Hangar 10

• Velká Británie The Rendlesham UFO Incident

Partia troch priateľov hľadajúcich dôkazy o mimozemskej civilizácii a jej aktivitách na Zemi prichádza do oblasti, kde bol pred niekoľkými desaťročiami zaznamenaný zvukový dôkaz o existencii U.F.O. (*CARNIFEX*)

tron

Tradičné found footage, čiže veľa toho nevidíte, ale i práve preto to funguje. Aspoň ja osobne mám tento formát pomerne rád – vyhovuje mi jeho nedoslovnosť, hra s divákovou fantáziou, ale i otvorené konce a paradoxne tiež mizerná technická stránka veci. Tá má totiž v konečnom efekte pozitívny dopad na realistickú scary atmosféru. Bohužiaľ, Hangar 10 skutočne nie je žiadny veľký, ba ani malý, či aspoň miniatúrny zázrak. Postavy stoja za prd a zápletka je skôr sci-fi, než horor, takže v tomto smere za mňa body dole. Nevýrazné. ()

Bloody13

V podstatě úplně to samé, co Blair Witch Project, jen se světýlky. Takže tu máme jeden les a tři postavy, které v něm zabloudí. V noci slyší podivné zvuky, vidí neidentifikovatelné létající světla, a když ne úplně klasické mraky odkryjí své hrozivé tajemství, je jasné, že tu tentokrát nepůjde o nějakou čarodějnici, ale o návštěvu z kosmu. Poté, co hrdinům zmizí jejich parťák, budou se ho snažit najít uvnitř té podezřelé základny... Tam už sice dojde na trocha toho napětí a létající koráby ve slabé CGI koncovce, vzhledem k stopáži je to však, bohužel, přeci jen pozdě. ()

George Stobbart

Trojica hľadačov zlata sa zamotá v oblasti známej UFO incidentom, kde postupne zisťujú, že si svoje mimozemské stretnutie možno odbijú aj oni. Found footage horory s mimozemskou tematikou tu už boli; lepšie i horšie než tento, ktorý však nad nimi nijak nevyčnieva. Má ale zaujímavú oblasť, celkom sympatické zábery, hustnúcu atmosféru, obstojne spracovanú alien tematiku a nejaký ten zvrat, čo postačuje na to, že pre mňa nie je stratou času. Ale aby bol dojem z neho lepší, tak by nemusel byť taký chaotický a tradičné problémy FF spracovania by mohol držať viac na uzde. ()

*CARNIFEX*

Partia troch priateľov bádajúcich po dôkazoch o mimozemskej civilizácii prichádza do oblasti, kde bol pred niekoľkými desaťročiami zaznamenaný zvukový dôkaz o existencii U.F.O. Kto chce vidieť zaujímavý 30 minútový, krátkometrážny sci-fi "F.F." snímok, seknite "Hangar 10" od 60 minúty a nebude zbytočne strácať čas, lebo úvodné dve tretiny Vám tak či onak, nič pozitívne, či nebodaj originálne neprinesú. Miestami som mal pocit, že sledujem odrodu "Blair Witch Project" akurát s podtitulom - "Alien Project". Osnova snímku je totiž jak cez kopirak. Traja ľudia, jeden les, stratia sa, jednému z nich preje*e, zmizne, dvaja ho hľadajú. Musím však uznať, že v určitých fázach mal "Hangar 10" celkom slušnú atmosféru. Záver bol "dostatočne" sci-fi, a keď zažmúrim jedno oko, celkom spokojnosť na úrovni slabšieho priemeru. V porovnaní s inými tohtoročnými "návštevníkmi" z vesmíru, ako napr. "Extraterrestrial" či "Skinwalker Ranch" však nemá absolútne žiadnu šancu. Ide skôr o taký "Alien Abduction" - 45%. ()

