• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 94 min

• splaty

Tak já čekám hodinu a půl v napětí, jak to dopadne a ono se nakonec nic nevyřeší, nikdo nikoho nevyfackuje, nikdo neprozradí velké tajemství... Akorát z poslední scény, kdy se hlavní hrdinka potkává s nevlastní dcerou hlavního hrdiny, zůstávám rozpačitá. A ještě k tomu ta mysteriózní titulková hudba. Divný film, tohle téma pedofilie už znovu ne. Pokud se toto téma někomu zamlouvá, můžu doporučit film Důvěrnosti. Je to obdobná úchylárna.(13.9.2017)

• luka4615

Na konci snímku budete litovat zcela promarněného potenciálu, který daná látka měla. Una totiž funguje jen zhruba prvních patnáct minut, kdy všechny stěžejní aspekty filmu fungují tak jak mají. Bohužel, po oné "osudné" minutě se snímek změní v rozpačitou a místy i nepochopitelně natočenou podívanou, v níž sledujeme zmatenou Rooney Maru a ještě zmatenější zaměstnance firmy, kteří neustále hledají svého nadřízeného s mimikrami Bena Mendelsohna.(19.7.2017)

Věštím Rooney velkou budoucnost, ale tady se to nějak nesešlo. Vlastní námět je geniálně jednoduchá a jde rovnou k věci. Zároveň se mi zpětně líbí, že z traileru jsem já osobně nepoznal na první dobrou, o co půjde. Ale ten závěr, ten chtělo asi buď víc vygradovat nebo nějak definitivně vyřešit. Viděno na Febio Festu.(31.3.2017)

[Febiofest - 2017] V mých očích těžce promarněný potenciál. Úvodní premisa na mě působí hodně zajímavě, bohužel provedení není takové, jaké by si takový nápad zasloužil. Rooney Mara se po letech vydává po stopě bývalého souseda Bena Mendelsohna a divákovi se postupně poodkrývá tíživé tajemství minulosti. Nutno říci, že pro mnohé až příliš kontroverzní tajemství, jelikož během filmu několik diváků opustilo sál. Několik scén bych se nebál nazvat jako šokující a odporné. Bohužel děj nedokáže tolik vtáhnout, na nepříliš dlouhou stopáž je tu hodně hluchých míst a míra absurdity konání hlavních hrdinů byla místy až zarážející. Škoda.(6.4.2017)

Zajímavý příběh, který podle mě funguje lépe na divadle než ve filmovém provedení, kde se ale zase mohla ukázat Rooney Mara, která je jako herečka prostě dobrá. Příběh není špatný, ale odhalování vztahu mezi postavami jsem čekal tak nějak ostřejší, zajímavější, drsnější, nebo prostě nějaké, co by mi vyrazilo dech.(9.10.2017)