• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 94 min

• splaty

Tak já čekám hodinu a půl v napětí, jak to dopadne a ono se nakonec nic nevyřeší, nikdo nikoho nevyfackuje, nikdo neprozradí velké tajemství... Akorát z poslední scény, kdy se hlavní hrdinka potkává s nevlastní dcerou hlavního hrdiny, zůstávám rozpačitá. A ještě k tomu ta mysteriózní titulková hudba. Divný film, tohle téma pedofilie už znovu ne. Pokud se toto téma někomu zamlouvá, můžu doporučit film Důvěrnosti. Je to obdobná úchylárna.(13.9.2017)

• Plaque

No, v skutočnosti to nebolo inšpirované divadelnou hrou, ono to bola divadelná hra. Postavené na dialógoch, ktoré samé o sebe neboli možno zlé, boli také divadelné, vzájomne sa dopĺňali a skladali príbeh malej lolitky. Horšie to už bolo so samotným spracovaním, keď tie naháňačky v sklade alebo iné pasáže načisto drtili dej svojou nelogickosťou a prijebanciou. Rooney bola super, šialená ako dokáže byť len ona, na tvári výraz, akoby sa na nej jašilo od 9 rokov celé futbalové mužstvo a ona ich v dospelosti miluje až za hrob. No jednoducho, ak sa to pre niečo oplatilo pozerať, tak to bola ona.(19.9.2017)

Una slibuje na začátku to, co na konci nedodrží. Atmosféra hutná natolik, až by se dala krájet stejně jako mlha nad rybníčkem Brčálník, ale věci, které se začnou dít, si nějak neví rady samy se sebou. Rooney Mara je ve svém ambivalentním vztahu k Rayovi výborná. Ve scénáři ale marně hledá záchytný bod a tak její cesta (za pomstou?, za láskou?, odpuštěním?) nepřinese nakonec žádný vrchol ani rozuzlení.(18.11.2017)

• luka4615

Na konci snímku budete litovat zcela promarněného potenciálu, který daná látka měla. Una totiž funguje jen zhruba prvních patnáct minut, kdy všechny stěžejní aspekty filmu fungují tak jak mají. Bohužel, po oné "osudné" minutě se snímek změní v rozpačitou a místy i nepochopitelně natočenou podívanou, v níž sledujeme zmatenou Rooney Maru a ještě zmatenější zaměstnance firmy, kteří neustále hledají svého nadřízeného s mimikrami Bena Mendelsohna.(19.7.2017)

Věštím Rooney velkou budoucnost, ale tady se to nějak nesešlo. Vlastní námět je geniálně jednoduchá a jde rovnou k věci. Zároveň se mi zpětně líbí, že z traileru jsem já osobně nepoznal na první dobrou, o co půjde. Ale ten závěr, ten chtělo asi buď víc vygradovat nebo nějak definitivně vyřešit. Viděno na Febio Festu.(31.3.2017)

• - Natáčení začalo 3. června 2015, natáčelo se v Camberley a Rochesteru v Anglii. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2016 na filmovém festivalu Telluride v USA. (Stoka)