kingik

Jednu záhadu mně přece jen britští filmaři pomohli objasnit. Už vím, co podle nich znamená zkratka UFO v hororovém subžánru. UFO = Upachtěný Filmový Odpad. Nepříliš známý režisér Daniel Simpson zřejmě překročil všechny únosné meze, které doposud byly ve "found footage" (ne)vytýčeny. Svým příspěvkem se vrátil na začátek, kdy ještě docu "houpity hou" kamera byla snesitelná (rozuměj neokoukaná) a v lesích i mimo ně, běhali lidé, co měli hlad, cosi je pronásledovalo, byli vysílení, špinaví, blbí a celé to bylo zahadné v podstatě jen v tom, že na to mohl někdo vůbec jít do kina a zaplatit za tu nehoráznost. Po všech těch "záhadných" Blit Bič Produktech, měl tedy Simpson ještě tu náturu přijít v roce 2014 s něčím, co tu kravinu z "prokletého" lesa evokuje, a navíc nabral dojmu, že to celé natočil strašidelně a novátorsky. Ano, subžánr "found footage" a objev mimozemského původu jdou spolu dohromady, ale ne, když se toho ujme málo schopný a uvědomělý režisér, který po lese nejdříve hodinu, ve dne i v noci, vláčí diváka, aby pak před něj předhodil takovou ohranou záležitost, jakou je UFO v lese. Simpson vládne i neobyčejným darem vybrat do svého fláku i tři nejnesympatičtější protagonisty, jaké neherecké konzílium může vyprodukovat. Mohlo by se to jmenovat třeba "Tři šimpanzi a video" nebo "E.T. před dubem, za dubem". Už začátek filmu, který diváka zcela seriozně obeznámí s tím, co ho v příštích 80. minutách čeká, je přinejmenším výkvět debility. Není normální, aby rádoby hodnověrná fakta byla zakončena větou typu " tohle je nahrávka obnovená z ukradeného notebooku". No a pak na to čumte, když protočíte během úvodních dvou minut, oči v sloup. Na své si několikrát přijdou fanoušci večerních fotbalových zápasů. Noční sekvence filmu jsou ozvláštněny halogeny v mnohém připomínající ty, které jsou k vidění na velkých fotbalových stadionech. Nemusím snad podotýkat, že to vyvolalo u mě ukrutně směšný škleb, když to režisérovi připadalo jakkoliv děsivé. Ostatní ve filmu se sice nepohybuje v tendencích až tak nechtěně vtipného, ale jako spíše nudného. Ve filmu se totiž stále opakuje to samé. V noci se tři pitomci pohybují po lese, při tom hulákají, jak na lesy, a urputně se i s režisérem snaží navodit skličující pocit. Bylo to něco hrozného! Ve dne byl film o něco málo snesitelnější a i normálnější. Když začal být tak normální, že to skoro působilo až nenormálně, tak přispěchal režisér opět s něčím, co mě přivedlo v úžas. Sekvence s Hangarem 10, jež má film i ve svém názvu, je vskutku nezapomenutelná, co do smyslu nejstupidnější scény, jaká byla v roce 2014 k vidění v hororech. A takových scén je ve filmu víc než dost. Některé ani nedávají dostatečný smysl. Do toho až nepřirozeně vyvolaný povyk a příšerně hloupé postavy, kterým dokonce nevadí zbytečně vysvětlovat, jak funguje detektor kovů, se kterým se do lesa zbytečně vláčeli. Jejich chování takřka vůbec neodpovídalo chování postav v reálu. Povím vám, že tenhle film je fakt hrozný. Má jen pár pasáží, ve kterých je určitý náznak něčeho zajímavého. A když bych měl něco pochválit, bude to určitě triková stránka filmu, která je na filmu nejzajímavější. Uvěřit tomu, že se v tom "ufony" obklíčeném Rendelshemském lese něco stalo, může uvěřit snad jen režisér Simpson osobně, který se v tom lese ožral, ráno se probudil, nepamatoval si, co předtím dělal a hlavně, co natočil. Následně si pustil pohozené dvd , které v tom lese našel. Byl na něm jeho film "Hangar 10". Překvapen, že objevil důkaz o mimozemské existenci, se hned druhý den jal to natočit znovu. Tak asi tak přibližně je tento režisér blbý. Já myslím, že tahle historka postačí jako důkaz, abyste s tímhle filmem neztráceli čas. Mé hodnocení: 20% () (méně) (více)

Campbell

Můj 3 FF za poslední dny a tenhle dopadl nejhůře. Je to nudná konina kde parta lidí hledá UFO. To nakonec najde ale mezitím si musíme vytrpět neuvěřitelně tupé postavy a nulovou atmosféru takže film těžce propadá. Jediné co tenhle brak zachraňuje je zajímavej konec ale to je tak všechno. Jeden z těch horších FF co jsem viděl, a že jsem jich už viděl dost. ()

Arsenal83

Krásna uspávanka v štýle tras sa kamera a lesom bež. Pár momentov sa dá, ale v rámci dĺžky pomerne tragické. Kým sa niečo stane, tak zaspíte. A keď to náhodou vydržíte, budete ľutovať, že ste predtým nezaspali. ()

SOLOM.

