009)

Tento druhy diel sa mi pacil o nieco viac ako prvy diel. Tu uz padli aj nejake vybuchy aj ked doprazdna, bez ziadneho efektu:) Vo filme sa aj zableskol aj nejaky humor, ale nie je ho prilis vela ako v prvej casti tejto trilogie.(26.3.2011)

I druhy dil je zajimavy a dobre se na nej diva. Ve druhem pokracovani sice ubylo humoru, coz vzhledem k tomu, ze se dej odehrava na vychodni fronte neni divu. Trosku mi ale vadi roztristenost zanru, jako by se film hledal stejne jako povalecne Nemecko.(16.10.2009)