Rodinka Belierových

Rodinka Bélier

The Bélier Family

Komedie

Francie / Belgie, 2014, 105 min

Směješ se, až se za bricho popadáš, u toho brečíš a u nějakých forů se i začervenáš. Možná znáte takových filmů hodně, ale stejně si myslím, že čím víc jich bude, tím víc bude život krásnější. Téma pěveckých ambicí dcery, která má neslyšící rodiče ještě podtrhuje klasické mezigenerační neshody. Hudba Michela Sardoua ještě zesiluje atmosféru. Buleli jsme v kině snad všichni. Kouzelné.(1.5.2016)

Jednoznačně si stojím za plným počtem bodů. Tento film mě byl doporučen. A protože film naše končiny v kinech minul, tak jsem si jej v našem kině objednal (dík za jejich vstřícnost). V záplavě stále stejných filmů mě ovanul svěží vzduch z francouzského venkova. Což Francouzi občas umí udělat. Komedie zasazená do prostředí rodiny neslyšících, tedy vážného prostředí, přesto funguje neuvěřitelným způsobem a místy jednotlivé gagy předčí běžné omáčky. Zároveň tvůrci použili silné a neotřelé scény, např. koncert v malém sále náhle přejde do pohledu neslyšícího, který vnímá vystoupení své dcery jen pohledem a zvukově je doprovázeno jen mírných šumem v uších. Závěrečné pěvecké vystoupení před komisí přejde ze strnulé statiky do dynamické řeči těla, ale jedná se o znakovou řeč, která doprovází souběžně zpěv. Na nose se mi vytvořila malá kapka, tak jsem se rozhlédnul a viděl, že ostatní mají také kapku na nose, takže to bylo v pořádku. Zcela jiný film do dnešní doby a díky za něj.(26.8.2016)

Ano ano. Smíchovody a slzovody připravit, ke startu, jedem. Francouzi se zase po nějaké době vytasili s těžkým kalibrem. Louane Emera je na cestě za nalezením své vlastní identity neskutečně příjemně okouzlující a skvěle v sobě skloubí oba klíčové prvky celého filmu. Vtip a dojetí. A závěr? "Je vole" 9/10(13.11.2016)

Týden utekl jako voda a tak přišel na řadu poslední kousek z letošního FFF a lepší rozloučení jsem si nemohl ani přát. Rodinka Belierových je přesně tím co francouzi umí nejlíp na světě dát svých filmu vtip a srdce. Dokonce při jedné ze závěrečných scén máš na krajíčku ( většina diváku v kině mělo hodně za krajíčkem) a během jedné sekundy se začneš smát. Film, který prověři tvoje slzovody i smíchovody současně. Pokud by nějaká rodinka Belierových chtěla kandidovat i v ČR, tak s myslím hlasem může na 100% počítat a že můžu volit hluchoněmýho ? Jak řekla Paula, "když lidi můžou volit kryply, tak proč by nemohli hluchoněmý ". Zábavné pohlazení na srdci.(25.11.2015)

"Bylo na čase, aby to z vás vyletělo." Francouzský "Le film pour se sentir bien", který je vynikající od úvodních titulků, doprovázených skvělou skladbou "That's not my name", britské kapely The Ting Tings, až po závěrečnou píseň "Je vole", z roku 1978 od francouzského zpěváka Michela Sardou, rytmicky přesně překládanou do znakové řeči.(5.3.2016)