poster

Una

 • USA

  Una

 • Velká Británie

  Una

 • Kanada

  Una

 • anglický

  Blackbird

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Una

 • Nový Zéland

  Una

Drama

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • campix
  ***

  [Febiofest - 2017] V mých očích těžce promarněný potenciál. Úvodní premisa na mě působí hodně zajímavě, bohužel provedení není takové, jaké by si takový nápad zasloužil. Rooney Mara se po letech vydává po stopě bývalého souseda Bena Mendelsohna a divákovi se postupně poodkrývá tíživé tajemství minulosti. Nutno říci, že pro mnohé až příliš kontroverzní tajemství, jelikož během filmu několik diváků opustilo sál. Několik scén bych se nebál nazvat jako šokující a odporné. Bohužel děj nedokáže tolik vtáhnout, na nepříliš dlouhou stopáž je tu hodně hluchých míst a míra absurdity konání hlavních hrdinů byla místy až zarážející. Škoda.(6.4.2017)

 • kaylin
  ***

  Zajímavý příběh, který podle mě funguje lépe na divadle než ve filmovém provedení, kde se ale zase mohla ukázat Rooney Mara, která je jako herečka prostě dobrá. Příběh není špatný, ale odhalování vztahu mezi postavami jsem čekal tak nějak ostřejší, zajímavější, drsnější, nebo prostě nějaké, co by mi vyrazilo dech.(9.10.2017)

 • luka4615
  **

  Na konci snímku budete litovat zcela promarněného potenciálu, který daná látka měla. Una totiž funguje jen zhruba prvních patnáct minut, kdy všechny stěžejní aspekty filmu fungují tak jak mají. Bohužel, po oné "osudné" minutě se snímek změní v rozpačitou a místy i nepochopitelně natočenou podívanou, v níž sledujeme zmatenou Rooney Maru a ještě zmatenější zaměstnance firmy, kteří neustále hledají svého nadřízeného s mimikrami Bena Mendelsohna.(19.7.2017)

 • kocik1
  ***

  Una slibuje na začátku to, co na konci nedodrží. Atmosféra hutná natolik, až by se dala krájet stejně jako mlha nad rybníčkem Brčálník, ale věci, které se začnou dít, si nějak neví rady samy se sebou. Rooney Mara je ve svém ambivalentním vztahu k Rayovi výborná. Ve scénáři ale marně hledá záchytný bod a tak její cesta (za pomstou?, za láskou?, odpuštěním?) nepřinese nakonec žádný vrchol ani rozuzlení.(18.11.2017)

 • silentname
  ****

  Myslím si, že toto je film, kde dokážem pochopiť všetku negatívnu odozvu. "Una" je filmom, ktorý človeku buď sadne, alebo nie. Ja osobne som rád, že som ho videl a myslím si, že sa postavil téme celkom dobre, no na druhú stranu je pravda, že je to veľmi dialógový film, kde človek musí dávať pozor a mnohí ľudia nechcú mať obrovské množstvo dialógov zaobalené do flashbackov, ktoré trvajú hodinu a pol. A preto dokážem všetkých, ktorým sa film nepáčil plne pochopiť. Je veľmi ťažké spracovať divadelnú hru do hodinu a pol trvajúceho filmu. Občas to funguje. Ako napríklad v prípade filmov "Match" alebo "Fences" alebo "Le dîner de cons"". Dôvod je ale najmä ten, že dokážu na malom mieste toho priniesť veľa. Či už drámy alebo komédie. "Una" je viac zameraná na príbeh medzi oboma hlavnými hrdinami a je dosť problém, keď tu máme neustále flashbacky, pretože nemyslím si, že by v divadle dokázali nejako urobiť medzi nimi tieto flashbacky. A hoci je to zaujímavé vidieť, mám pocit, že by to bez nich mohlo fungovať lepšie. A okrem toho tu sú scénky, kde Ray (Peter) má yhodiť 6-tich zamestnancov, ktoré sú len na vyplnenie času a nesmerujú dokopy nikam. Záverečných pár minút je skvelých a pri filme som sa nenudil, no miestami som mal pocit, že by bolo lepšie, keby sme buď videli film, ktorý by bol absolútne vo flashback svete a mohli sme spoznať lásku medzi mužom a dievčaťom (ako napríklad vo filme "Lamb") alebo, aby to nebolo neustále takto prestrihávané a mohli sme toho viac pochopiť z dialógov bez toho, aby sme ich mali vizualizované. Som celkovo spokojný, no myslím si, že film mal na viac. A nemôžem ho ani plne odporučiť, lebo je mi absolútne jasné, že nie každý ocení veľmi dialógový film. Zvážte si z toho čo som napísal či je toto pre vás, a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B-(12.8.2017)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2016 na filmovém festivalu Telluride v USA. (Stoka)

 • - Natáčení začalo 3. června 2015, natáčelo se v Camberley a Rochesteru v Anglii. (Stoka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace