Rodinka Belierových

Rodinka Bélier

The Bélier Family

Komedie

Francie / Belgie, 2014, 105 min

Na FFF jsem stihl pouze tento film. Ovsem to jsem necekal i podle komentaru na ostatni filmy, ze jsem dostal naprosty bonbonek. Film opravdu pobavil a silne dojal. Nepamatuji si kdy naposledy se kino takhle nahlas smalo zcela spontane. Libil se mi krasny nadhled na hendikepovanost a zaroven z toho udelat jistou vyhru. Skvele zahrana, skvele natocene. Plny pocet 5*.(26.11.2015)

Směješ se, až se za bricho popadáš, u toho brečíš a u nějakých forů se i začervenáš. Možná znáte takových filmů hodně, ale stejně si myslím, že čím víc jich bude, tím víc bude život krásnější. Téma pěveckých ambicí dcery, která má neslyšící rodiče ještě podtrhuje klasické mezigenerační neshody. Hudba Michela Sardoua ještě zesiluje atmosféru. Buleli jsme v kině snad všichni. Kouzelné.(1.5.2016)

Louane celý film vypadá jak hrbatá okurka. Taková nenápadná dívenka, kterou by jste asi přehlídly. Nakonec se z ní ale vyklube poupátko a filmu to moc sluší. Zpěv pominu, protože zpívat pochopitelně umí. Je tam jedna scéna s fotrem, která se mi moc líbila. Francouzi jsou božský v tom, že si umějí dělat prdel úplně ze všeho "když mi řekli, že slyšíš, doufala jsem, že uvnitř budeš hluchá, taková ostuda, ještě, kdyby mi řekli, že má alergii na kravské mléko" :D Fakt boží(13.9.2016)

Herce tu vůbec neznám, ale, na první pohled, jsem doufal v povedenou francouzskou komediální klasiku, která umí kolikrát hodně překvapit a zároveň i potěšit. To se mi také nakonec splnilo. Pro mě neznámí herci vytvořili naprosto úžasnou, za pár let, podle mě tradiční komediální klasiku nejenom pro hluchý, němý, ale i pro hluchoněmý. Tvůrci si tu s laskavostí dělají legraci ze všeho a ze všech. Zároveň ale, jakoby mimoděk, vypráví hezký rodinný příběh, na který je radost koukat, a který v závěru citově perfektně burcuje. Nasmál jsem se, citově jsem se vyždímal a na závěr jsem uznal, že tak dobrou francouzskou pecku jsem dlouho neviděl. Palec rozhodně nahoru.(27.12.2017)

Není to čistokrevná komedie, spíš taková mutližánrovka cílená především na náctileté publikum. Jako příjemná oddychovka film funguje slušně, ale má svoje mouchy. Trošku mi vadilo chování rodičů, ve výsledku to totiž chvílemi působilo, že jsou hendikepovaní i jinak než jen tím, že neslyší. Největší nelogičností byly problémy rodičů s komunikací, které byly zjevně hlavním důvodem, proč nechtěli dceru pustit. Většina neslyšících dokáže odezírat a často i mluvit tak, že jim bez problémů rozumíte. Kdyby, rodiče Pauly žili v takovém komunikačním vakuu už před narozením dcery, tak by se jejího narození nedožili, bo by se o sebe nedokázali postarat a zemřeli hlady dávno předtím. O to divněji to působí, když to natočí v zemi, kde mají min. 10x tolik asistentů, překladatelů pro neslyšící apod. než u nás. Dávám --- == 70 % == ---.(15.10.2017)