Una (festivalový název)

Una

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 94 min

• jhrasko

Ten film ma bavil prvých päť minút. Tie boli priam geniálne. A Una sa ráno vráti domov a je koniec....absolútny zmar talentu troch výborných a charizmatických hercov.(27.3.2017)

A jak se zápletka počala rozvíjet, diváci (hlavně střední generace) kvapem opouštěli sál - dosvědčeno z druhé řady. Vše, co dávám, je hlavně za Rooney a hudební podkres, kterej mi evokací dramatu (kdysi) a prázdnoty (teď) vztyčil chloupky na ruce (Febiofest 2017).(25.3.2017)

Věštím Rooney velkou budoucnost, ale tady se to nějak nesešlo. Vlastní námět je geniálně jednoduchá a jde rovnou k věci. Zároveň se mi zpětně líbí, že z traileru jsem já osobně nepoznal na první dobrou, o co půjde. Ale ten závěr, ten chtělo asi buď víc vygradovat nebo nějak definitivně vyřešit. Viděno na Febio Festu.(31.3.2017)

výborná látka pro herecký koncert. citlivě až divadelně podaná. vrchol je bohužel 20 před koncem, který přitom slibuje ještě víc...(24.3.2017)

[Febiofest - 2017] V mých očích těžce promarněný potenciál. Úvodní premisa na mě působí hodně zajímavě, bohužel provedení není takové, jaké by si takový nápad zasloužil. Rooney Mara se po letech vydává po stopě bývalého souseda Bena Mendelsohna a divákovi se postupně poodkrývá tíživé tajemství minulosti. Nutno říci, že pro mnohé až příliš kontroverzní tajemství, jelikož během filmu několik diváků opustilo sál. Několik scén bych se nebál nazvat jako šokující a odporné. Bohužel děj nedokáže tolik vtáhnout, na nepříliš dlouhou stopáž je tu hodně hluchých míst a míra absurdity konání hlavních hrdinů byla místy až zarážející. Škoda.(6.4.2017)