Kombinace Found footage a UFO je pro mne přímo vražedná, jelikož mi ani jedno z toho není vůbec po chuti. Na UFO nevěřím a co se týká filmů ala Záhada Blair Witch, tak to je kapitola sama o sobě – na ty jsem vyloženě alergický. Prvních cca 60. minut bylo vyloženým utrpením a to jsem se snažil alespoň trochu najít na tom naservírovaném paskvilu nějaká pozitiva. Scénář a samotné dialogy – jedna velká katastrofa, až moc se to podobalo mnou nenáviděné The Blair Witch Project (už jsem jen čekal, kdy někomu začnou téct šušně z nosu a místo panenek z roští tu poletovali barevné světýlka).   Ústřední trojice mi byla krajně nesympatická (hlavně oba pánové), ani jsem jim to jejich chování a vystrašení moc nevěřil – pro jejich až ochotnický způsob (ne)herectví. Kamera a kvalita obrazu otřesná, no ještě že ta krajina alespoň působila dost ponuře. Posledních dvacet minut se to alespoň trošku zlepšilo. Pár náznaků zajímavé atmosféry a napětí by se tu našlo, finále taky nebylo vyloženě špatné. Bohužel chaotický střih a opravdu špatná práce kameramana mi prostě nedovolovali si to více užít ani po druhém pivku.   Hangar 10 tak řadím k těm vůbec nejslabším found footage, které jsem zatím viděl.20% ()

Morholt odpad!

Tak tohle Blair Witch nejen napodobuje, ale rovnou kopíruje. Pravděpodobně nejhorší FF horor, jaký jsem kdy viděl. ()

Astaroth12

Najprv tu mame nevýrazné a nezaujímavé postavy.Niektoré dialógy a aj správanie postáv boli dosť priblbé.Tento film má pár atmosferických momentov noc,les,vôkol samé zvuky a partia dosť znepokojených mladých ľudí.Ešte scéna z vrtuľníkom mala atmosferický drive.Ale to je asi tak všetko,lebo pozerať sa na partiu,ktorá jeden druhému nadáva alebo obviňuje. Alebo kamera čo viac neukáže ako ukáže.A pozerať sa na pár svetielok na oblohe je dozaista nuda.Ale aspoň reflektory v tomto filme boli využité na 100%..Má to dobrý nápad ale film padá na gýčovitosti a riadnemu o pozeraniu,lebo podobných filmov je veľa. ()

maddy

Nehorázna vykrádačka Blair Witch Projectu. Neviem, či Simpson nemá kúsok súdnosti alebo talentu, ale Hangar 10 doslovne kopíruje niektoré scény/situácie z kultového predobrazu. Akurát v závere sa to netočí okolo (údajnej) čarodejnice, ale na scénu nastúpia mimozemské lode. Takže tu mám opäť tri postavy (dvaja chlapi, jedna žena), z ktorých sa jeden stratí, tajomný les, blúdenie, stratenie sa v lese, podivné nočné zvuky (vidíte tú podobnosť?) a nakoniec tajomnú budovu a v nej čarodej.., pardon, tajomný hangár a úplne amatérske CGI efekty UFA. Nikdy nepochopím niektorých tvorcov pokúšajúcich sa vo filme predviesť nejaké tie chabé CGI zábery, keď na nich evidentne nemájú rozpočet. Veď budovať sa dá aj „strach z neznáma“ než divákovi predviesť C-éčkové počítačové efekty, pri ktorých akurát tak prevráti očami. Každopádne aj keby Hangar 10 nevykrádal Blair Witch tak to nie je ničím výrazne zaujímavý found footage. Pár scén v lese síce správne hororovo funguje, ale nie je to nič čo by tu už tisíc krát nebolo. Inak to je tento krát až prehnane lacný, značne chaotický (vidieť je toho skutočne málo a kamerou sa trasie jedna radosť), absolútne ničím zaujímavý found footage bez akejkoľvek atmosféry. Podobná zbytočnosť ako nedávne mimozemské kúsky Extraterrestrial alebo Alien Abduction. CELKOVO: 1* (2/10) ()

kaylin

Found footage je žánr, který je naprosto vyhořelý, ale rozhodně není mrtvý. A to ani ve Velké Británii. Bohužel jsem čekal, že na ostrovech budou trochu originální a pokusí se natočit found footage, které něčím vynikne. Naprosto se na to vykašlali a natočili neinovativní roztřesenou věc, která si myslí, že posté bude děsit diváky naprosto stejnými záběry, které jsou pro žánr tolik typické. Inovace očividně bolí, a tak se jí found footage žánr vyhýbá jak čert kříži. Je otázkou, zda je vůbec invence možná. ()

