Rodinka Belierových

Rodinka Bélier

The Bélier Family

Komedie

Francie / Belgie, 2014, 105 min

Film jsem viděl v Programmkino Ost v Dresden a byl naprosto skvělý! Přirozeně plynoucí vyprávění, šansony v podání středoškoláků, kteří se připravují na talentové zkoušky v Paříži a život na francouzské vesnici. Rodinný příběh bez veškerých hloupostí, které se v současném filmu z EU objevují. Doufám, že se distribuce tohoto filmu u nás ujme nějaká zkušená distribuční firma a uvede ho také do českých kin. Na tuhle zábavnou podívanou by si určitě našli cestu diváci podobně jako ve Francii nebo Německu, kde patří mezi jednoznačné hity.(14.3.2015)

Film o rodinné soudržnosti, lásce a zpěvu velmi chytlavě natočený a s mnoha vtipnými momenty. To, co mezi sebou řešili máma a táta Bélierovic, to jsem ještě v žádným filmu neviděl:-) Hlavní holka byla sympatická a pokud ty písničky i sama nazpívala, tak i šikovná. Hrozně příjemný a místy i dojemný film.(20.4.2016)

Na slavnostní zahájení Festivalu francouzských filmů 2015, které se neslo v pietním duchu kvůli nedávným teroristickům útokům, nemohli organizátoři zvolit lepší film. Jde totiž o typický francouzský film, úsměvný, dojemný, vtipný, lehce vážný a má i patřičnou hloubku bez americké trapnosti. Výborný únik ze současné mrazivé reality a každodenních starostí. Karin Viard nejlepší výkon, nejvtipnější naopak Eric Elmosnino.(19.11.2015)

Není to čistokrevná komedie, spíš taková mutližánrovka cílená především na náctileté publikum. Jako příjemná oddychovka film funguje slušně, ale má svoje mouchy. Trošku mi vadilo chování rodičů, ve výsledku to totiž chvílemi působilo, že jsou hendikepovaní i jinak než jen tím, že neslyší. Největší nelogičností byly problémy rodičů s komunikací, které byly zjevně hlavním důvodem, proč nechtěli dceru pustit. Většina neslyšících dokáže odezírat a často i mluvit tak, že jim bez problémů rozumíte. Kdyby, rodiče Pauly žili v takovém komunikačním vakuu už před narozením dcery, tak by se jejího narození nedožili, bo by se o sebe nedokázali postarat a zemřeli hlady dávno předtím. O to divněji to působí, když to natočí v zemi, kde mají min. 10x tolik asistentů, překladatelů pro neslyšící apod. než u nás. Dávám --- == 70 % == ---.(15.10.2017)

+3* tahle lehčí francouzská komedie těží z popularity filmů, kde se snaží hlavní hrdina využít svůj talent a dostat se na lepší školu, vyhrát soutěž nebo jinak dostat do povědomí. Takových je spousta a všechny bývají skoro jako přes kopírák. Tady se ho autoři pokusili osvěžit poutem zodpovědnosti ke své hluchoněmé rodině. Z nich vyplývá spoustu vtipných situací a příběh rozhodně nenudí. Herecky i filmařsky je to na dobré úrovni, takže jsem se rozhodoval jen mezi 3 a 4 hvězdičkami. A naštěstí má tady dost vysoké hodnocení, tak není důvod přehánět a doporučuji, když máte chuť na něco odlehčeného. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](10.1.2018)