honajz2

Hm, bál jsem se toho, jaké to bude a bál jsem se oprávněně. Naprosto klasické found footage, ve kterém pobíhá parta kamarádů, něco hledá (tady hledají nějaké kovy v poli, až později začnou hledat UFO) pobíhá lesem ve dne v noci, pak se dostane kamsi do základny a tam pobíhá ve tmě, sem tam někoho unese UFO. Toť k ději všechno, co a proč se jako vždycky nedozvíme, i když na konci je cosi naznačené, ale nevedou k tomu vodítka, tak těžko říct, jestli to tak je nebo ne. Postav takový found footage průměr, nelezou na nervy, ale člověk si k nim žádný vztah nevybuduje. A jak píše CARNIFEX, většinu filmu, toť 60 minut, se vůbec nic neděje, jenom jednou autem, chodí po poli s detektorem kovu, pak pobíhají po lese a nic víc, takže to člověk může s klidným svědomím přeskočit. Na druhou stranu ale musím ocenit, že na found footage se kamera moc neklepe a že tu je i něco zřetelně vidět (nechápu ty lidi, kteří si prve stěžují, že ve found footage ty monstra či co tam je není vůbec vidět a když to v jiném found footage je zřetelně vidět, tak si stěžují, že to vypadá chabě - je to found footage, snad nejlevnější možnost, jak natočit film, tak co kruci chcete? Vyberte si, jestli vám sedí víc první nebo druhý, nebo se na found footage nedívejte a nekoukejte na to - navíc tady mi ty efekty přišli celkem ok). Za to vše ta 1* bude, víc fakt ne. Je to další naprosto zbytečný horor. 1* ()

Nivenx

Další founf footage a ještě k tomu Blair Witch přes kopírák, akorát tam není čarodejnice, ale UFO. Nemá cenu zkoušet Blair Witch překonat, ten byl zkrátka originální a nikoho nekopíroval. Tohle je ke všemu i nuda celkem. Na jedno skouknutí mě to úplně neurazilo, ale nikdy více. 35% ()

zolo23

Prúser je už v tom, že ide o najlepší zvukový dôkaz o existencii U.F.O. AUDIO dôkaz!! To snáď nemyslia vážne..Partia hľadačov pokladov sa vyberie do lesa, aby sa zabavili tým, že si nájdu nejaký starý poklad...Najlepšie samozrejme v noci!! A čo čert nechcel práve oni sa stanú svedkami existencie "E.T.-ho". Aká to náhoda. Polovicu filmu sa nudíte a druhú....tiež. Záver veľkolepý, toľko obrovských mimozemských lodí snáď nebolo ani v Dni nezávislosti a potom nechápete ako si niekto toľko rokov nevšimne, že "oni" naozaj existujú, pretože obloha nieje diera v tme a tie blikajúce, pohybujúce sa svetlá musí uvidieť aj slepý. Britské sklamanie desaťročia. 10% ()

herr_carter

Tu jedinou slabou, polochcíplou, na kapačkách přežívající hvězdu uděluji jenom za námět a asi za prvních 20 minut,pak už otěže naplno převezme banda naprosto nesympatických hovad a zbytečných digitálních efektů. Přitom já to říkám pořád, šťastlivec je takový tvůrce, který vsadí místo trikových nesmyslů na staré dobré to, co "není viděno" - zvuky, stíny, bouchání. Tady bohužel, přidám se tak k početnému davu odpůrců, kteří tvrdí, že tady jde o naprosto zbytečné a blbé FF...............moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Corpsegrinder odpad!

Prakticky si film můžete urychlit tak, že potom co se ve 20. minutě hlavní trio ztratí v lese skipnete do půlky filmu do scény se světlama na obloze a pak hned do posledních 15 minut který sice stojí za hovno ale něco se tam konečně děje. Jeden z nejhorších FF co jsem kdy viděl. ()

Magika82 odpad!

Co by nejen milovnice historie, ale také žena "odrostlá" na StarTreku, který mne přivedl od historie také k astronomii a od ní už byl jen krok k objevení organizací jako je MUFON, a ponoření se do hloubky této velké neznámé, u níž je pravda fantasknější než ta nejbizarnější představa, jsem byla tímto snímkem doslova a do písmene zhnusena. Parta několika oslů pobíhajících po lese, lezení dírou v plotě, odhalení "prdlačky", a ve výsledku hromada tak nekvalitně animačně provedených lodí - připomínají cosi mezi Tripody bez nohou a Orionským křižníkem -, typicky padlá kamera na zem a je po filmu. Cože jsem to napsala? Filmu? Omlouvám se...je po ztrátě 87 minut vašeho života, jenž promrháte u tohoto patosu... Do Odpadu, a bez debat! ()

Ydrosten odpad!

Vypnuto, po 10 minutách. DĚTE UŽ Z TĚMA RUČNÍMA KAMERAMA DO PIČE !!! Zajímalo by mě, co jsem mněl vidět na začátku filmu, v tom záznamu z ukradeného notebooku. Pouštěl jsem si to 3x, ale nic jsem tam nezaznamenal ( možná jsem jen slepý ) Jasný odpad. ()